Jump to content
Dogomania

gameta

Members
  • Posts

    8628
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by gameta

  1. [quote name='Betbet'] gameta, od dziś jesteś moją królową przysłów... czy dobrze, że go najpierw do schroniska dałam... http://dzieci.wp.pl//id,2628,katid,32,name,Kundelek,p,4,czytelniap.html Bo przysłowia madrością narodu. A co w rodzinie to nie zginie :] Mów, co miałaś mówić i nie odchodź od tematu. A odchodząc od tematu - źle zrobiłaś, terzeba było jakoś zrymować sukę na wsi na łańcuchu rodzącą co cieczkę i chłopa, który zachorzał, i nie mógł tym razem żywcem pogrzebać ani w worku utopić ani siekierą zarąbać...
  2. Uuuuu Betbet, czego ty nie chcesz tu rodzinie wyjawić??? Nie znasz tego przysłowia: "Kto kuzynki nie przeleci ten do nieba nie poleci" ?? E, tfu, nie to miało być.. "Kto na matkę rękę podnosi, to mu uschnie" ?? Eee. cholera, też nie to... No, laski, jak leciało to przysłowie?????
  3. [quote name='pies?'] suczka musi być jednak wysterylizowana, ale chyba jest, skoro była w schronisku [/QUOTE] To nie chodzi o to, że żeby brać ten preparat suka musi być wysterylizowana. Chodzi o to, że sterylizacja może powodować nietrzymanie moczu i na to jest ten lek. Tu nie ma problemu z nietrzymaniem moczu tu jest problem ze świadomyym oddawaniem moczu - czyli psyche, nie soma.
  4. [quote name='agaga21']pachyder ciągle tak ma prącie na wierzchu? myślałam, że coś na to wet poradził kiedyś...[/QUOTE] O tym jakiś czas temu pisała Basia0607 - że pomimo smarowania, wypada. Chyba zaprzestano smarowania już teraz...
  5. [quote name='Niebieska713']A moze sunia sika w domu,bo wlascicielom nie chce sie jej wyprowadzac..? Moze gdy sunia nabrudzi w domu,to ja za to karca..?[/QUOTE] Esti według niedzielnych informacji, przestała się załatwiać na dworzu. Woli tam szczekać lub stać, czasem przypadkiem się wysika. Potraktujcie to jako cytat. Czy jest karana? Hmmmm, a jak sądzisz?
  6. [quote name='ataK']Szkoda, że to tak daleko... Może z moimi by się dogadała... Ile ona waży?[/QUOTE] Tu niestety nie ma kategorii "może" - bo co jeśli nie? Nie mam pojęcia ile waży, na pewno mniej niż 9 kg, ale dokładnie to nie mam pojęcia... Może z 5? Toyota, a jak myślisz, jaka jest prawda?
  7. Wszpasiu, a co będzie, jeśli przez te 10 dni nic się nie znajdzie? A że się znajdzie sama wiesz, że szansa marna :(
  8. Zdjęcia faktycznie nie oddają gabarytu... Może to: [IMG]http://img828.imageshack.us/img828/3337/pazdz032.jpg[/IMG]
  9. hmmm, jak by to ująć? Pije, bo jej nalałam. Nigdy nie widziałam, żeby pies wylizywał rozchlapane krople wody po tym, jak wypije to co w misce - a Esti tak. Bardzo bolesny widok. Nalałam jej drugą miskę i oberwało mi się po uszach :( Niestety, Esti nie ma na stałe do dyspozycji miski z wodą, jest skazana na łaskę napełnienia jej przez którąś z właścicielek. Ja tam bywam bardzo żadko, za każdym razem zastawałam pustą miskę, za każdym razem sucz była pełna radości, że dostała pić. Wczoraj doszło to wylizywanie każdej kropli :(
  10. Na szyi ma kolczatkę. Wszpasiu, ją można ogłaszać i szukać domu, ale to trochę taka ruletka. Mi się wydaje, że chwila oddechu by się jej przydała. Z drugiej strony sądzę, że jeśli trafi do domu, gdzie będzie miała swoje ręce do głskania, i dużo uwagi, to nie powinno być źle. Najszczęśliwsza by była w domu bez innych zwierząt lub w domu z kimś niepracującym, kto potrafi równo rozdzielać miłość. W tej chwili miłość dostają dwa koty - one mają rece i kolana do dyspozycji, Esti hmmm, ma podłogę i schowek pod kanapą... Im szybciej by się ją udało zabrać, tym dla niej lepiej. Oczywiście, że i tak będzie to szokiem dla niej, bo ona kocha całym swym psim serduchem bez względu na wszystko :(
  11. [IMG]http://img823.imageshack.us/img823/1873/pazdz041.jpg[/IMG] [IMG]http://img139.imageshack.us/img139/1012/pazdz039.jpg[/IMG] [IMG]http://img828.imageshack.us/img828/2679/pazdz038.jpg[/IMG] I to na tyle. Esti jest bardzo ruchliwa, a ja nie mam umiejętności no i jest co jest. Prosiłam o inne zdjęcia na maila, jeśli dostanę to wstawię..
  12. [IMG]http://img842.imageshack.us/img842/6209/pazdz037.jpg[/IMG] [IMG]http://img831.imageshack.us/img831/1166/pazdz051.jpg[/IMG] [IMG]http://img267.imageshack.us/img267/4218/pazdz049.jpg[/IMG] [IMG]http://img52.imageshack.us/img52/4030/pazdz048.jpg[/IMG] [IMG]http://img823.imageshack.us/img823/5789/pazdz047.jpg[/IMG]
  13. [IMG]http://img232.imageshack.us/img232/8273/pazdz060.jpg[/IMG] [IMG]http://img99.imageshack.us/img99/1016/pazdz052.jpg[/IMG] [IMG]http://img842.imageshack.us/img842/5802/pazdz033.jpg[/IMG] [IMG]http://img259.imageshack.us/img259/1304/pazdz034.jpg[/IMG] [IMG]http://img230.imageshack.us/img230/2110/pazdz036.jpg[/IMG]
  14. Dalej u asi134. Wgrywam wczorajsze fotki, jak się uda, to zaraz będą.
  15. [quote name='lika1771']Wczesie pisałas ze beda dawac pieniadze na dt tak?[/QUOTE] Tak, ale nie wiem ile ani jak długo. Im najprościej i najtaniej było by ją wsadzić do schronu, a ja tu wymyślam "płatne dt" i patrzą na mnie jak na ufo albo jak bym to ja chciała wziąć sobie te pieniądze. Nie dociera do nich, że 300zł za miesiąc to standardowa stawka utrzymania psa na płatnym dt i to psa bezdomnego a nie takiego z "widzimisie". Nie zagwarantuję w związku z tym, że będą płacić, ile będą płacić i jak długo. Kwestia do dogadania z nimi. Cały czas twierdzą, że "coś" będą płacić...
  16. Byłam, wróciłam, bedą fotki, ale nie dziś, bo padam z nóg. Co u Nesti? Po staremu, czyli generalnie do doopy. Do mojego poprzedniego opisu mogę dodać, że Esti jest teraz zazdrosna o każdy dotyk, każdy cień uwagi, każde głasknięcie - próbowała capnąć młodego jako konkurecję do moich rąk, a nie "za coś". Ogólnie jest bardzo zestresowana, swój lęk wyraża powarkiwaniem. W dalszym ciągu cieszy się całą sobą kiedy okazuje się jej zainteresowanie. Określenie "niekochana" nie oddaje całości dramatu tego psa. Ona zawadza, przeszkadza samym swoim istnieniem. Czy ktoś może zrobić ogłoszenia? Czy ktoś chce ją wiąć na tymczas?
  17. ooooo ja jakie będą ślicznie sceniaczki ;)
  18. [quote name='akucha']Z jakiego okresu są te spostrzeżenia Gameto?[/QUOTE] z całego, aż do niedawna, a dziś będą kolejnę - postaram się zrobić jakieś fotki... Ostatnio widziałam Esti jakieś trzy miesiące temu, to jest pies, któremu mało tyłek nie odpadnie na mój widok :roll:
  19. [quote name='morisowa']koszmar jakiś... do jakiego stanu doprowadzili tego psa[/QUOTE] No doprowadzili. A teraz chcą oddać albo zabić. Proste, nie?
  20. ale to nie boksia :shake: to dożyca - [FONT=MS Shell Dlg 2]de bordeaux ;)[/FONT]
  21. Noooo Sleeeeeeeep, a gdzie impra? I czemu ja nie zaproszona ???
  22. [quote name='Niebieska713']Biedna sunia,glupi wlascieciele...! To po co ja brali,zeby teraz znow ja oddac..?! Ile sunia ma czasu? Jaka jest prawda,czy naprawde brudzi w domu? Nikt z Trojmiasta nie moze jej zabrac do siebie?[/QUOTE] Tak brudzi i to na potęgę. Według mnie jest to wynikiem nasilającego się stresu - na początku nie brudziła. Wątek ożywiłam z nadzieją, że ktoś będzie mógł dać jej tymczas, tak jak pisałam, jest szansa na płatny. Czasu jest niewiele...
  23. [quote name='mshume']Biedne suczydło, tak żyć w poczuciu odrzucenia...[/QUOTE] No dokładnie :( Jest zestresowana na maksa. Czuje te wszystkie negatywne uczucia. Siedzi w większości pod kanapą :(
  24. Laski, chodźcie do Esti, byłej sopocianki i być może przyszłej...
  25. [URL="http://kielce.gazeta.pl/kielce/10,88276,8479192,Majatek_schroniska_przekazany_miastu_.html"]Majątek schroniska przekazany miastu?[/URL] w petycjach, po wpisaniu danych trzeba jeszcze kliknąć "potwierdź swój podpis pod petycją" bez tego mail nie przyjdzie :) kurcze, coś nie wychodzi z tym wideo :angryy:
×
×
  • Create New...