Jump to content
Dogomania

Cudak

Members
  • Posts

    9634
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cudak

  1. [quote name='mysza 1']Juatynka, to ja od razu wpłacę Sandrze, ok? Z bazarku było 70 zł.[/QUOTE] Ok ;) [quote name='mysza 1']A Hienka płakała, bo ją boli :( Moja Zuzia tak samo się zaliła prawie całą noc po sterylce:([/QUOTE] Na szczęście teraz już nie płacze, ale jest smutna. W nocy nie wiedziała, co się dzieje dlatego pewnie tak wariowała. Biedna, nawet teraz się nie wyśpi, bo chodzi za mną krok w krok. Jeszcze, co do DT - oprócz "sprzeciwu" domowników jest jeszcze jeden problem, czyli to, że mieszkam na wsi ok 60 km od Szczecina i przy poprzednich tymczasowych psach często ludzie dzwonili z ogłoszeń, dopytywali się, byli zainteresowani, ale przeszkodą była właśnie odległość, bo nie każdy ma samochód, żeby tu dojechać, a ja też nie mam własnego auta no i też nie stać mnie na to, żeby wozić ją do Szczecina, żeby tylko psa pokazać, kiedy ludzie nie są na 100% pewni, że go wezmą, a zdjęcia i opis nie każdemu wystarczają... Więc byłoby świetnie, gdyby [B]magdola[/B] zdecydowała się wziąć Hienę na DT. Byłaby większa szansa, żeby w miarę szybko znaleźć jej nowy domek, a wmiędzyczasie możnaby szukać transportu do Igiełki, która też zaoferowała tymczas, ale mieszka aż pod Toruniem.
  2. [quote name='magdola']No dobra to teraz tak szczerze... Hienka jest w DT??? Nie nadążam, chwila na innym wątku skutkuje brakami na następnym. Jeśli jest na DT to jak można określić jej charakter wstępnie? Dogada się z innym psem/suką? Jak z czystością w domu? I czy potrafi zostac sama w domu? Jest hałaśliwa??? Czy mogłaby zamieszkać z dziećmi/dzieckiem? Aktualnie szuka DS???[/QUOTE] 1. Jest u mnie na DT, ale domownicy zgodzili się na parę dni, a jest już u mnie 2 tyg i ciągle słyszę "Kiedy ją oddasz?". Nie chcę przeciągać struny i [B]Hienka musi jak najszybciej znaleźć nowy tymczas[/B], bo wiem, że jeśli trafi się kiedyś jakiś kolejny pies w potrzebie, to nie zgodzą się nawet na jeden dzień... :-( 2. Co do charakteru - do ludzi łagodna, ale dość nieufna, w nowym miescu niepewna siebie. U mnie na podwórku szczeka no obcych ludzi, ale wystrczy tunięcie nogą, żeby uciekła z podkulonym ogonem, więc to jej szczekanie nie jest przejawem jakiejś tam agresji, tylko naśladuje moje psy, które też szczekają. 3. Z psami super się dogaduje. Lubi się z nimi bawić. Psy w lecznicy też ją interesowały, zapoznawała się z nimi. Na jednego warknęła, ale chyba ze strachu, bo był wielki i po chwili schowła się pod ławkę. Jest uległa. Gorzej z kotmi, na podwórku je gania, ale teraz w domu jest z dwoma kotami i poza tym, że je obserwuje, nic im nie robi, nie biega za nimi, nie szczeka. Ale może to dlatego, że jest po operacji. A może gania je dlatego, że biegają (po dworze), a w domu chodzą spokojnie i jej nie interesują? 4. Co do czystości w domu - nie wiem ile godz może wytrzymać bez wychodzenia. Ja staram się ją w domu obeserwować i wychodzić z nią w miarę często. Dzisiaj w nocy niestety się zsikała, ale to dlatego, że strasznie dużo piła, jak wróciłyśmy, a nie chciałam z nią wieczorem wychodzić (z auta zaniasłam ją prosto do domu), bo była krótko po operacji, więc mogłaby się przeziębić przy takim mrozie.. Rano od razu po wyjściu na dwór sikała, więc raczej rozumie, że powinna to robić na dworze. 5. Nie wiem, ile czasu może zostać sama w domu. Niszczyć nic nie powinna, bo w domu głównie śpi pod stołem ;) Nie zostawiałam jej samej na kilka godz, ale powinno być ok. 6. Hałaśliwa sama z siebie nie jest, ale jak moje psy szczekają, to ona też. 7. Do dzieci jaknajbardziej ok. Tyle, że to musiałoby być rozsądne dziecko, bo ona jest naprawdę malutka i łatwo zrobić jej krzywdę, a wątpię, żeby umiała się obronić. Dzieci są różne, ona na pewno dziecku nic nie zrobi. 8. Szuka i DT i DS...
  3. [quote name='mysza 1']Jak tam dzisiaj Hienka się czuje?[/QUOTE] Hienka przepłakała całą noc :-( Tak mniej więcej od 24.00 zaczęła lamentować, piszczeć jakby ją ktoś ze skóry obdzierał i głośno mruczeć... Chyba przestały jej wtedy działać środki przeciwbólowe, nie wiedziała biedna, co się dzieje i dlaczego boli ją brzuszek, a rana jest naprawdę spora i na pewno ją boli... Próbowała dobierać się do rany, ale na szczęście nie zerwała plastra. Dzisiaj ma już założony kołnierz po Lesiu, którego na początku się bała (kołnierza, nie Lesia), ale już się chyba przyzwyczaiła, bo teraz śpi pod moimi nogami ;) [B]Greven[/B] nie pamiętasz, jak długo Hiena ma dostawać antybiotyk, bo przy Pyralginie jest napisane, że 2 dni, a przy antybiotyku tylko, że 2 razy dziennie po 1/2 tabletki? Mam jej już ściągnąć welflon i plaster? Wpłaty mieliśmy od gonia141250 zł[B], [/B]emilia2280 50 zł, Ulka18 20 zł, A.R.S. 110 zł + spoza dogo 250 zł. Wczoraj za operację i badanie krwi zapłaciliśmy 290 zł + zatankowałam auto za 50 zł, dziś kupiłam jej leki (Pyralgina i Duomox) razem 13,57 zł. W sumie wyszło 353,57 zł + odrobaczanie 12 zł = 365,57 zł, więc wychodzi na to, że nie wszystkie wpłacone pieniądze zostały wykorzystane. Trzeba będzie jeszcze tylko Hienkę zaszczepić, ale to dopiero najwcześniej za miesiąc, więc powinna być już wtedy w nowym domku. Czy osoby, które wpłaciły pieniądze na Hienkę (+ mysza1, która zrobiła bazarek) zgadzają się, aby te pieniądze, które zostały przekazać Greven na siano dla koni lub na karmę dla psów (m.in Weron) i kotów będących u Niej na tymczasie?
  4. Hienka zainteresowała się swoją raną, ale na szczęście już śpi... Jutro zajdę dla niej kołnierz po Lesiu, dzisiaj już nie mam siły na nic. Dobranoc ;)
  5. Do ronda potrafię dojechać ;) a potem będę szukać biedronki i kościoła.
  6. Ok. W razie czego będę dzwonić.
  7. Super ;) Tylko teraz mi powiedz, czy to jest to rondo z którego jedzie się na Selgros?
  8. [B]Lara[/B] linki doszły, aktywowałam. Dziękujemy.
  9. [quote name='Igiełka']Co słychać u Księżniczki? [/QUOTE] To Diabeł nie Księżniczka :evil_lol: Księżniczki nie ganiają kotów! :angryy: [quote name='Igiełka']Dobrze myśle Dziewczyny szykuje się sterylka Hienki?;)[/QUOTE] Dobrze myślisz i trzymaj jutro za nas kciuki, bo droga też nieciekawa...
  10. [quote name='Greven']Jestem specjalistą od zUych psów, damy radę! [/QUOTE] Racja, Ciebie będzie się bała zjeść :evil_lol: Tylko do Ciebie mam ponad godzinę drogi... może wsadzę ją do bagażnika? [quote name='Greven']Tylko żebyś trafiła...[/QUOTE] Narysuj mi mapkę ;)
  11. [quote name='Greven']Jutro będziesz miała okazję wycałować oba łyse brzuszki i rednoski :loveu:[/QUOTE] Chyba obejdę się bez tego ;)
  12. [quote name='Greven']Hiena będzie miała niespodziankę ;)[/QUOTE] Jeśli nas nie zje po drodze, bo Hiena jest głodna i.... ZŁA :diabloti:
  13. Przydadzą się niestety na pewno, kciuki też ;)
  14. [quote name='Greven']Justyna, JAK można ich NIE rozróżniać?![/QUOTE] Na żywo łatwiej rozróżnić niż na zdjęciach ;)
  15. [quote name='mysza 1']Ale nie powiem, ślicznie brzuszek wystaje Łapce :loveu:[/QUOTE] Ty je rozpoznajesz? :crazyeye:
  16. [quote name='elinka']wychodzi na to, że niedługo sama zostanę na wątku [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/15/15_2_101v.gif[/IMG][/URL][/QUOTE] Ja mam dopiero na 12. czerwca... więc pewnie jeszcze trochę was pomęczę swoją obecnością na wątku :p
  17. [B]A.R.S., Ulka18 [/B]Dziękujemy :loveu:
  18. [quote name='Asior']nie macie pojęcia jak brakuje tego brzuszka i ruchów maleństwa :roll:[/QUOTE] Jest na to sposób :evil_lol:
  19. [quote name='Greven']O kurde, ale spasłaś Moriona!! :lol:[/QUOTE] Sam się spasł :evil_lol: No i to futro zimowe też go pogrubia ;) Siana mają do oporu, a owsa z musli dostaje tylko garstkę, żeby było z czym witaminy mieszać. [quote name='Greven']Horka jakże subtelnie daje do zrozumienia, że nie... NIE życzy sobie towarzystwa ;)[/quote] Jak tylko zjadła, to uciekła kłusem przed Hienką, a ja się bałam, że się przewróci, bo gdzieniegdzie pod śniegiem mamy lód... [quote name='Greven']Pięknie masz tam na stawach, naprawdę pięknie.[/QUOTE] No pięknie, ale jak się to wszystko roztopi będzie paskudnie.
  20. [quote name='Igiełka']Śliczne fotki[/quote] Zwierzaki śliczne, nie fotki ;) [quote name='Igiełka']Kucyk nie chce towarzystwa do jedzenia[/quote] To zdenerwowane to duży koń, nie kucyk. [quote name='Igiełka'] Pocieszna sunia i jak szybko się zmienia.Z lękliwego psiaka staje się duszą towarzystwa. Bardzo się cieszę Cudak wszystko idzie ku lepszemu.[/QUOTE] Zmienia się bardzo szybko, ale czy na lepsze? :evil_lol: Rozrabia bardzo, dzisiaj złapała mojego kota zębami za brzuch i nie chciała puścić :shake: Smyczy się bała, teraz ją gryzie... Mały diabeł :diabloti:
  21. [quote name='dbsst']dzięki przydadzą się trzymajcie, żebym nie urodziła w drodze do szpitala z podniecenia :evil_lol: to cale 7minut :evil_lol:[/quote] Jakbyś urodziła w 7 minut, to nie byłoby tak źle ;) [quote name='dbsst']a z drugiej strony 9 miesięcy to tyle czasu, że ja już nie pamiętam jak to nie jest być w ciąży :shake: i boję sie nie być w ciąży - jestem stuknięta :shake:[/quote] :evil_lol:
  22. Trochę Ci zazdroszczę, że to już :razz: ale z drugiej strony.... ja mam jeszcze 5 miesięcy spokoju :evil_lol: Będziesz miała chyba zzo, a nie narkozę? Trzymam jutro kciuki za Was!
  23. Zostanie u Ciebie na tymczasie? ;)
  24. Ja pod choinkę dostałam poradnik dla kobiet w ciąży;)[B] dbsst[/B] jak samopoczucie? To już JUTRO? :razz:
  25. Hienka z kucykiem: [img]http://img245.imageshack.us/img245/9440/sdc10481h.jpg[/img] z Morionkiem: [img]http://img502.imageshack.us/img502/3668/sdc10461q.jpg[/img] [img]http://img189.imageshack.us/img189/3807/sdc10462g.jpg[/img] i z Horką, której przy jedzeniu nie wolno denerwować ;) : [img]http://img502.imageshack.us/img502/7059/sdc10470.jpg[/img]
×
×
  • Create New...