-
Posts
812 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Bamboo ®
-
Popsujemy humor pseudohodowcom? Zrobimy im konkurencję?
Bamboo ® replied to Rybka_39's topic in Pseudohodowle
[quote name='furciaczek'] Moze macie sugestie co jeszcze mozna dodac, poprawic??:p Primo: Ja bym proponowała coś na temat petów wspomnieć, bo ludzie serio nie wiedzą o takiej możliwości. Można to umieścić np. w tej tabelce przy cenach psów rodowodowych. Secundo: Pokazujecie na fotach, w jakich warunkach żyją te psy (+ podpis pod zdjęciami: "Zastanow sie czy chcesz kupowac psa z takiego miejsca") - bardzo dobrze, ale uwaga! To może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, mianowicie taki, że ludzie się rzucą do pseudo, aby uratować=wykupywać te biedne szczeniaczki, a jak wiemy, to kardynalny błąd, napędzający interes :nono: Trzeba wyraźnie zaznaczyć, żeby nie kupowali z litości, a ponadto dać wskazówki, co robić w przypadku wykrycia pseudo (zgłaszać chociażby do TOZ-u, organizacji prozwierzęcych, straszyć skarbówką itd.). Tertio: Rozumiem, że ta akurat aukcja dotyczy rasy i 'rasy' CC, co zawęża wybór fotek porównawczych, ale jeśli myślimy o 'ogólnorasowej' akcji, to sugerowałabym poszukanie przykładów pseudorasowców bardziej odbiegających wyglądem od rasowych (pamiętajmy, że naszym targetem jest przeciętny Kowalski, a nie dogomaniak :eviltong:). Różnica powinna być jak największa, to oczywiste. Większy wybór będzie z pewnością w chodliwych 'rasach' typu 'jork'. W miarę dostępności fotek można pójść jeszcze dalej i porównać szczeniaki (które jeszcze się aż tak nie różnią od siebie), a obok dorosłe, z których jednemu się 'troszku' odbiegło od wzorca :evil_lol: Bo ludzie myślą, że skoro szczeniak jest podobny, to tak już zostanie, a my im z takim zonkiem porównawczym wyskoczymy :diabloti: ------------------------------------------------------------------ To tyle, jeśli chodzi o treść. Natomiast co do formy (to piszę tak ogólnie), to proponowałabym wyróżnić (kolorem/boldem/większą czcionką/podkreśleniem) najważniejsze fragmenty czy słowa tekstu. No i koniecznie odstępy (w aukcji CC akurat są, ale zwracam się głównie do tych, którzy będą tworzyć nowy tekst), akapity, może jakieś punkty itp. Ludzie nie lubią czytać monolitycznych bloków tekstu, nikomu się po prostu nie chce, ale nawet nieco dłuższy tekst przejdzie, jeśli będzie miał odpowiednią formę. Skrajny, negatywny przykład tutaj :mdleje:Ręka do góry, kto wytrwał do końca... Mi się cudem udało, ale już nie miałam siły skomentować :cool1: To powinno być urozmaicone graficznie (ale nie pstrokate, oczywiście), przejrzyste, czytelne i uporządkowane (wybaczcie, ale to mój 'konik' i zawsze mnie rażą chaotyczne wizualnie albo monotonne, kilometrowe teksty). Takie, żeby się 'samo' czytało wzrokiem. Wtedy się też lepiej zapamięta takie przesłanie ;) -
[quote name='shin']Chcialbym najmocniej przeprosic Kociabanda2. [B]Bamboo zwrocila mi uwage na to, ze nie skomentowalem pomyslu[/B] wysylania do poslow co bardziej drastycznych przypadkow znecania sie nad zwierzetami.[/quote] Chciałabym jeszcze uściślić, że fakt braku reakcji shina na pomysł Kociejbandy wyszedł nam w sumie zupełnie przypadkowo w mailach. Piszę to, żeby ktoś sobie nie pomyślał, że złośliwa Bamboo :diabloti: śledzi każdą wypowiedź shina i 2-3 razy dziennie wysyła mu listę postów :czytaj: których jeszcze nie zdążył/zapomniał skomentować :evil_lol: :-D :eviltong: [quote name='shin']Pomysl jest swietny, a [niestety] nie brakuje tez materialow.[/quote] Potrzebujemy teraz kilku drastycznych przypadków (proponuję inne, niż te użyte w filmiku, coby posłowie nie myśleli, że to odosobnione przypadki-mamy ich na pęczki przecież) - krótki, treściwy opis zrobimy na podstawie info z wątku danego psa + 1-2 fotki; podrzucajcie linki [quote name='shin'] Widze tu dwa problemy tylko: 1. znieczulenie badz zniechecenie poslow [duzo drastycznych fotek], 2. malo kto bedzie chcial od siebie cos napisac, bysmy pewnie musieli kazdy przypadek opisac i gotowca dawac, co wywola pewno efekt podobny jak i te listy: 'spam, spam, jestescie jedna osoba!' :roll:[/quote] ad.1. Obawiam się, że na razie nie mamy innego wyjścia. Raz na jakiś czas (np. raz na tydzień czy dwa) drastyczna fotka być może niektórych znieczuli, ale za to im uświadomi skalę zjawiska. W końcu to nie fotomontaże, tylko rzeczywistość. Teraz pewnie większość posłów myśli, że to odosobnione przypadki, a jak ich regularnie będziemy zasypywać niusami ze światka okrutników i ich ofiar, to może przejrzą na oczy. ad.2. Myślę, że lepiej napisać 1 gotowca (to niewiele pracy), bo jak każdy będzie miał napisać od siebie, to wyślą 3 osoby na krzyż :cool1: Nawet do wysyłania gotowców trudno ludzi namówić (cóż to jest te kilkadziesiąt do kilkuset wysłanych maili w skali wielotysięcznego dogo, jak nie garsteczka zapaleńców...:cool1:) A co do 'spam, spam itd.', to owszem, może się tak zdarzyć (znany mam już z wątku poseł pewnie i tym razem nie da się "nabrać", że jest nas więcej niż 1 osoba), ale nawet jeśli by to rzeczywiście była 1 osoba, to tutaj chodzi bardziej o pokazanie skali okrucieństwa i mnogości takich przypadków. Nie wiem tylko, czy najlepszym pomysłem jest dodawanie w załączniku naszego 'starego' listu z filmikiem (jak to zrobiła Kociabanda), ze względu na możliwość traktowania przez programy pocztowe takich maili jako spam. Możemy ewentualnie wrzucić ten list na jakiś serwer i podawać tylko link do niego. Ja mam taką wizję całości: -krótki opis drastycznego przypadku -wymowna fota -na zakończenie coś w stylu: Zszokował Panią/Pana/Cię ten widok/przypadek? Można temu zaradzić na przyszłość: [tu wklejamy link do serwera, na którym mamy nasz 'stary' list] [COLOR=PaleTurquoise]Bardzo mi zależy, żeby udało nam się zmontować i wysłać to jak najszybciej, bo za parę dni, tradycyjnie już opuszczę Was na jakiś czas. I jak zwykle, w środku akcji...[/COLOR] [quote name='shin']Z innej beczki: wiem, ze 'ktos' ma fajny pomysl co do listow, ale nic nie powiem, bo nieoficjalnie to wiem :evil_lol:[/quote] Myślę, że nie zdradzimy tu żadnej tajemnicy, jeśli powiemy, że tabaluga1 podsunęła nam pomysł wysyłania maili do określonej grupy posłów (chodzi tu głównie o tych związanych bliżej z tematem, czyli np. Mucha/Suski & Co.). Listy wysyłane byłyby [B]regularnie, raz w tygodniu[/B] o tak czytelnej jak upierdliwej treści typu: jaki jest stan zaawansowania prac nad przepisami dotyczącymi ochrony zwierząt oraz na kiedy jest planowane zakończenie tychże prac? Krótkie, treściwe, upierdliwe. :diabloti: Czegóż chcieć więcej! Kopie do prezydenta, premiera i czasopism kynologicznych. Pytania te słalibyśmy do skutku, a gdy wreszcie pojawi się odpowiedź (na 99,99% niesatysfakcjonująca) to czepniemy się jej. Czyli na chwilę obecną potrzebujemy: -adresów mailowych posłów z Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt (one są już w 1. poście wątku, tylko trza je wyłowić) oraz [URL="http://www.pfoz.org.pl/"]"Polskiej Fundacji Ochrony Zwierząt"[/URL] (tam też paru posłów 'zasiada')-aktualny adres (bo ten podany na stronie ponoć jeszcze nie działa) do v-ce przewodniczącej ([EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]) też mamy od tabalugi -adresów mailowych do czasopism kynologicznych. [COLOR=PaleTurquoise]Poza tym chciałam złożyć podziękowania na 'ręce' lokalnej elektrowni za to, że wczoraj, w późnych godzinach popołudniowych (dwunasta w nocy jest dla mnie-'nocnego marka' taką właśnie godziną :evil_lol:) odcięła prąd w całej dzielnicy, dzięki czemu byłam zmuszona położyć się wcześniej spać. Jednakowoż, będąc wspomnianym już wyżej 'nocnym markiem' i zasnąć nie mógłszy (miodzio forma!:loveu:) przez dobre 5 godzin, obmyślałam (a jakże!) inne sposoby uporczywego przypominania się posłom. Wszystko, com wymyśliła, skrzętniem notowała, coby nie umknęło i dla potomności zostało :p Ale to zostawiam na bliżej nieokreśloną przyszłość. Postaram się zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby uskutecznić swój niecny plan... Jednak bez pomocy się nie obejdzie. Ale na razie, przez najbliższe tygodnie jest [/COLOR][COLOR=PaleTurquoise]do zrealizowania [/COLOR][COLOR=PaleTurquoise]plan Kociejbandy i tabalugi. [/COLOR]
-
[quote name='Bamboo ®'] naprawdę natchnęło mnie to optymizmem :) [/quote] [quote name='shin']Przyznam szczerze, ze interpelacje przejrzalem pobieznie, ale... [B]z czego w ogole sie cieszyc?[/B][/quote] Założę się, że to było do mnie..? :eviltong: Ja się nie odnosiłam do tej interpelacji, którą przytaczasz, bo gdy pisałam tamtego posta, to pdf mi się nie otwierał. Zapoznałam się z nią dopiero niedawno, kiedy tabaluga1 mi ją wysłała, także owym optymizmem zapałałam po przeczytaniu zawartości kolejnych wklejanych tu linków. I nadal podtrzymuję ;) Dzika euforia to jeszcze nie jest, ale optymizm owszem. Mam nadzieję, że na euforię też przyjdzie czas. [quote name='shin']Dotyczy ona hodowli zwierzat [B]rasowych[/B], od tego zacznijmy.[/quote] Przynajmniej 1 punkt z naszych postulatów wzięli na tapetę. Zawsze coś. [quote][I]"W wielu krajach, np. w Austrii, trzeba [B]uzyskać zgodę współlokatorów na posiadanie psa w domu wielorodzinnym[/B]."[/I] [/quote][quote name='shin']Zwlaszcza ten podgrubiony przeze mnie fragment cytatu mnie niepokoi[/quote] Ale to chyba jedyne zastrzeżenie. Innych się nie dopatrzyłam. Mam nadzieję, że nikt o zdrowych zmysłach nie pozwoli na wprowadzenie takiego przepisu w Polsce. A na pewno nie przy obecnym stanie prawnym i przy mentalności przeciętnego Kowalskiego, bo byśmy wpadli z deszczu pod rynnę :cool1: [COLOR=PaleTurquoise]P.S. Jak zobaczyłam podpis pod interpelacją, to już myślałam, że to TEN Fiedler zmartwychwstał i teraz się para polityką ;) [/COLOR]
-
STARSZE PIESKI w Przyborówku... Zapraszamy do adopcji wirtualnych
Bamboo ® replied to Weronia's topic in Już w nowym domu
[quote name='Molli']Maksiu odszedł za tęczowy most [/quote] Szczególnie mi ten piesek zapadł w pamięć przez wzgląd na mojego, też już za TM...:-( ['] ['] ['] -
[quote name='pinkmoon'] jeśli jakimś cudem ktoś kojarzy gdzie to było, będę dozgonnie wdzięczna[/quote] Pewnie chodzi Ci o ten bazarek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/psie-ksiazki-dla-podopiecznych-fundacji-viva-do-konca-pazdziernika-146730/[/URL] Jeśli to nie ten bazarek, to po prostu wyszukaj go przez wyszukiwarkę wpisując tytuł książki :) [SIZE=1]P.S. Aby nie gubić wątków, którymi jesteśmy zainteresowani można sobie dodać go do subskrybcji poprzez zaznaczenie "subskrybuj ten temat" w "Narzędziach wątku" na pasku nad danym tematem[/SIZE] ;)
-
[quote name='tabaluga1']Kolejny kamyk : [URL="http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878392962bc12573b500459bdb/ed6ccb2e7b6c6a75c12576400033d153?OpenDocument"]Interpelacja w sprawie uregulowania przepisów dotyczących hodowli psów rasowych[/URL] Może ruszy lawina ?[/quote] Nie otwiera mi się ten pdf. Mogłabyś streścić w paru słowach albo wysłać mi treść tego? [quote name='Kociabanda2'] [COLOR=DarkOrange]Tym sposobem chyba udało się nam "zwerbować" :) Panią Posłankę do kręgu Posłów działających na rzecz uchwalenia nowej ustawy :) [/COLOR][/quote] Kociabando, Ty opoko nasza! Dzięki za te tajne działania :cool3: [quote name='Kociabanda2'] [COLOR=DarkOrange] Ludzie (w tym Posłowie) nie zajmujący się na codzień zwierzakami w schronach czy na ulicach na prawdę nie zdają sobie sprawy z tego co się dzieje, a zatem nie widzą pilnej potrzeby zajęcia się interesującą nas ustawą.[B] [SIZE=2]Może dobrym pomysłem jest wysyłanie od czasu do czasu do Posłów maila z bardzo konkretnym przypadkiem, a w załącznikach zawsze postulaty koalicji i film ??!![/SIZE][/B][/COLOR] [COLOR=DarkOrange]Możliwe, że z czasem uda nam się jeszcze kilka osób zaktywizować?? Co o tym myślicie?[/COLOR][/quote] Ja popieram! Choćby od jutra mogę wysyłać poszerzoną o konkretne przypadki wersję. Niech się jeszcze inni wypowiedzą, ale jakby co, to myślę, że powinniśmy ustalić jakąś wspólną, jednolitą formę tego opisu i zdjęć. [quote name='tabaluga1'] Leniwce teraz przeniosły się tu : [URL="http://zespoldlazwierzat.pl/"]Zespół Przyjaciół Zwierząt[/URL] :razz:[/quote] [quote name='Kinya']Podczytuję wątek w wolnej chwili, nie jestem na bieżąco, więc nie wiem czy ktoś pisał o tym: [URL="http://www.pfoz.org.pl/"]POLSKA FUNDACJA OCHRONY ZWIERZĄT[/URL] Nazwiska osób z Rady Fundacji dość głośne, chyba że to przypadkowa zbieżność :razz:[/quote] Dzięki za linki. Tego było mi trzeba. Może ja patrzę przez różowe okulary, ale naprawdę natchnęło mnie to optymizmem :) Coś się jednak dzieje i to więcej niż mogłabym przypuszczać. Nasze apele na pewno nie były bezcelowe. Damy radę! Prędzej czy później, ale uda się i basta! :p
-
Prawnik na cito-reportaz w TVN,lawa oskarzonych dla prezes TOZ
Bamboo ® replied to Erazm's topic in TV & radio
Szukaj kogoś na MPD [url=http://mapapomocy.dogomania.pl/cat.php?id=9]Mapa Pomocy Dogomaniakow[/url] Oprócz tego BeataG (radca prawny). Możesz jeszcze napisać do użytkownika AMIT, który prowadzi sprawę tej oszustki z dogo, bo być może kojarzy jakieś 'prawnicze' nicki. -
Banita - starsza jamniczka od lat w schronisku. Ma domek !!! :)
Bamboo ® replied to lidka_park's topic in Już w nowym domu
[quote name='Isadora7']Rozbrajające zdjęcia, a pycholek coraz młodszy i bardziej uśmiechnięty: [URL]http://images37.fotosik.pl/198/561466cb081e6e77med.jpg[/URL][/quote] Tak, to prawda :cool3: Serce rośnie, jak się na nią patrzy! :loveu::loveu::loveu: -
Banita - starsza jamniczka od lat w schronisku. Ma domek !!! :)
Bamboo ® replied to lidka_park's topic in Już w nowym domu
Jak się pieski mają? :cool3: Chociaż patrząc na fotki:loveu: to moje pytanie jest jakby nie na miejscu, głupie wręcz :evil_lol: -
[quote name='_bubu_']Nasz kochany Reksiu odszedł dzisiaj za TM ['] :( Bardzo mi przykro :-(:-(:-( Reksiu Podziękowania dla Pani Irenki za wspaniałą opiekę nad Reksiem, kiedy najbardziej tego potrzebował :calus: Oby każdy piesek trafił na takiego Człowieka. Niestety dopiero teraz 'dokopałam' się do tego wątku, bo mam tony zaległych subskrypcji z powodu dłuższej nieobecności na dogo parę tygodni temu...
-
[quote name='Karmi'] A ja z uporem maniaka powtórzę, ze należy zacząc od dobrego stosowania prawa istniejącego. Najlepsza ustawa zda się, za przeproszeniem psu na budę, jeśli nie będzie egzekwowana. [/quote] Karmi, po pierwsze: co jest lepsze wg Ciebie? Mieć słabe prawodawstwo i słabą egzekucję czy dobre prawodawstwo i słabą egzekucję? Wg mnie lepsze to drugie. Ktoś może powiedzieć, że obie opcje są do bani, bo [quote]„Najlepsza ustawa zda się, za przeproszeniem psu na budę, jeśli nie będzie egzekwowana”[/quote]Ok, ale czasem jednak zdarza się, że prawo jest należycie egzekwowane i wtedy jednak przydałoby się mieć dobrą ustawę jako ‘podkładkę’, nie? Każdy kij ma 2 końce i to działa też w drugą stronę: niektóre (ok, nie jest ich wiele, ale znajdą się takie chlubne wyjątki) miasta, gminy, policjanci, strażnicy miejscy itp. znają ustawę o ochronie zwierząt, mają chęć do współpracy z organizacjami prozwierzęcymi. Super! Tylko problem się zaczyna, kiedy brakuje paragrafów na konkretne postępki i mimo najlepszych chęci nic się nie da zrobić, bo co nie jest prawnie zabronione, to jest dozwolone...:roll: Po drugie: przecież można działać równolegle, nieprawdaż? Możemy walczyć o lepsze prawo i jednocześnie, zanim dojdzie do jego wprowadzenia, walczyć o należyte egzekwowanie prawa istniejącego. Jedno drugiego nie wyklucza. Po trzecie: Jeśli tak będziemy podchodzić do sprawy, że nie ma sensu bić się o lepsze prawo, bo i tak nic to nie da, skoro wykonawstwo kuleje, to...po co było pisanie tego listu, po co obmyślamy na innych wątkach jakieś akcje pod sejmem, po co jest planowane sejmowe wystąpienie obywatelskie? Po co to całe zamieszanie, pytam? :shake: Piszesz, że [I]„należy zacząc od dobrego stosowania prawa istniejącego”[/I]. A ja zapytam wobec tego, kiedy będzie ten właściwy moment na rozpoczęcie walki o lepsze prawo? Czy wtedy, kiedy nie będziemy mieli nic do zarzucenia władzy wykonawczej? Kiedy to nastąpi? Za 10 lat? 30? 50? Czy w ogóle kiedykolwiek będziemy z jej działania w pełni zadowoleni? Jeśli zacznie się całą batalię wcześniej, to i wcześniej się skończy. Choćby „happy end” miał nastąpić dopiero za lat kilka czy kilkanaście. Zawsze będziemy o te kilka-kilkanaście lat do przodu. Jak nawet sama nazwa wątku wskazuje: "teraz albo nigdy", postanowiliśmy zacząć działać właśnie „teraz”. :p Już na zakończenie tego przydługawego wywodu powiem tak: wg mnie ta ustawa, która funkcjonuje obecnie, jest – powiedzmy – jako-taka. W tych sprawach, których dotyczy i które reguluje – owszem, jest nie najgorsza. Jednak problem obecnej ustawy polega na tym, że po zapoznaniu się z nią, człowiek (a przynajmniej świadomy zwierzolub) czuje mocny niedosyt. Jakby czegoś zabrakło. Owszem, zabrakło jakichś 75 procent aspektów dotyczących skutecznej i rzeczywistej ochrony zwierząt. I dlatego sama walka o przestrzeganie obecnej ustawy jest walką z ułamkiem okrucieństw i przestępstw, których można dokonać na zwierzętach .Trzeba zatem pójść dalej. Tym kolejnym krokiem jest właśnie wprowadzenie nowej, lepszej, ‘pełniejszej’ ustawy. To właśnie próbujemy robić. Ale tego chyba nie trzeba nikomu, zwłaszcza na dogo, tłumaczyć?:razz: Jeszcze raz podkreślę dla jasności: jedno działanie nie wyklucza drugiego!
-
[quote name='madziq']czytałam tylko pierwszą stronę i ostatnią, przyznaję się bez bicia. ale z tego co wyczytałam , to już nie ma sensu wypisywać tych maili do posłów tak? czy nie? bo ja chętnie poświęcę swój czas i mię i nazwisko na wysyłanie takich maili..[/quote] Kochana, sens jak najbardziej JEST! Co prawda akcja trochę osłabła, ale nie ustała. Część osób systematycznie wysyła. Chodzi o to, aby posłowie nie myśleli, że to tylko chwilowy zryw, ale żeby zrozumieli, że my jesteśmy w stanie zrobić wiele, aby coś zmienić. Musimy ich gnębić na różne sposoby:diabloti: Równolegle są też przygotowywane inne akcje, które mają na celu wywarcie presji na naszych rządzących, aby nakłonić ich do zmiany prawa dotyczącego zwierząt. [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f402/wystapienie-obywatelskie-w-sejmie-inicjatywa-pelnomocnika-d-s-ochrony-zwierzat-134726/"][/URL] Jeśli tylko masz chęć na wysyłanie tych maili, to witamy Cię z otwartymi ramionami i dziękujemy! :calus:
-
Melduję się na wątku, chociaż jeszcze go nie czytałam, ale obiecuję zrobić to w wolnej chwili. Co do pomysłów, to może warto byłoby zebrać te, które pojawiły się w 'wątku skierniewickim': [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f402/ludzie-bestie-w-skierniewicach-kim-jest-osobnik-ktory-zrobil-cos-takiego-133208/[/URL] oraz 'podwątku' z planowaniem akcji (nie mogę znaleźć tego tematu, ale jak znajdę, to wkleję):razz: Tam było parę pomysłów, np. vlepki. [SIZE=1] P.S. Hurrrra, wreszcie mi sygnaturę wyświetla!:loveu: Ciekawe, jak długo się utrzyma... [/SIZE]
-
[quote name='mtf zalesie']napiszcie w 1-szym poscie jak bedzie mozna jeszcze cos zrobic poza emailami bo juz wyslalam-[B]czy wysylac po raz drugi i pod te same adresy[/B]- nie mam czasu czytac caly czas watku[/quote] Jak najbardziej - wysyłać (pod te same adresy) po raz drugi, trzeci, a nawet sto trzydziesty trzeci, jeśli ktoś ma możliwości, czas, chęci i determinację. Maili nigdy dość;) Nie zapominajmy również o prezydencie:diabloti: [quote name='shin']Bamboo, powiedz jak bedziesz miala wolne miejsce w skrzynce na dogo, bo na tym kompie to nawet maila nie moge puscic w jakis normalny sposob :mad:[/quote] Już wolne :grins:
-
Jestem ;) Niewiele mnie ominęło, jak widzę. No dobszsz :p To będę wam dalej zrzędzić i do znudzenia zachęcać do wysyłania maili :eviltong::diabloti: [quote name='tiara']Szanowni Państwo, Na wstępie przepraszam za tak późną odpowiedź, ale [B]dostaliśmy tak ogromną ilość wiadomości[/B], że nie byliśmy w stanie na bieżąco odpisywać. [/quote] ach, te słowa balsamem na me serce:loveu::diabloti::multi:
-
To już rok... :-(
-
Mam parę informacji. Ja jutro znów muszę wybyć na parę tygodni, będę odcięta od neta (najwyżej kafejka, ale to wątpliwe raczej). Jakby coś przypadkiem miało drgnąć w sejmie podczas mojej nieobecności, to wysłałam kahoonie oryginał filmiku i list w Wordzie, także wszystko mamy pod kontrolą. Proszę, nie ustawajcie w wysyłaniu listów. Kto może, niech wysyła. Liczymy na Was, dogomaniacy, dziękujemy za wspaniały odzew z Waszej strony i wsparcie akcji. No i na zakończenie wiadomość, która pewnie wielu z Was (bo mnie bardzo) zmartwi: 'shin has left the building'... Mam nadzieję, że nie na zawsze, ale uszanujcie proszę ten wybór. Osobiście uważam, że byłaby to duża strata dla dogo, gdyby całkowicie zrezygnował...
-
A mi, do jasnej anielki, nikt nic nie odpisał:mad::placz: Ani p. Guzowska, ani p. Piechociński, ani ich asystenci, ani pomocnicy asystentów, ani nawet pani sprzątaczka (albo pan sprzątacz, tak jak w Brainiacu:evil_lol:). Nie lubią mnie tam w sejmie chyba :diabloti: Albo mają mnie dość :diabloti: Albo się mnie boją :diabloti: Albo po prostu kampanię mają i zero czasu dla szarego obywatela :cool1: ------------------------------- Jakiś czas temu była mowa o TVS. Udało się coś załatwić, Ada-jeje? Rozmawialiście z nimi?
-
[quote name='ryan26']Witam, Wyniki badań psa są coraz lepsze, ale jego samopoczucie i zachowanie coraz gorsze. Kreatynina spadła już do poziomu 2,9(parę dni temu było 3,8, a mocznik 35,8). Pies dostaje antybiotyk cepanex[/quote] Ten antybiotyk to na pewno cepanex a nie np. ceporex? Chyba, ze to jakiś nowy... [quote]Bardzo niepokoi mnie to, że pies przestał jeść. Nie chce jeść nie tylko karmy i kleiku, ale nawet kiełbasy, co kiedyś było jego przysmakiem. Może to dlatego, że ma bardzo powiększone węzły chłonne?[/quote]A pije chociaż? Od jak dawna nie chce jeść? [quote]Od kiedy pies ma powiększone węzły inaczej się zachowuje, jest apatyczny i nie chce jeść. Wyniki się poprawiają, a pies się czuje coraz gorzej. Weterynarz nie wie dlaczego węzły się powiększyły. Czy to też od nerek, a może od podawanych leków? A może to całkowicie coś innego?[/quote] Brak apetytu może mieć milion przyczyn, trudno powiedzieć, co Twojemu psu dolega. Być może powiększone węzły chłonne są wynikiem rozwijającej się jakiejś poważniejszej infekcji. Tu też może być wiele przyczyn. Jeśli chodzi o nerki, to nie słyszałam, żeby powiększały się przy tym węzły chłonne. Od leków raczej też nie. A brak apetytu może być spowodowany w Waszym przypadku albo jakąś rozwijającą się chorobą (o której jeszcze nie wiemy), z którą związane jest właśnie powiększenie węzłów chłonnych albo z podniesieniem się poziomu kreatyniny. Niektóre antybiotyki, np. z grupy cefalosporyn, jak właśnie ceporex czy keflex, mogą powodować podwyższenie się poziomu kreatyniny we krwi, a tym samym pogorszyć apetyt. Od jak dawna dostaje antybiotyk?
-
Banita - starsza jamniczka od lat w schronisku. Ma domek !!! :)
Bamboo ® replied to lidka_park's topic in Już w nowym domu
[URL]http://images44.fotosik.pl/98/1a455e2960c826a1med.jpg[/URL] :loveu::loveu::loveu: [URL="http://images48.fotosik.pl/118/a6f6f38f26933cc6med.jpg"]:turn-l:[/URL] [URL]http://images48.fotosik.pl/118/a6f6f38f26933cc6med.jpg[/URL] Przezorny zawsze ubezpieczony :-D -
[quote name='Dark Lord']Mogę Ci przesłać mailem, tylko podaj mi go na pw:razz:.[/quote] Mail jest podany w profilu:eviltong: ale będę tak wspaniałomyślna:cool3: że wyślę Ci go na pw. [quote name='evl']Robię prezentację w pps na zajęcia dla małej grupki (max. 20 osób) i mam pytanie oficjalne - czy mogłabym ("na lenia" :eviltong:) sobie pożyczyć troszkę fotek wykorzystanych w prezentacji [B]Bamboo [/B]i [B]shin[/B]a, czy muszę jeszcze raz na piechotę pisać prośbę o udostępnienie fotografii do autorów konkretnych zdjęć?[/quote] [quote name='shin']Nie mam pojecia. Mysmy prosili o zgode do tego konkretnego filmiku... moze niech sie lepiej Bamboo wypowie >_> [/quote] Kiedy ja też nie mam pojęcia...:niewiem: Hmmm...naprawdę nie znam się w ogóle na prawach autorskich. My musieliśmy mieć oficjalne zgody, bo filmik jest opublikowany w necie. U Ciebie sytuacja jest bardziej "kameralna", może prezentację dla 20 osób traktować tak, jak na własny użytek? Pogrzebałam i poczytałam trochę w necie na ten temat i znalazłam m. in. to: [I][B]"1. Czy osoby odwiedzające ów portal mogą ściągać nasze zdjęcia i umieszczać je na przykład jako tapetę na własnym monitorze? [/B][/I] [I] Tak mogą, ale, pod warunkiem, że nie będą zdjęć rozpowszechniać dalej, poza krąg najbliższych im osób (pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa [U]lub stosunku towarzyskiego[/U]). Zdjęcia te będą wykorzystywane tylko do ich użytku i [U]nie będą się wiązać z osiąganiem przez nich korzyści majątkowych[/U]. Złamanie tej zasady grozi nie tylko wysokim odszkodowaniem, ale także karą pozbawienia wolności do lat trzech!"[/I](z portalu money.pl, konkretnie [URL="http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/nawet;amatorskie;zdjecia;z;wakacji;chronione;sa;prawem;autorskim,14,0,260366.html"]stąd[/URL]) Korzyści majątkowych nie osiągniesz dzięki tej prezentacji, no nie? :lol: Zależy też jeszcze, które zdjęcia by Cię interesowały, bo jeśli od fundacji, to może lepiej zapytać, a jeśli robione przez dogomaniaków, to myślę, że nie byłoby problemu. Tylko nastaw się na to, że na te zgody się trochę naczekasz. My czekaliśmy na niektóre całymi tygodniami :roll: No i przede wszystkim podaj źródło każdej fotki, wtedy mniejsza szansa, że ktoś będzie miał pretensje.
-
[quote name='Dark Lord']No to zrobiłam skromną prezentację w pps ciężkich psich przypadków, jeżeli ktoś jest zainteresowany, przyda mu się do czegoś, chce ją fgdzieś wysłać w świat to mogę przesłać mailem:razz:.[/quote] Możesz mi przesłać na maila?:razz: [quote name='Dark Lord']Ja proponuję w ramach akcji zasypywania posłów mailami wprowadzać "urozmaicenia", nie tylko wysyłać ten list, ale na zmianę np. sam filmik, który jest w liście, tzn. link do niego, zdjęcia różnych ciężkich przypadków psich (...)[/quote] Te fotki to trzeba też w formie linków, bo załączniki będą podejrzane i w ogóle za wielkie. I jeśli już, to małymi porcjami, np. ok. 5, bo nie będzie im się chciało klikać.:p A ja czekam (nie)cierpliwie na odpowiedź od p. Piechocińskiego :diabloti: :cool3:
-
[quote name='niceravik']Przybywa Sojuszników. :multi: [URL="http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Platforma-zakaze-trzymania-psow-na-lancuchach,wid,11115248,wiadomosc.html"]Platforma zakaże trzymania psów na łańcuchach? - Wiadomości - WP.PL[/URL][/quote] Z jednej strony to super, że wystąpiła z taką interpelacją, ale z drugiej… Nie znam się na prawie, ale biorąc to tak „na chłopski rozum”, jakoś nie upatruję w tym szansy dla Polski.:roll: Nawet jeśli Komisja Europejska by zakazała oficjalnie trzymania psów na łańcuchu, to pewnie wprowadzą taki przepis jako poprawkę czy zmianę (czy jak to się tam nazywa) do Europejskiej Konwencji Ochrony Zwierząt Domowych, której Polska i tak, póki co, nie podpisała. Zresztą w postulatach Koalicji dla Zwierząt też jest: „[I]zakaz stałego trzymania zwierząt na uwięzi lub w zamknięciu, kilkuletnia karencja na zakaz trzymania psów na łańcuchach”.[/I] Zatem wracamy do punktu wyjścia: dopóki nie podpiszemy EKOZD i/lub nie uwzględnimy postulatów Koalicji, dopóty niewiele się zmieni :roll:
-
Dokładnie to, co u mojego było... Te omdlenia to prawdopodobnie z niedotlenienia mięśnia sercowego albo po prostu padaczka (stąd te drgawki). Ale lepszego leku niż Vetmedin na serce nie ma, a leki na ewentualną padaczkę też nie są obojętne, więc w niektórych przypadkach po prostu nie podaje się ich, bo potencjalne korzyści nie przewyższają negatywnych skutków. Ehh, co zrobić... Trzeba mieć nadzieję, że te ataki nie będą zbyt częste chociaż...:roll: