Jump to content
Dogomania

kasiainat

Members
  • Posts

    1627
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by kasiainat

  1. Jesteśmy z Lalką w domu. Sunia przy kroplówce zasnęła w lecznicy i słodko chrapała :-) Jest bardzo spokojna. Ma okropny ropny katar i ciężko oddycha( czasami kaszle) ale na płucach na szczęście czysto. Dostała antybiotyk z szerokim spectrum działania. W poniedziałek powinny być wyniki wymazu z nosa. Została też odpchlona- strasznie dużo miała lokatorów. Obcięliśmy pazurki - bardzo długie miała. Sunia waży 8 kg, powinna ok.13-14. Dłuższa sierść maskuje szkielecik :-( Właśnie zjadła ryż z mięsem :-) Mam nadzieję, że się szybko pozbiera:-)
  2. Trzymam kciuki za wizytę:-) A u Rosy wszystko dobrze, antybiotyk skończony. Panna rośnie jak na drożdżach i mimo ogromnego apetytu nadal chudzina.Niestety nikt nie dzwoni o Roskę :-( gdzie ludzie mają oczy ???
  3. U Żelka wszystko dobrze. Troszkę jest oburzony z powodu kołnierza ale za bardzo interesowały go utracone klejnoty. U Rosy też wszystko dobrze, antybiotyk kończymy . I tak rośnie i rozrabia sobie wielka psica:-)
  4. Pomadka nie jest typem niszczyciela - bardziej ustawiacza innych psów. Jedzenie dostaje osobno, smaczki też. Przytulać i miziać też najlepiej ją osobno bo jest zazdrośnicą. Ogólnie funkcjonuje w stadzie całkiem przyzwoicie, ale jak wychodzę to jest oddzielona od pozostałych psiaków. Natomiast do ludzi jest przekochana, nie schodziła by z kolan. Troszkę zdjęć Pomadki i poważna Emka
  5. Aha część kubraczka wyszło tą stroną, którą weszło A sznureczki drugą stroną :-) Ogólnie to Emka sieka wszystko na drobnicę jak jakiś malakser :-)
  6. Generalnie miałam 3 rozrabiary podejrzane:-)Emkę, Rose i Ade. Dopiero jak zaczęłam je osobno zamykać na noc wyszło szydło z worka. Okazało się, że Ada rozwalała kosz że śmieciami, Rosa sikała pod drzwiami balkonowymi a Emka gryzła wszystko co podeszło jej pod zęby. Przyłapałam ją w nocy jak rozwalona na kanapie w salonie siekała 3 już zmiotkę :-) Teraz już pilnuje i wszystko jest pochowane tylko tą zołza otwiera drzwi do szafy i niestety zjadła mi jednego buta:-/
  7. Emka czuje się bardzo dobrze:-) ubranko zostało dosłownie zeżarte-nie mogę znaleźć sznurków :-)) apetyt suni dopisuje, humor też - szaleje na całego z Roską i Adą:-)
  8. Wymaz był pobrany z nosa bo Roska bardzo długo miała ropny katar. Zanim przyszły wyniki katar minął ale pani weterynarz zaleciła antybiotykoterapię bo te gronkowce lubią przenosić się do płuc tworząc guzki. Ogólnie Rosa czuje się bardzo dobrze, jak przystało na szczeniaka rozrabia w domu i szaleje na spacerach. Apetyt ma wilczy - nadrabia miesiące niejedzenia. Wstawiam wyniki wymazu, zaległy paragon za odrobaczenie i wczorajszy za antybiotyk.
  9. Żelek umówiony na kastracje w czwartek 4.01. Odliczamy dni bo nie daję żyć suniom :-)
  10. Ja również trzymam kciuki :-) Emka umówiona na wtorek na sterylkę.
  11. Dzisiaj próbowałam zrobić dodatkowe fotki Żelkowi ale niestety nie współpracował. Jest zainteresowany tylko suczkami i żadne smaczki go nie interesują. A jak nie ma psiaków to najchętniej nie schodził by z kolan:-) Może jutro się uda :) Dzisiaj przy okazji pięknej, słonecznej pogody Rosa skorzystała z długiego spaceru:-)
  12. U nas dzisiaj była prawdziwie wiosenna pogoda . Po ostatnich deszczowych dniach i krótkich spacerach Aza dostała głupawki - wariatka :)
  13. Miski broni bardzo i denerwuje się jak ją jakiś pies niechcący zachaczy np w drzwiach np. jak ona wchodzi do domu a inny psiak wychodzi z domu. Albo w zabawie na nią wpadną psiaki to się Pomadka stroszy i chce je ustawiać.
  14. Myślę, że Żelka można już oglaszać;-) Co prawda narazie jest bardzo prozwierzęcy-bardzo przyjaźnie nastawiony do innych psiaków i woli ich towarzystwo niż nasze ludzkie. Natomiast jak jesteśmy sami na spacerach to jest bardzo proludzki, podchodzi do glaskania, przytula się, macha wesoło ogonkiem. W domu bardzo grzeczny, o dziwo nie znaczy ścian:-)
  15. Myślę, że obie powinny troszkę ciała zrzucić :-) Z cieczką Emki mieliśmy raczej fałszywy alarm bo Żelek systematycznie przenosi się na kolejne suczki A Emkę już odpuścił sobie:-) Emka jest bardzo grzeczna, utrzymuje czystość w domu, dobrze dogaduje się z psiakami. Boi się smyczy i nie podejdzie jak trzymam jakąś w ręku. Ale jak już się ją uda zapiąć to pięknie maszeruje na spacer. Pomadka też coraz lepiej dogaduje się z psami, ale jest bardzo dominującą sunią. Jedzenie musi dostawać osobno bo bardzo pilnuje miski. Już pokonała strach przed płytkami i sama wchodzi do domu. Do ludzi ogromna przylepa:-) Utrzymuje czystość, przyzwoicie chodzi na smyczy :-) Myślę, że obie można od razu ogłaszać tylko jakieś zdjęcia postaram się przez weekend dorobić:-)
  16. Kika fotek Żelka :) psiak na razie nie szczególnie interesuje się nami, nawet jedzeniem - wpatrzony jest tylko w Emkę :-)
  17. Wstawiam kilka fotek dziewczyn. Emka nie chciała współpracować - troszkę boi się aparatu a;e myślę, że przez weekend uda nam się zrobić jakieś fotki do ogłoszeń. Pomadka za to pozowała bardzo chętnie :-)
  18. Wstawiam zaległe paragony - przepraszam za pościg . kroplówki Rosy, czip Granulki i wymaz Roski
  19. Super wiadomości :-) Trzymam kciuki żeby było wszystko ok :-) paragon za szczepienie
  20. Książeczka niestety zgubiła się w lecznicy, w której Reksio był diagnozowany i nie odnalazła się - pytałam kilka razy :-( Ja z nerwów przez zabieg zostawiłam ją tam, i zgubiła się :- ( Przykro mi. Ja wszystkie wyniki wstawiałam na wątek. Wetka nie dala mi nic więcej:-(
  21. U Granulki wszytko jak najbardziej ok :-) Jutro ok 15 sunia ma odwiedziny :-) A z młodą - mówię do niej ROSA - mam nadzieję, że wychodzimy na prostą . Wczoraj dostała kolejną surowice. Dzisiaj zaczęła w końcu prawie normalnie jeść :-) Tylko, że z ręki - miska nie dla niej:-)
  22. Kefiru suni nie podawałam, rosół pije jak wodę - też niespecjalne ilości. Jak dostaje jedzenie w formie zupki to w ogóle nie je, ryż z mięsem - wybiera kawałki mięsa, ryżem pluje. Dzisiaj zmiksowałam jej ryż z indykiem i rosołem, nakarmiłam strzykawką. Troszkę próbowała pluć ale większość zjadła.
×
×
  • Create New...