Jump to content
Dogomania

Bamboo ®

Members
  • Posts

    812
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Bamboo ®

  1. [quote name='shin'] Co do filmiku - a zrobienie go od nowa bedzie duzym problemem?[/QUOTE] A bo to raz go od nowa robiłam dzisiejszej nocy..??? :evil_lol::evil_lol::evil_lol: [QUOTE]Bo moze po prostu od nowa go skleic i problem sie nie pojawi...?[/quote] Przy robieniu od nowa jest to samo.:p Próbowałam na milion sposobów, aż wreszcie mnie olśniło przed chwilą!:PROXY5::multi: Już wiem, co muszę zmienić:cool3: Na razie problem 'białych shi...' tzn. chciałam powiedzieć 'białych niepożądanych rameczek':evil_lol: opanowany. Teraz walczę jeszcze z pewnymi drobniejszymi problemikami i czekam jeszcze na 1 decyzję w sprawie podpisu foty:p
  2. [quote name='shin'][czekam na zatwierdzenie przez Pania Prezes :evil_lol:[/quote] Zaraz wyślę Ci maila:cool3: [quote]nowy watek ze spisem maili do poslow [...wszystkich, poza dwoma. Nie wiem, ktorzy mi gdzies tam uciekli. Najbardziej medialni chyba sa wszyscy w kazdym razie :eviltong:], itp itd.[/quote]Ooo, to już 2 brakuje...:diabloti: ostatnio brakowało jednego:diabloti: [quote name='shin'] Wg mnie filmik robi wrazenie[/quote] Niestety na razie to robi wrażenie niechlujnie skleconego "na kolanie" filmidła..Pojawił się dziwny problem, który wcześniej nie występował. Mianowicie, kiedy pojawia się plansza z napisem (czarna), to wokół tej planszy przez ułamek sekundy błyska biała ramka:-o Gdyby ona jeszcze była statyczna (zamiast pojawić się i zniknąć), to by tak nie raziło.. Nie mam pojęcia skąd się to wzięło, bo żadnej ramki ani konturu nie dawałam:shake: D0 5 rano z tym próbowałam walczyć, ale poddałam się.. Dziś od rana kolejne bezskuteczne próby:shake: Jedyne, co udało mi się zdziałać, to to, że już nie miga cała ramka, tylko 1 bok..:roll: Ale i tak strasznie to drażni i odwraca uwagę od treści:shake: Poprzednie plansze (które przepadły oczywiście wraz z Windowsem) były robione w ten sam sposób i wszystko było ok:roll: Próbowałam też robić napisy bezpośrednio w WMM ale efekt jest mocno nieciekawy. Dlatego na razie pozostaje przy moich planszach w jpg (z tym białym shitem:angryy:) Może ChiQuiTa lub ktoś inny też spotkał się już kiedyś z takim problemem ..? :niewiem: [quote name='Kociabanda2'] Nie wiem jeszcze czy to do mnie przemawia, ale pomyślę :roll: [/quote] Do tego, co shin już napisał, dodam tylko, że nie przypadkiem użyliśmy słowa "nadmiernie":p "[B]nadmiernie[/B] lękliwe", czyli w domyśle takie, których stan, [B]mimo[/B] prób socjalizacji (oczywiście na miarę możliwości polskich schronów), nie rokuje zbytnich nadziei na poprawę :roll: Myślę, że w takim wypadku humanitarne uśpienie jest dla takiego psa o wiele lepszym wyjściem (pies nie wie, czy dostaje zastrzyk ze szczepionką czy usypiający), niż gdyby miał spędzić kilka(naście) kolejnych lat wciśnięty w najciemniejszy kącik budy i kulić się ze strachu na widok kogokolwiek czy czegokolwiek.. [quote]Ze zdaniem o usypianiu zwierzaków lękliwych czy bez na pewno w rozsyłaniu listu pomogę! [/quote]Super! z góry dzięki :multi:
  3. [quote name='Greven']Szczerze mówiąc, to nic nie dostałam[/quote] Nie dostałaś?:hmmmm: Kurcze, dogo to już naprawdę mi coraz bardziej szarga nerwy:mad: Ciągle coś nawala:shake: [quote] ale jeśli zdjęcie bedzie wykorzystanie w 'zbożnym' celu, to proszę bardzo - można brać. [/quote] Dziękujemy ślicznie za zgodę! :loveu::Rose: :multi: Jak najbardziej cel jest szczytny :cool3: Zresztą zapraszamy na wątek [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f402/gazeta-wyborcza-fabryki-psow-130274/[/URL] Zwłaszcza na ostatnie strony, bo po drodze duuużo się działo:evil_lol: [quote]Powiedzcie tylko, o które chodzi, to postaram się wysłać w orginalnej wielkości (chyba, że wystarczy Wam rozmiar forumowy)[/quote]Chodzi o to zdjęcie: [URL]http://i434.photobucket.com/albums/qq61/corkatanga/Obraz535.jpg[/URL], ale rozdzielczość/wielkość w zupełności wystarczy taka, jak jest na wątku :) [quote]poproszę potem o link do prezentacji.[/quote]To się rozumie samo przez się:cool3: Dam Ci na PW/mail fundacji (jeśli nie natnę się na pełną skrzynkę:eviltong:) albo ewentualnie jako wpis na profilu. Coś tam wymyślę!;) Dziękujemy raz jeszcze! pozdrawiam! :)
  4. [quote name='shin'] [B]Greven [/B]- czy dostalas moja i Bamboo prosbe o zgode na uzycie pewnej fotki? Jesli tak, to nie chce byc niegrzeczny, ale moglabys udzielic [B]jakiejkolwiek[/B] odpowiedzi? Bo jak sie nie zgadzasz, to po prostu napisz to i nie bedziemy czekac. Bamboo wyjezdza do Niemiec za pare dni, a to ona filmik robi - jak nie skonczy, to na ladnych pare tygodni znowu utkniemy w martwym punkcie.[/quote] Przepraszam od razu, że się tak wetnę z off topem, ale skoro już o tym mowa... Właśnie, jak już shin wspomniał, mamy do Ciebie [B]Greven[/B], ogromną prośbę.. Nie udało nam się ani przez PW ani przez maila z Tobą skontaktować (zdaje się, że obie skrzynki masz pełne:eviltong:), więc poprosiliśmy Vectrę o pomoc:oops: Dostałaś może naszą prośbę? Jeśli tak, to bardzo prosimy Cię o odpowiedź:modla::modla::modla: jakakolwiek by ona nie była, choćby nawet odmowna. A jeśli nic do Ciebie nie doszło (dogo czasem zawodzi), to też daj nam prosze, znać. Możesz odpowiedzieć mi lub shinowi na PW, na mail (w profilu), na wątku, do którego link Ci podaliśmy w liście, albo nawet tutaj. Bez różnicy.;) Po prostu bardzo nam zależy na czasie, musimy dziś/jutro zakończyć całą sprawę. Bo na razie jesteśmy w kropce:roll: Oczywiście zdjęcie zostanie opatrzone podpisem "Fundacja Pro Equo". [quote] Bamboo wyjezdza do Niemiec za pare dni[/quote]Dokładnie w czwartek, pojutrze...A ja ciągle jeszcze 'w proszku' :placz::evil_lol:
  5. Możesz też przesłać na konto do którejś z dziewczyn, które mają kontakt z p. Ireną. Ja przelałam ostatnio na konto bubu. Najlepiej zaczekaj na bubu, to pewnie da Ci na PW nr konta.;) A to na pierwszej stronie, skoro widnieje, to chyba też jest aktualne, ale nie wiem na 100%.. Niech się ktoś bardziej kompetentny wypowie najlepiej:eviltong:
  6. [quote name='kuzlik']odpoczywanko :) [url]http://images38.fotosik.pl/84/fc1d7e7d6619f87fmed.jpg[/url] [/quote] Chwila, chwila...gdzie się kończy pierwszy a zaczyna drugi? :evil_lol: :eviltong: Może to dwugłowy, czterołapny, jednoogoniasty potffforny potfffurrr:lol:
  7. Spoko, nie pali się;) Super! :multi: Każdy grosik się liczy :cool2:
  8. [quote name='shin']kahoona, dostalas moze PW od Bamboo?[/quote] [quote name='kahoona']sprawdziłam, nie mam nic, niech powtórzy, poproszę[/quote] Już wszystko ustalone, dziękujemy pięknie raz jeszcze! :buzi: :Rose:
  9. Poszło też ode mnie trochę grosza... Dziewczyny, mam gorącą prośbę... :modla: Mogłybyście tu, na wątku Reksia, zrobić rozliczenie mojego kartkowego bazarku?:oops::oops::oops: To było 25 zł (wpłata na moje konto od slapcio i asl, przekazane następnie do bubu) + około 40 zł (bezpośrednia wpłata od Gosiapk i iryska) Nie zrozumcie mnie źle...:oops: Oczywiście, nie chodzi tu o to, że mam jakieś wątpliwości, co do tych pieniędzy, tylko moderatorzy tego wymagają, bo taki jest regulamin, że po zakończeniu bazarku, trzeba napisać, na co konkretnie wydano...ten bazarek na razie wisi w 'zakończonych' i nie zostanie przeniesiony do archiwum, dopóki nie będzie rozliczony...:roll: Wolałabym zawczasu uniknąć gniewu moderatorów:scared: to PW do mnie od Viris: [quote name='Viris'] Jak bazarek będzie usuwany do archiwum powinny być informacje na co pieniądze zostały wydane. A to z wątku pt."Jak rozliczyć ZAKOŃCZONY bazarek. Czyli o usuwanych wątkach." [quote name='Viris'] Pieniądze zdobyte za pomocą bazarku muszą być rozliczone, bez tego wątek nie "zniknie" - czyli nie zostanie przeniesiony do archiwum. (...) Prośba zatem do sprzedających na bazarku o podanie informacji w wątku ( normalnie, na końcu bazarku ) że pieniądze w kwocie takiej i takiej zostały wykorzystane i poparcie tej informacji linkiem do postu w wątku rozliczeniowym ( najlepiej też podać numer postu w którym jest rozliczenie). Po takiej informacji ( oraz po potwierdzeniu od Kupujących że odebrali przesyłki ) proszę zmienić tytuł wątku na : " DO USUNIĘCIA ". W miarę możliwości proszę aby rozliczenie pieniążków odbyło się w ciągu 2-3 miesięcy - tak aby stare wątki nie obciążały niepotrzebnie serwera. "Obowiązkiem Sprzedającego jest dokładne i zgodne z prawdą opisanie przedmiotu, wskazanie celu, rozliczenie się z uzyskanych pieniędzy od Kupujących." (to cytat z regulaminu bazarku, autor postu: Pianka-moderator) [quote name='Viris'] (...)jak użytkownicy zapoznają się ( wielkie grono tego nie zrobiło od kwietnia 2008 ) z regulaminem bazarku i będą go przestrzegać. Dodatkowo też zerkną na swoje NIE rozliczone bazarki w dziale Zakończone i zaczną się rozliczać.
  10. Auta co prawda nie mogę zaproponować:eviltong:, ale wpłaciłam za luty i marzec:grins:
  11. Greven, masz pełną skrzynkę, a mam pytanie do Ciebie:roll: Sorry, ze tutaj piszę, ale nijak nie mogę się z Tobą skontaktować... Proszę, usuń chociaż 1 PW ze swojej skrzynki, albo podaj mi swojego maila na PW:modla::modla::modla:
  12. [quote name='yoreczka95'][url=http://polskatimes.pl/gloswielkopolski/onas/18106,redakcja,id,t.html]Polska - G[/quote] Tak, znalazłam tą stronkę już dawno, ale tam nie ma ww. redaktora...:roll: Myślałam, że może w 'papierowej' wersji coś więcej będzie, że czegoś konkretniejszego się dowiem, bo z tych internetowych to nie wiem nawet do kogo napisać... Ale dzięki za pomoc :)
  13. [quote name='znikam']szukamy kogoś z mapy? :roll:[/quote] Chyba nie pozostaje nam nic innego...nikt na wątku się nie zgłasza...:roll: A to naprawdę pilna sprawa...
  14. [SIZE=6][COLOR=Blue][B]Czy jest tu ktoś z Wielkopolski???[/B][/COLOR][/SIZE] :Help_2::Help_2::Help_2: Chodzi o kupienie gazety [B][SIZE=4][COLOR=Blue]"Głos Wielkopolski" [/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=4][COLOR=Blue][SIZE=2][COLOR=Black](nie wiem czy to dziennik czy tygodnik)[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE], bo potrzebny mi [B]pilny [/B]kontakt do red. Jacka Tomczaka w sprawie zdjęć z tego artykułu: [url=http://www.calisia.pl/articles/3219-zwyrodniacy-bestialski-mord-w-choczu]Kalisz - wiadomości, kultura, wydarzenia, imprezy[/url] Nie znalazłam w necie żadnego kontaktu do tego Pana:roll:
  15. [COLOR=Silver][COLOR=Black][quote name='Charly'] bambo pifko już w nowym domciu:)[/quote][/COLOR] Wiem, wiem, ale ten banner odnosi się do ogólnego wątku o staruszkach;) Pifko mi idealnie pasował.. ale fakt faktem, że nieco to mylące.. może już pora na wiosenne zmiany:p Sorry za OT:roll: [/COLOR]
  16. [quote name='znikam']ale idziecie do przodu :) [/quote] ostatnio to właśnie zastój mamy:eviltong: [quote name='znikam'] uwaga na gorąco - zmieniłabym giełdy samochodowe na giełdy po prostu, bo w Polsce istnieje instytucja giełdy zwierząt... [/quote] już zmienione;)
  17. Przepraszam, że tak rzadko coś tu piszę, ale ostatnio rzadziej też bywam na dogo. Raczej właśnie 'bywam' niż 'jestem'.:roll: Z kasą też póki co krucho...
  18. [quote name='shin'][COLOR=Blue][COLOR=Black]Wywalilbym 'wykonane w oparciu o wieloletnie statystyki', bo nie ma jak statystyk przytoczyc chyba? Moze zostawic bez tego, albo 'w oparciu o wieloletnie obserwacje'?[/COLOR][/COLOR][/QUOTE] poprawiłam na 'obserwacje' [COLOR=Blue][COLOR=Black] [/COLOR][/COLOR] [QUOTE] W sumie gieldy samochodowe tez mozna by dodac[/QUOTE] ok, zostawiam [QUOTE] chociaz teraz zastanawiam sie nad forma "[COLOR=Black]zakaz sprzedaży psów i kotów poza miejscem ich zamieszkania (hodowlą), [B]przykladowo[/B] na placach targowych, giełdach samochodowych, w sklepach i przed wystawami, gdzie często trzymane są bez nadzoru weterynaryjnego, pokarmu czy wody." - zeby bylo wiadomo, ze nie tylko tam sa sprzedawane, ale nie sposob wymienic wszystkich miejsc. [/COLOR][/QUOTE] zmienione;) [QUOTE][COLOR=Black]Mozna tez przemyslec zmiane 'miejscem ich zamieszkania' na 'miejscem ich urodzenia', bo miejsce zamieszkania to mi sie z meldunkiem kojarzy :eviltong: [/COLOR][/quote] hehe:evil_lol: ok, zmieniam [SIZE=1]na razie na czerwono, do ewentualnego przedyskutowania[/SIZE] ;) Widzi ktoś jeszcze jakieś błędy albo ma jakieś sugestie?:razz: Proszę się nie krępować, tylko mówić od razu:eviltong:
  19. [quote name='shin']Wydaje mi sie, ze mozna by wrzucic to do jednego, bo to brzmi jak kontynuacja. [/quote] To wrzucam całość :p [quote] Szanowne Posłanki, Szanowni Posłowie! Powołując się na Ustawę z dn. 21.08.1997 r. o ochronie zwierząt, która wskazuje, że: [B]"Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę",[/B] my, polscy miłośnicy zwierząt, a zarazem Państwa wyborcy, apelujemy do Państwa o podjęcie skutecznych działań, mających na celu poprawę tragicznego losu wielu zwierząt domowych w Polsce. [B]Nie sposób przy tej okazji pominąć szeregu nasuwających się pytań:[/B] Jak to możliwe, że w XXI wieku, w cywilizowanym europejskim kraju, kraju aspirującym do miana wysokorozwiniętego, nowoczesnego i liczącego się na arenie międzynarodowej, sprawcy bestialskiego znęcania się nad zwierzętami mogą czuć się całkowicie bezkarnie? Jak to możliwe, że w cywilizowanym europejskim kraju dochodzi do takich tragedii jak w schroniskach w Olkuszu, Krzyczkach, Nowej Ligocie, Krężelu czy Chrcynnem, gdzie zwierzęta były masowo uśmiercane, maltretowane, głodzone, pozbawione podstawowej opieki weterynaryjnej i schronienia przed zimnem? Jak to możliwe, że w cywilizowanym europejskim kraju łamane są podstawowe prawa zwierząt, a dawane jest przyzwolenie na funkcjonowanie komercyjnych schronisk i pseudohodowli, kosztem cierpienia, chorób i śmierci niewinnych stworzeń? Jak to możliwe, że w cywilizowanym europejskim kraju nie sprawuje się żadnego nadzoru nad masowym rozmnażaniem i handlem zwierzętami domowymi? Jak to możliwe, że w cywilizowanym europejskim kraju nie istnieją przepisy egzekwujące sprawowanie kontroli nad psami naprawdę agresywnymi, z których ogromna większość to mieszańce i psy w typie rasy? Jak to możliwe wreszcie, że w cywilizowanym europejskim kraju, którego statystyki dotyczące liczby bezdomnych zwierząt są alarmujące [B](w samym 2008 r. do schronisk trafiło 90 000 zwierząt, a liczba ta zwiększa się rokrocznie o 15%)[/B] marginalizuje się problem niechcianych psów i kotów oraz nie dostrzega konieczności wprowadzenia obowiązkowej sterylizacji i kastracji tychże? To tylko niektóre problemy, które powinny być w trybie pilnym rozpatrzone i skutecznie rozwiązane. [B]Uważamy, że najpilniejsze sprawy dotyczą:[/B] [B]1. Bezdomności.[/B] Jest to jeden z najbardziej w Polsce zauważalnych problemów. Rozwiązany powinien być poprzez odpowiednie znakowanie psów,kastrację zwierząt w schroniskach (co ograniczy ich rozród, a w przeciągu kilku lat wpłynie na zmniejszenie populacji psów i kotów, w szczególności nierasowych), usypianie osobników przejawiających agresję lub nadmiernie lękliwych, jak również nieuleczalnie chorych. [B]2. Kastracji.[/B] Na dzień dzisiejszy psy i suki ze schronisk przeważnie wydawane są niewykastrowane. Obowiązkowa kastracja zwierząt w schroniskach znacząco ograniczy ich liczebność w przyszłości, co dodatnio wpłynie na kondycję finansową wielu schronisk oraz poprawi warunki bytowe zwierząt tam trafiających. [COLOR=Black]Dla zobrazowania skali problemu przedstawiamy przykładowe wyliczenie, wykonane w oparciu o wieloletnie obserwacje:[/COLOR] Średnia liczba zwierząt w miocie: [B]6[/B] Liczba psów po [B]5[/B] latach rozmnażania suki i jej potomstwa: [B]9 330[/B] Odsetek psów potencjalnie trafiających do schronisk: [B]30 %[/B] Koszt utrzymania [B]1[/B] psa w schronisku: [B]1095 zł/rok[/B] Koszt utrzymania [B]2799[/B] psów w schroniskach: [B]3 064 905 zł/rok[/B] Koszt zabiegu kastracji (wydatek jednorazowy): [B]100-200 zł[/B] Czy państwo może sobie pozwolić na wydatek rzędu [B]3 mln zł[/B] rocznie na niepotrzebnie rozmnożone psy? Czyż przeprowadzenie rutynowego zabiegu kastracji nie jest lepszym, a przede wszystkim tańszym rozwiązaniem? Czy państwo stać na pomnażanie bezdomności? Pragniemy jednocześnie zaznaczyć, iż zwierzę nie odbiera zabiegu kastracji w kategoriach nieszczęścia, zaniżenia poczucia własnej wartości czy też pozbawienia godności. Co więcej, niemożność zaspokojenia przez niewykastrowane zwierzę naturalnego popędu (a który to popęd w obliczu olbrzymiej nadpopulacji psów i kotów, winien być skutecznie powstrzymywany), powoduje nierzadko zmiany w zachowaniu, takie jak: nadpobudliwość, niepokój, nerwowość a nawet agresję zwierzęcia, które to niepożądane stany dodatkowo mogą się nasilić, jeśli zwierzę jest okazjonalnie dopuszczane do rozrodu. Ponadto niekastrowane zwierzęta narażone są na liczne problemy zdrowotne, do których należą: ropomacicze, guzy i torbiele u samic, a nowotwory jąder i przepuklina pachwinowa u samców. Zabieg kastracji wydaje się zatem być rozwiązaniem z wielu względów optymalnym. [B]3. Oznakowania.[/B] W chwili obecnej w Polsce nie ma centralnej bazy danych oznakowanych psów. W praktyce oznacza to, iż każda gmina może posiadać własną bazę danych i inny rodzaj czipa znakującego. Prowadzi to do absurdalnych sytuacji znajdowania kilku różnych czipów na jednym psie lub braku możliwości odnalezienia właściciela, w przypadku gdy pies zagubił się na terenie innej gminy, niż gmina zamieszkania. Niezbędna wydaje się odgórna decyzja co do sposobu czipowania i rodzaju czipa oraz stworzenie jednej, ogólnopolskiej bazy danych. Z ewidencji wyrejestrować psa mógłby wyłącznie weterynarz, po stwierdzeniu zgonu zwierzęcia - niewyjaśnione zniknięcie psa byłoby podstawą do wysokiej kary pieniężnej dla właściciela. [B]4. Kar za znęcanie się nad zwierzętami.[/B] W znacznej liczbie przypadków odstępuje się od kary z powodu znikomej szkodliwości społecznej czynu (!) lub sądy wymierzają kary w zawieszeniu. Niedopuszczalne jest, aby kary za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad żywą, czującą istotą były tak żenująco niskie, a zwierzęta latami były w rękach ludzi, przeciw którym toczy się postępowanie o takie czyny. Postulujemy o natychmiastowy przepadek zwierzęcia w razie pojawienia się dowodu na znęcanie oraz o wprowadzenie dożywotniego zakazu posiadania zwierząt dla właściciela, któremu udowodniono winę. [B]5. Puszczanych luzem, niekontrolowanych psów.[/B] Dobrym rozwiązaniem byłyby testy, oparte na amerykańskim programie Canine Good Citizen. Pozytywny wynik egzaminu dawałby możliwość spuszczania psa ze smyczy w miejscach publicznych, pod warunkiem sprawowania nad nim kontroli przez opiekuna. Pozostałe psy (w tym również te bez przypiętego identyfikatora) będą mogły być puszczane tylko na wydzielonych terenach i na zabezpieczonych posesjach. W razie, gdyby warunki te nie zostały spełnione, właścicielowi groziłaby wysoka kara finansowa. [B]6. Czystości.[/B] Problem sprzątania po psach wynika z braku koszy na śmieci, do których właściciele mogliby wrzucać woreczki z odchodami. W miejscach, gdzie owe kosze są, służby odpowiedzialne za kontrolowanie czystości przeważnie nie wywiązują się ze swoich obowiązków - zamiast kar pieniężnych dla nieodpowiedzialnych właścicieli psów stosują upomnienia słowne albo zdają się po prostu nie zauważać problemu. [COLOR=Black][B]7.[/B] [B]Opłat i podatków.[/B] Po wprowadzeniu oznakowania możliwe byłoby przywrócenie podatku od posiadania psa – ze zwolnieniem lub niższym podatkiem od zwierząt kastrowanych i wyższym od tych, zdolnych do rozrodu. Opodatkowaniu powinny podlegać również mioty, co ograniczyłoby działalność tzw. pseudohodowców. Wnioskujemy również o uznanie hodowli za działalność gospodarczą oraz zakaz sprzedaży psów i kotów poza miejscem ich urodzenia (hodowlą), przykładowo: na placach targowych, giełdach, w sklepach i przed wystawami, gdzie często trzymane są bez nadzoru weterynaryjnego, pokarmu czy wody.[/COLOR] Czy w obliczu przedstawionych faktów, świadczących o fatalnym losie zwierząt w Polsce zaryzykują Państwo twierdzenie, iż bezdomne psy i koty nie są problemem społecznym godnym uwagi? Czy szacunkowa liczba [B]6 do nawet 9 milionów psów[/B] w Polsce nie jest alarmująca? Czy kara [B]50 zł[/B] za bestialskie zakatowanie zwierzęcia nie jest kpiną? Czy twierdzenie, iż zabieg kastracji jest okaleczaniem zwierzęcia nie świadczy o braku świadomości społecznej w tej kwestii? Ile tysięcy psów i kotów musi się jeszcze niepotrzebnie narodzić i zginąć w męczarniach, aby wreszcie dostrzeżono problem? Prawdziwi miłośnicy zwierząt codziennie staczają batalię o polepszenie ich losu (poświęcając własny czas i pieniądze), gdy tymczasem jedna niefortunna wypowiedź osoby publicznej, jaką jest poseł Rzeczpospolitej Polskiej potrafi całkowicie zniweczyć ich trud i pracę wkładaną w poszerzanie świadomości społeczeństwa. Najwyższy czas bowiem, aby w sprawach dotyczących ochrony zwierząt zaczęli wypowiadać się ci, którzy na co dzień mają do czynienia z ofiarami ludzkiego okrucieństwa, głupoty, nieodpowiedzialności, a także absurdami polskiego prawa w tym zakresie. Na zakończenie pragniemy przywołać słowa Mahatmy Gandhiego, który słusznie twierdził, iż [B]"Miarą człowieczeństwa każdego narodu jest jego stosunek do zwierząt".[/B] Maksyma ta winna przyświecać urzędnikom i funkcjonariuszom publicznym przy tworzeniu i egzekwowaniu nowego, lepszego systemu prawnego, mającego na celu faktyczną ochronę naszych "braci mniejszych". Apelujemy zatem o podpisanie i ratyfikowanie [B]Europejskiej Konwencji Ochrony Zwierząt Domowych[/B] (co uczyniły już m.in. Francja, Niemcy, Belgia, Austria, Szwajcaria, Włochy, Szwecja, Norwegia, a nawet Bułgaria, Rumunia, Cypr i Turcja) oraz przychylenie się do postulatów [B]Koalicji dla Zwierząt[/B]. Niech Polska przestanie być uważana za niecywilizowany zaścianek Europy! Szanowne Posłanki, Szanowni Posłowie! [B]Pomóżcie nam pomagać![/B] Z wyrazami szacunku[/quote][COLOR=Black][B]7.[/B] [B]Opłat i podatków.[/B] Po wprowadzeniu oznakowania możliwe byłoby przywrócenie podatku od posiadania psa – ze zwolnieniem lub niższym podatkiem od zwierząt kastrowanych i wyższym od tych, zdolnych do rozrodu. [B] Opodatkowaniu powinny podlegać również mioty[/B], co ograniczyłoby działalność tzw. pseudohodowców. Wnioskujemy również o uznanie hodowli za działalność gospodarczą, [B]opodatkowanie miotów[/B] [COLOR=Blue][to usunęłam, bo się powtórzyło][/COLOR], oraz zakaz sprzedaży psów i kotów poza miejscem ich zamieszkania (hodowlą), to jest na placach targowych, w sklepach i przed wystawami, gdzie często trzymane są bez nadzoru weterynaryjnego, pokarmu czy wody. Ghandi zmieniłam na poprawne: Gandhi:p [/COLOR]
  20. [quote name='shin'] Ja kiedys wypilem kawe. Efekt byl cudowny - zasnalem w tramwaju w drodze na uczelnie, tak mnie pobudzila :evil_lol::evil_lol: [/quote] może jak byś nie wypił, to byś zasnął w drodze na tramwaj :evil_lol:
  21. [quote name='shin'] Wnioskujemy również o uznanie hodowli za działalność gospodarczą, opodatkowanie miotów, oraz zakaz sprzedaży psów i kotów poza miejscem ich zamieszkania (hodowlą), to jest na placach targowych, w sklepach i przed wystawami, gdzie często trzymane są bez nadzoru weterynaryjnego, pokarmu czy wody. ^ nie jestem zachwycony, ale weny nie mam... hell, nawet nie wiem, czy z sensem napisalem...[/QUOTE] Moim zdaniem całkiem ok, zresztą nie mam lepszego pomysłu jak to napisać.. Ale dodajemy to do tego punktu o pseudohodowlach (czyli opłaty i podatki) czy robimy pkt 8? Może by lepiej było rozdzielić te 2 sprawy?:razz: [QUOTE] Nie mialem nic zlego na mysli, chociaz troche tak to zabrzmialo. Przepraszam, nerwowke ostatnio lekka mam. Mialem na mysli szczere, bez podtekstow pytanie, czy juz masz sprawnego kompa[/QUOTE] W porządku, nie odebrałam tego jako złośliwość z Twojej strony, bynajmniej:grins: Przykro mi, że to akurat teraz się wszystko opóźnia, kiedy już byliśmy prawie u celu. No ale life is brutal:cool1: Prawo Murphy'ego się kłania:evil_lol: Też już mnie dobija to czekanie i czekanie (bo to nie ja naprawiam kompa :eviltong:). Nerwowo wyczekuję telefonu, że już jest do odbioru, ale telefon milczy na razie..:cool1: [QUOTE] czy filmik jest zrobiony itp, zeby juz wszystko zamiescic i wyslac, ale skoro jeszcze nie mamy zgody wszystkich, to mozemy rozstapic Baltyk, a i tak nic nie zrobimy...[/QUOTE] Sam filmik już jest zrobiony, jeszcze ewentualnie parę zdjęć wymienię/dodam/usunę, ale to jest chwilka dosłownie. Zatem pozostaje nam czekać na odpowiedzi w sprawie fotek:cool1: Z niektórymi jest problem o tyle, że niektórzy nie zaglądają na dogo np. od roku i nie mam się jak skontaktować z nimi. Ktoś inny ma zapchaną skrzynkę a jest odcięty od netu do odwołania itp komplikacje się pojawiają..:roll: [QUOTE] Idz spac, dziewczyno! Wyspalas sie chociaz troche, czy caly dzien na kawie jechalas? :mad:[/quote] Kawę przestałam pić już dawno temu, bo nie przynosiła spodziewanych efektów :eviltong::evil_lol: Spoko, jakoś to odeśpię prędzej czy później. Jestem nocnym markiem, więc lepiej mi się działa późnymi wieczorami i nockami;)
  22. [quote name='Saint']Świecki = bez święceń, nie jest to to samo, co osoba nie związana z religią ;)[/quote] Tak dla jasności, bo wiadomo, o co betty chodziło;) świecki I 1. "[COLOR=Black]niezwiązany z religią i instytucjami kościelnymi"[/COLOR] 2. "[COLOR=Black]niebędący osobą duchowną" [/COLOR]świecki II[COLOR=Black] "człowiek niebędący osobą duchowną" źródło: SJP :eviltong: ;) [/COLOR]
  23. [quote name='shin'] Co do sprzedazy na placach i targowiskach, to moze napisac, ze zakaz sprzedazy poza miejscem zamieszkania psow? W sensie, zeby nie byly sprzedawane poza mieszkaniem/domem? To zlikwiduje problem w zoologach, targach, pod wystawami...[/QUOTE] Właśnie o coś takiego chodzi i żeby hodowla była traktowana jako działalność gospodarcza.:razz: Parę zdań bez zbytniego zagłębiania się w szczegóły.. [QUOTE] Anyway, masz juz kompa sprawnego? Bo znowu nam sie rozwleka to w czasie...[/QUOTE] Niestety jeszcze nie:shake: Przykro mi, że tak to się rozwleka w czasie, mieliśmy się wyrobić do zeszłej niedzieli, a tu zonk.. :roll: Aż mi się cisną na usta te słowa: [I]"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość" - [/I]Woody Allen :cool1: Na pocieszenie powiem tylko, że na razie mój sprawny komp i tak nic by nie przyspieszył, bo teraz tylko czekamy na te zezwolenia na fotki..A to już nie zależy od nas.. Wczoraj do 5:30 nad ranem siedziałam nad fotkami od Emira, bo musiałam się przekopać przez całą stronę od nowa (Emir ma kilka oddziałów w PL, więc każdy oddział też trzeba było przejrzeć). Teraz czekam na odpowiedź, jeszcze tylko SdZ i kilka z dogo...
  24. mamy kolejne pozwolenia :multi: Pojawiła się też sugestia, żeby wspomnieć o zakazie sprzedaży głównie psów i kotów na placach i targowiskach, no i oczywiście kwestia pseudohodowli. Proponuję, żebyśmy jednak powrócili do tego punktu, bo to bardzo istotna sprawa. Chociaż w kilku zdaniach warto wspomnieć o tym..:razz: Shin, masz jeszcze tą starą wersję?
×
×
  • Create New...