li1
Members-
Posts
3429 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by li1
-
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
li1 replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='waldi481']...A swoją drogą dziwnie się w życiu plecie-zakochałam się w kaukazach,ja co świata nie dostrzegam poza ON.Dziwy.. E/W[/quote] Nic dziwnego, kaukazy sa piekne. A ja jestem jeszcze bardziej kochliwa, bo zakochuje sie w kazdym napotkanym psie. -
POMOCY!!! Suczka pomeranian może znów WIDZIEĆ! Szukamy DS
li1 replied to xxtruskawaxx's topic in Już w nowym domu
W jakim stopniu Pusia odzyska wzrok ? Czy sa pieniadze na operacje ? -
Mikrus vel Frodo już nie potrzebuje domku, a dlaczego? Bo go ma!
li1 replied to ZUZANNA11's topic in Już w nowym domu
[quote name='dorcass']bo czekaja na adopcje:) wlasnie zbieram sie do napisania maila do pani Krystyny, nie cche dzwonic i dupy truc, bo w Emir nie ma na to czasu, postanowilam wyslac maila ze zdjeciami naszych zwierzat i rodziny:) mielismy problem z ekipa wykonczeniowa, tz prawie zawał dostal, bo to wszystko sie tak niemilosiernie ciagnie, w kazdym razie jutro bedzie malowany parter, i zakladany piec i kociol, plus chyba kabina prysznicowa i szafki w lazience, ale jak bedzie to sie okaze, zabieram sie do pisania maila:)[/quote] [IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon14.gif[/IMG][IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon14.gif[/IMG][IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon14.gif[/IMG] -
POMOCY!!! Suczka pomeranian może znów WIDZIEĆ! Szukamy DS
li1 replied to xxtruskawaxx's topic in Już w nowym domu
Wszyscy zasmiewaja sie do lez jak im pokazuje Pusie. Coroonaaj, ona pasuje do Twojej kolekcji kurdupli. Radze Ci ustaw sie w kolejce po nia, bo inaczej bedziesz zalowala. -
Ok, szkoleniowcow mozna pozyskac. Ale wiekszosc kaukazopodobnych zyje na podworkach, nieraz na lancuchu, one nigdy nie beda zabierane na szkolenie. Tylko zakaz/ograniczenia rozmnazania psow bez rodowodu da pozytywne rezultaty, bo bedzie sie wiedzialo, co sie kupuje ( oczywiscie nie w 100%, ale "niespodzianek" bedzie duzo mniej ).
-
Oczywiscie, ze trenowanie z psem to tylko plusy. Tylko, ze chyba wiekszosc z tych co maja kaukazopodobne i moskiewskiemixy mieszkaja na wsiach. Tam nie ma kursow, poza tym ktory z tych wlascicieli wybuli na szkole dla psa ? A jak sam wiesz, KWL, zdarza sie , ze trenerzy nie chce miec w swojej grupie kaukaza. Zdarza sie ,ze nie chce miec podhalana, bo mowia , ze te psy stanowia zagrozenie dla innych. I kolko sie zamyka.
-
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
li1 replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
300zl to troche duzo, nie moze az tyle brakowac co miesiac. Szukamy dalej forsy. -
[quote name='KWL']Bo to jest trudne, na przykład od ilu procent zawartości kaukaza mieszniec jest niebezpieczny ? Czy ten sam współczynnik odnosi się do rotka czy ma byc mniejszy ? I jak się procentowa zawartość rasy w DNA odnosi do jego psychiki ? Chyba nie tędy droga. Może raczej oligatoryjne szkolenie PT dla psów powyżej jakiejś wielkości i ocena z niego ? Jakieś testy ? To by dawało mozliwość oceny konkretnych osobnków a nie "po rasie".[/quote] Najprostsza droga to kupowanie tylko psow rasowych, z rodowodem. Zwalczanie pseudohodowli, uswiadamianie jakie niebezpieczenstwa niesie za soba kupowanie za mniejszy pieniadz szczeniaczkow na targu, sterylizowanie psow niehodowlanych-mieszancow.
-
A czy przeszlo wecio Kwasniewskiego ? Bo ostatni wpis ustawy znalazlam z 2003 roku. Najsmutniejsze w tym jest, ze mowa tam o psach rasowych. Takie na ogol maja odpowiedzialnych hodowcow i wlascicieli, natomiast te wszystkie pseudohodowle to fabryki najczesciej chorych psow. Chorych nie tylko fizycznie ale tez psychicznie. Poza tym pseudohodowcy sami nie wiedza co sprzedaja i nigdy nie moga zagwarantowac , jaka rasy sa w ich psach. [U]Cytuje :[/U] [U]"Moskiewski pies stróżujący znalazł się w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 kwietnia 2003 roku w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne i na posiadanie psa tej rasy potrzebne jest stosowne zezwolenie organu gminy."[/U] [U]Koniec cytatu.[/U]
-
Zuzel, nie napisalam wyraznie, ze to nie moje slowa, to tylko przedruk jakiegos artykulu. Zaznacz to w poscie, bo bede oskarzana za ukradzenie mysli innych :lol:
-
Kopiuje tekst : _____________________________________________________ "Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 kwietnie 2003 roku polskie prawo wyróżnia 11 ras psów uważanych za niebezpieczne. Osoby chcące zakupić psa którejś z tych ras muszą złożyć odpowiedni wniosek do urzędu miasta (opisać pochodzenie psa, jego rasę, płeć, wiek oraz wyjaśnić, w jakich warunkach i w jakim celu będzie trzymany). Oto lista niebezpiecznych ras:[LIST=1] [*][URL="http://www.dogomania.pl/Tosa"]Tosa[/URL] [*][URL="http://www.dogomania.pl/Pies_kanaryjski"]Pies kanaryjski[/URL] [*][URL="http://www.dogomania.pl/Dog_argenty%C5%84ski"]Dog argentyński[/URL] [*][URL="http://www.dogomania.pl/Buldog_ameryka%C5%84ski"]Buldog amerykański[/URL] [*][URL="http://www.dogomania.pl/Pies_z_Majorki"]Pies z Majorki[/URL] [*][URL="http://www.dogomania.pl/Rottweiler"]Rottweiler[/URL] [*]Anatolian [URL="http://www.dogomania.pl/Akbash"]Akbash[/URL] [*]Anatolian [URL="http://www.dogomania.pl/Karabasz"]Karabash[/URL] [*][URL="http://www.dogomania.pl/American_Pit_Bull_Terrier"]American Pit Bull Terrier[/URL] [*][URL="http://www.dogomania.pl/Owczarek_kaukaski"]Owczarek kaukaski[/URL] [*][URL="http://www.dogomania.pl/Moskiewski_str%C3%B3%C5%BCuj%C4%85cy"]Moskiewski stróżujący[/URL] [/LIST]Co jednak z mieszańcami tych, oraz pokrewnych ras? Co z rasami, które nie znalazły się na liście ministerstwa, a nie raz już udowodniły, że potrafią zabić? Daleka droga przed nami. Wiele jeszcze musi się zmienić w polskim prawie, zanim nasze dzieci będą bezpieczne na osiedlowych placach zabaw. Ważniejsze jednak, niż zmiany w przepisach, są zmiany w ludziach. Wystarczyłoby, gdyby właściciele psów po prostu zmądrzeli. Prędzej doczekamy się chyba jednak lepszego prawa, niż lepszych ludzi." _____________________________________________________________- Koniec cytatu To nie moje slowa. To skopiowany artykul.
-
Znalazlam taki tekst.Tekst jest o moskiewskim strozujacym. Czy to prawda, ze wymagane jest zezwolenie na trzymanie pewnych ras ? ____________________________ Na podstawie Rozprządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 grudnia 1998 r. w sprawie [URL="http://www.dogomania.pl/Uwaga_z%C5%82y_w%C5%82a%C5%9Bciciel"]wykazu ras psów uznawanych za agresywne[/URL] oraz warunków wydawania zezwoleń na utrzymywanie psa takiej rasy. (Dz. U. Nr 159, poz. 1051) utrzymywanie psa tej rasy wymaga zezwolenia właściwego organu gminy.
-
Trzeba tez dodac, ze moskiewski strozujacy jest rasa niezatwierdzona ( uznawana za rase tylko w Rosji ). Te psy powstaly w latach 50-tych z krzyzowek bernardyna, kaukaza i rosyjskiego psa w laty ( zapomnialam nazwy ). Tak wiec moskiewske strozujace maja ok 60 % bernardyna w sobie.
-
Czy chcesz powiedziec,KWL, ze ich bernardynka moze byc moskwiczanka a nie szwajcarka ?
-
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
li1 replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
Anna33 : "Ale w drugim watku juz byl wpis, ze pies sie osmielil krzywo spojrzec na jedna osobe..." [quote name='morisowa']ktoś tam nie lubi dużych piesków? :roll:...[/quote] Morisowa i Anno 33, nie komentujcie w ten sposob faktu warczenia na Ewe. To piekny pies, oczywiscie trzeba mu znalezc dom, ale nie lekcewazcie go. I nie wmawiajcie, ze wolontariuszki ktore jezdza i pomagaja w Boguszycach " nie lubia duzych pieskow ". Teraz to sie zdenerwowalam, bo myslalam, ze juz nie bedziemy okazywac sobie niecheci. Kilka godzin spokoju i znowu zaczynaja sie osobiste wycieczki. Skonczmy z tym. -
POMOCY!!! Suczka pomeranian może znów WIDZIEĆ! Szukamy DS
li1 replied to xxtruskawaxx's topic in Już w nowym domu
[quote name='kometa']jedynym problemem jest mój neurotyczny kot... gdyby nie on-juz by u mnie była.. póki co to bije sie z myslami..[/quote] Ty sie nie bij z myslami, tylko ja bierz. Bo moje dziecko zapowiedzialo, ze bierze Pusie i wyprowadza sie do chlopaka z nia ( bo u nas zapsienie ). Pusie jest cudna. Nie tylko szop pracz ale i mini kroliczek angora byl w jej rodzinie. -
Mikrus vel Frodo już nie potrzebuje domku, a dlaczego? Bo go ma!
li1 replied to ZUZANNA11's topic in Już w nowym domu
Cisza sie tu zrobila, ciekawa jestem dlaczego ludzie stad pouciekali ? :evil_lol: -
BOB & Marley- psy w stylu reggae szukają domu. Nowe zdjęcia - strona 5
li1 replied to Chandler's topic in Już w nowym domu
[quote name='wiq']jak tam z owym DT? jakieś widoki?[/quote] A mialo cos byc ? Ile platny ? A moze bezplatny ? -
Psy z Ostatniej Szansy - Pomoc wciąż potrzebna!!!
li1 replied to Zofia.Sasza's topic in Już w nowym domu
[quote name='marlenka']Dziewczyny nie wiem czy to pomoze , ale dowiedziałam się ze w Warce jest hotel i płatne dt - Pan który to prowadzi szkoli psy ale nie wiem czy kaukazy też . Na dogo jest jako Jamor. [URL="http://www.jamor.pl"]Jamor.pl ~ hotel i szkolenie psów - Strona Glowna[/URL] i ma wolne miejsca[/quote] Jezeli myslalas o kaukazie Bacy, to ma on juz DT. Jamor czytal watek Bacy. U jamora sa rzeczywiscie wolne miejsca. -
Dobrze napisales KWL, ze nie wszystkie kaukazy sa takie jak Borys. Gryza tez inne psy, z kaukazami nie majace nic wspolnego. Predyspozycje rasy-geny i warunki srodowiskowe ksztaltuja psy ( ludzi tez ).
-
Zartobliwie mozna powiedziec, ze tylko dzieki temu, ze Baca pogryzl Zofie ( a moze wiecej ludzi ) znalazl sie dla niego dom. Obojetnie czy DT czy DS, ale opusci OS. Ma chlopak jednak szczescie. Zofia miala tez szczescie, ze jej nie zjadl, tak wiec mozna ten watek zaliczyc do bardzo budujacych.
-
Sonikowa znalazla DT dla Bacy. Jezeli sa jeszcze "tykajace bomby " to trzeba je natychmiast przenosic z OS. Jesli sa odpowiedzialni ludzie, ktorzy chca takim psa pomoc, to niech to robia. Mysle tez ze pracownicy wiedzac, ze psy " gryzace " maja szanse pojechac do odpowiedniego miejsca, beda szczerze typowac te psy.
-
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
li1 replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
Oooooooo, DT jest, no, no.... To swietnie. -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
li1 replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
sonikowa, napisz ze potrzebny DT lub DS a nawet bardziej DS.