-
Posts
3901 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by MakeBelieve
-
Są dosyć drogie, bo to dobre karmy. To bierzesz puszkę 400g, kupujesz do tego pokrywki z trixie małe 7,5cm (3szt w zestawie), zamykasz i do lodówki u kadry ;) no problem
-
nie można samemu często łazić ; ) do miasta idziemy tylko grupą z kadrą, jedynie za pozwoleniem kadry chodzi się do pobliskiego spożywczaka ;DD saszetki? Natures Menu, Applaws, Almo Nature, Rinti.. Tyle, że to są naprawdę dobre karmy ;] A czemu koniecznie saszetka?
-
wiesz co.. na obozie i tak pies będzie wsuwał mokre, więc puszka na karmę z rc będzie stała pusta ;D a one tam nie spleśnieją? bo mi już 2 razy wątróbkowe spleśniały -.-
-
Wiesz co.. Teoretycznie pies powinien być zawsze na smyczy, lince.. Ale ja swoją spuszczam bo i tak zawsze biorę saszetkę ze smakami/piłką etc więc odwoływacze są, a Daisy w większości przypadków się słucha (pies nigdy nie jest odwoływalny w 100%), tyle, że spuszczam dopiero na takim boisku trawiastym jakby ;)) Zoo jest, ale ja jak tam poszłam to nic nie kupiłam.. Coś tam zawsze się znajdzie, ale babka nawet próbki karm sprzedaje, po 2 zł oO Zawsze można skoczyć do.. Biedronki po parówkii! <33 Co do psiego jedzenia, w Biedronce, spożywczym znajdziesz syf typu pedigree etc, w tym zoo są jakieś inne karmy, brit nawet chyba był. Więc na upartego można coś kupić .
-
Hmm to jest tak, że śniadanie jest na 9. Możesz wstać o 8.50 jak niektórzy, a możesz i o 7 ;) Ogółem to w ciągu całego dnia, wyprowadzasz psa kiedy chcesz, ale są też takie wspólne spacery, do lasu etc.. Więc wstajesz o której chcesz, wyprowadzasz psa jak chcesz. A no tak, tylko na terenie ośrodka.
-
haha, ale właśnie o to chodzi, że oprócz ciastek mamy same mięska suszone etc itp. tak myślałam, bo czytam, że marchewkowe wychodzą twarde, gerberkowe są dziwne oO a jak zrobić, żeby serowe nie były takie kruche? no i ile mniej więcej stoją u Was takie ciacha? Jak obóz trwa 2 tyg. to sie nie zmarnują? bo zostaję na kolejne 2, ale to już mi mama dopiecze jak coś..
-
'smaczniejsze' marchewkowe, gerberkowe czy pasztetowe? bo na obóz robię cynamonowo-jabłkowe i serowe i nie wiem jakie jeszcze..
-
Justa, szukanie nie boli ;]] [url]http://www.wandrus.com.pl/strefa-uczestnika/dojazd-zorganizowany/mazury-z-psem[/url] wszystko zalezy skąd chcesz jechać
-
[B][COLOR=#ff0000](nowe osoby - na czerwono) [/COLOR][COLOR=blue]LISTA UCZESTNIKÓW Z DOGO[/COLOR][/B] OZP1 ( 28.06- 9.07 ) Klaudia. 14 lat, z suczką mieszaniec owczarka Kasia&Mela 14 lat, z suczką golden retriever Aga 16 lat, z suczką w typie goldena Magda z suczką on'ka Nina z suczką on'ka Kamila od goldena Max1412 (Paulina) 16 lat, z psem posokowcem bawarskim OZP2 ( 10.07- 21.07 ) Kasia&Mela 14 lat, z suczką golden retriever Klaudia. 14 lat, z suczką mieszaniec owczarka basza95 15 lat, z suczką nowofundland Marika14 14 lat, z psem husky Eta_carinae 14 lat, z suczką on'ka agairiki 13 lat, z psem westie Gabi 15 lat, z suczką labradora [COLOR=black]Żelka111 14 lat, z 9msc suczką labradora [COLOR=black]Rudawa 16 lat, z suczką corgi[/COLOR] [/COLOR][COLOR=black]:** (Natalia) 15 lat, z suczką mieszaniec wyżła z płochaczem [/COLOR] OZP3 ( 22.07- 2.08 ) Klaudia. 14 lat, z suczką mieszaniec owczarka Tuni, 16 lat z psem basenji. Joy106, 15 lat z psem bassetem houndem Aga, 15 lat z psem sznaucerem miniaturowym Shetanka, 16 lat z psem kundlem [B]P (Kato)[/B] Dancingqueen, 13 lat z suczką cocker spaniel angielski [B]P (Kato)[/B] Chein, 13 lat z psem w typie teriera tybetanskiego OZP4 ( 3.08- 14.08 ) MakeBelieve 15 lat, z yorkiem suczką Klaudia. 14 lat, z suczką mieszaniec owczarka [B]P (Wawa)[/B] Estowa 17 lat, z suczką berneńczyk i pieskiem sheltie szczeniak [B]P (Kato)[/B] Merenwen 17 lat, z kundlicą Gaba 14 lat, z piesiek sheltie amstaffikowa z psem w typie amstaffika [B]P (Wawa)[/B] Aleksandrossa, 15 lat, z psem w typie spaniela [B]P(Wrocław)[/B] karola&gacek, 17 lat, pies, pinczer mini Emisiowa, 13 lat, z suczką golden retriever Marta, 12 lat, z psem w typie spaniela Ola, 15 lat, z suczką spanielką paulina&lucy, 13 lat, z suczką w typie westa [B][COLOR=red]P (Katowice)[/COLOR] [/B]Ola164 17 lat, z suczką mieszaniec Guptasek 16 lat, z pieskiem west Mati 16 lat, z suką Labrador OZP5 ( 15.08- 26.08 ) Klaudia. 14 lat, z suczką mieszaniec owczarka [color=red][b]Makebelieve 15 lat, z suczką yorka Ppx 18 lat (?), z suczką w typie maltańczyka[/b][/color] Kadra: OZP1- P. Karolina, P. Gosia OZP2- P. Karolina, P. Gosia OZP3- P. Karolina, P. Gosia OZP4- p. Marek, Ciocia Aga OZP5- p. Marek, Ciocia Aga [B]P ( Wawa)[/B] - jedzie pociągiem z Warszawy itp. Huehuehuehuehue! Jeszcze nic pewnego ze mna, ale szansa jest! O której zaimerzacie przyjechać?:))
-
Jak się jedzie z Katowic to jest możliwośc wyjścia ;D Chociażby w Białymstoku :)) Co do tego o której trzeba być.. Przed 16 zazwyczaj przyjeżdżają osoby zorganizowanym, więc tak do 16-17 najlepiej.. Ale ja i tak będę ok.. 13? ; )
-
czwóreczki... chciałby ktoś szarpak dla piesa na obozie? ; )) jak tak, to wziąć polar, 1,2 albo 4 kolory. Szer to tak po 3-4cm jednego paska, długość jaka chcecie..:D
-
ozp4- 32? ; >> haha
-
Frotka teraz też jest na jedynce! Aaaa! I wgl jest fajnie, p. Marek przyjechał, ale pada dzisiaj;d
-
O, masz 2 psy! Jakiee? ; PP
-
Karolina ;D Ona miała Matylde, buldożka chyba.. co jej pazurki malowała <33
-
no no no no! i nie będzie mam nadzieję nikogo a'la Frotuni (hahaha chodź na spacerek!) i wgl pamiętasz tą laskę, co jej Wiktor bandamkę na maszcie powiesił? hahahaha
-
u nas też będzie, co nie ? :PP
-
Że jest fajnieee, że jest 25 osób w tym 2 rodziny (oO), że jest dużo goldenów i onków, że kadra udaje, że śpi z rana ;D, że zrobili flage obozową, że więcej nie gadałam z dziewczynami :P jutro się odezwę do Klaudiii.
-
Ola, supeer! ;D Macie jeszcze miesiąc do obozu, więc radzę z nim tam chodzić wczesnym rankiem albo wieczorem, brać MEEEGA SUPER motywatory, za czym szaleje (smaki, zabawkę, innego psa;D żart) i próbować bez smyczy. on jak go spuścisz to się słucha? no i dawać inne komendy na przeszkody, najłatwiejsze to chyba: tunel, hop, góra-dół na strefówki.. no i żeby przyspieszać to go go, przynajmniej ja tak mam^^ Co do huśtawki, to jednak mały pies to wady.. Daisy do dzisiaj nie przebiegnie bez żadnego ale huśtawki, muszę ją trochę przytrzymać, tzn. pełną huśtawkę robiłyśmy rok temu na obozie, taką niską z pół roku temu ponad.. Ale w domu ćwiczymy na poduszkach etc co niestabilne.. Więc nawet wychodzi ;) Ale to nie to samo.. Jeśli mowa o szkoleniu, u nas coraz lepiej wychodzi chodzenie na kontakcie i wgl. Psica nie tylko na wyraźną komendę chodzenia przy nodze wlepia gały we mnie, często zwyczajnie przechodzimy przez ulicę, a ona patrzy 'mamo mamo ja ładnie idę!'.. ale chociażby dzisiaj zauważyłam jaka jest wyraźna różnica pomiędzy zwykłym łażeniem, a jak idę typowo z saszetką, klikerem i piłkami z Daisy na łąkę, żeby pracować. wtedy włącza jej się taki mały przycisk on i ogonek w górę i wtedy ciągle tylko na mnie patrzy, mniejsza o sikanie, ważne, że pańcia chce coś robić :D
-
a ja kranówy nie cierpię, przegotowanej tak samo. przywożę od babci ze studni głębinowej super wodę, zdrowa i wgl i taką samą daję psu, chociaż czasami i kranówa.
-
No widzisz, były takie w promocji z pedigree ;] Cos jak.. hilton. Niby na taśmie, a nie lubie jej używać, mechanizm masakryczny. Zresztą niektórzy nawet hiltony sprzedają po 20-25 zł, dołożysz 5 zł i masz flexi. Diano S- nie umiesz czytac ze zrozumieniem ; ) Nie piszę, że to nie ma różnicy czy linka czy taśma, bo jest, chociażby dla większego psa lepiej taśma, bo jest się nawet pewniejszym, z kolei dla malucha linka- zazwyczaj jest np. do 12 kg najmniejsza, a na taśmie najmniejsza do 15kg. 3 kg różnicy, a dla psa o niebo lepiej 'ciągnąć' smycz. Chodzi mi, że to nie jest jedyny czynnik, ktorym nalezy kierować się przy wyborze smyczy. Zresztą, tak jak niektórzy się przekonali- ta dyskusja nie ma sensu, bo ja swoje i inni, a Ty i tak wiesz najlepiej ;DD
-
No proszę Cię, nie powiesz chyba, że 'flexi' z pedigree jest taka sama jak oryginałka -.- Nawet ja na 2,5kg psie jestem w stanie stwierdzić różnicę, a Ty mówisz, że to tylko zależy czy linka czy taśma. Tu chodzi głównie o mechanizm.
-
Dlatego ja chce, żeby na ozp 4 i 5 nie było za gorąco, osobiście wolę większosć obozu przełazić w dresach niż w krótkich spodenkach i za gorąco ;// bo wtedy psy nie chcą w ogóle pracować i bez sensu upaaał.
-
Chodzi mi, że dla mnie samobójstwo iść na chemię ;D Jeszcze biologię zniose, ale chemię a i czasami fizykę ? ;/ Nigdy. Ale to dlatego, że ze mnie żaden umysł ścisły ani humanista ;DD Karola, to patrz, bo jak będzie nie daj Boże, tfu tfu, odpukać w niemalowane brzydka, to spotka Cię kara na ozp4 ;PP
-
ło matko, samobójstwo! ; > Ja (za rok co prawda dopiero) wybieram się chyba na językowy... Bo nic innego mnie nie interesuje ; ) Jak myslicie, jaka pogoda będzie w sierpniu? xDD