Jump to content
Dogomania

mestudio

Members
  • Posts

    18511
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by mestudio

  1. [quote name='Majkowska']ojejciu jak fajnie :loveu: To młodziaczek. A Kruszyna w jakim wieku? ( jak pytam po raz setny to wybaczcie, czasem tak mam :lol:)[/QUOTE] Kruszyna też w takim wieku 1-2 lata góra. [quote name='Ewa Marta']Pomyślcie, że gdyby pojechały do schronu, nigdy nie otworzyłyby się tam:-( Jak dobrze, że czeka je lepsze życie...[/QUOTE] Już jeden taki wystraszony pojechał w lutym i ślad po nim zaginął,też był taki wystraszony,wersja schroniska - uciekł z boksu..........
  2. [quote name='erka']Dzięki savahna:), może w tamtym rejonie te dwie malizny będą miały wiecej szczęścia. Potrzebny transport do Krakowa dla szczeniaka . [B]Misia juz ma dom zarezerwowany:). Wczoraj byli państwo z Krakowa ją obejrzeć, jeszcze tylko sterylka.[/B][/QUOTE] To psiaki w typie Misiowatej to jakiś gorący towar:diabloti:. Wspaniała wiadomość.
  3. Cieszę się, że Taj to jednak normalny psiak, a nie dzikus w dodatku przerażony dzikus. Ciekawa jestem jego pierwszych normalnych zdjęć:lol:
  4. [quote name='Marysia O.']Kochana maleńka:) Mam dla psiaków 50zł z bazarku cegiełkowego + obiecany spadek po Ince:) Mestudio czy przelać to na Twoje konto (to na które przesyłałam dla Pako i Iskierki)?[/QUOTE] Tak Marysiu, tylko napisz darowizna Taj, on będzie najbardziej potrzebował wsparcia jeśli szybko nie znajdzie domu. Pięknie Ci dziękuję Marysiu.
  5. Dziś zrobiłam Pako tablicę. Niech już ktoś go widzi. Któryś z psów w dt musi znaleźć dom bo nie wyrobię za długo kombinując dla nich wszystkich, a jeszcze u nas jest 6 + 3 nasze. O hotelowych to nawet nie wspomnę.
  6. Na FB Ola i Jola napisały,że mają Kluchę pod finansową opieką, i że pogryzienie Kluchy to dla nich kolejne nieprzewidziane wydatki, czy zamierzają sfinansować jej leczenie?
  7. [quote name='mdk8']deklaracje i osoba, która by wzięła odpowiedzialność za Rudiego. [B]Dziewczyny z Kozienic prosiły o pomoc dla 4 psiaków[/B], którym groziła wywózka do Radys. Został jeden Rudi, który prawdopodobnie wyjedzie bo nikt nie chce podjąć się "poprowadzenia" go. Na FB znalazła się osoba gotowa opłacić mu 1 m-c w h. Tak to wszystko zrozumiałam. '[/QUOTE] To może wyjaśnię parę rzeczy. 1.Pomocy potrzebują 3 starsze psy:Lando, Rudi i Filon - wszystkie w okolicy 10 lat. Lando [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-3AM1SRxA-DE/Ufqtrp3aX_I/AAAAAAAARjw/GmQi4Vb8ftY/s128/1094995_603411336366192_216859115_n.jpg[/IMG] Rudi [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-e5CJ_3r0-2U/Uhoye0QluDI/AAAAAAAASa4/a17EW_H4r5U/s128/1002581_608240669216592_1185553302_n.jpg[/IMG] Filon [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-Es-nN7Fs6Ls/Uhoye3os3mI/AAAAAAAASbE/1CxdhiuueMY/s128/542297_609175222456470_1342081389_n.jpg[/IMG] Dziewczyny założyły im ostatecznie dziś wydarzenie na FB. 2.Co tu robi na początku wątku Bastek, który miał i ma zapewnione miejsce, i co robi tu Taj, który ma od dawna swój wątek i jest u Murki i było wiadomo, że do niej pojedzie? 3.Te psy są w wątku kozienickim i tam napisałam wyraźnie, że gdyby była wywózka to ustaliłam z weterynarzami co mają zrobić. Potrzebna jest osoba, która zajmie się finansami Rudiego - ja mam pod opieką finansową 11 psów - przy czym 3 w hotelach, 2 w innych dt,reszta czyli 6 u mnie + 3 prywatne.
  8. Ech, wpłatę Mattilu już wcześniej wpisałam, ot zakręcona baba.
  9. Dla Szu dotarły pieniążki od dwóch przekochanych kobietek Mattilu 85,75 i Ellig 100 zł z bazarku. Gusiaczku, wiem ile jest psów w potrzebie. Sama zastanawiam się jak ogarnąć te, które wzięłam pod swoje skrzydła, a jeszcze taką bidę sunię z panią Dorotą wzięłyśmy pod finansową opiekę. Już jest w hoteliku pod Kielcami. Pięknie dziękuję za wszystkie wpłaty,Szu jest zabezpieczony na jakieś 2 miesiące, zaraz idę sprawdzić na pierwszą.
  10. Inka z Kluchą pojechały do weta, proszono mnie o przekazanie takiej info. Osobiście przerobiliśmy taką sprawę na dzikim psiaku, fajnie było z tym płukaniem ran w środku...
  11. [quote name='Majkowska']A jak dogaduje się z resztą stada, z kotami?[/QUOTE] Raczej dobrze, ale ma jakieś obłędne napady gonienia kota lub warczenia na Kokotę.
  12. Kruszynka śpi zwinięta w kłębek na kanapie, przerywa sobie drzemki spacerami z pańcią. Jest grzeczniutka i ładnie się pilnuje na spacerkach,nabrała śmiałości.Często nad ranem wskakuje do łóżka i się wtula.Takie małe,miłe, nieszkodliwe.
  13. Czasami wykopią dziurę, złamią gałązkę i tyle, jest dużo miejsca gdzie mogą biegać więc trudno powiedzieć,że niszczą. Chodzimy na łąki, pola, a w ogrodzie raczej leżą potwory :-). Lubią skubać maliny i jabłka, a niedługo spadną ich ukochane orzechy.
  14. Będę zaglądała do Misi, cieszę się, że już jest w dobrych rękach.
  15. A pewnie, że się ukorzeniają czasami - większość roślin się tak ukorzenia, ale dla mnie to strata czasu na bawienie się w patyczki. Za duża powierzchnia na sadzenie patyczków bo się zapomina i zadepcze. Hortensje też tak można, bywa że się ukorzenią, ale hydrangea to krzew wodny i trzeba o tym pamiętać - najlepiej naciąć łodygę i przygiąć do ziemi zasypując w naciętym miejscu, wtedy nie padnie. Można zastosować też ukorzeniacz.......i koniec ogrodniczego wywodu.
  16. [quote name='Majkowska']To one się też przebarwiają? Aha, czyli prawdopodobnie ta co widziałam niekoniecznie jest zawsze niebieska tak? A jak to się ukorzenia? to bym sobie podiwaniła gałązkę spod bloku bo ładne to. Słyszalam że wystarczy odłamać i włożyć do ziemi i rośnie. Na ogrodnictwie się nie znam, więc nie wiem jak to z tym jest.[/QUOTE] Większość tak - ja mam 50 krzewów :-). A co do magicznego rośnięcia to naprawdę głupoty gadają. A w szkółce za 10 zł można ładny krzaczek kupić dowolnej odmiany.
  17. Nie miała baba roboty to sobie wykombinowała.....:-).
  18. [quote name='Gusiaczek']Kolejna Psia Dusza uratowana, Mestudio :loveu: [URL="https://lh3.googleusercontent.com/-mJ2gHsbUphA/Uh-YR4uEU0I/AAAAAAAATOA/mr95SID5GyQ/s640/y4%20007.jpg"]https://lh3.googleusercontent.com/-mJ2gHsbUphA/Uh-YR4uEU0I/AAAAAAAATOA/mr95SID5GyQ/s640/y4%20007.jpg[/URL] Taj, Kochany, dobrego dnia :)[/QUOTE] Bo ona taka jest jak na zdjęciu, miły okruszek.:-) [quote name='Majkowska']Mestudio, a co to za roślinka nad sunią ta co kwitnie na różowo? To jakaś hortensja? Widziałam ostatnio taką tylko niebieską, strasznie mnie to zaintrygowało, a to się ponoć bardzo łatwo rozsadza...[/QUOTE] To hortensja bukietowa Phantom - tego się nie rozsadza tylko ukorzenia gałązki w odpowiednim czasie, ta ma rozmiar 2x2, ale będzie większa. Tu widać ją lepiej, ale zdjęcie zanim zaczęła się przebarwiać. A nasz ogród tu można obejrzeć albo na FB [URL]http://ogrodoweforum.pl/forum/viewtopic.php?f=8&t=52&start=400[/URL] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-7UAA6Z18EIk/UhH9SG1tdkI/AAAAAAAASI4/pKkMmwFIsOs/s640/xx3%2520045.jpg[/img]
  19. Niestety zaczepia sukę, która jest przewodnikiem całego stada,a taka zaczepka = wojnie z poważnym rozlewem krwi jeśli nie ma pana więc muszę spacerować z naszą Lady oddzielnie.
  20. Ogłoszenia są, szczególnie tablica ciągle wznawiana, ale znowu zlecę kolejne ogłoszenia z nowymi zdjęciami. Sańka ma krótsze łapki, ale i tak sięga mi za kolano, a łbem do biodra, jest za to bardzo szeroka, masywna,waży 35 kg. To kawał misiakowatej suni. Jest przy tym bardzo delikatna, posłuszna -reaguje na każde odwołanie, uwielbia szczeniaki, ale zaczepia większe psy.
  21. Kokota w słomie na polu :-). [img]https://lh3.googleusercontent.com/-CGMFtqgH1mw/Uh-ZE8cAL8I/AAAAAAAATOo/9QKgKEAesH8/s640/y4%2520038.jpg[/img]
  22. Piękna Sańka nie ma szczęścia. Nikt o nią nie pyta. Mamy znowu hektary pól dla siebie. [img]https://lh6.googleusercontent.com/-s59TyfpmdG0/Uh-ZOS61fPI/AAAAAAAATOw/atnvm_-0QKk/s640/y4%2520040.jpg[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-afXr1KcMS-4/Uh-ZBFmOhdI/AAAAAAAATOY/hZSP6UfsZfs/s640/y4%2520036.jpg[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-ft46HbsH9Ls/UhuLcP_6ZcI/AAAAAAAASjA/jqD6ksllnuM/s640/y1%2520039.jpg[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-D7s-gPtv0fE/UhuLbDn50ZI/AAAAAAAASi4/G9IV88tFOx8/s640/y1%2520038.jpg[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-1CMUe_g7gRk/UhuLAP0fjxI/AAAAAAAAShA/Z-Dso-Eo1FQ/s640/y0%2520008.jpg[/img]
  23. Kruszynka maleńka, przesympatyczna istotka. [img]https://lh3.googleusercontent.com/-mJ2gHsbUphA/Uh-YR4uEU0I/AAAAAAAATOA/mr95SID5GyQ/s640/y4%2520007.jpg[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-IO-CFFH7SWA/Uh-ZAMu3DnI/AAAAAAAATOQ/6iEUIOXcMRA/s640/y4%2520030.jpg[/img]
×
×
  • Create New...