Niektóre psy wyczuwają wysoki stres swoich opiekunów, przy czym i one są lękliwe, bo wiedzą, że pani się czegoś boi, panuje jakby zagrożenie. Dlatego powinniśmy uświadomić sobie, że wizyta u weterynarza tylko polepszy samopoczucie pupila (czasami ratuje życie!) i należałoby być spokojnym.
Nawet jeżeli zabieg wiąże się z okolicznościowym niebezpieczeństwem nie dajmy po sobie poznać strachu :oops:.