Jump to content
Dogomania

Cudak

Members
  • Posts

    9634
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cudak

  1. Dawno nie pisałam, bo nie było czasu... Wampirek już po trzech wizytach i zastrzykach (poniedziałek, środa, piątek) na przeziębienie/kichanie. Jak zaleczymy to, zostanie odrobaczony porządnie, a w poniedziałek (jeśli się wyrobię do 12.00) będzie miał pobraną zeskrobinę ze skóry (podejrzenie nużycy, świerzbu lub grzybicy - może i wszystko na raz!). Jak już wszystko wyleczymy zostanie zaszczepiony i będzie szukał nowego domu, bo w porcie wciąż choruje. Nie wiem nawet ile on ma lat, ale marzy mi się, żeby resztę życia spędził w kochającym domu, rozpieszczany, a nie najadający się na zapas i potem wymiotujący i narażony na różne niebezpieczeństwa :( Wiem, że nie ma szans, ale... [B]może ktoś mógłby dać Wampirowi DT chociaż na czas leczenia?[/B] Ja mam tylko jedną klatkę (pożyczoną), a zaraz musimy ruszyć ze sterylkami kotów z innego miejsca i będzie ona zajęta, a on powinien być izolowany... [IMG]http://img267.imageshack.us/img267/3403/p6152048.jpg[/IMG] [IMG]http://img155.imageshack.us/img155/8973/p6152051.jpg[/IMG] [IMG]http://img824.imageshack.us/img824/1114/p6152052.jpg[/IMG]
  2. [B]Lupi[/B], zmień może tytuł, bo ten obecny sugeruje, że wszystko jest ok i nikt nie zagląda :( a ok nie jest, bo kotom potrzebna karma lub nowe DT... i to pilnie
  3. [IMG]http://img833.imageshack.us/img833/5429/p6152055.jpg[/IMG] Jamnikowata 13 letnia brązowa suczka i jej 12 letnia córka szukają wspólnego domku: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/227879-Jeszcze-3-psy-w-fatalnych-warunkach-czekaj%C4%85-na-pomoc!-Potrzebne-WSZYSTKO[/url]! Potrzebne również wsparcie na weta (prawdopodobnie mają guzy), szczepienia, karmę..
  4. Wczoraj wieczorem nie miałam już czasu pisać, ale ktoś ("właściciel"?) wieczorem spuścił Barrego z łańcucha. Złapałam go przed 22.00 i to naprawdę przypadkiem, bo zobaczyłam, że polną drogą idą takie pijaczki, które mają szczeniaka (którego mam nadzieję, będą chcieli oddać/tanio sprzedać, bo u nich nieszczepiony pewnie zdechnie, a jeśli przeżyje, to będzie miał straszne życie z nimi). Niestety to nie szczeniak za nimi szedł, tylko 3 dorosłe suki, a z nimi już nie próbowałam rozmawiać, bo byli zbyt pijani, więc pojechałam dalej, żeby zawrócić. Patrze, a tu biegnie jakieś wielkie psisko - Barry poznał samochód, którym przywożę mu jedzonko :) Łańcuch nie był poplątany, wiec sam się pies nie odczepił. Zamknęłam go w tym jego "kojcu", bez łańcucha. Mam nadzieję, że nie wyszedł w nocy... Fajnie, że pobiegał sobie, ale mógł wpaść pod samochód, pogryźć się z psami, czy uciec w cholerę, jak to husky mają w genach :angryy:
  5. Trzymam kciuki!!!! [B]BajUla[/B] bardzo dziękuję za pomoc! :)
  6. [quote name='magdola']Ale ta brązowa to na 90% jamnik.......[/QUOTE] Dokładnie... Zapomniałam napisać - obie sunie wyglądają, jakby miały guzy :(
  7. Dziękuję [B]magdola[/B], wysłałam PW :) Dzisiejsze zakupy dla psów: [IMG]http://img821.imageshack.us/img821/4008/p6152058.jpg[/IMG] 3 obroże przeciw pchłom (8,30 zł sztuka), 2 x mielonka dla Barrego, który ma problemy z zębami (zmieszamy mu z makaronem) i jedna obróżka dla starszej suni: [IMG]http://img196.imageshack.us/img196/2130/p6152056.jpg[/IMG] [IMG]http://img833.imageshack.us/img833/5429/p6152055.jpg[/IMG] Ale była walka, żeby im te obroże pozakładać! Barry bez problemu, ale sunie (szczególnie czarna) kuliły ogony i uciekały! Niby się cieszą, ale zakładania obroży naprawdę się bały :( Bite były na 100%.
  8. [quote name='magdola']Cudami zmierz szyje i obwód w klatce suniek.... Może znajdę coś co będzie pasowało... Bo moje to maja wymiary kota ;)[/QUOTE] Są wielkości jamnika :) jeśli regulowane masz szelki czy obroże stare, to powinny pasować na nie. Gdyby ktoś miał zbędne smycze, to również chętnie przyjmiemy dla psiaków - ja ostatnio straciłam 4 (przez Norka i Psotkę...)
  9. [quote name='mgro']nie posiadamy aktualnie na stanie :([/QUOTE] Przepraszam za OT. Nie wiesz, gdzie można takie zakupić? Przy okazji, zapraszam do naszych bid: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/227879-Jeszcze-3-psy-w-fatalnych-warunkach-czekaj%C4%85-na-pomoc!-Potrzebne-WSZYSTKO[/url]!
  10. wpłaty: enigma79 - 50 zł :loveu: Clean - 20 zł :loveu: beka - 30 zł :loveu: _Lara - 20 zł :loveu: agnieszka103 - 10 zł :loveu: _________________________ wydatki: - 25 zł tabletki na odrobaczanie (10 tabletek Pratel) (11.06) - 26,20 zł krople Fiprex na pchły dla Barrego (11.06) - 45 zł wizyta u wet i leki na zatrzymanie laktacji dla Lusi ratlerkowatej suni - 26 zł odrobaczenie szczeniaków (9.06) _________________________ suma 7,80 zł [B] Bardzo prosimy o wsparcie! [/B] Trzeba zaszczepić 4 psiaki, które zostały, przeciwko wściekliźnie (koszt 25-30 zł/szt), sprawdzić zęby Barrego u weta, wysterylizować Lusię... No i potrzebne są obrożelub szelki dla starszych suniek, by mogły być wyprowadzane na spacery (siedzą cały czas w swojej klatce..) oraz obroże przeciw pchłom i kleszczom.
  11. [quote name='magdola']a to chyba wszystkie maja :diabloti:[/QUOTE] Mój pies się nigdy nie próbował ładować na łóżko :) ale to pewnie dlatego, że jest za gruby i nie lubi skakać :D
  12. W każdym razie przesympatyczna jest i uległa, lubi jeździć samochodem.
  13. Dziewczyny, nie miałybyście czasem pożyczyć chustki dla psa z napisem "szukam domu"?
  14. [quote name='magdola']Czyli mix jamnika i pinczera:diabloti: czyli jest wydłużona, czyli na jamniki z mała...;) zawsze jest szansa....[/QUOTE] Też możliwe :D
  15. [quote name='Lupi'] Raczej lekko wydłużony pinczer miniatura :)[/QUOTE] Ratlerki ważą do 6kg ;) ale nie wiem, czy wysokość się zgadza. W każdym razie maleństwo z niej
  16. Obudził się już? Z całych sił trzymam kciuki za Norka, żeby mu się w główce poukładało...
  17. [quote name='__Lara'] Barry - widać w nim radość zejścia z łańcucha, serio!!!! :( :( :( :([/QUOTE] A potem smutek, bo został znowu sam... Zęby ma zniszczone, bo był karmiony kościami. Suche jakoś gryzie, ale jutro [B]Lupi[/B] obiecała mu, ze przywiezie dla niego makaron z namoczonymi chrupkami :) Kochane psisko z niego, oby tylko domek się znalazł...
  18. i szczęśliwy Barry, pierwszy raz, od lat, bez łańcucha :) [IMG]http://img809.imageshack.us/img809/9151/p6142099.jpg[/IMG] [IMG]http://img11.imageshack.us/img11/3359/p6142097.jpg[/IMG] [IMG]http://img4.imageshack.us/img4/899/p6142107.jpg[/IMG] [IMG]http://img205.imageshack.us/img205/7137/p6142110.jpg[/IMG] [IMG]http://img854.imageshack.us/img854/6715/p6142103.jpg[/IMG] Odpchliłyśmy go Fiprexem, ale nie wiem, czy zadziała na taką inwazję pcheł, jak u niego, aż strupy ma :( no i zęby w fatalnym stanie
  19. [quote name='Żania']Dajcie nr konta najlepiej na prov to prześle kasę. Dzięki[/QUOTE] Dziękujemy w imieniu psiaków :) Dzisiejsza Lusia: [IMG]http://img812.imageshack.us/img812/682/p6142111.jpg[/IMG] [IMG]http://img407.imageshack.us/img407/9475/p6142113.jpg[/IMG] [IMG]http://img220.imageshack.us/img220/3226/p6142129.jpg[/IMG] [IMG]http://img138.imageshack.us/img138/2737/p6142115.jpg[/IMG] [IMG]http://img24.imageshack.us/img24/15/p6142122.jpg[/IMG] [B]Lupi[/B], jak będziesz miała chwilę, załóż jej osobny wątek, bo tu ginie w tłumie, a może akurat ktoś pomoże w ogłoszeniach, prędzej ją wypatrzy...
  20. [B]magdola[/B], jaki był koszt z badaniami przed zabiegiem? Dzisiejszy Barry, zrezygnowany, chyba nawet nie marzy o tym, że jego los mógłby się odmienic... [IMG]http://img267.imageshack.us/img267/7941/p6132089.jpg[/IMG] [IMG]http://img6.imageshack.us/img6/3236/p6132086.jpg[/IMG] [IMG]http://img849.imageshack.us/img849/9118/p6132090.jpg[/IMG]
  21. Nie wiem też, co z tymi starszymi sukami. Na sterylki chyba za stare? Tylko bez niej jest duże ryzyko ropomacicza... Psiaki, które zostały na działce odrobaczyłam. Sunie bez problemu łykały kiełbaskę z tabletkami, a Barry wyjadał kiełbaskę i wypluwał tabletki :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: ale się udało jakoś i zjadł. Nie wiem czy robił, to żeby więcej kiełbasy dostać, czy żeby dłużej zostać u niego... :shake: [B]Lupi[/B], jak będziesz przejeżdżała i miała chwilę, to zajedź ;) przytrzymasz mi go, żeby dać mu spot-on na pchły, bo sama mogę sobie nie poradzić. Niby spokojny jest, ale na pewno nie nauczony, żeby ktoś obcy go dotykał, głaskał... (Dostałyśmy też informację, że te psiaki były bite przez swojego "pana" :angryy:)
  22. [quote name='tatankas']Cudak,a jeszcze tego poszukaj na maila: [B][COLOR=black][URL]http://www.kokosy.pl/[/URL][/COLOR][/B][B][COLOR=black] trzeba aktywować[/COLOR][/B][/QUOTE] [B]saszajackson musi aktywować :) Dzięki![/B]
  23. Dzisiejsze zakupy dla psów w hurtowni wet: [B]Pratel[/B] na odrobaczanie, 25 zł , paragonu nie dostałam, bo leki musi najpierw im wet rozpisać, dopiero na kasę wbijają... Jest 10 tabletek na 10 kg każda. Dam dziś suniom po 2 tabletki i Barremu 4 . [IMG]http://img220.imageshack.us/img220/9847/p6132080.jpg[/IMG] i Fiprex spot-on (26,20 zł) dla Barrego, który jest najbardziej zapchlony. Mam nadzieję, że zadziała. [IMG]http://img38.imageshack.us/img38/7002/p6132076.jpg[/IMG] Razem 51,20 zł (wyłożyłam ze swoich, ale nie stać mnie, żeby im to zasponsorować...) [B] Bardzo prosimy o wsparcie! [/B]Leczenie ratlerkowatej suni-Luśki kosztowało 45 zł, a trzeba ją jeszcze wysterylizować (ok 150 zł) i kupić jej karmę (nie radzi sobie z gryzieniem dużych chrupków). Szczepione też nie były na wściekliznę :(
  24. [quote name='BajUla']saszajackson, w sobotę od 10 do 14 w VII LO w Szczecinie organizowana jest "sobota adopcyjna", może mogłabyś z Psotą podjechać?[/QUOTE] Byłoby super :)
×
×
  • Create New...