Jump to content
Dogomania

toyota

Members
  • Posts

    8312
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by toyota

  1. Bardzo biedna, trochę "Zorkowata" staruszka, wegetuje u nas w schronisku: http://www.dogomania.pl/forum/threads/239793-Staruszka-wegetuje-w-schronisku-(
  2. Mały trafił do bardzo dobrego BDT :lol:. Następnego dnia po opuszczeniu schroniska miał wizytę domową świetnego lek. wet. Od p. Małgosi dostałam takie wieści: "twój podopieczny jest bardzo grzeczny ,jest cały czas pod kontrolą lekarza bierze antybiotyk na niezagojone do końca rany , witaminki,tabletki osłonowe na żołądek,ma apetyt,najbardziej lubi pasztecik,gotowane warzywa z kurczakiem i dojada Royalem .chodzi za mną wszędzie,ale też nie jest męczący ,dużo śpi w swoim łózeczku,jeszcze ani razu nie szczeknął,był dzisiaj na długim spacerze na smyczy,ale wychodzi też z Teśką do ogrodu,nie lubi tylko na rączki,więc kładę się na dywanie i go niuniam " Rany po dotkliwym pogryzieniu były ropiejace, dlatego Leoś bierze antybiotyk i jest pod kontrolą weterynarza. P. Małgosia rozważa swoją pomoc jako BDT i stąd jeszcze nie podjęła decyzji czy Leoś zostanie u niej na stałe, czy lepiej gdy będzie u niej miejsce dla kolejnego biedaka w potrzebie. Na stałe mieszka u niej 13- letnia wysterylizowana duża suczka adoptowana ze schroniska w Bydgoszczy. Na razie Leoś musi być wyleczony i wykastrowany, więc i tak nie nadaje się do adopcji.
  3. Suczka jest bardzo stara, ma zaćmę. Stara się być niewidoczna, prawie nie wychodzi z budy. Waży ok. 11 kg. Jest szczupłej budowy, ok. 40 cm w kłębie. Porusza się powoli. Umrze w tym schronie, jeśli nie pokażemy jej światu :(. Nie mam możliwości zrobienia lepszych zdjęć. [IMG]http://img842.imageshack.us/img842/9554/dsc4032medium.jpg[/IMG] [IMG]http://img29.imageshack.us/img29/4718/sta4.jpg[/IMG] [IMG]http://img822.imageshack.us/img822/8772/sta2c.jpg[/IMG]
  4. Kudłatka od Romów ma już własny wątek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/239792-Kudłatka-od-Romów?p=20424996#post20424996[/URL]
  5. Założyłam Kudłatce własny wątek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/239792-Kudłatka-od-Romów?p=20424996#post20424996[/URL]
  6. Została odebrana interwencyjnie, bo stała przywiązana do zdezelowanej lodówki, która miała służyć za budę. Nie chcieli jej oddać. Dostali nakaz poprawy wrunków- buda i dłuższy łańcuch. Nie dotrzymali terminu i jeśli zdążę przed nimi mogę ją adoptować. Suczka jest młoda i bardzo przyjazna. [IMG]http://img171.imageshack.us/img171/9292/dsc5457.jpg[/IMG] [IMG]http://img845.imageshack.us/img845/8474/dsc5450i.jpg[/IMG]
  7. [quote name='Porta Nigra']Mela jest cudna. Moje dziewczyny zakochane w niej. Wszyscy,którzy dzisiaj się z nią zetknęli same ochy i achy na jej temat. A przecież podróż, stres, zmiana miejsc, obce psy... Świetnie sobie daje radę dziewczyna :-) Dzięki Toyota, że ją wypatrzyłaś i wyciągnełaś, bo dzięki Tobie dziewczyna zaczyna nowe życie. Nie ważne, zaszczepimy, kupimy obrożę, albo szelki... ważne, że nie siedzi już w schronie, a kolejka nowych domków stoi i czeka :-)[/QUOTE] Wypatrzyła ją ulv, ja sądziłam, że nie da się jej pomóc, nie dość, że duża, to jeszcze nadaktywna ;). Ja raczej "specjalizuję" się w pomaganiu małym albo starym, albo jedno i drugie ;). Dzięki ulv :loveu:!
  8. [quote name='ewu']Toyotko potwierdź ,że przekazałam 225 zł z Mikisiowej skarpety na potrzeby innych Twoich podopiecznych:)[/QUOTE] Dziękuję ewu, pieniądze są na koncie ulvhedinn i część otrzyma Joszka na pokrycie długu u weta za leczenie nużycy: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/232792-Szczeniak-z-nużycą-w-BDT-u-liki1771-Potrzebne-na-leczenie[/URL] a pozostałą część otrzyma Korek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236560-Malutki-Koreczek-z-wielką-dziurą-w-głowie?p=20416026#post20416026[/URL]
  9. Są już pieniądze na pokrycie w całości długu Joszki u weta, zostały po Mikusiu. Podaj mi proszę liko swoje konto, to prześlę do ulvhedinn, to zrobi Ci przelew. Jak mi podasz adres gabinetu i cenę zabiegu, to zgloszę Joszkę do Sterylkowej Skarbonki.
  10. Pytałam w biurze, dlaczego jej nie zaszczepili i dostałam odpowiedź cyt. " bo była dzika". Nie wiem czy "dzika" i nie dała się zaszczepić czy "dzika " i przez to bez szans na adopcję. Byłam z nią ok. godziny na spacerze i w ogóle "dzika " nie jest. Wręcz jestem w szoku jak ona cudnie chodzi na smyczy, nie ciągnie, nie szarpie i jest wpatrzona w czlowieka, siada i podaje łapę. Miewa momenty kiedy skacze radośnie. Był moment, że nam się wymsknęła przy pakowaniu całej bandy do auta, ale nie miała zamiaru od nas uciekać. Mela została odebrana interwencyjnie od kobiety z podwórka, która miała kilkanaście dużych zagłodzonych psów, przeważnie bardzo podobne, ale żaden z nich niepodobny ani trochę do Meli. Niestety kupiłam za dużą obrożę, nie mieli na zatrzask i wzięłam tradycyjnie zapinaną i nie dało się jej założyć :p. Musiałam wymienić się w schronisku na jakąś starą i śmierdzącą schroniskową :p.
  11. No niestety, zaoszczędzili na wirusówkach i Mela ma tylko szczepienie na wściekliznę :razz:. Bardzo rzadko się to zdarza :(.
  12. Gdzie tam średniej, ona jest mniejsza od Igiełki ;). Znaczy się w kłębie :evil_lol:.
  13. A to foteczki z wczoraj, byłam na kontroli ;): [IMG]http://img221.imageshack.us/img221/302/ddd5m.jpg[/IMG] [IMG]http://img703.imageshack.us/img703/9788/cccc3i.jpg[/IMG] [IMG]http://img713.imageshack.us/img713/2342/ddd2q.jpg[/IMG]
  14. Ona nie jest aż tak gruba, jak przybyła do schroniska to była na wejściu taka krępa. I ma taką dużą glowę, a nie jest wcale duża. Normalnie dziwoląg. Ciężko powiedzieć ile waży, bo jest dosyć puchata. Ja bym ją przyrównała z sylwetki do Łatka, ale jest od niego krótsza.
  15. [IMG]http://img708.imageshack.us/img708/1379/aaa9j.jpg[/IMG] [IMG]http://img10.imageshack.us/img10/2338/aaa8r.jpg[/IMG] [IMG]http://img341.imageshack.us/img341/6433/aaa3l.jpg[/IMG]
  16. No nie mówię, że brzydka, ale taka inna, dziwna i oryginalna. [IMG]http://img818.imageshack.us/img818/6996/sc4490.jpg[/IMG]
  17. Zobacz jaka ona jest dziwna: [IMG]http://img13.imageshack.us/img13/5614/sc4489.jpg[/IMG]
  18. Fotki jak Lucia przyjechała do DT: [IMG]http://img708.imageshack.us/img708/1441/aaa7t.jpg[/IMG] [IMG]http://img254.imageshack.us/img254/4294/aaa6a.jpg[/IMG] [IMG]http://img11.imageshack.us/img11/3488/aaavw.jpg[/IMG] [IMG]http://img29.imageshack.us/img29/1090/aaa2c.jpg[/IMG] [IMG]http://img844.imageshack.us/img844/2888/cccc2a.jpg[/IMG]
  19. Taka dziwna z wyglądu.
  20. [quote name='kolejna kobietka']zrobie jej wydarzenie, tylko tez wolalabym wiecej info... a mala? to ile moze wazyc? 5 zdjecie od gory po prawej to starowinek jakis? :-([/QUOTE] To nie jest struszka, to jest suczka w sile wieku ok. 4 -5 lat, najdziwniejszy pies jakiego widziałam w życiu.
  21. Pani zdecydowała się przyjechać już jutro o 14 :multi:.
  22. Jakoś tak kosmicznie wygląda ;).
  23. [quote name='paula_t']Opis domku brzmi fantastycznie:) Mikuś nawet nie wiesz co cię czeka malutki:loveu:[/QUOTE] Domek jest fajny, ale śmiem wątpić, że Mikuś z własnej, nieprzymuszonej woli wyprowadziłby się od Wioli ;). Sami rozumiecie - kumpel Stefan, kumpela Haczi i do tego 7 kotów, no raj do łobuzowania, a tu będzie jedynakiem. Zapytaj Wiolu Pana, czy nie chciałby kota do kompletu, bo wiem, że masz jakieś do adopcji :).
  24. Nie żyje, bał się wychodzić z budy, możliwe, że nie pozwalały mu jeść, bo znaleźli go bez obrażeń, za to sama skóra i kości :(. Możliwe też, że był po prostu chory.
  25. W kojcu razem z Reksiem było 7 psów. Mały bał się wychodzić z budy, podobnie jak czarny sznaucerowaty, który już nie żyje. [IMG]http://img811.imageshack.us/img811/4102/sc4520.jpg[/IMG] [IMG]http://img820.imageshack.us/img820/7789/sc4521.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...