Jump to content
Dogomania

Sybel

Members
  • Posts

    2501
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Sybel

  1. Ja byłam na kwaterze w Kopalinie, gdzie psy były akceptowane: [URL]http://www.mati.agrowakacje.pl/[/URL] Moja siostra była z psem w jednym z tych domków (obok byli ludzie z innym psem): [COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2] [URL="http://www.domekmaciek.dobrynocleg.pl/"]www.domekmaciek.dobrynocleg.pl[/URL][URL="http://www.domekkaja.dobrynocleg.pl/"] www.domekkaja.dobrynocleg.pl[/URL] [/FONT][/COLOR]
  2. Sądząc po tym, że suki miały szczenięta, to raczej na handel, jako maszynki do rodzenia, samce może jako reproduktory, a może na handel.
  3. Ja w zeszłym roku na spacerze z psami wokół łódzkiej ASP znalazłam co prawda mniejszy kaliber, bo jeża, ale za to samą skórę, odciętą nożem i szkielet, resztę chyba już coś zjadło, bo podsuszone to było.Chyba dzieci pijące tam winko wieczorami się bawiły kosztem biednego stworzenia :|
  4. U mojej babci owczarkowaty pies rozwalił pijakowi palce, jak ten się oparł i mu przeszły przez oczka siatki... Także tak faktycznie to ciężko idealnie zabezpieczyć posesję, bo rózne cuda się zdarzają. No ale podstawy typu zamknieta furtka powinny być obowiązkowe.
  5. Ja mam przy okazji kurs językowy, bo pracuję po angielsku na słuchawce :) Tu dogo, tam pudelek (a co kurcze, trza wiedzieć, o czym zespól rozmawia :P ), ówdzie forum mamowe i jakos leci :)
  6. Tak tylko z ciekawości - on uszy ma takie, bo ma, czy takie ma, bo ciachnięte? A piękny jest w ogóle, ma taki zafrasowany wyraz mordencji :D Boski :) Kiedyś bym chciała takie bydlątko, w sumie jeden z moich ideałów licznych (bo ja się zdecydowac nie moge, dlatego obecnie mam szczury :P )
  7. Ale ja w pracy siedzę i czas morduję, dla mnie nie problem :) A że kofeina dziś nie pomogła w ramach budzika...Chociaz fakt, grochem o ścianę :|
  8. No to kilka njusów o Witku: Wit ma 7 miesięcy i 10 dni (ależ to leci...) Zębów nie ma, czekamy, ale sa dosłownie o krok od wylezienia, także lada moment się zacznie. Je rózne rzeczy, nie ma żadnych alergii, a lubi w sumie wszystko. Od dwóch miesiecy chodzi (jest chodzony :P ) do żłobka, który uwielbia, od razu się cieszy, jak widzi panie opiekunki. Siedzi ładnie, powoli zaczyna się przymierzać do pełzania, na razie tylko zmienia pozycje plecki - brzuszek. Uwielbia piosenki z Misia w wielkim niebieskim domu, od razu jest wielki uśmiech. Nosi rozmiar 86... Duży chłopak :) Ostatnio zaliczyliśmy zapalenie oskrzeli, ale bardzo łagodne, kilka dni antybiotyku i po sprawie, po prostu nieco więcej spał. Ogólnie - dumna jestem przeogromnie, mam super fajnego, kontaktowego synka :)
  9. Nie no, dla mnie czytanie Twoich postów to rewelacyjny masaż twarzy - zwykle mam niezły ubaw :) Lubię poczytac bzdury, ale niestety problem w tym, że ja wiem, czego szukam i potrzebuje, a Ty po prostu możesz zaszkodzić ludziom, którzy tego nie wiedzą. Upierasz się bez sensu przy swoich teoriach, dziesięć osób Ci tłumaczy, że głupio, a Ty nadal swoje. Raz na 100 postów uda Ci się przypadkiem napisac coś z sensem, więc sukces :) Taka rosyjska ruletka pisana w języku ciężkim do zdiagnozowania :)
  10. Się idę zadybić. A dla porządku se grochu pod kolana sypne, co by świnie miały uzywanie, jak będą wokół mnie popylać :P Xxxx, ja polecam psa z DT, dowolnego, ale o SPRAWDZONYM charakterze, nie wyglądzie. Bo nie wygląd uprawia sport, a pies i jego predyspozycje. Chyba, ze ten Twój pies Twojej kuzynkiwnuczkibratababciwujka jest na wydanie i go polecasz akurat dla Izoldy. Bo jak nie, to nie wiem, po co wałkujesz tego konkretnego psa. W ogóle zacznij dodawac słownik do swoich wypowiedzi, strasznie męczy Twój bełkot.
  11. XXXX, to że pies WYGLĄDA jak collie, nie znaczy, że ma charakter jak collie. No serio, co komu po zdjęciu bez rysu charakteru?
  12. Ciąg dalszy sprawy, o której pisała Jara: [url]http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,13271344,Policja_znalazla_17_kradzionych_psow_w_hodowli__ZDJECIA_.html[/url] Wchodźcie i sprawdzajcie, czy nie widać tam znajomych psów.
  13. [url]http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,13271344,Policja_znalazla_17_kradzionych_psow_w_hodowli__ZDJECIA_.html[/url] Tak podrzucam, dlaczego psy kupujemy TYLKO z rodowodem. I skąd mogą pochodzić szczeniaczki...
  14. [url]http://www.zooplus.pl/ask?q=bosh&num=20[/url] Tu akurat Adult Active jest w takiej cenie, co więcej bywają promocje, że jest taniej. Juniory są za 119 zł, także tez przyzwoicie w przeliczeniu na kilogram.
  15. Ile zapłaciłaś za tę karmę? Bo za 15 kg Bosch płacisz niecałe 90 zł. Teraz dokup w takim razie jakieś porcje rosołowe, ugotuj, obierz tak, zeby suka dostała chrząstki i mięso (BEZ KOŚCI), do tego marchewkę, zalewaj rosołem, a te chrupki dawaj jako wypełniacz własnie. Ja prawde mówiąc nie dawał bym psu tego w ogóle - po prostu przeczytaj skład...
  16. Amberówna, to troszkę tak, jak byś psa karmiła w MacDonaldzie. Niestety taka wartość odżywcza, poczuytaj albo o karmieniu systemem BARF, albo poszukaj karm, o jakich tam wczesniej pisały. Taniej wyjdzie, niz potem psa leczyć po syfie, jakim jest pedigree... I nie, nie wierzymy reklamom w TV ;)
  17. Wiedźmola, mam takiego samego :) I wiem, że spuszczanie NIE wchodzi w grę, bo jesli raz pozwolisz na taką akcję, pies może ją sobie zakodować jako najbardziej atrakcyjne wyjście. Dlatego niestety praca, odczulanie, najlepiej wychodzenie tam, gdzie bodźców jest tyle, ze psa zaleją i zacznie je ignorować. W czasie takich wyjsć ciągłe skupianie psa na sobie, zeby pomóc mu ignorować ludzi i psy. No a potem oswajanie z mniejsza liczbą ludzi i psów, najlepiej umówionych znajomych, podchodzących coraz bliżej, ale ignorujących psa. My tak odczuliliśmy np. na rower. Co do ogłoszenia Emila - sam fakt, ze pozwalają psu wystawiac jeże, jest powodem zgłoszenia ich na policję, jeże sa pod czynną ochroną :) W ogóle szkoda słów...
  18. Nartowy - DWUMIESIĘCZNY szczeniak, nie dorosły pies. Czytaj uważnie. Amberówna, na opakowaniu masz instrukcję, ile pies powinien dostawać danej karmy w danym wieku przy danej masie. Możesz po prostu jedną porcję zastąpic "bonusem" w postaci twarożku lub jedną porcję zmnijeszyć o mniej więcej wagę dodatku. Nie wiem, jakie jest dawkowanie karmy dla Twojej suki - czym w ogóle ją karmisz?
  19. Ja tam jako właścicielka szczurów i psów zostałam zastrzelona głupotą, jak czekaliśmy z umierajacym na raka psem w pełnej poczekalni. Ami był w sumie ostatni raz przed uśpieniem wtedy, guz w zatokach nosowych był nie do przeoczenia, krew z nosa - masakra. Jakaś pańcia była ze szczurem w pudełku i się strasznie zaczęła rzucac, że ona nie z psem, a z małym gryzoniem, więc ona chce wejść poza kolejnoscią. Usiadła na dooopie, jak ja opieprzyłam, że jakoś MOJE szczury po prostu śpią w konetenerku w poczekalni, a ona sieje panikę, stresuje inne psy, a na dodatek mój pies nie wytrzyma już dłuższego czekania, swoje wysiedział w poczekalni. Była tak wściekła, ze az się trzęsła :|
  20. Mańka - tak trzymaj! Weekend idzie, po co się spinać ;) Z tym wychowaniem to każdego psa można zepsuć, to fakt, znam takiego goldena, którego się boję, bo jest zdziczały przez błedy opiekunów, których jest pierwszym psem - i nie wiem, czy nie ostatnim. Także jasne, zawsze coś moze pójść źle. I pies za to zapłaci.
  21. Mańka, aleś się uczepiła i wałkujesz bez sensu. Były pytania o molosy - padły odpowiedzi o molosy. A jakie miały się pojawić? "No, wiesz molosy są takie, a alaskany takie, a chihuahua w sumie też takie, w sumie wszystkie sa takie same i niczym się nie różnią, więc bierz cokolwiek"?
  22. [QUOTE]1. Do obowiązków osób utrzymujących lub sprawujących opiekę nad psami i innymi zwierzętami domowymi należy: 1) [B][I]stały i skuteczny dozór nad psami i innymi zwierzętami domowymi; zwolnienie od tego obowiązku może nastąpić tylko wówczas, gdy zwierzęta te znajdują się na terenie ogrodzonym, w sposób uniemożliwiający jego opuszczenie;[/I][/B] 2) [I][B]w miejscach publicznych – prowadzenie psów na uwięzi;[/B][/I] 3) prowadzenie psów agresywnych- w tym wszystkich psów ras wymienionych w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne (Dz. U. Nr 77, poz. 687)- oraz mieszańców tych ras, a także psów uznawanych ze względu na ich wielkość za niebezpieczne dla otoczenia - na uwięzi oraz w założonych kagańcach; 4) [I][B]podczas wyprowadzania psów poza centralny rejon miasta ograniczony ulicami: Gdańską, Radwańską, Brzeźną, Abramowskiego, Kilińskiego, Północną i Ogrodową, w miejscach, gdzie nie stwarza to zagrożenia, dopuszcza się czasowe uwolnienie psa z uwięzi, gdy opiekun psa ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem; wyjątek ten nie dotyczy psów wymienionych w pkt 3;[/B][/I] 5) nie wprowadzanie psów i innych zwierząt domowych do odpowiednio oznaczonych obiektów użyteczności publicznej, do których zakazano wprowadzania zwierząt (wzór oznaczenia stanowi załącznik do niniejszej uchwały); 6) nie wprowadzanie psów i innych zwierząt domowych na tereny placów gier i zabaw oraz piaskownic; 7) niedopuszczanie do zakłócania spokoju domowego przez zwierzęta domowe.[/QUOTE] [url]http://bip.uml.lodz.pl/_plik.php?id=3073[/url] Czasowe - to nie znaczy ciągłe. Sprawowanie kontroli - to między innymi możliwość zapięcia psa na smycz w KAŻDEJ chwili. Z dedykacją dla [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/117195-julliet11"][B]julliet11[/B][/URL]
  23. Evel, ale o co ci chodzi. Jakaś baba o jakiegoś kundla histeryzuje, a przecież nie wolno dyskutować z genetyką...
  24. Pewnie wychodzi z założenia, że głupi, to będzie miał nauczkę. Standardowo.
  25. Ciesze się, że poprawiłam Ci dzień.
×
×
  • Create New...