Jak w PSie to tworzysz warstwę z tła i klikasz przyrząd przesunięcie, a w nim do góry na pasku zaznaczasz "pokaż obwiednię". I wtedy masz obwód wokół zdjęcia. no i za krawędzią zdjęcia masz zaokrąglone strzałeczki którymi sobie kręcisz w dowolną stronę zdjęciem, i jak juz skonczysz klikasz szybko dwa razy. No ale znowu krawędzie zdjęcia są bez tła/białe. Wtedy wybierasz inne narzędzie z lewej, a mianowicie kadrowanie. Naciskasz w jednym miejscu zdjęcia i przeciągasz dalej. Jasny obszar to Twoje wykadrowane zdjęcie. Jak wykadrujesz tak jak Ci się podoba, klikasz dwa razy w jasny obszar.