Jump to content
Dogomania

Cudak

Members
  • Posts

    9634
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cudak

  1. Hienka była dziś drugi raz u koni, ale na wszelki wypadek wzięliśmy smycz :razz: [img]http://img148.imageshack.us/img148/5118/sdc10449u.jpg[/img] [img]http://img502.imageshack.us/img502/8592/sdc10447.jpg[/img] [img]http://img229.imageshack.us/img229/5766/sdc10476c.jpg[/img] [img]http://img300.imageshack.us/img300/5647/sdc10479cg.jpg[/img] [img]http://img245.imageshack.us/img245/9403/sdc10471f.jpg[/img]
  2. [quote name='ninoi']A na ten temat mam zdanie takie jak ktoś chce komuś pomóc to najprościej jechać i spotkać się z takimi osobami , sprawdzić miejsce w którym są trzymane zwierzęta.[/QUOTE] Masz rację, ale problemem może być odległość.
  3. Szkoda, że fundacje zamiast ze sobą współpracować rzucają sobie kłody pod nogi...
  4. U nas też zimno... a koty jakoś sobie radzą. Tylko jeden się wyprowadził, pozostałe prawie cały czas śpią w domu i nawet zamachują się na Hienkę pazurami. Powinny dać jej porządne lanie, to przestałaby je ganiać..
  5. http://szczecin.schronisko.net/kwarantanna-id-40562.html 1694/09 płeć: pies wiek: 16 lat rasa: mieszaniec boks: szczeniętarnia numer: 1694/09 miasto: Szczecin sterylizacja: nie szczepienia: nie odrobaczenie: nie charakter i opis: Pies trafił do naszego Schroniska 30.12.2009, został znaleziony i doprowadzony z ul.Chobolańskiej. Biedny staruszek, pewnie go uśpią...
  6. Kamila, kiedy będziesz w schronisku? Na stronie szczecińskiego schroniska znalazłam 3 jamniki :( 1. [URL]http://szczecin.schronisko.net/kwarantanna-id-40440.html[/URL] [IMG]http://szczecin.schronisko.net/images/adopcja/1/normal/40440.jpg[/IMG] [IMG]http://szczecin.schronisko.net/images/adopcja/2/normal/40440.jpg[/IMG] [B]płeć:[/B] pies [B]wiek:[/B] 12 lat 1 miesiąc [B]rasa:[/B] mieszaniec [B]boks:[/B] K-1 [B]numer:[/B] 1676/09 [B]miasto:[/B] Szczecin [B]sterylizacja:[/B] nie [B]szczepienia:[/B] tak [B]odrobaczenie:[/B] nie [B]charakter i opis: [/B] Pies trafił do naszego Schroniska 27.12.2009, został dowieziony przez samochód interwencyjny z ul.Wojska Polskiego. 2. [URL]http://szczecin.schronisko.net/kwarantanna-id-40431.html[/URL] [IMG]http://szczecin.schronisko.net/images/adopcja/1/normal/40431.jpg[/IMG] [B]1669/09[/B] [B]płeć:[/B] suka [B]wiek:[/B] 4 lata 1 miesiąc [B]rasa:[/B] mieszaniec [B]boks:[/B] K-2 [B]numer:[/B] 1669/09 [B]miasto:[/B] Szczecin [B]sterylizacja:[/B] nie [B]szczepienia:[/B] tak [B]odrobaczenie:[/B] nie [B]charakter i opis: [/B] Sunia trafiła do naszego Schroniska 27.12.2009, została dowieziona przez samochód interwencyjny z ul.Waryńskiego 3. [URL]http://szczecin.schronisko.net/kwarantanna-id-40439.html[/URL] [IMG]http://szczecin.schronisko.net/images/adopcja/1/normal/40439.jpg[/IMG] [B]płeć:[/B] pies [B]wiek:[/B] 7 lat 1 miesiąc [B]rasa:[/B] mieszaniec [B]boks:[/B] K-1 [B]numer:[/B] 1675/09 [B]miasto:[/B] Szczecin [B]sterylizacja:[/B] nie [B]szczepienia:[/B] nie [B]odrobaczenie:[/B] nie [B]charakter i opis: [/B] Pies trafił do naszego Schroniska 27.12.2009, został dowieziony przez samochód interwencyjny z ul.Czerwonej. Posiada numer czip. Mogłabyś zerknąć do tych psów i założyć im tematy na dogo, albo jeden wspólny temat?
  7. Niestety nie wiadomo, gdzie trafiła Baśka :-( Możliwe, że do handlarza... [url]http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,13722.150.html[/url] [B]dorotkado[/B]: "Jeszcze ze swojej strony powiem tyle. Nic mi po tym jak mnie osądzacie, dalej w dyskusje wplątać się nie dam ani sprowokować choćby nie wiem co. Gadajcie co chcecie, wnioski sama wyciagnełam z tego wszystkiego. Postałam na padoku, popatrzyłam na konie, które w trybie "interwencji" mają być od nas zabrane i co mi przyszło do głowy? Otóż, że choćbym stanęła na uszach... droga Met, NIGDY nie da mi udowodnić czy moja Fundacja miałaby sens czy nie. A dlaczego? bo sama mi napisała, że dopóki nie wezme winy za stan Samuela na siebie i nie pokryje kosztów leczenia, nie da mi spokoju! Chciałam pomóc w zorganizowaniu zbiórki na samym początku, jak tylko Samuel pojechał do nowego domu. Nie miałam jak wtedy pomóc Karolinie finansowo, więc chciałam chociaz zrobić apel w necie. Nie będe pisać dosłownie jaką dostałam odpowiedź od p. Agnieszki ale było to w sensie, że jak sama nie mam kasy aby pomóc to mam się nie "wtrącać" skąd wezmą się pieniądze na Samka. Na dogomanii Karolina zrobiła apel o pomoc, tylko dlaczego nie ma tam żadnych zaświadczeń od weta? Gdzie jest ten wirus herpesa o którym mi pisano? "zniknął"? Dzięki sprawie Samuela, która została wyciągnięta teraz w roli "prowokacji" stracilismy Baśke - konia w pełni sił i prawdopodobnie zupełnie zdrowego bo z nogami nie było tam aż tak źle jak mi pisano. Dlaczego dopiero teraz o tym pisze? Bo i tak jestem z góry przekreślona i jakbym napisała, że Baśka poprostu "zniknęła" byłoby dalsze gadanie bez sensu... a pomóc z forum już i tak nikt nie pomógłby nawet jakby koń stał dalej u własciciela. Tak, szukamy Baśki, byc moze uda się ją jeszcze odnaleźć i kupić nie wiem za co... bo akurat w tej chwili mamy kryzys finansowy ale szukać będziemy. Niby Fundacja "Nasza Szkapa" powstała po to aby pomagać koniom i aby uratować ich jak najwięcej a teraz wyszło na to, że przez zwykłą nagonke na nas, być może Baśka straciła życie albo stracić je może w kazdej chwili. Samuel był koniem chorym i zdaje się do tej pory nie znana jest przyczyna jego kryzysów. Ludzie umierają... i czesto nie wiadomo co było powodem śmierci a w przypadku zwierząt jest jeszcze gorzej, bo nie potrafią powiedziec co im dolega. Piszecie o mnie, że jestem bez serca... bo chce oddac konie do Fundacji... A kto chciałby je dalej utrzymywać (były u nas ponad dwa lata) i zostać podsumowanym w ten sposób? że jesteśmy bez serca, okrutni i w ogóle beznadziejni. Żałuje chwili kiedy skontaktowałam się z Fundacją w sprawie adopcji koni, mogłam puknąć się w głowie i nie pakować w bagno, z którego teraz wybrnąć nie moge. Wcześniej wspominałam o Fundacji Pegasus. Miałam zaadoptować konia z tej Fundacji. Sama Pani prezes była u nas na kontroli warunków i nie miała nam nic do zarzucenia, wręcz przeciwnie! A ja głupia... wzięłam konie z Naszej Szkapy bo wydawało mi się, że będzie lepiej jak pomoge małej Fundacji, bo ta "duża" jakoś da sobie rade. Nie możesz powiedzieć droga Agnieszko, że nie pomagałam Tobie w żaden sposób. Organizowałam na forach akcje wykupu koni, milczałam wtedy, kiedy powinnam była sie odezwać jak koniom ze Szkapy działa się krzywda... Gdzie wtedy byłaś? Dlaczego im nie pomogłaś? Co ze Sumatrą, Emilką i kilkoma innymi końmi? W jakim stanie Dylan do nas przyjechał? ale tego już się nie pamięta, bo po co... Lepiej na mnie naskoczyć i zamazac moje marzenia o tym aby pomagać, bo Samuel zachorował. Co do kopyt... jakoś Wiarus ma prościejsze nogi niż miał przed adopcją... no i co kowal koni nie odwiedza? Ludzie, otwórzcie oczy i sami zastanówcie się nad tym co tutaj napisaliście. Moge swojej Fundacji nie tworzyć, moge żyć tak jak do tej pory i trzymać się od Szkapy z daleka a Szkapa ode mnie (tylko powtarzam to co było napisane). Mniej zwierząt uratuje, mniejszej ilości pomoge... tylko czy o to tutaj chodzi? Skoro doszłam do etapu rejestracji to chyba nie zrobiłabym tego jako "kaprys" i widzi mi się małolaty "koffającej konisie". Mam warunki, mam chęci i sile do realizacji własnych marzeń bo mimo młodego wieku do tego aby mieć własne konie dobrnęłam sama przez mase wyrzeczeń i poświeceń. Przez lata pracy w innych stajniach, przez składanie grosza do grosza aby kupic swojego pierwszego własnego konia. Dziękuje rodzicom za pomoc, bo bez nich nie udałoby mi się osiągnąć tego wszystkiego. Mam szanse aby zrobic jeszcze więcej, tylko z góry już na samym początku... przy pierwszej akcji wykupu konia przekreśliliście mnie, nie znając prawdy. Przekreślone zostało również zycie Baśki, która nie powinna ucierpieć przez to, że wątek mimo apelu o pomoc dla niej okazał się dyskusją na inny temat. Przykre, ale prawdziwe. Pisze to ku waszej refleksji nad tym wszystkim. Pisać nic więcej już nie będe choćby całe moje archiwum gg zostało przez Met wyciągniete. Dosyć prowokacji, dosyć kłamstw. Dla mnie w tej chwili najważniejsze jest odnaleźć Baśke, bo nie została kupiona jako koń do towarzystwa tak jak pisałam. Chcialam zamknąć temat aby zakończyć sprawe Samuela bo zbyt duzo nerw naszą rodzine to kosztowało, ale Basia nie daje mi spać w nocy spokojnie i zrobie wszystko aby ja odnaleźć i pomóc a Wy myślcie o mnie co chcecie."
  8. Nie znam się, ale wydaje mi się to trochę niewychowawcze tak straszyć tylko i nie spełniać swoich gróźb :diabloti: Hienka nie ogląda TV, nie korzysta z internetu i nie wie, jaka straszna jest Fundacja PE. Felek był ze mną w Moryniu, widział te groźne pitbulle, psy w kojcach, ogromne koty, które były dosłownie wszędzie... i na nim może taka groźba zrobiłaby wrażenie :evil_lol:
  9. [quote name='Greven']Justyna, powiedz Hienie, że jak będzie goniła koty, to oddasz ją do fundacji... ....... do fundacji Pro Equo!!![/QUOTE] Będzie miała więcej kotów do ganiania? Ucieszy się :evil_lol: Możesz ją zabrać od razu po sterylce ;)
  10. [quote name='Igiełka']Hienka jest szczęśliwa i już pewniejsza a to najważniejsze.;) [/quote] Jest już aż za bardzo pewna siebie. Obszczekuje obcych ludzi, gania moje koty, atakuje konie... Łobuz się z niej zrobił, ale w domu zachowuje się grzecznie (póki co ;)) [quote name='Igiełka']Co z tym Dt w waszych okolicach?[/QUOTE] [B]Magdola[/B] się jeszcze nie odezwała, więc nie wiem.
  11. Postaraj się być, bo nie wiem, czy sama tam trafię :evil_lol: Mojej Mamy auto też już ledwo jeździ, biegi nie chcą wchodzić...
  12. i ostatnie ;) [img]http://img254.imageshack.us/img254/5472/sdc10434p.jpg[/img] [img]http://img265.imageshack.us/img265/9136/sdc10442u.jpg[/img] [img]http://img25.imageshack.us/img25/1220/sdc10438a.jpg[/img] [img]http://img80.imageshack.us/img80/8987/sdc10443p.jpg[/img]
  13. zdjęć c.d.... [IMG]http://img509.imageshack.us/img509/3822/sdc10432h.jpg[/IMG] [IMG]http://img265.imageshack.us/img265/5562/sdc10435s.jpg[/IMG] [IMG]http://img260.imageshack.us/img260/1797/sdc10436.jpg[/IMG] [IMG]http://img80.imageshack.us/img80/8123/sdc10437w.jpg[/IMG] [IMG]http://img32.imageshack.us/img32/6594/sdc10444jy.jpg[/IMG]
  14. [quote name='urwisek']Brrr!!! Co to za konie???? Wszystkie "resocjalizację" u Sandry przeszły?[/QUOTE] Niee. Morion dopiero po kastracji bardzo się uspokoił. Początkowo ganiał psy, koty i króliki :evil_lol: Kiedyś nawet kopnął pitbulla w głowę, myślałam, że go zabił, bo pies stracił na chwilę przytomność... Pozostałe 2 konie to staruszki, chyba dlatego psy nie robią na nich wrażenia ;) Udało się zrobić kilka zimowych zdjęć :razz: [IMG]http://img710.imageshack.us/img710/5803/sdc10441l.jpg[/IMG] [IMG]http://img25.imageshack.us/img25/4609/sdc10428fk.jpg[/IMG] [IMG]http://img32.imageshack.us/img32/5760/sdc10426k.jpg[/IMG] [IMG]http://img265.imageshack.us/img265/1663/sdc10427h.jpg[/IMG] [IMG]http://img260.imageshack.us/img260/5083/sdc10430y.jpg[/IMG]
  15. Zdjęcia Hienki z Sylwestra: [IMG]http://img141.imageshack.us/img141/6104/p1100824.jpg[/IMG] [IMG]http://img215.imageshack.us/img215/3594/p1100823.jpg[/IMG]
  16. Cichutko, bo nikt o Hienkę nie pytał :-( Pada dziś u nas śnieg, jak dużo napada, to może uda się zrobić jej ładne zdjęcia (jeśli ktoś mi ją przytrzyma, bo biega jak szalona :evil_lol:).
  17. [quote name='Greven']Siedzę w przedpokoju z psem, laptopem i kieliszkiem szampana. Szczęśliwego Kochani, Szczęśliwego ;)[/QUOTE] Z psem? Tylko jednym? :razz: Moje 3 jakoś przeżyły wystrzały, ale tylko Felek był z nami na dworze i podziwiał fajerwerki. Hienka z Lesiem siedziały w domu. Szczęśliwego Nowego Roku! Mam nadzieję, że będzie lepszy niż ten, który właśnie minął...
  18. [quote name='Greven']Jak spędzicie ten wieczór? Piszcie ;) Z psami, w domu, na imprezie? ;)[/QUOTE] Ja z racji tego, że pic nie mogę/nie powinnam zarobię sobie kilka zł jako kierowca ;)
  19. Dziękujemy za życzenia :loveu: Mam nadzieję, że ten nowy rok będzie dla Hienki szczęśliwy i że znajdzie swojego Człowieka ;)
  20. [B]dorotkado[/B] napisz coś więcej. Ktoś ją kupił dla siebie, czy poszła do arkadego?
  21. Hienka była dziś ze mną u koni. Obszczekała je, łapała zębami za nogi :shake: Na szczęście żaden z nich nie próbował jej kopnąć. Zaczęła też zaczepiać moje koty, jeden z nich się jej boi i przeprowadził się do bezdomnych kotów, które dokarmiam... Mam nadzieję, że wróci, kiedy Hienka wyjedzie.
  22. [quote name='dbsst']hahah to faktycznie będzesz miała kolorowy zawrót głowy :evil_lol: myślę, ze wykładowcy będą ludzkimi ludźmi a kobieta ma coś w sobie, że naprawdę "łatwiej jej sie żyje" więc pewnie pójdą na rękę :evil_lol: u mnie szli i zazdrościłam wszystkim ciężarówką, że są ciężarówkami w tym własnie okresie :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] Wolałabym zaliczać egzaminy w terminie, bo później chyba nie będę miała zbyt wiele czasu (i siły) na naukę :evil_lol: No, ale jak mi przesuną te egzaminy, to w razie czego i na poprawkę się załapię.
  23. [quote name='Igiełka']Cudak a jak tam wam idzie nauka chodzenia na smyczy?;)[/QUOTE] Szczerze? :oops: Od czasu ostatniej porażki nie zakładałam jej już smyczy, żeby się nie stresowała, ale wychodzę z nią za bramkę (bez smyczy). Pomału się nauczy, nic na siłę...
  24. [quote name='kinia098']eżeli jest ktoś zainteresowany ze Szczecina, Torunia lub Bydgoszczy, to transport się znajdzie, ale w wyznaczonym terminie [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG][/QUOTE] Czy byłabys w stanie pomóc w transporcie na trasie Szczecin-Toruń? [url]http://www.dogomania.pl/threads/176515-Potrzebny-transport-GoleniA-w-Szczecin-ToruA[/url]
  25. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/176247-A-liczna-maA-a-mA-odziutka-suczka-Potrzebne-na-STERYLKAE-i-zdiagnozowanie-guza[/URL] Hienka: [IMG]http://1.1.1.3/bmi/img407.imageshack.us/img407/9218/sdc10309d.jpg[/IMG][IMG]http://img407.imageshack.us/img407/9218/sdc10309d.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...