-
Posts
1627 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by kasiainat
-
Jesteśmy z Lalką w domu. Sunia przy kroplówce zasnęła w lecznicy i słodko chrapała :-) Jest bardzo spokojna. Ma okropny ropny katar i ciężko oddycha( czasami kaszle) ale na płucach na szczęście czysto. Dostała antybiotyk z szerokim spectrum działania. W poniedziałek powinny być wyniki wymazu z nosa. Została też odpchlona- strasznie dużo miała lokatorów. Obcięliśmy pazurki - bardzo długie miała. Sunia waży 8 kg, powinna ok.13-14. Dłuższa sierść maskuje szkielecik :-( Właśnie zjadła ryż z mięsem :-) Mam nadzieję, że się szybko pozbiera:-)
-
Pomadka nie jest typem niszczyciela - bardziej ustawiacza innych psów. Jedzenie dostaje osobno, smaczki też. Przytulać i miziać też najlepiej ją osobno bo jest zazdrośnicą. Ogólnie funkcjonuje w stadzie całkiem przyzwoicie, ale jak wychodzę to jest oddzielona od pozostałych psiaków. Natomiast do ludzi jest przekochana, nie schodziła by z kolan. Troszkę zdjęć Pomadki i poważna Emka
-
Generalnie miałam 3 rozrabiary podejrzane:-)Emkę, Rose i Ade. Dopiero jak zaczęłam je osobno zamykać na noc wyszło szydło z worka. Okazało się, że Ada rozwalała kosz że śmieciami, Rosa sikała pod drzwiami balkonowymi a Emka gryzła wszystko co podeszło jej pod zęby. Przyłapałam ją w nocy jak rozwalona na kanapie w salonie siekała 3 już zmiotkę :-) Teraz już pilnuje i wszystko jest pochowane tylko tą zołza otwiera drzwi do szafy i niestety zjadła mi jednego buta:-/
-
Wymaz był pobrany z nosa bo Roska bardzo długo miała ropny katar. Zanim przyszły wyniki katar minął ale pani weterynarz zaleciła antybiotykoterapię bo te gronkowce lubią przenosić się do płuc tworząc guzki. Ogólnie Rosa czuje się bardzo dobrze, jak przystało na szczeniaka rozrabia w domu i szaleje na spacerach. Apetyt ma wilczy - nadrabia miesiące niejedzenia. Wstawiam wyniki wymazu, zaległy paragon za odrobaczenie i wczorajszy za antybiotyk.
-
Dzisiaj próbowałam zrobić dodatkowe fotki Żelkowi ale niestety nie współpracował. Jest zainteresowany tylko suczkami i żadne smaczki go nie interesują. A jak nie ma psiaków to najchętniej nie schodził by z kolan:-) Może jutro się uda :) Dzisiaj przy okazji pięknej, słonecznej pogody Rosa skorzystała z długiego spaceru:-)
-
Azunia i Kubuś ze schroniska w Chorzowie mają wspaniałe domki!!!
kasiainat replied to AgusiaP's topic in Już w nowym domu
U nas dzisiaj była prawdziwie wiosenna pogoda . Po ostatnich deszczowych dniach i krótkich spacerach Aza dostała głupawki - wariatka :) -
Myślę, że Żelka można już oglaszać;-) Co prawda narazie jest bardzo prozwierzęcy-bardzo przyjaźnie nastawiony do innych psiaków i woli ich towarzystwo niż nasze ludzkie. Natomiast jak jesteśmy sami na spacerach to jest bardzo proludzki, podchodzi do glaskania, przytula się, macha wesoło ogonkiem. W domu bardzo grzeczny, o dziwo nie znaczy ścian:-)
-
Myślę, że obie powinny troszkę ciała zrzucić :-) Z cieczką Emki mieliśmy raczej fałszywy alarm bo Żelek systematycznie przenosi się na kolejne suczki A Emkę już odpuścił sobie:-) Emka jest bardzo grzeczna, utrzymuje czystość w domu, dobrze dogaduje się z psiakami. Boi się smyczy i nie podejdzie jak trzymam jakąś w ręku. Ale jak już się ją uda zapiąć to pięknie maszeruje na spacer. Pomadka też coraz lepiej dogaduje się z psami, ale jest bardzo dominującą sunią. Jedzenie musi dostawać osobno bo bardzo pilnuje miski. Już pokonała strach przed płytkami i sama wchodzi do domu. Do ludzi ogromna przylepa:-) Utrzymuje czystość, przyzwoicie chodzi na smyczy :-) Myślę, że obie można od razu ogłaszać tylko jakieś zdjęcia postaram się przez weekend dorobić:-)