Jump to content
Dogomania

Agata69

Members
  • Posts

    9908
  • Joined

Everything posted by Agata69

  1. [quote name='Ryniu123']Czemu nie można zrobić fotki kotka wcześniej? Jeśli trzeba to ja mogę zrobić mu fotki[/QUOTE] Kot jest w Dobrzyniu u dr Kluszczyśkiego. Siedzi w klatce przeznaczonej na kwarantannę. Nie wiem czy jest sens robić takie fotki. Tym bardziej, ze komiec kwarantanny za 4 dni.
  2. [quote name='Justyna Klimek']O d b i ó r[/QUOTE] Odbieram. Własnie wróciłam ze wsi, gdzie wywalono małą , młodą suczkę. Oczywiscie letnicy przyszli z tym do mnie. Psie sprawy gonia mnie wszędzie. Justyna, relacja zawodowa. Cisza na watku nie dziwi. Nie jęczymy, nie płaczemy, tylko robimy co trzeba. Po co nam pomagać? Damy radę. Pozdrawiam,A.
  3. Policzyłam dokładnie, tylko miesiąc i 7 dni. Jestesmy wielkie...
  4. [quote name='Justyna Klimek']Psy z Krzykosów i Lubońka [B](oraz szczury)[/B] pozdrawiają Dogomaniaków :)[/QUOTE] Szczury snia mi się do dzisiaj... Tylko dzieci, zachwycone sytuacją, w ogóle nie zdawały sobie sprawy z ich istnienia.
  5. Castor to pies wyjątkowy, bez dwóch zdań. Melduje ze kotka jest juz w domu, bedę ja miała na oku. zrobiłam podsumowanie w pierwszym poscie.
  6. [quote name='azalia']Agatko,co u Ciebie,wszystko dobrze?Co u piesków,jak się miewają?[/QUOTE] Dobrze, dobrze , ale nie mam czasu pisać. Po czesaniu psy wygladaja super. Że tak póxno na to wpadłam.
  7. Jak nic cos zostało po sterylce, jakis odprysk nawet. A dom... wystraszył się pierwszych trudnosci. Dostał psa za darmo, na próg i jeszcze grymasi. Gwałcenie opiekunki to objaw duzego stresu, pewne by minął przy odrobinie dobrej woli. [B]Pies z nimi tańcował[/B]. Przestrzegałam przed wsia kujawską...
  8. [quote name='róża35']Agata69,przykro bardzo ,że kotek został ,jak piszesz uśpiony za krzywdę ,którą wyrządził:shake:,to straszne,lepiej oddać było do schroniska lub szukać mu innego domku:angryy:[/QUOTE] Kot krzywde wyrzadzał, nie wyrzadził. Nikt nie chciał mi pomóc, nikt nie chciał sie nim zająć. Moja wiedza była znacznie mniejsza niz teraz. Masz dzieci? Nie oceniaj jesli nie masz pełnej informacji. I jeszcze jedno: kot nie został uspiony za karę,to była obrona konieczna. Zastanów się zanim cos napiszesz.
  9. Kilka słow chciałabym napisac o [U]Justynie.[/U] Dawno nie spotkałam osoby, która w tak kruchej powłoce cielesnej kryłaby taki hart ducha, energię, entuzjazm i optymizm. To tylko dzieki wierze, ze to co zaplanoawała się uda, naprawde się udało. Ja juz bym odpusciła, ona z łagodnym usmiechem robiła dalej wielka rzecz dla zwierzat naprawdę gorszego boga. [B]Bardzo ci dziekuje Justyna w imieniu Castora, Iskierki, Diany, Bajki, Rafa, Czarnulka i wielu, wielu innych, za to, ze dajesz im szanse. A mi na nowo wiare w ludzi. Ciesze się , ze poznały Cię moje dzieci. Chapeau bas.[/B] Dziękuję tez innym , ze nam pomogli jak mogli: finansowo, materialnie, duchowo, fizycznie. Przed nami jeszcze bardzo duzo pracy, ale wierzę , ze moze nam sie udać.
  10. Fotki zrobie po kwarantannie , umówiłam się juz z wetem na sterylkę. Chociaz podnoscie.
  11. [quote name='RudaFoto']Agato, czy jest szansa, żebyśmy dostali namiar na ludzi którzy suczkę brązową wyadoptowali?mejl wystarczy :) Strasznie byśmy się chcieli kiedyś z nimi spotkać, bo ta sunia to klon Fada naszego :) Na facebooku zrobię akcję dla Kastora z wytycznymi podanymi we wcześniejszych postach[/QUOTE] Dzięki bardzo. Moze ktoś zrobi mu allegro? Namiar na ludzi brązowej suczki ma Justyna. To jej adopcja.
  12. [quote name='wapiszon']A możecie napisać więcej o staruszku Kastorze. Ile ma lat, jaki charakter , jak ze zdrowiem i jakich warunków szukać?[/QUOTE] Castor ma 16 lat. Jest mocno głuchawy, zdaje się ze widzi nawet nieźle. Stan zdrowia jak na takiego nestora wydaje się dobry. Zeby, hm.. jak to zęby staruszka, ale Castor jest zawsze pierwszy do jedzenia, gryzie nawet kostki. Uwielbia słodkości, ciasteczka bułeczki, zawsze dostawał najwięcej , bo jego mordka wszedzie była pierwsza. Charakter cdny. Castor kocha ludzi, łasi się do każdego. Pierwszego dnia siedziałam z Justyna na schodach a castor jako jedyny przyszedł i wpasował się miedzy nas. To nic ze mu było troche na tych schodach niewygodnie, widać było , ze wsród ludzi jest szcęśliwy. I tak sobie gadalismy we trójkę. U Castora nie ma grama agresji wobec ludzi , ani wobec innych zwierząt. Nawet tych ujadających dzikusów w kojcach ogladał ze stoickim spokojem, nawet ogonkiem machał. Chodzi na smyczy,, pewnie nie bedzie broblemu w aucie. Castor jest nadal piekny wg mnie. Jakie warunki powinien mieć/ Ideałem byłby dom z ogrodem z mozliwościa spania w domu. No i zima tez wewnątrz z mozliwościa przebywania na dworze. I podstawa: kontakt z człowiekiem. Castor moze pozyć 3 miesiace, moze i 3 lata. da włascicielowi więcej niz niejeden rasowy szczeniak przez całe swoje zycie. wiem, bo pochowam 17 kwietnia staruszka Beja, był u mnie 3 lata 3 miesiace i 4 dni. Mój ukochany pies. Wziełam go jako juz bardzo sterego i schorowanego psa.
  13. Kot zrobił mi i mojemu synowi kiedyś wielka krzywdę. Mój kot, od kociaka u mnie. Został uspiony a ja mam traumę, której juz się nie pozbedę. Te kotkę musze odebrać 20 -stego. Nie chce jej wypuscić poprostu w pole...
  14. [quote name='Ryniu123']W sumie to nie mam więcej konkretnych wiadomości. Szok co do całego terenu "posiadłości" i szok jeszcze większy co do strachu psów, przed ludźmi. Próbowałem z Dianą - nie udało się. W pomieszczeniu na parterze zostało wysprzątane i tam odbywały się sterylizacje - warunki polowe, ale pan weterynarz spisał się na medal. Sterylek mogło nawet troszkę więcej, ale nie udało się wyłapać więcej psów. Cześć psów została też zaszczepiona. Podziwiam przemiłe panie które naprawdę robią dobrą robotę. Wodę w wiadrach do kojców trzeba nosić niezły kawałek drogi.Teren to takie też odludzie, a Justyna chyba dzisiaj już tam sama. Aby dodać troszkę horroru, [B]to szczurów jest pewnie dużo więcej niż psów[/B] ;) Nie wziąłem aparatu i [B]bardzo proszę o fotki małych kociaków[/B]. Może znajdzie się DT.[/QUOTE] Szok, co? Normalnie porazka. Tym bardziej [B]podziwiam Justynę[/B], że wytrzymała tam tyle dni. Koty znalazły dt, dzisiaj jada z justyna da Barlinka. 3, bo jeden przyjeżdża do Włocłąwka do ds. Dla mnie obecny priorytet: wyadoptować staruszka castora. To przuroczy pies, cudowny. [B]Ryniu, pomozesz?[/B] [URL="http://img691.imageshack.us/i/klodawa023.jpg/"][IMG]http://img691.imageshack.us/img691/8097/klodawa023.jpg[/IMG][/URL]
  15. Te szczeniaki szukaja jeszcze domów. jada na dt gdzieś w okolice Poznania jak zrozumiałam, więc ogłaszanie ich bardzo porzadane. 3 bure pieski i dziewczynka w łatki. Maja około 5-6 tygodni. Odrobaczone i zaszczepione. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/8/44647423.jpg/"][IMG]http://img8.imageshack.us/img8/892/44647423.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us/"][COLOR=#4444ff]ImageShack.us[/COLOR][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/196/24aj.jpg/"][COLOR=#4444ff][IMG]http://img196.imageshack.us/img196/5238/24aj.jpg[/IMG][/COLOR][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us/"][COLOR=#4444ff]ImageShack.us[/COLOR][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/705/23ad.jpg/"][COLOR=#4444ff][IMG]http://img705.imageshack.us/img705/2810/23ad.jpg[/IMG][/COLOR][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us/"][COLOR=#4444ff]ImageShack.us[/COLOR][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/225/87418272.jpg/"][COLOR=#4444ff][IMG]http://img225.imageshack.us/img225/3258/87418272.jpg[/IMG][/COLOR][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us/"][COLOR=#4444ff]ImageShack.us[/COLOR][/URL]
  16. [quote name='Falkaa'][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/2052/93312065.jpg[/IMG] Jakiś facet kontaktował się ze mną w sprawie tego psiaka.. (podałam maila na plakacie).. Ta sunia znalazła juz dom. A dzisiaj znalazł się dom dla drugiego kociaka. Pracujemy nad tym z Justyna bardzo intensywnie.
  17. [quote name='mtf zalesie']na dogo ktos szyl ubranka dla bezdomniakow,wysylalam im nawet stare kurtki, nie byla to taks -moze znajde ta akcje - bylby dla tego castora staruszka wdzianko na zime[/QUOTE] Zima nie wchodzi w gre. Castor do października musi znaleźć dom. W październiku licytacja posiadłości.
  18. Podnosze temat, moze ktos pomoze...
  19. [quote name='BasiaD']To na pewno domowa Kicia którą ktoś wywiózł do lasu..Dobrze, że na Ciebie trafiła..Podnoszę Kicię do góry, takie szarobure są najfajniejsze, 100 % kota w kocie..[B]Warto by było założyć jej wątek na miau...[/[/B]QUOTE] A mozesz to zrobić? Ja nie mam fotek, byłam w takim popłochu ze zapomniałam. A teraz... nie chce jeździc do weta i ogladać jej w klatce. Serce by mi pekło. I tak ciężko to przezyłam...
  20. Mogę dać ogłoseznie do Nowości toruńskich ze zdjęciem. Poprosze tylko kontakt. Ogłoszenie wyjdzie w przyszła sobotę.
  21. Zwracam sie z ogromna prosbą o pomoc. To [B]moja pierwsza kocia sprawa[/B] i jestem zupełnie bezradna. Ale od poczatku: Pare dni temu jechałam drogą przez las, w pewnej chwili zobaczyła na skraju drogi, właściwie na szosie, bardzo chudego, nieduzego kotka. Kot siedział jakby czekał. Munęłam go, ale widziałam go w lusterku, zrobiło mi sie żal chudziny, zatrzymałam się i cofnęłam auto. Wysiadłam z auta a kot podbiegł do mnie miaucząc. Zabrałam go na letnisko. Kotka, bo tak się okazało, dostała jeść i ani myślała odejść. chodziła z ludźmi, kładła się u stóp. Bardzo łagodna i bardzo wychdzona. Musiałam wrócić do domu, a absolutnie nie mogę wziąć kota do domu ze wzgledu na mojego tymczasa Miodka. absolutnie niemozliwe. Poniewaz kot wyszedł z lasu i był bardzo wychudzony, dla bezpieczeństwa, aczkolwiek z ciężkim sercem, oddałam go na kwarantannę do lecznicy. Mam kontakt z wetem, wszystko jest dobrze. zaraz po kwarantannie poprosze weta o sterylkę. Za kilka dni muszę koteczke odebrać a [B]absolutnie nie mam gdzie ja umieścić[/B]. czy ktoś mógłby dać tej małej Dt? Kotka jest szarobura, bardzo drobna (waży około 2 kg). Dostanie wszystko co jej się nalezy: posłąnie, kuwetkę, odrobaczenie itd. Bardzo proszę o pomoc dla niej. Nie ma nawet imienia. Kotka znajduje się we Włocławku, ale dowioze jak będzie trzeba wszędzie.
  22. [B]Jeszcze raz ponawiam prosbe o dt dla 4 szczeniaków (pojedynczo) na terenie kujawsko - pomorskiego[/B]. Jest mnóstwo ogłosezń i telefonów, na razie nic się jeszcze nie wyklarowało, ale domy mogą znaleźć się z dnia na dzień.
  23. Akcja zakończona, wysterylizowano [B]4 suki[/B] w tym [U]szczenną[/U], wykastrowano [B]7-8 psów[/B], oraz ciachnieto [B]kotkę i kocura[/B]. Zostało jeszcze około 8 suk do sterylizacji. Prosze Ryska o relację.
  24. [quote name='furciaczek']Co na te chwile jest potrzebne, ja nie w temacie...wpadlam przypadkiem wczoraj czy przedwczoraj a nie bardzo mam czas zeby przebrnac przez caly watek:shake:[/QUOTE] Najbardziej potrzebna jest pomoc fizyczna na miejscu, poza tym pomoc w transporcie zwierząt, które z dnia na dzień znajduja domy. Dt dla szczeniaków i kociat w chwili wyjazdu Justyny, pomoc w szukaniu dla nich Ds. I cały czas kasa na sterylizacje, niestety. Kastrujemy tez psy, leczymy chore zwwierzęta. Odpchlamy i odrobaczamy (dwa szczeniaki w cierpieniach padły na robaczyce, interwencja weta byała za późno).
  25. Najbardziej żal mi 16letniego Castora, psa który kocha ludzi. Dzisiaj rano drżał z zimna. Co będzie na jesieni? [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/543/11afg.jpg/][IMG]http://img543.imageshack.us/img543/1319/11afg.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/37/55180641.jpg/][IMG]http://img37.imageshack.us/img37/9733/55180641.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
×
×
  • Create New...