Jump to content
Dogomania

evel

Members
  • Posts

    10326
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by evel

  1. Czarno-białe grzywki PP to chyba moje ulubione :loveu:
  2. [quote name='Marinka']A może ktoś odwiedzi Ksenię w hoteliku - to przecież nie jest zabronione. Numer telefonu też nie jest chyba tajny/poufny...to hotelik dla bezdomnych psów, a nie tajna baza wojskowa[/QUOTE] No właśnie, po wpisaniu w googla wyskakuje stronka, z danymi do kontaktu, więc to nie jest jakieś ściśle tajne. Takie to trochę szukanie dziury w całym :)
  3. [quote name='gops']evel daj znać jak obróżka do was dojdzie i czy jest dobra na któregoś psa. trzymamy kciuki nadal za rozmowę z tzem :)[/QUOTE] Dam znać, myślę, że na młodego by się nadała, zastanawiam się tylko, czy łba z niej nie wyciągnie, ale zobaczymy - w razie czego będzie pewnie wychodził na obroży zwykłej i na łańcuszku, przezorny zawsze ubezpieczony ;) No chyba, że obroża pójdzie dla jakiegoś innego psa, a ja młodemu wezmę półzacisk z łańcuszkiem od Marty. TŻ powiedział, że "pojedziemy zobaczyć i zdecydujemy" - mam nadzieję, że w samczym narzeczu oznacza to bardziej "tak" niż "nie" :evil_lol: [quote name='LadyS']Argumenty typu "czy wiesz, jak umiera Twój kotlet" to trochę intelektualna nizina, moim zdaniem.[/quote] Ej, ja np. lubię zjeść kotlety czy strogonova :lol:, a nie mogłabym trzymać węża. I nieważne, że ktoś może mnie nazwać hipokrytką, albo jak mu się tam podoba, tak po prostu mam i już. Nie zastanawiam się, jak ginęły indyki, którymi karmię psa. Każde zwierzę ma określone potrzeby - pies czy kot bez mięsa żyć nie może (wbrew temu, co twierdzą wegańscy kretyni, którzy karmią te zwierzątka karmami wegańskimi), ja też bez mięsa żyć nie mogę (próbowałam), więc jest jak jest. [quote name='LadyS']Ja uważam, że trzymanie dzikich zwierząt jest w większości przypadków niehumanitarne głównie dlatego, że mało kto potrafi zapewnić im odpowiednie warunki. Ale takie samo zdanie mam o zwierzętach udomowionych, żeby nie było :lol:[/QUOTE] I z tym się zgadzam ;)
  4. To one mają już jakieś ogłoszenia? W sumie może im dorobić trochę, najwyżej się później zdjęcia podmieni?
  5. [url]http://i602.photobucket.com/albums/tt106/eria1/hel/DSC_0123-3.jpg[/url] wow, niesamowite, brawo za refleks ;)
  6. evel

    The Crazy Westie!

    Powiedz mi, jakie kolory ma w sobie Wasza nowa obroża? To jasny turkus i neonka, czy jeszcze coś innego? Szukam inspiracji, bo jakoś mi kreatywność zdechła :roll: A obroża ma być dla rudzielca. Jedyny zielony odcień, z którym się pokażę publicznie to szmaragd :evil_lol: więc szukam innych pomysłów :lol:
  7. evel

    Barf

    [quote name='zaginiona sara']Ja w ogóle się znęcam, nie dość, że pekińczyki na barfie z dodatkiem gotowanego. To jeszcze dzisiaj mrożonego kurczaka rzuciłam podziabałam na szybko siekierą bo mielonego nie chciały. Wątróbka w lodówce a ja muszę zapolować na wołowe serca. Dziewczyny kiedy one są? W jaki dzień?[/QUOTE] Na Narutowicza pani powiedziała, że oni "zamawiają codziennie, ale nie codziennie są" :shake:
  8. No ja właśnie nie wiem, fajnie by było, gdyby to nie było coś superszybko brudzącego się typu żółć, pomarańcz, neon ;) Myślałam jeszcze o [URL="http://i1112.photobucket.com/albums/k487/Dog-Style/obroze TWIST/DSC00757.jpg"]szmaragdowym zielonym[/URL], [URL="https://lh4.googleusercontent.com/-UHinjj7VCKs/T6-abCtImlI/AAAAAAAAAuI/qWO_pKxysr4/s640/DSC08411.JPG"]turkusie[/URL], [URL="https://lh3.googleusercontent.com/-566fpHe7IBo/T_TXOVlNnHI/AAAAAAAAAwY/-MNFIp8kdg8/s640/2%2C5 cm (1).jpg"]lazurze[/URL]... I sama nie wiem, w życiu nie miałam do ubrania rudego psa :lol:
  9. Czy ktoś ma pomysł na kolor dla tego dzieciaka z PWP? Chciałabym mu sprawić w miarę możliwości szeroki półzacisk z łańcuszkiem, czyli 25 albo nawet 30mm (jeśli taśma cienka to np. 25mm naszyte na czarne 30mm). [IMG]http://img41.imageshack.us/img41/606/img6950resize.jpg[/IMG] Myślałam o moro pierwszym stąd, bo miałam kiedyś szelki i fajnie wyglądały, ale na czarnuchu: [URL]https://lh6.googleusercontent.com/-vzda-XKgRgA/TiDLSGSFR5I/AAAAAAAAAF0/y_VR-mGFItg/s800/25mm%20moro.jpg[/URL] na czarnym podkładzie, ale sama nie wiem. Wzornik taśm DogStyle: [URL="https://picasaweb.google.com/101825270268017642048/WZORNIKTASM#"]KLIK[/URL] ;)
  10. [quote name='e_vitka'][URL]http://www.portalmaturzysty.pl/aktualnosci/behawiorystyka-zwierzat---pierwsze-takie-studia-w-polsce,788,1.html[/URL] Wie ktoś czy będą też zaoczne? Sama bym się wtedy wybrała[/QUOTE] [QUOTE][COLOR=#000000][FONT=arial]Kierunek powstanie na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt. Właśnie zgodził się na to senat uczelni. Uczenia przyjmie kandydatów na studia licencjackie i magisterskie dzienne i zaoczne. [/FONT][/COLOR] [/QUOTE] [URL]http://www.mmlublin.pl/419743/2012/7/14/behawiorystyka-zwierzat-nowy-kierunek-na-uniwersytecie-przyrodnicznym-w-lublinie?category=news[/URL] Jestem bardzo ciekawa, jakie będą kryteria przy naborze ;)
  11. [QUOTE=makot'a;19411376]A ja sobie tak chłopa wychowałam, że mnie sam na szczeniaka namawia :evil_lol: I co powiecie? :diabloti:[/QUOTE] Nienawidzę Cię! :evil_lol: [SIZE=1]No dobra, dobra... Ale co najmniej nie lubię! :obrazic: :placz:[/SIZE] [quote name='Amber']Ja to sama wiem, że żadnego następnego psa już nie zniesie nikt ze mną włącznie ;), ale gdyby były warunki to tak gadałam z TŻ i powiedziałam, że chciałabym mieć jeszcze jednego dobermana... a może i 3. Na to mój TŻ. Tylko 3? 5 co najmniej :evil_lol: Tak więc mam luzy z nim zupełne, na Jariego też mnie sam namawiał (w sumie to był taki prezent od niego dla mnie) i jak bym mu przyniosła psa na DT albo nawet 2 to pewnie by się tylko zaczął śmiać :eviltong: Ale i on ma ze mną dobrze, że wie, że nie mam takich szalonych pomysłów ;)[/QUOTE] Heh, zazdroszczę, chciałabym, żeby mój myślał podobnie... Chyba jednak muszę sobie wybudować Rancho gdzieś na zadupiu, żeby pomieścić te wszystkie psy, co mi się marzą :diabloti:
  12. Jest mega-słodki! :) A na belgowym (-wych...? ;)) macie jakąś galerię? :) Edit: chyba Was znalazłam na niebieskim ;)
  13. evel

    galeria Vato :)

    Chciałam pogratulować i dogo zdechło :D także - moje serdeczne gratulacje, brawo, Vatowski! :)
  14. [quote name='MaDi']Jakieś propozycje imion?[/QUOTE] Żeby było tematycznie - suka Alta? ;) A pies Flash? Error? Shift? :D Space [od Backspace]? Scroll? Windows? Trudno wymyślać techniczne imiona :razz:
  15. Hm, ja we Wrocu prawie pacnęłam po łapach rozwydrzoną dziewczynkę, lat koło 10, która na widok psów wydała kwik i wyciągnęła ręce w kierunku Zu, nachylając się - ciasna uliczka, nie mamy jak odejść, psy zmęczone, miałam już wizje odgryzionych paluszków, więc zablokowałam dziecko, a jedną rękę sobie naszykowałam, żeby je fizycznie przytrzymać w razie czego, skoro matka i babka, czy ktokolwiek to był, nie panowały nad swoim dzieckiem... :roll:
  16. Psy nie odczuwają zazdrości tak jak my, ludzie. Zazwyczaj jako "zazdrość" odbieramy to, że pies się frustruje. Na to, że ona zżerała budy nakładało się pewnie wiele czynników. No ale było, minęło, nie ma co rozpamiętywać. Niemniej jednak, taki pies jak Ksenia już do końca życia musi być pod ścisłą kontrolą, bardziej niż przeciętny pies - myślę, że na spacerach zawsze w kagańcu. Ot, dla świętego spokoju. Rozpowszechniane są od paru lat lekkie powlekane kagańce fizjologiczne, pies może dyszeć, szczekać, pić wodę, chrupać smaki, a zimą kaganiec nie przymarza do nosa ani jęzora. Super wynalazek dla psów, które są "skazane" na kaganiec z powodu agresji albo maniakalnego zbieractwa śmieci.
  17. Założyłam dzieciom wątek na belgowym żółtym: [URL]http://forum.owczarkibelgijskie.pl/viewtopic.php?t=2599[/URL]
  18. Tak, chciałabym małego mali na DT, ale jeszcze nie wiem, co na to TŻ - zagryzam pazury do piątku, bo wtedy będzie decyzja...
  19. Dołączyłam na FB, jestem i tutaj. Kurna, jaki wystający kręgosłup... :( Jak można jej pomóc?
  20. [quote name='Klaudia&Aza']Albo ja źle rozumie albo nie wiem sama, ale jeżeli korektą za to, że pies skacze na mnie mam go pyknąć w ucho no to jak to może być możliwe żeby nie być z nim na kontakcie?[/QUOTE] Ale dlaczego się upierasz z tym pstrykaniem w ucho, bo ja już nie wiem? :evil_lol: Pies na Ciebie skacze - jeśli sobie tego nie życzysz, po pierwsze możesz zablokować "wyzwalacz" (np. schować zabawki i koniec, zabawy nie będzie póki się pies nie ogarnie) a po drugie możesz mu pokazać, że sobie tego nie życzysz nawet głosowo (zostaw te uszy! :evil_lol:) i tak, będzie to korektą. [quote name='dianusia921']Co do tego pstrykania w ucho to też mam podobne zdanie do Twojego. Szczerze to nie uważam żeby strzelenie psa gdy robi coś źle zacieślało jego kontakty z właścicielem, raczej myślę, że pies może być niepewny właściciela i być poddenerwowany, że nigdy nie wie jak pan się zachowa....[/QUOTE] Są psy, którym nie wystarcza wzmacnianie dobrych zachowań i ignorowanie niepożądanych, bo zaczynają się wtedy problemy. Osobiście mam psa, któremu stanowczo muszę pokazywać, co jest dobre i co dobre nie jest. Wydaje się to śmieszne, bo to mała "słodka" kundliczka, ale jeśli ona poczuje, że przejmuje ją ktoś mniej stanowczy i mniej konsekwentny niż ja (moja siostra, mama) to suka zaczyna im włazić na głowę po prostu. Robi się nachalna, nerwowa, udaje, że nie słyszy komend, poleceń. Ja psa chwalę i nagradzam, ale jak trzeba wrzasnąć czy skorygować smyczą, to się nie zastanawiam, tylko stosuję korektę i gdy pies na nią reaguje, natychmiast chwalę i w ogóle jest szał z radości. Nie zauważyłam, żeby mój pies się mnie bał, unikał, czy nie wiedział, czego się po mnie spodziewać. Serio :) Szare terviki są super, ale gdybym miała brać długowłosego belga to bym celowała w jakiegoś oszczędnie owłosionego, właśnie podobnie jak Aza ;)
  21. [quote name='dorka1403']boszsz z czwartku na piatek? toz to cale wieki wrecz...ale dasz rade... a ogolnie powiedz mi telefonicznie nie chcecie ustalac niczego pewnie nie? jak by co i maly byl by u ciebie to napisz mi nr konta przeleje ci troche na karme....[/QUOTE] Wydaje się to cała wieczność. Ogólnie już trochę rozmawialiśmy, ale on chce pogadać na żywo ;) Jak już będzie wiadomo to dam znać ;) [quote name='zmierzchnica']Oj, powodzenia! Namów go, że to tylko tymczas i chcesz sprawdzić reakcję Zu... Myślę, że taki psiak szybko znajdzie dom, więc to nie powinien być (AŻ TAK :diabloti:) duży problem. Trzymam kciuki![/QUOTE] Ja myślę, że on w ciągu miesiąca - półtora pójdzie do adopcji, po odpasieniu oczywiście, jest młody, w typie rasy, popracujemy trochę nad nim i jego życiem w mieście, i powinien lecieć do DS :)
  22. [quote name='leónowa']]A i mam jeszcze małe pytanko czy u nas w Polsce jest gdzieś miejsce, gdzie można adoptować belgi, bo nie wiem czy kiedyś jednak nie zdecydowałabym się na takiego psa, a wchodzi w grę tylko adoptowany, więc wolę się wypytać na przyszłość.[/QUOTE] Niestety, coraz więcej w PL belgów (i psów w typie) do adopcji, różnych odmian. [quote name='Klaudia&Aza'] U mnie jest podobnie, Aze da się klepnąć w tyłek z zaskoczenia i nie ma żadnych problemów spojrzy na mnie i słucha co od niej chce. Ale [B]gdy się na mnie patrzy i widzi, że chce ją pstryknąć w ucho[/B] to ona się płoszy, przecież nie jest bita i nie wiem czy można to nazwać strachem. Dlatego ja nie klikam psa w ucho bo moim zdaniem bardziej to niszczy relacje z psem niż buduje przynajmniej u nas oczywiście to jest tylko moje zdanie i tak jak ty wolę głośniej krzyknąć co ją bardziej przywołuje do porządku niż pstryk w uchu z którego się peszy.[/QUOTE] A, że tak zapytam, po cholerę pstrykać w ucho psa, który jest na kontakcie z przewodnikiem? Ludzie, nikt tu nie mówi o sprawianiu psu manta za ładne oczy albo za niewinność, tylko o korekcie. Korekta to sygnał przerywający dane zachowanie. Korektą może być "nie", ukochane przez pozytywistów "e-e", może być impuls kolcami, dławikiem czy OE, może to być milion innych rzeczy. Prawidłowo stosowana korekta i natychmiastowe nagradzanie przerwania niepożądanej czynności i wykonania innej, pożądanej, naprawdę nie jest czymś strasznym, złym i w ogóle zalatującym siarką i ogniem piekielnym. Jest to w przypadku niektórych psów najbardziej naturalne, instynktowne postępowanie wychowawcze.
  23. A teraz parę słów, jak już ochłonęłam ;) Reset to przytulak największy chyba z całej trójcy. Patrząc na jego pierwsze zdjęcia i to, jak wygląda teraz, stan jego skóry się widocznie poprawia. Najpewniej rzeczywiście się czuje na dworze, więc dla niego pewnie fajny byłby domek z ogródkiem. W kąpieli grzeczny, choć piszczałka ;) Pauza to żywioł. Biega, skacze, łapie za ręce, bawi się, zaczepia, przytula, znowu biega, biega, biega. Jest przy tym absolutnie rozbrajająca i kochana. Jest bardzo w typie, jak już pisałam, psychicznie też. Trzeba jej mądrego przewodnika, bo to nieoszlifowany (jeszcze!) diament. Na smyczy hula we wszystkie strony, ale to do wypracowania, bo ładnie reaguje na korekty i zatrzymania, chociaż spróbowałam tylko dwa razy, nie chcąc jej stresować. Gdy człowiek się nad nią nachyla, suka nieruchomieje z uszami złożonymi do tyłu :( W kąpieli najgrzeczniejsza ze wszystkich - po prostu stała, żadnych dźwięków, żadnych wygibasów. Pięknie się bawi zabawką. Enter to z zachowania wystrachany dzieciak, dla którego wszystko jest nowe. Rozważny i ostrożny, najpewniej czuje się ze swoim stadkiem. Myślę, że przydałby mu się w DS drugi ułożony już pies, żeby dzieciak miał się na kim wzorować i łatwiej byłoby mu się przełamać. Za to lizawka z niego straszna! Zostałam dzisiaj wylizana po same uszy, a czym bardziej się odsuwałam czy ustawiałam bokiem, nie chcąc go stresować, tym intensywniej byłam wylizywana :evil_lol: W kąpieli były lekkie problemy, znaczy zdenerwował nam się chłopak, że to wszystko tak długo trwa, ale było całkiem przyzwoicie, szczerze myślałam, że będzie gorzej. Ma najbardziej uroczego na świecie jednego białego pazurka w tylnej łapce :loveu: Nie wiem, co jeszcze dopisać, zachorowałam na malinozę :evil_lol: A raczej mocno się utwierdziłam w pewnych przekonaniach na przyszłość :eviltong:
  24. evel

    The Crazy Westie!

    [url]https://lh4.googleusercontent.com/-aW6QUD1K4hI/UAsLgccXGxI/AAAAAAAAAK0/ZBJLhd8b4Ow/s640/_DSC5600%20copy.jpg[/url] a cóż ona tam łowiła? :cool3:
  25. Pauza jest bardzo w typie malinois fizycznie i psychicznie, a z drobnego dobermana na sukę mali powinny się nadać :)
×
×
  • Create New...