Jump to content
Dogomania

3 x

Members
  • Posts

    16146
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by 3 x

  1. [quote name='Szarotka']Ostatnio poszedl do adopcji Olus, ktory byl tez bardzo problematyczny, mimo, ze siedzial jakis czas w dt., ostatnio zjadl w nowym domku framuge drzwi. Mimo to dalej go kochaja :):)[/QUOTE] Izie czekoladowa sunia zjadła poł okna na samym poczatku ona chyba tak się do tych dzieci, które jej zabrali wyrywała ;( (wczoraj Iza była poza zasięgiem, wiec nie potwierdziłam tekstu)
  2. napisalam, niewiem czy tak może być niestety sunia tak naprawdę nie do końca jest gotowa do adopcji tzn ni ejest psem, któremu można przeczepić czerwoną kokardkę i wydac do sprawdzonego domu dom dla suni musi być swiadomy jakiego psiaka bierze pod opiekę musi być cierpliwy i musi chciec pracowac z sunia ale myslę ze nie ma co czekac cuda się zdarzają, może jeden przydarzy się małej rudej bezimiennej? (do ogłoszenia nazwałam ją Pralinka, bo to imię prowadzi w ankiecie) Iza jest poza zasięgiem zanim puscimy tekst w cyberprzestrzeń chcialabym go z nia skonsultować a przede wszystkimupewnic się co do wieku małej no i jeszcze muszę wymyslec skróconą wersję poza tym ten co napisalm to nie wiem czy się nadaje napisalam to co wiem o suni staralam się ładnie to ując ale wiem, ze z tym mam problemy ;) [B]mały pies wielki strach [/B] Pralinka to malutka urocza suczka. Wyniszczona została znaleziona przy drodze, widac było niedawno urodziła szczeniaki. Niestety przy drodze była sama. Pomimo poszukiwań nie znaleźliśmy szczeniaków. Sunia byla panicznie przerażona. Pralinka bała się własnego cienia. Teraz powoli otwiera się na człowieka. Zaczyna chodzić w krok za opiekunka. Cieszyć się na jej widok. Już nie "kłapie" zebami jak na poczatku. Zaczyna ufać :) Pralinka ma czekoladowo ruda sierć. Jest młoda, ma max 2 lata. Jest nieduza, wielkości jamnika króliczego. Waży niecałe 5 kg. W samochodzie jest bardzo grzeczna. Jeszcze nie umie chodzić na smyczy, jeszcze się jej boi :( Jest zaszczepiona i odrobaczona. Przed adopcją zostanie wysterylizowana. Szukamy dle niej najlepszego domu. Pełnego cieła i zrozumienia a także cierpliwego. Domu, który przerażonej suni będzie potrafił wybaczyć błędy i który będzie miał siłe i energię aby nauczyć ja na nowo, że człowiek to nie tylko ból i strach. Że można być kochany i głaskanym. Że człowiem może być najlepszym przyjacielem. Jeśli chcesz zaopiekowac się sunią skontaktuj się z nami.
  3. [quote name='sonikowa']Wiem, ze to niewiele, ale gdyby było trzeba coś przetłumaczc na czeski albo z czeskiego, to ja mogę.[/QUOTE] będziemy pamiętac :) jak coś będę wiedzieć to oczywiście dam znac na razie skupiamy się (tzn ja i nie tyle skupiam co siedzę jak na bombie) na tym, zeby jedna z sun z wakacyjnych wyrzutków trafiła do DT Iza pewnie ma tysiąc innych rzeczy na głowie, ale pewnie i tak do niej dzisiaj zadzwonię wypytac czy dogadała transport mopki cały czas mam to zaległe rozliczenie Freda kurcze chyba zaprzyjaznię się z laptopem na weekend po ostatnich finansowych zawirowaniach mamy o tyle komfortową sytuację, że wiem, że Fred jest na plusie. z ogłoszeń zpakietu który wykupiła Kaja i Aza cisza :( kurcze mógłby Fredzioch znaleźć dom raz że dla niego będzie lepiej, bo będzie miał swój teren do biegania (bo tylko taki domek z własną psią bieżnią go dostanie) dwa byłoby to niesamowitym odciążeniem dla Izy dobrze się u niej nie dzieje, gmina się nie wychyla z chęcią pomocy wręcz przeciwnie zachowują się jakby chcieli się ich wszystkich z tej góry pozbyć :( rozmawialam juz kilak razy z Iza na temat finansów tych pomocowych i chyba przyszła pora zakończyc akcje ogólnopomocową zostało nam niespełna 400 zł (bez 15 zł) chciałabym dozbierać te 15 zł tak, zeby było 400 zł i przelać Izie na siano dla koni teraz u nich jest najwieksza bieda nie wiem czy widzieliscie, ze powstaje watek ogólnokoński tzn koni pod opieką Biafry? [URL="http://www.dogomania.pl/threads/193525-Od-Okiego-po-Melisę-konie-pod-opieką-Biafry-wątek-zbiorczy-)"]Od Okiego po Melisę - klik[/URL] tam będziemy chciały przenieśc pomoc dla koni tutaj zostałaby kaukazia - w szczególności dla Freda ale też dla pozostałych kaukazów w razie gdyby coś się działo kunedlki i wszystko psie co nie jest kaukazem też mają swój osobny wątek a koty by się gdzies w międzyczasie ulokowało ;) tzn myślę, że kociaki - z nimi jest najmniej zawirowań, gościłyby po troszę u kaukazów po trosze u kundelków i na miau gdzie jest jeden zbiorczy wątek a propo kociaków - pisąłam o tym kociaku odłowionym z urazem miednicy co ju z wrócił do siebie - koszt operacji i pobytu w klinice - [B]160 zł[/B] z miau kociak dostał najpierw 40 zł (zaległa wpłata na kocią karmę) i dzisiaj dostał 200 zł z których 120 pojdzie na spłatę jego długu a reszta będzie do zadysponowania wg uznania Izy ale pewnie pojdzie na wyrzutki - tam jest 2 tys długu albo na konie u których też jest niewesoło i przymierzamy sie do akcji zbierania funduszy na musli co jeszcze próbujemy ? ano udało się utworzyć konto Fundacyjne na allegro gdzie na razie wystawiamy adopcyjne allegra kundelków ale będziemy, tzn to już musi Iza osobiście, starac sie o nadanie kontu ststusu umożliwiajaćego wystawianie aukcji charytatywnych , co znacznie zmniejszyłoby koszty wystawiania allegro cegiełkowych, do których też się przymierzamy :) ale się rozpisałam :oops: [COLOR="#800080"][B][B]kto dorzuci kilka zł zeby zaokrąglić do 400 zł pieniązki pomocowe?[/B][/B][/COLOR] (brakuje niecałych 15 zł)
  4. [quote name='coronaaj']Przepiekna!!!! Co z ta noga?[/QUOTE] wiem tyle co napisałam wczesniej jak bedzie sens operowania to Melisa będzie operowana podobno są dwa miejsca gdzie jeśli będzie to możliwe (tzn operacja) to najprawdopodobniej w jednym z tych dwóch ośrodków - jeden to Wrocław drugi Brno
  5. [quote name='mysza 1']Rzeczywiście, terapeuta samotnych piłeczek:loveu: On ma swój świat i swoje[B] klocki [/B];)[/QUOTE] a raczej piłeczki ;)
  6. [quote name='mysza 1'] A narzuty z Ikei też mam- wersja wrzos i brąz ;)[/QUOTE] ja mam beż/krem jak u Gusi ino wiecznie złożona na łózku leży ;) jedyne co mi przyszło do głowy to uświadomić pana, ze bez papierów psa za taką cenę nei sprzeda i nasłac własne forum od ogarów
  7. [quote name='irenaka']Dziewczyny, proszę o pomoc. Rozmawiałam z Izą i już wie, że z tego domu dla Czekoladki są nici:shake:. Czy ktoś może napisać tekst do ogłoszeń dla małej? Ona ma ok 1,5 roku, waży 4-5 kg. Mam chętną to pomocy z ogłoszeniami, ale nie mam kiedy napisać tekstu. Może ktoś napisać?[/QUOTE] to ja dzisiaj napiszę jakis tekst
  8. [quote name='Shania']To dobry pomysł, poproszę telefon do kogo mam dzwonić[/QUOTE] najlepiej jakbyś zdzwoniła się z mysza i ninką (popros na pw o tel) i wtedy wybierzesz co uznasz za lepsze dla suni
  9. [quote name='gusia0106']oczywiście ;) Lepiej uważaj, jutro jedziemy w Bieszczady, będą zdjęciowe zagadki ;)[/QUOTE] wy jezdzicie w jakies nieznane mi (jeszcze) regiony ;) jakos tak mi sie układa w bieszczadach ze zawsze chodze tam w góry no dzień w dzień ;)
  10. [quote name='gusia0106']Jaka to się przylepa robi...... Położyłam się na chwilkę po południu wczoraj z racji gorszego samopoczucia, otwieram oko [B]i co widzę ?????[/B] :):):) [/QUOTE] zajebiaszczy nochal ;) i narzutę z Ikea?? :evil_lol:
  11. [quote name='Szarotka']A jakim cudem Melisa ma taka noge i jak ona chodzi ??[/QUOTE] Melisa ma taką nogę chyba w wyniku zaniedbań byłych opiekunów tzn cyba miala jakis uraz no i podobno jako o ukochana klacz opiekunki dbały o nia ale jest jak jest Melisa am zrobiony ogromny kikut z waty bandaży i czego się dało, żeby mogła opierac się na tej nodze nie raniąc się Iza mi tłumaczyła, że koń z niesprawną przednią nogą wczesniej czy później będzie do uspienia poniewąz ciężar konia to w głównej mierze głowa i szyja i ogólnie przód konia to jest 2/3 masy konia i koń z niesprawną tylnia nogą da radę żyć z problemami ale takimi do przejścia natomiast niesprawna przednia noga to wyrok, bo wczesniej czy później koń nie będzie w stanie utrzymac się na jednej przedniej nodze Włascicielki juz zadecydowały o uśpieniu Melisy dlatego jest ona u Izy wczoraj miała robione zdjęcia (usg albo rentgen) żeby zobaczyć co w tej nodze siedzi i czy da się coś z tym zrobić jeśli się da Iza będzie walczyc o Melisę zauwazyliscie jak jej fajnie łatki brazowe przechodza w białe? tak jakby ktoś zrobił rozmazane zdjęcie :)
  12. [quote name='elinka']Witaj Szarotko. Ty się pojawiasz, a my wszyscy zaraz znikniemy. No. ale jeszcze trochę Ci potowarzyszę. Jutro zapewne dowiemy się co z tymi transportami wyszło. Najważniejsze, że Vileda jest już prawie spakowana. :lol:[/QUOTE] dziewczyny mają sie dogadywac odnośnie transportu z Krakowa myślę, że nie będzie problemu bo chyba miały dziewczyny już wczesniej ze sobą kontakt :) a jak juz sunia wyjedzie będzie z górki :)
  13. [quote name='Kaja i Aza']3x, przepraszam, ale nie jestem na biezaco; mam wykupiony jeszcze jeden pakiet ogloszeniowy z bazarku, przyda sie? Jesli tak to poprosze dane do ogloszen. Nie wiem co prawda na ile te ogloszenia sa skuteczne. Nie wiesz czy byly jakiekolwiek telefony w sprawie adopcji Freda?[/QUOTE] z tego co wiem z ogłoszeń kompletna cisza :( może nikt nie chce wielkiego kaukaza pakiet się przyda tylko musimy wykombinowac które psiaki ogłaszać oprócz kaukazów są jeszcze te wyrzutki nie wiem jak Diuna z ogłoszenia - dopytam się Balshy bo to ona zrobiła jej mnóstwo ogłoszeń jak Diuna ma to będziemy myśleć nad tekstem dla przerażonej rudo czekoladowej suni i jak sie uda mopkę do DT dać to przyjechałby na jej miejsce szczenil (chyba) i byłby aktualne zdjęcia Kaja będę pamiętac i któres psiaka Ci podrzucimy do pakietu ogłoszeń ;)
  14. wy nie wiecie a ja wiem ze na watku siwej i dakoty nowe zdjecia są ;) [URL="http://www.dogomania.pl/threads/137926-Siwa-i-Dakota-stare-chore-niepotrzebne...-i-bez-grosza!!!?p=15460969#post15460969"]chcesz zobaczyć zdjeci Siwej podczas kąpieli? kliknij[/URL] [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/6584/mdsc03666.jpg[/IMG]
  15. [quote name='elinka']3x, a czy tym transportem mogłaby też pojechać Żabka? Nie czytałam jej wątku dokładnie, ale szukają dla niej transportu chyba z Zabrza do Torunia. Dałam znać Mysi, aby w tej sprawie skontaktowała się z Tobą.[/QUOTE] obawiam się, że będzie komplet zarówno jeden jak i drugi transport wiezie swojego psiaka niemałego plus sunię w typie mop a całkiem możliwe że będzie jechał jeszcze na jakims odcinku kot gdzie jest wątek żabki?
  16. w tle widac mała przerazoną rudo czekoladową sunię która wraz z innymi kundelkami pod opieka Biafry ma swój watek na dogo zajrzycie do nich czasem maja prawie 2 tys. długu :( kundelki u Biafry
  17. rozliczenia ciągle nie zrobione ale za to pokaze wam Swią po kąpieli :)
  18. [quote name='mtf zalesie']podaj konto to wplace ci te 157 zl[/QUOTE] dziękuję :modla::modla::modla: i jeszcze moje ulubione radosne emotki: :sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb:
  19. [quote name='elinka']U mnie nie ma żadnych przeciwwskazań. Będę w niedzielę czekać. Czy to znaczy, że Yorija przywiezie sunię aż do samego Inowrocławia? I że do samego Inowrocławia to SUPERR!!![/QUOTE] nie sunia będzie miala międzylądowanie w Rawiczu a potem w niedzielę Yorija podrzuci sunię na trasę skąd zgarnąie ją kolejny transport i wtedy sunia pojedzie do samego Inowrocławia (chyba,że masz możliwośc wyjazdy gdzieś po sunię na trase Poznań - Inowrocław, Konin - Inowrocław?) (swoją drogą moge prosić dokladny adres na pw ) tak czy siak, sunka powinna w niedzielę dotrzec na tymczas :) ale poki co nie bede się cieszyc bo z moim szcesciem jeszcze coś nie wyjdzie trzymacje kciku i myślcie skąd wykombinowac 157 zł na pokrycie długu Desi ;) ogłoszenia suni są juz wykupione, bedą się robić na dniach więc mam nadzieję, ze gdziekolwiek sunia będzie nie posiedzi tam długo ;)
  20. ja juz po rozmowie z Yorija i prawie po rozmowie z Iza (bo nas rozłaczyło w połowie) jak dobrze pojdzie to sunia w typie mop w sobotę wyjeżdza do DT do którego dotrze w niedzielne popołudnie elinka sa jakies przeciwskazania co do przyjazdu suni w niedzielę? aaa i jeszcze jedno sunia ruda czekoladowa jakby trochę mniej przerazona chodzi jak cień za Iza i wyjada kocie żarcie ;) edit: juz chyba pisalam ze dostaliśmy pieniazki od hesi? hesia - dziękuję Ci jak najpiękniej potrafie :loveu: dostalam tez inf na miau, ze idą do nas pieniazki na spłatę długu kociaka w lecznicy (o tym pisałam chyba na wątku głównym kaukazowym) a to co zostanie będzie do rozdysponowania pomiędzy zwierzaki u Biafry więc pewnie dostanie się kundelkom i koniom (musze przegadac to z Izą) wogóle to zastanawiamy sie co spłacać najpierw opłacone sa pobyt w klinice Mavericka (120 zł 130 zł) i Diuny (350 zł) oraz częśc hoteliku Desi (600 zł z 990 zł) reszta wszystkie hoteliki i pobyt mopki w szpitaliku nie są opłacone :shake: skłaniamy sie z Izą ku spłaceniu do końca hoteliku Desi Desi ma już swój dom więc dług jest jej zupełnie zbędny - 390 zł (wysokośc długu) tylko, ze [B]do spłaty długu Desi brakuje 157 zł[/B] (233 zł są u mnie na koncie) nie wiem skąd wytrzasnąc te 157 zł niby nieduzo ale skąd je wziąć? moze zmienię tytuł ze tyle i tylebrakuje na opłacenie długu w hoteliku ?
  21. [quote name='mysza 1']Na razie nie myślmy o schronie, czy ktoś zechce dołożyć się do utrzymania suni? Przynajmniej jednorazowo? Gdybym miała wsparcie, mogłabym ją zabrać...[/QUOTE] ja to wiesz czym mogę słuzyć :) plus ew jakis bazarek mogłabym na niunię wykombinowac
  22. mamy już wszystkie ankiety z imionami dla psiaków: Mały czarny bezimienny: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/193646-ankieta-IMIĘ-DLA-PSA-_-GŁOSUJ-ZA-DARMO"]ankieta - mały czarny bezimienny - klik[/URL] Ruda sunia: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/193629-ankieta-IMIĘ-DLA-SUNI-GŁOSUJ-ZA-DARMO"]ankieta - ruda sunia - klik[/URL] Sunia w typie mopa: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/193645-ankieta-IMIĘ-DLA-SUNI-W-TYPIE-MOPA-VILEDA-GŁOSUJ-ZA-DARMO"]ankieta - sunia w typie mopa vileda- klik[/URL]
  23. zagłosujecie w ankiecie? za darmoche wiec mozna klikac w linkę bez stresu ;) imię dla jeden z suniek juz wybieramy: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/193629-ankieta-IMIĘ-DLA-SUNI-GŁOSUJ-ZA-DARMO"]ankieta - kliknij i głosuj[/URL]
  24. [quote name='mysza 1']Podrzucę psiaki, pusto dzisiaj jakoś.[/QUOTE] wogole jakoś ostatni pustki na dogo
×
×
  • Create New...