Jump to content
Dogomania

tigrunia

Members
  • Posts

    13185
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by tigrunia

  1. Mam resztę fotek Pudziankowych parę godzinek przed wyjazdem :-( Smutno :-( [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images48.fotosik.pl/184/4d3d1a5346eed386med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images49.fotosik.pl/184/80e1d2e56153da05med.jpg[/IMG][/URL] Nawet bawić się nie chciał .. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images48.fotosik.pl/184/15c59e746dddb6f3med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images49.fotosik.pl/184/29d2561ad84ca130med.jpg[/IMG][/URL] Ale się rozbrykał i pokazał ząbki :loveu: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images45.fotosik.pl/184/47d32a893231247amed.jpg[/IMG][/URL]
  2. [quote name='nane'][CENTER][FONT=Courier New]nie wspomnę o tej u nas w domu :roll: [/FONT][/CENTER] [/quote] :placz: :placz: :placz: [COLOR=PaleTurquoise]No cóż .. wyjadę robić karierę za granicę :diabloti:[/COLOR] :knuje:
  3. No niezła konkurencja mi rośnie :mad:
  4. [quote name='J.G']Rewelacyjne fotki:loveu:[/quote] Dziękuję :loveu: [quote name='Pegaza']Lapia ale po takich odczepinach opisalam Ci jak u nas wygladaja odczepiny a nie lapanie welonu:lol: dobra teraz reszta filmikow ogladam..[/quote] To co łapią jak nie welon ? :roll: [quote name='AmiX']:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:dobre.... wreszcie jestem na gg:multi: Relacja z wesela super :)[/quote] :eviltong: No mam nadzieję, że z Twojego też będzie taka super :loveu: [quote name='iwa63']No nareszcie dotarłam do twojej galerii:multi: Powitanko ;););) Jessi jest bardzo ładna i maluszek śliczniusi,przyznam się że nie przeczytałam wszystkich stron bo by mi zeszło do rana ale widziałam super fotki.Masz śliczne psiaki:loveu::loveu::loveu: Pozdrawiam i zapraszam do nas.[/quote] Witamy, witamy Dziękuję bardzo za miłe słowa :loveu:
  5. [quote=Jusis <3;12825369]no pewnie ze na zastrzyk z nią pojade :):) Tylko napisałam o tym bo mnie to zdziwiło zeby ją jeszcze dopuszczać:-o:crazyeye:[/quote] Jak pojedziesz to się skonsultuj bo może tabletki lepsze.. [url]http://www.dogomania.pl/forum/f346/tabletki-wczesnoporonne-9248/?highlight=zastrzyk[/url]
  6. [quote=Jusis <3;12824467]wiem wiem pojedziemy..;) a ogólnie to ja dzwoniłam do pani od której kupiłam suzi to ona powiedziała ze najlepiej teraz dopuścić ją do yorka. co wy o tym myślicie ???[/quote] Tak i mieć pudlo-yorki :cool1: wspaniały pomysł!! Jedz z Suzi do weta na zastrzyk i po sprawie ! Tylko jak najszybciej bo niedługo będzie za późno...:shake: Chcesz ją narażać na kolejny poród cieczka po cieczce? Wysterylizuj ją najlepiej i będzie po kłopocie :mad:
  7. Arabeska koniecznie idź z sunią do innego weterynarza bo skoro cały czas ma mokry pyszczek a nigdzie go nie moczy to to normalne nie jest :shake:
  8. [quote name='landrynka']Ludzie ale jak to jest mozliwe, ze z ta Royal Monarch FCI jest tyle nieprzyjemnych spraw i dalej wszystko jest ok???:mad::crazyeye::crazyeye:[/quote] Możesz sprecyzować o co chodzi?
  9. [quote name='Gioco']Tigrunia. Był w Warszawie na Różanej dr Karczewski. Lepszego położnika i znawcy spraw suczo-psiej nie znam i gorąco polecam. Starszy miły Pan profesor, który może coś mądrego podpowiedzieć.[/quote] Chodzi Ci o to, ze miałabym tam jechać z moim szczeniakiem? Maluch ma już nowych właścicieli i nie wiem czy zależy im na tym jajku czy nie - osobiście jestem zdania, że nic na siłę .. zejdzie to zejdzie, nie to nie. Chociaż skoro mówisz, że się zna to może warto choć do niego zadzwonić i zdobyć troszkę wiedzy w temacie.. EDIT: Kaśka wyślij mi na gg numer ;)
  10. [quote name='Magda']Jeśli jesteśmy już przy wnętrostwie to chcę zapytać czy nie ma jeszcze szansy na to by szczeniak tigruni nie był wnętrem? Kiedy kupowałam swojego psa to pamiętam, że masowałam mu brzuszek, żeby drugie jądro zeszło. Tak jak powiedział mi wet ma on czas do max. 6 miesiąca życia. [/quote] Szansa jest zawsze Magda .. Mi na tym jajku nie zależało. Byłam u dwóch różnych wetów, żaden jajka nie potrafił zlokalizować więc co miałam zmasowywać? Zresztą od początku chciałam, żeby Pudziek poszedł na kolanka do kochających go całym serduchem ludzi .. i tak jest. Jest szczęśliwy, kochany, ma wszystko czego potrzebuje - i niech tak zostanie.
  11. [quote name='***Paulina***']Fajny ten pierwszy taniec:loveu: Tort super mieli:loveu::loveu::loveu:[/quote] :loveu: [quote name='Pegaza']No wiec u nas siada najpierw panna mloda i pan mlody probuje jej welon sciagnac a przeszkadzaja mu w tym kobiety stoją przy nim i wazechą tluka mu po paluchach a potem siada on i panna mloda znow mu muche sciaga... a co do tanca to oni mieli taki specjalny ustawiony czy u Was tak zawsze jest?:p zobaczylam jeszcze podziekowania cos tam rodzice dostali jakies oscary:cool1: u nas ida kwiaty lub prezenty tez..:p a reszta filmikow potem zobacze..[/quote] A panny welonu nie łapią? Kawalerowie krawatu? :crazyeye: No tańca uczyła ich koleżanka, który uczy tańca w szkole ;) Fajnie wyszło .. wiesz - im mniej banalnie tym lepiej ;) Co do podziękowań też się zdziwiłam, że kwiatów nie było ale oskary to super pomysł :loveu:
  12. [quote name='agasc']Nane masz wiedzę i doświadczenie jakiej niejednemu brakuje. Czy mogła zataić?Pewnie tak ...chociaż forum ma to do siebie,że i po czasie prawda wychodzi. [B]Chodzi mi tylko o to,że nie wolno krytykować i szydzić z decyzji innych[/B] ,jeśli się samemu nie jest ,,kryształowym'':)[/quote] To Ty zaczęłaś moja droga .. ja rozmnażam psy z wadami?? Sorry winnetou ale nie wiedziałam i dalej nie wiem czy moja suka nosi gen odpowiedzialny za tą wadę :cool3: Która nawet nie powiedziane, że wadą jest jak powiedziała nane :cool3:
  13. [quote name='agasc'][B]Ciebie uczyli, a mnie uczą teraz:D[/B] I nie umniejszając Twojej wiedzy- tak pies jak i suka MUSZĄ być nosicielami wadliwego genu aby urodził się wnęter. Co do reproduktora którym kryła Tigrunia,to nie jest to nieznany pies i hodowcy napewno wiedzą czy były po nim problemy z jądrami u synów.[/quote] A nie mówiłam :loveu: agasc przestań włazić z butami gdzie nie trzeba - co robię z moją suką to tylko i wyłącznie moja sprawa !!
  14. [quote name='AmiX']Noooo Beata to jak Turkusik złapał muche to wy następni:cool3::cool3::cool3: Widze że Ł czuwał nad tortem;) i fachowo go ocenił;) [URL]http://images48.fotosik.pl/181/fdc8f06effbf3ec7med.jpg[/URL][/quote] Jakie wy?jakie wy? :evil_lol: Ta czuwał bo tort był z mojej cukierni :cool1: Oczywiście wszystko było źle .. :cool1: [COLOR=PaleTurquoise]Anka Ty czasem na gg bywasz? Odezwij się jak będziesz i mnie zobaczysz :eviltong:[/COLOR] [quote name='Pegaza']Be u nas calkiem inaczej wygladaja odczepiny..:p no nie wiadomo Luki moze tak ale Be niekoniecznie:evil_lol: wyjdzie za mąz:evil_lol: fajnie sie bawiliscie fajne wspomnienia:p[/quote] A jak ? :cool3: Dokładnie tak D-E - masz rację :diabloti: No zabawa była super i nawet Ł mnie aż tak bardzo nie pokkopał jak w czerwcu :crazyeye: Dobra - filmiki daję :loveu: [url=http://tigrunia.wrzuta.pl/film/1J843cOjnNt/pierwszy_taniec_cz.1]Wrzuta.pl - Pierwszy taniec cz.1[/url] [url=http://tigrunia.wrzuta.pl/film/3ZzlqCg3nzx/pierwszy_taniec_cz.2]Wrzuta.pl - Pierwszy taniec cz.2[/url] [url=http://tigrunia.wrzuta.pl/film/4a7weq4idNt/pierwszy_taniec_cz.3]Wrzuta.pl - Pierwszy taniec cz.3[/url] [url=http://tigrunia.wrzuta.pl/film/8F2rjndBCXR/pierwszy_taniec_cz.4]Wrzuta.pl - Pierwszy taniec cz.4[/url] Pisałam coś o Agacie, która pięknie zaśpiewała piosenkę Rubika? Jeśli nie to byla to kuzynka chyba Pani młodej nie wiem :eviltong: Ta sama co złapała welon :cool3: Miała śpiewać w kościele ale coś tam nie wyszło .. w każdym bądź razie śpiewała pięknie czego nie oddaje mój filmik :angryy: [url=http://tigrunia.wrzuta.pl/film/79GKAZmwdFZ/agata_-_rubik]Wrzuta.pl - Agata - Rubik[/url] [url=http://tigrunia.wrzuta.pl/film/9nRTHL4Rf3N/podziekowania]Wrzuta.pl - Podziekowania[/url] [url=http://tigrunia.wrzuta.pl/film/1TO5bk9i1T9/luki_i_agata]Wrzuta.pl - Łuki i Agata[/url] I krojenie tortu z super podkładem muzycznym - robiło wrażenie :loveu: [url=http://tigrunia.wrzuta.pl/film/1a4fMYJ9Gc7/tort]Wrzuta.pl - Tort[/url]
  15. [quote name='Qti']Tigrunia W jakim wieku jest teraz szczeniak i czy on nie ma 1 jądra czy ono nie zeszło?[/quote] Jądro jest niewyczuwalne - nie wiem czy nie ma go wcale czy po prostu sobie nie zeszło-USG nie robiłam a dwóch wetów jajka "namacalnie" nie odnalazło. Mały ma 3,5 m-ca (wiem, że ma jeszcze czas aby ów jądro zeszło ale szanse maleją.. ) [quote name='rizo']Tigrunia jest bardzo dumna ze swojej uczciwej postawy:lol: i mówi że w wielu hodowlach rodzą sie pety ale czy przypatkiem hodowla psów rasowych nie na celu eliminowanie takich wadliwych psów a dopuszczanie tylko zdrowych dla dobra rasy?,ale rozumiem że robią to dla dobra biedniejszych ludzi aby też mogli kupić sobie yorka za mniejsze pieniadze a potem w cichości mnożyć je dalej jako rasowe po rodowodowych rodzica,tylko nie rozumiem dlaczego wtedy tak bardzo tępi pseudohodowle jak w ten sposób pomagają tacy jak ona w szerzeniu sie tego procederu:crazyeye:[/quote] Żal z Tobą gadać bo nic do Ciebie nie dociera - człowiek swoje a Ty swoje ..
  16. [quote name='Aga76']Cze Be :buzi: Super wyglądałaś :loveu:[/quote] Cze Aga :multi: Dzięki :loveu: Ostatnie 2 fotki - wjazd tortu :loveu: [url]http://images41.fotosik.pl/176/54bf1be22cb7fc6emed.jpg[/url] [url]http://images48.fotosik.pl/181/fdc8f06effbf3ec7med.jpg[/url]
  17. [quote name='nane'][CENTER][FONT=Courier New]agasc to był pierwszy miot suki powiedz mi skąd Tigrunia ma wiedzieć czy szczeniak ma wadę po matce czy po ojcu ? jeżeli nie zrobi kolejnego krycia z obcym psem nie dowie się kto tak naprawdę jest nosicielem tego konkretnego genu suka wcale nie musi być nosicielem w/w genu :roll: [B]tak Mnie przynajmniej na genetyce uczyli[/B] :diabloti: [/FONT][/CENTER] [/quote] agasc na pewno była uczona inaczej :cool3:
  18. Ja Jessi dawałam gryzaki, kurze łapki.. ładnie wszystkie ząbki wypadły - przy Buff już nie bo chciałam z nią szybko na wystawy zacząć jeździć więc nie czekałam tylko od razu wyrwałam (wet). Na proste wyrośnięcie ząbków rady nie ma :eviltong:
  19. [quote name='agasc']Ja dalej twierdzę,że Twoja wiedza jest hmm...znikoma. Twoja suczka nie musi przekazać w kolejnym miocie z innym repem wnętra jeżeli on nie będzie posiadał genu za to odpowiedzialnego. Tak jak i reproduktor po którym wnęter się urodził z inną suczką może dać zdrowych chłopaków:D Nie mniej jednak hodowcy nie powinni używać do reprodukcji psów pochodzących z tych samych miotów co wnętry,ani ich rodziców. Ale każdy posiada własne sumienie,szkoda tylko,że tak łatwo przychodzi ferować stanowiska innych osób.[/quote] No dzięki za kolejne oświecenie :cool1: Czy na tym forum naprawdę trzeba pisać drukowanymi?? :cool1: Szkoda dyskusji ..
  20. Ja bym spróbowała... Moja Jess miała prawie 4 m-ce jak ją odebrałam z hodowli. Oczywiście jedno uszko klapnięte.. długo się męczyłam, kleiłam, podawałam różne specyfiki w końcu machnęłam golarką całe ucho no i stanęło przy równoczesnym podawaniu wędzonych kurzych łapek :multi:
  21. Po oczepinach chłopcy próbowali zatańczyć zorbę :cool3: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images48.fotosik.pl/181/94b2ea80e643c02amed.jpg[/IMG][/URL] A dziewczyny kankana :razz: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images40.fotosik.pl/176/1550ec1594fe2f10med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/180/571467c3a52014a9med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images44.fotosik.pl/181/6969295d09649f8cmed.jpg[/IMG][/URL]
  22. No i oczepiny [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images46.fotosik.pl/181/2ebec00999601a7fmed.jpg[/IMG][/URL] Najpierw dziewczyny łapały ale nie miał mi kto zdjęcia zrobić zresztą nie złapałam :eviltong: Potem chłopacy :cool3: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images37.fotosik.pl/176/fda859fb4994d987med.jpg[/IMG][/URL] I oczywiście kto złapał ? :cool1: Turkusik :cool3: [url]http://images39.fotosik.pl/177/6c4bed057d341500med.jpg[/url] [url]http://images45.fotosik.pl/181/473501b6a3105dedmed.jpg[/url] [url]http://images47.fotosik.pl/181/746abfb210dd5a92med.jpg[/url] Tańczymy :cool3: [url]http://images49.fotosik.pl/181/ab188b907bacc576med.jpg[/url] (też mam filma :razz:)
  23. [quote name='***Paulina***']no widać, że i ślub i wesele udane:loveu: [URL]http://images45.fotosik.pl/181/d70dfb59afe1b209med.jpg[/URL] Pięknie wyglądałaś, super fryzura:loveu:[/quote] Dzięki Paulina :loveu: [quote name='Pegaza']ino nie widze jaki fason tej kiecki mialas..:cool1: a panna mloda taka chudziutka jak i ja kiedys wygladala:cool1::roll: te gangole teraz takie modne jak ma Luki:cool1: aa to wiecej niz fryzjerka Ci wziela:lol:[/quote] Kiecka była o kroju "rybki" :loveu: No szkieletor jeden .. :evil_lol: Gangole? :evil_lol: No modne ale coś mało ich w sklepach :cool1: No makijaż więcej, ale wart był swojej ceny :loveu::evil_lol: [quote name='AmiX']Noooo ślicznie wyglądali :) a jaki taniec tańczyli? :cool3: to ja czekam na wiecej fotek:cool3: i filmik;)[/quote] A taki pomieszany :cool3: Bardzo fajnie im to wyszło Nie chciało mi się poprawiać tych zdjęć i wgrałam takie byle jakie a szkoda, bo mało co widać :-( Ale teraz już nic nie zmieniam :eviltong: Podziękowania dla rodziców - również mam filmik, który dam potem :eviltong: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images47.fotosik.pl/181/71fb4d7eec32d209med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/180/f351b2fbf2fee68cmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images39.fotosik.pl/177/a0d4494c2e348decmed.jpg[/IMG][/URL]
  24. [quote name='Gioco'] [SIZE=1]uwaga do tigruni: W umowie powinno być napisanie, nie że w gestii nabywcy jest przyszła sterylizacja a że nabywca zobowiązuje się do kastracji psa dla jego zdrowia z powodu wnętrostwa.[/SIZE][/quote] Jest wyraźnie napisane, że pies dzieci mieć nie może - uważam, że to wystarczy.. a jeśli wet zdecyduje, że kastracja jest konieczna no to dzieciak pozbędzie się płodności. W tym wypadku akurat wiem, że nowi właściciele malucha rozmnażać go nie będą, mam z nimi stały kontakt i w pełni im ufam. ;) Swoją drogą.. przecież w każdej hodowli zdarzają się pety i wielu nabywców cieszy się, że może kupić taniej pieska (absolutnie nie zamierzam tworzyć hodowli petów-żeby nie było :evil_lol:). I absolutnie nie zamierzam wykluczać mojej suki z hodowli tylko dlatego, że akurat takiego psiaka urodziła - jeśli przy kryciu innym psem sytuacja się powtórzy no to wiadomo, ale póki co mam nadzieję, że z następnymi szczeniakami będzie wszystko ok ;)
  25. [quote name='agasc']Tigrunia Twoja wiedza,jako hodowcy poprostu powala:D Twoja suka wnętrem być nie musi ale MUSI być obciążona genem odpowiadajacym za wnętrostwo u swoich synów i przekazania nosicielstwa tego genu swoim córkom. [URL="http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/biblioteka/artykuly/psy-koty/wnetrostwo.htm"]LECZNICA I SZPITAL ZWIERZĄT EGZOTYCZNYCH - OAZA - Wnętrostwo[/URL] Cyt:,,Bez najmniejszych wątpliwości wnętrostwo jest wadą genetyczną. Spory dotyczą jedynie tego, jakie geny i w jakiej ilości są zaangażowane przy jego powstawaniu. Nie zostało to dotąd jednoznacznie wyjaśnione. Jeżeli wystąpi problem wnętrostwa u potomstwa, to z hodowli powinien zostać wycofany zarówno ojciec jak i matka chorego osobnika.'' Ale nie mnie pouczać hodowców ,choć smuci,że podstawowej wiedzy nie posiadają...co niektórzy oczywiście.[/quote] No cóż droga koleżanko - nie myśl sobie, że zakładałam hodowlę bez tak minimalnej wiedzy :cool1: Napisałam do rizo, ze tłumaczyć się nie będę dlatego napisałam w skrócie i trudno, że myślisz jak myślisz .. trzeba się zastanowić zanim się coś napisze lub po prostu zapytać a nie twierdzić, że z mą wiedzą bynajmniej źle .. :cool1: [quote name='rizo']Tigrunia napisała że one słyszała o jakis tam przypadkach ale się z tym nie spotkała,pomijam już fakt że to jej suczka może być nosicielem genu wnętrostwa ale pytanie czy powiadomiła otym fakcie właściciela reproduktora?czy przypilnuje aby i on nie krył kolejnych suczek?a może ma to w nosie -bo to nie dotyczy jej osoby i to nie jej kłopot?:crazyeye:A może właściciele tej pary pomyślą że nie zawsze rodzą sie pieski ,są przecież i suczki,a może tym razem nie będzie wnętra,ale w drugim lub trzecim pokoleniu, a to przecież już nie ich kłopot-prawda?.[B]Czy taka światła osoba, jak ona poinformowała opiekuna swojego szczeniaczka że musi go wykastrować do piątego roku życia go inacze może zachorować na raka?[/B]Niestety ale właśnie przez taką obojętność a raczej nieuczciwość hodowców rodzą sie psy z wadami genetycznymi. A co do moich doświadczeń ze zła hodowlą to i owszem zawiadomiłam ZK a było to już dwa lata temu :lol:[/quote] Owszem - moja suczka może być nosicielem tego genu, ale nie musi i jak mi to udowodnisz, ze to właśnie ona ?? :cool1: Z właścicielką reproduktora mam stały kontakt i doskonale wie o problemie mojego dzidziusia :p [B]Moze chcesz skan umowy ? Pisałam już wcześniej, że jego nowi właściciele podpisali umowę kupna-sprzedaży psa niehodowlanego!! Jest w nim owa wada wyszczególniona i art.4 pkt.2 brzmi: "Nowy właściciel oświadcza, że nie dopuści psa do krycia a dla jego zdrowia rozważy decyzję o jego sterylizacji w odpowiednim wieku po konsultacji z lekarzem weterynarii" Mało?? :cool1:[/B] [quote name='rizo']A może Tigrunia będzie tak uczciwa i poda przydomek swojej hodowli i hodowli z której jest reproduktor, ludzie którzy szukaja psa zastanowią sie nad kupnem z tego miejsca ,choć taki wybór by im został,(jeżeli oczywiście zamierzaja dalej kryć swoje pieski)[/quote] Przecież czytałeś/aś moje wszystkie posty i nie wiesz jak ma hodowla się zwie?? Żadną tajemnicą to nie jest: "ROMANTIC PASSION" - zadowolony/a? :cool3: Jeszcze co do mych rzekomych postów gdzie pytam o rodowód - odnalazłeś/aś jakieś ?? Na mojej stronie każdy znajdzie reproduktora, którym pokryłam swoją suczkę .. I co to ma znaczyć : "ludzie którzy szukaja psa zastanowią sie nad kupnem z tego miejsc"??:cool1: Wiele osób właśnie z TAKIEGO miejsca szuka psów a nie z rozmnażalni gdzie psy trzymane są w klatkach i t.d... U mnie pieski mają jak w raju i parę osób nawet z dogomanii może to potwierdzić :cool3: To że w hodowli urodził mi się jednostronny wnętr chyba mnie nie przekreśla jako hodowcy, co ? :razz: Każdy kto dzwonił w sprawie szczeniaka był informowany, że mały nie ma jednego jąderka :razz: No faktycznie straszna ze mnie oszustka i naciągaczka .. :p
×
×
  • Create New...