Jump to content
Dogomania

sharka

Members
  • Posts

    13910
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by sharka

  1. Dzisiaj razem z miki27 byłam na dworcu PKS. Dla wyjaśnienia: Nie znam wolontariuszek z PKP/PKS (itakę rozpoznaję po niku :)), wczoraj poznałam miki27 przez telefon, dziś w realu. Gdy dotarł do mnie apel o pomoc - odpowiedziałam na niego, proponując transport chorego kotka do weta. Poczytałam ten wątek oraz na miau opinie dziewczyn. Postanowiłam pojechać na dworzec i wesprzeć gdyby moja pomoc okazała się potrzebna. Nie znam się na kotach. Co zobaczyłam: porozkładane plastikowe pojemniczki na jedzenie, w głębi budki styropianowe. Na niebieskiej folii siedział skulony kot. Miki27 zawołała koty. Przybiegło kilka: naliczyłam 3 czarne (czarno-rudy, drobny czarny i duży miziasty czarny, chyba ten drobny miał na środku grzbietu łysawy placek wielkości monety) oraz 2 lub 3 buro-białe. Wszystkie dość aktywne, ruchliwe. Z wyjątkiem tego siedzącego na foli, który na jedzenie nawet nie spojrzał. Kontrast w jego zachowaniu był widoczny nawet dla takiego laika jak ja. Miki27 chciała do niego podejść, weszła w krzaki, kot się odsunął - miał gołe placki bez futra na tylnich łapach. Nie był pogryziony. Szukając zasłoniętego miejsca od deszczu schował się między nogami miki27. Zapadła decyzja, że weźniemy go na wizytę do weta - a jeśli okarze się wszystko ok, to wypuścimy go spowrotem. Powoli zbliżyłam się z kontenerkiem i bez problemów miki27 go do niego wsunęła. Kręcił się niespokojnie ale po minucie już spokojnie leżał. U weta: zdiagnozowany koci katar (wg wet zatkany kompletnie nos - kot nie czuł jedzenia, stąd nie jadł), świerzbowiec uszny (pobrana próbka), prawdopodobnie zmiany grzybiczne na tylnych łapkach (wyglądały na wylizywane). Wg zębów kot został oceniony na ok 3-4 lata. W pysku zmiany wskazujące na prawdopodobnego wirusa. Oględziny wskazywały na obniżoną odpornośc kota i możliwość białaczki, dlatego zapadła decyzja o zostawieniu kota do jutra w lecznicy i zrobieniu badania krwi. Wyniki słyszałam już są i kot nie ma jednak białaczki ani wirusa. Zachowanie kota spokojne, wg wetki "jakby chciał mnie zjeść już by mnie zjadł" , "uciekinier" ;). Jutro trzeba kota odebrać. Lecznica jest nieczynna w niedzielę. Pojadę po niego, jednak ja ani mki27 nie możemy zapewnić mu domu tymczasowego na czas leczenia, a dziewczyny z PKP mają kocięta w piwnicy. Na koniec: wpłacę na konto Animalii choć kilka zł - tyle ile mogę, dorzucę się do rachunku za weta.
  2. Duży piękny pies :)
  3. Czorcika wpisy poranne poczytałam i tak jakoś mi się weselej w duchu zrobiło (ale to też może kofeina zadziałała, a może i jedno i drugie ;))
  4. Supergoga dziękujemy za ofertę pomocy, niezawodna Animalia! :) sprawę wyjaśnimy z dziewczynami i jeśli zajdzie potrzeba jutro podjadę z miki27 na pks. Miki27 ma w tej chwili kłopoty z netem, więc wieczorem ustalimy co i jak. Skoordynujemy działania - najważniejsze są zwierzęta. Zmykam do pracki.
  5. Nowy rok, nowy tekst i nowy domek :bigcool:
  6. Pozdrawiam śliczności :)
  7. Dzień dobry po świętach :) Co u słychać u Basta? :)
  8. Pozdrawiam i hopsam w górę!
  9. Przez moment na plusiku jest psinka :)
  10. Wrzuciłam link bazarkowy do sygnatury :) brawo wujaszku :klacz: może ja też nauczę się bazarki robić... blondynka załapie o co w tym biega? ;)
  11. Szukamy dalej domku dla Kluseczki... biedna mała :(
  12. Pamiętam o tobie piesku :) Hopsam w górę :]
  13. Domku, domku Żabcia czeka...
  14. [IMG]http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/314496_278876925463872_212362988781933_1113647_671845421_n.jpg[/IMG]Zdjęcie Twingo znalezione na FB :)
  15. Widziałam Roxano, że już od jakiegoś czasu nie jesteś aktywna na dogo, ale i tak przekażę Ci życzenia od Miki - prosiła Cię bardzo gorąco pozdrowić i życzyć Ci spokojnych świąt :)
  16. [quote name='juli88']Więc gwiazdor (ja z Wlkp jestem więc do Nas Gwiazdor przychodzi) przyniósł mi super prezent :) Mamy super domek dla Kluski, po świętach pojedziemy i pewnie dopełnimy formalności typu wizyta przed adopcyjna oraz podpisanie umowy :) Kluska zamieszka w Swarzędzu :)[/QUOTE] Świetna wiadomość :multi: Dobrze się Gwiazdor sprawił ;)
  17. [quote name='itaka'] [FONT=Georgia][SIZE=3][SIZE=3][B]imię: [/B][/SIZE][/SIZE][/FONT][FONT=Georgia][SIZE=3]Spajki [/SIZE][/FONT] [SIZE=3][B]płeć: [/B]pies[/SIZE] [SIZE=3][B]wiek: [/B][/SIZE] [SIZE=3][B]wielkość:[/B] [/SIZE] [SIZE=3][B]rasa:[/B] mieszaniec[/SIZE] [SIZE=3][B]kastracja:[/B][/SIZE] [B][SIZE=3][IMG]http://img840.imageshack.us/img840/3936/spajki3.jpg[/IMG][/SIZE][/B] [/QUOTE] Spajki czeka na dom...
  18. Zauważyłam w kilku miejscach "na mieście" Wasze plakaty :) jesteście widoczni nawet w mojej wsi :) Może ta wiadomośc choć na chwilę poprawi Wam nastrój, bo jakoś dziwnie zabrzmią tu życzenia spokojnych świąt...
  19. Własnego, wspaniałego, kochającego domku psinko :)
  20. Vikuniu życzę ci własnego kochającego domku, pamiętam o tobie :)
×
×
  • Create New...