-
Posts
11677 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by AlfaLS
-
A prawdę mówiąc tego żeby nie goniła kotów się najbardziej obawiałam. Będzie dobrze:lol: Już nawet to że ja mieszkam na czwartym piętrze mnie nie przeraża bo myślę że "schodowy" pierwszy krok Zulka zrobi w DT a z drugim to powolutku popracujemy na miejscu. W końcu mój kot jak wraca z podwórka też nieraz wchodzi po schodach pół godziny bo jeszcze wszysko trzeba powąchać:cool3: więc piękna tyska panienka też może mu towarzyszyć w tej dłuższej wspinaczce. A jak nie będzie miała ochoty to Pani ma ręcę i jest zahartowana we wnoszeniu żywego zwierza do domu:evil_lol:
-
11-letni Amik znalazł dom. Po ucieczce szuka go znowu! Ma dom
AlfaLS replied to Mada:)'s topic in Już w nowym domu
Ponieważ to niestety przeze mnie biedny Amik został pozbawiony koleżanki, z która się "zakumplował" :-(bo Zulka przyjedzie do DS do mnie to czuję się baaaaaaaardzo zobowiązana do podnoszenia jego wątku żeby on też trafił jak najszybciej do swojego domu. Zatem Amiś na pierwszą niech Cię w końcu ktoś wypatrzy!:crazyeye: -
Sochaczew - KIKA - mikro pies z giga sercem MA DOM
AlfaLS replied to luka1's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ziutka']Kamień z serca :multi:[/QUOTE] Mogę tylko potwierdzić to co napisała Ziutka. Cudne wiadomości:multi::multi::multi:Opłacało się czekać:multi: Może jeszcze i fotek się doczekamy? -
Bardzo się cieszę że Zulka już nie jest za kratkami:multi:. Z ogromną ciekawością czekałam na Wasze informacje o tym jaka ona jest poza schroniskiem bo z pieskiem po tak długim okresie "odsiadki" nigdy nic nie wiadomo, czasem strach może byc silniejszy od wszystkiego innego. Jednak widzę że u niej jest inaczej - Zulka chyba rozumie,że to co najgorsze w jej życiu to już za nią. Teraz może być tylko lepiej. ;) O to jak będzie u mnie się zachowywała to jestem dziwnie spokojna. Pan Ryszard jak był u mnie na wizycie przedadopcyjnej powiedział że pies jak poczuje się "u siebie", poczuje że to jest "jego miejsce na ziemii" to nie sprawia większych kłopotów, a z mniejszymi to myślę że sobie poradzimy;). Przy okazji podziękowanie za bardzo miło wizytę Pana Ryszarda z przecudnym Atosem. Mam nadzieję że nie ostatnią;) Kochani a jak Zulka z kotami? Myślę że do soboty będę zasypywała Was pytaniami a i zadzwonić sobie pewnie nie raz pozwolę;) Mam nadzieję że zniesiecie moją namolność ale nie mogę się już doczekać tej panienki i na razie muszą mi wystarczyć tylko wiadomośći o niej:-( Bardzo proszę pogłaszcie ja od jej przyszłych współmieszkańców:lol: Pozdroweinia i ogromne dzięki dla Grażyny i Grzegorza i wszystkich zaangażowanych w pomoc Zulce i nie tylko.:Rose::Rose::Rose:
-
Sochaczew - KIKA - mikro pies z giga sercem MA DOM
AlfaLS replied to luka1's topic in Już w nowym domu
[quote name='madcat1981']To czekanie mnie wykończy:comp26:[/QUOTE] Mnie też:mad: Żeby już coś było wiadomo.................. -
W sumie to jestem za, chociaz pewnie nie powinnam:-(Ze względu na Zulkę głównie nie powinnam:-(Ale bardzo miałam na sumieniu ten wyjazd w to święto - strasznie nie chciałam odbierać Wam tego dnia świątecznego, w końcu specyficznego. A i ruch w ten dzień jest ogromny i dużo "niedzielnych kierowców". Ale też nie chciałam, żeby Zulka dalej była tam gdzie jest. Jeszcze trochę i dostanę jakiegoś rozdwojenia jaźni przez tą sytuację:cool3: Jednak zdaję sobie sprawę że taka droga to jest super-wyprawa i szanuję każdą Waszą decyzję. Tak czy siak nasza rodzinka czeka na Zulkę z utęsknieniem:loveu: Myślę że po tym co zostało napisane wyżej przez bardzo miłą "kontrolę", którą miałam zaszczyt gościć mogę liczyć że moja skromna osoba nie została odrzucaona jako nieodpowiednia dla Zulki;) A teraz może dwa zdania o tych co oprócz mnie czekają na "Dzikim zachodzie" na naszą panienkę: ten cały czarny to 13-letni Kubuś, kot wędrujący po całej okolicy, który codziennie musi zrobić dokładny obchód okolicy bo a nuż coś się zmieniło;). Czarno-biała koteczka to mieszkająca z nami od roku 4-letnia panienka Tosia, wzięta z podwórka z paskudnym nowotworem łapki. Teraz już po amputacji łapeczki jest pełna życia, energii i chęci do zabawy. I absolutnie nie zainteresowana wychodzeniem poza mieszkanie w przeciwieństwie do kolegi. Tak więc Zulko przybywaj bo Twoja rodzinka już duchowo nastawiona na przyjęcie naszej nowej "szczecinianki" z Tych. I wielkie, wielkie dzięki od nas dla tych, którzy opiekują się Zulką / i nie tylko nią/ za to co robicie :Rose::Rose::Rose: I jeszcze jedna prośba od nas: szepnijcie Zulce że na nią czekamy:loveu:
-
Sochaczew - KIKA - mikro pies z giga sercem MA DOM
AlfaLS replied to luka1's topic in Już w nowym domu
Już sama nie wiem czy ta cisza to dobrze czy żle:shake: Cieszyć się czy martwić:shake: -
Ja w tej kwestii zdaję się na Was;) Najwyżej będziecie mieli mnie dość po moich ciągłych pytaniach w różnych kwestiach dot. psinki. W związku z tym ja powoli zaczynam się przygotowywać do przyjazdu Zulki, choć zakupy typu szelki zrobię dopiero jak panienka będzie u mnie żeby to wszystko przymierzyć i wybrać najlepsze (jak na początek pożyczycie swoje będę dozgonnie wdzięczna:lol:). W związku z tym czekam na jakieś konkretne ustalenia i koniecznie napiszcie czy w schronisku jest jakaś opłata za psinkę (domyślam się że pewnie tak) to przygotuję się finansowo. Myślę że wszystko jeszcze uzgodnimy i................ zapraszamy Zulkę z opiekunami do Szczecina:loveu:
-
[quote name='Grzecho']Witam Cię AlfaLS. Tyska grupa bardzo mocmo myśli i wymyśliła ..... Narazie tak nieśmiało i cicho. Ja z Grazyna9915 jesteśmy gotowi wziąść sunie na DT i w najbliższy wekennd zawieść sunie do Szczecina. Bardzo by nam pasował ten wekennd bo to jest 2 dni wolnego ;) Zobaczymy co z tego wyniknie. Narazie cicho sza i niezapeszajmy.[/QUOTE] Z jednej strony to super wiadomość dla mnie i dla Zulki ale z drugiej - sama nie wiem:shake: Tu musi się wypowiedzieć osoba, która najlepiej zna tą suczkę;). W jednym z wcześniejszych postów chyba Grazyna 9915 napisała, że Zulka jest bardzo przerażona, wszystkiego się boi i w związku z tym mam pytanie czy tych kilka dni jej wystarczy żeby strach choć trochę odpuścił? Bo ja niestety mieszkam w samym centrum miasta i ona musi być na smyczy czy w szelkach żebym mogła z nią wyjść, ten odgłos miasta nie może jej paraliżować bo jej serce nie wytrzyma.I jeszcze te koty w domu ale z tym to chyba najmniejszy problem. Bardzo proszę żeby się wypowiedział ktoś kto zna Zulkę, jej zachowanie, jej strach. Proszę nie traktujcie tego co napisałam wyżej jak jakiegoś wykręcania się ale ja naprawdę nie mam żadnego doświadczenia z psami, Zulka będzie moim pierwszym psem i nie chcę już na wstępie zrobić jakiegoś karygodnego błędu. Kilka dni mnie i jej nie zbawi, niedługo drugi długi weekend, a może będzie lepiej poczekać - ale czekam na Wasze zdanie. Czekam na Wasze opinie.;)
-
Sochaczew - KIKA - mikro pies z giga sercem MA DOM
AlfaLS replied to luka1's topic in Już w nowym domu
Jeśli Pani dalej nie dzwoni to chyba jest ok?;)Ale kciuki trzymamy dalej:thumbs: -
[quote name='magda222']AlfaLS :loveu: Nie mogłam nic więcej z siebie wydusić... Myślę,że coś wymyślimy wspólnie tyska grupo? :cool3:[/QUOTE] To myślcie, wymyślajcie żebym się nie rozmyśliła;) Choć już dość długo nosiłam się z tą myślą tylko się nie odzywałam bo rozważałam wszystkie za i przeciw żeby tylko nie skrzywdzić tej biednej suni. Więc pewnie się nie rozmyślę;) Ale kto wie;););) Mam nadzieję że rozumiecie że to tylko takie droczenie się?
-
Drogie Cioteczki Zulkowe - mam dla Was wiadomość może dobrą a może nie bardzo. Sama nie wiem.:shake: Mianowicie jestem zainteresowana adopcją Zulki ale w tej chwili tego nie zrobię:-( Dlaczego? Bo gdybym się od ręki na to zdecydowała to chyba bym ją zabiła:placz:A tego zrobić tej psince nie mogę. Przeczytałam watek Zulki kilka razy i mogę jej zaproponować ogromną miłość do zwierzaczków;), dobrą opiekę u sprawdzonego weterynarza;) i moc cierpliwości ;)ale jednocześnie mieszkanie w centrum miasta:-( /choć od podwórka jest duży plac na spacery/, niestety czwarte pietro bez windy:-( /dlatego pytalam ile waży Zulka licząc się z koniecznością noszenia jej na dworek/ i w dodatku dwa kociaki w domku. I jeszcze drugi koniec Polski na deser - bo to wszystko w Szczecinie. W dodatku ja nie mam żadnych doświadczeń z psami bo zawsze byłam "kociarą" i Zulka byłaby tą "pierwszą" psinką w moim życiorysie ;) /ale tu myślę że mogłabym liczyć na pomoc Cioteczek z dogo we wszelkich problemach/. Zresztą z kotami też kiedyś nie miałam ale teraz radzę sobie całkiem nieżle jak myślę a zawsze zbierałam z podwórek i ulic kłopotliwe bidy:shake: I teraz Cioteczki miłe wszystko zależy od Was: po pierwsze czy mnie zaakceptujecie i po drugie czy damy szansę Zulce. Szansę to mam tu na myśli poszukanie jej jakiegoś domku tymczasowego, który pomógłby jej pokonać pierwszy największy strach przed człowiekiem, przed światem poza kratami schroniska. Zeby jej serce ze strachu nie pękło jak będzie odbywała podróż na Wybrzeże / piszę tak jakbym już została zaakceptowana ale może wybaczycie tą śmiałość?/. Z innych wątków wiem że może to być kilka dni albo i kilka tygodni, oczywiście będę partycypować w opłacaniu tego domku gdyby była taka konieczność ale sama całości nie dam rady pokryć. Zresztą o ewentualną pomoc w transporcie też będę prosiła:oops: A teraz oddaję się całkowicie pod Wasz osąd i czekam na decyzję i ewentualne pytania. A tak w ogóle to Zulka na pierwszą.;)
-
Sochaczew - KIKA - mikro pies z giga sercem MA DOM
AlfaLS replied to luka1's topic in Już w nowym domu
[quote name='j3nny']a ja sie wlasnie zastanawialam, czy brak wiesci to dobre wiesci?[/QUOTE] Ja wierzę "że brak wieści to dobre wieści";) Ale kciuki wciąż mam mocno zaciśnięte:thumbs: -
Sochaczew - KIKA - mikro pies z giga sercem MA DOM
AlfaLS replied to luka1's topic in Już w nowym domu
Jeśli pani da jej kilka dni to wszystko będzie dobrze.;) Bo tutaj potrzebny jest czas. Mam nadzieję że Pani to rozumie. Kika nie miała obok siebie kotów, nie zna ich zachowań a tu w dodatku wszystko takie nowe że strach serduszko kikowe ściska. Trzymajmy kciuki za Kikę i za to żeby Pani dała jej czas - za rozumną cierpliwość Pani;) -
Sochaczew - KIKA - mikro pies z giga sercem MA DOM
AlfaLS replied to luka1's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ola164']Kika szuka pana! :loveu:[/QUOTE] A ewentualnie pani mogłaby być?;););) -
Co u Falbanka?
-
Dziewczyny a jak Zulka reaguje na koty? ;)Czy umie chodzić po schodach? Nie boi się ich? ;)Ile waży? Może jakieś zdjęcie z człowiekiem? Bo na jednych zdjęciach wygląda na malutką a na innych na bardziej sporą? Umie chodzić na smyczy? Przepraszam za tak szczegółowe pytania ale trochę brakuje tu tych informacji a może pomogłyby w znalezieniu domu ;) Zulko trzymaj się mocno na pierwszej stronce.
-
Malutka Blacky Blue pojechała do domku do Niemiec!
AlfaLS replied to iwop's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ulka18']AlfaLS, a mozna liczyc na lepsze zdjecia Zuli? Ona jest troche podobna do Blacky, mozna by jej kandydature przedstawic.[/QUOTE] Ja w tej sprawie niewiele mogę bo ja ze Szczecina a Zulka w schronisku w Tychach:shake: Napisałam o tym na wątku Zulki i moze tyskie cioteczki się odezwą w tej sprawie. Jastem stosunkowo krótko na forum i nie wiem jak Tychy się zapatrują na adopcje zagraniczne - mam jednak nadzieję, że myślą podobnie do nas że jak organizacja, która pieski bierze jest dobra i psiakom źle się nie dzieje to jest to o niebo lepsze niż nasze schroniska :-( A za Blacky trzymam mocno kciuki;)