Jump to content
Dogomania

ULKA12

Members
  • Posts

    6902
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ULKA12

  1. Zdjęcia cudne. Teraz tylko Pegy wysłać do domu i już.
  2. Ja chcę już iść spać, a przez Ciebie nie mogę.
  3. Ja się stanowczo domagam zdjęć Megan:mad:
  4. Tak są uprzedzeni. Pegi to w tej chwili najbardziej radosny psiak pod słońcem. jej ulubioną zabawą jest grzebanie mi w kieszeniach i szukanie smakołyków, albo rozpędza się i wskakuje na mnie. Jest dobrze.
  5. Botti przytul moją Borkę, jak już będziesz po drugiej stronie.
  6. Jeszcze nie, one były szczepione jak przyjechały do mnie więc jest jeszcze czas.
  7. Są takie szelki, które się zakłada wokół głowy i wokół tułowia, zapinane z boku, te są bezpieczne. Szelki zakładane tylko na przednie łapki i zapinane na karku są naprawdę niebezpieczne bo faktycznie dużo łatwiej z nich uciec niż z obroży. Kiedyś szukałam szelek w zoologicznym i niestety obeszłam wiele takich sklepów i dostępny był tylko ten drugi rodzaj szelek, a są naprawdę zdradzieckie :-) Co do czipa, to wiadomo, że najlepsza byłaby adresatka, tylko czasami dziwią mnie ludzie którzy adresatkę przypinają do obroży i na niej też prowadzą psa na spacer potem pies robi "cofkę" wyjmuje głowę z obroży i ucieka a nam zostaje obroża smycz i adresatka. Czip musi być zarejestrowany w jak największej ilości baz danych bo jednak to pierwsze sprawdzają schroniska po znalezieniu psa. Adresatka musi być metalowa, grawerowana, aby ludzie widzieli napis, adresatki zakręcane się nie sprawdzają bo po pierwsze ludzie nie wiedzą co to jest, myślą, że to taka ozdóbka przy obroży, a po drugie rozkręcają się i karteczka może wypaść.
  8. Pucek w czasie leczenia był najkochańszym pacjentem pod słońcem, dał ze sobą zrobić wszystko, nawet nie mruknął. Potem w domu opatrunków sobie tez nie zrywał, fakt na początku siedział w kołnierzu, ale potem już nie, i dalej nie kombinował przy łapkach. Ja mu te łapy zawijałam najpierw normalnym bandażem a potem takim, nie wiem jak to nazwać, samoprzylepnym?, tylko trzeba uważać aby go za bardzo nie dociągać.
  9. ja mam nadzieję, że to juz koniec przygód Megan. Z drugiej strony zastanawiam się czy nie zaczipować Peggy? Tak na wszelki wypadek. Ja mówiłam aby państwo poszli do jakiegoś sklepu budowlanego kupili ze 20 m linki to drogo nie wychodzi i Megan na niej prowadzali na spacer, ona nie potrzebuje sprintów tak jak młode psy. Do teko konieczna będzie adresówka i szelki i o tym też mówiłam ale nie wiem czy ludzie Ci kupili. Mnie osobiście bardziej podobała się wersja z pozostawieniem Megan tam gdzie jest niż przenoszenie jej do Katowic, tylko, żeby ci państwo zmienili trochę podejście do spuszczania Megan. Z drugiej strony Megan nigdy nie miała tendencji do ucieczek, zawsze się trzymała blisko człowieka. Przemyślcie sprawę zaczipowania Peegy, bo może warto.
  10. Tylko uważajcie, bo jak go przyzwyczaicie, to potem bez przerwy będziecie go musieli na rękach po schodach wnosić. SYMULANT!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  11. Mieszkanko Szafranka [URL="[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/708/2f676142de798088.jpg[/IMG][/URL]"][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/708/2f676142de798088.jpg[/IMG][/URL][/URL] [URL="[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/708/4bce5d1fdf7c3b1b.jpg[/IMG][/URL]"][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/708/4bce5d1fdf7c3b1b.jpg[/IMG][/URL][/URL] [URL="[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/708/0200bc92c9a1ba99.jpg[/IMG][/URL]"][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/708/0200bc92c9a1ba99.jpg[/IMG][/URL][/URL] [URL="[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/708/6f76286854ac2ea4.jpg[/IMG][/URL]"][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/708/6f76286854ac2ea4.jpg[/IMG][/URL][/URL] [URL="[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/708/d9bdf32af6aad0e0.jpg[/IMG][/URL]"][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/708/d9bdf32af6aad0e0.jpg[/IMG][/URL][/URL] [URL="[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/708/119470715cbfea40.jpg[/IMG][/URL]"][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/708/119470715cbfea40.jpg[/IMG][/URL][/URL]
  12. U nas w nocy było -14. Szafranek ma budę solidnie ocieloną, do tego grubo wyłożoną słomą. Zresztą cały kojec jest wyłożony słomą. Buda stoi na podwyższeniu a przed budą jest paleta drewniana aby mógł sobie spokojnie poleżeć. efekt jest taki, że Szafranek cały dzień leży przed budą na słomie a do budy wchodzi tylko na noc. Zresztą cały kojec jest osłonięty plandekami aby chroniły przed wiatrem, ma tam bardzo zacisznie. Rano dostaje suchą karmę dla psów aktywnych a wieczorem gotowane mięso z ryżem i warzywami podane na ciepło. Do tego wszystkiego jest tłuściutki i to go również chroni, ja to się boje, że po tej zimie to mu się jeszcze przytyje. Po południu zrobię fotki to zobaczycie w jakich warunkach zimuje Szafranek :-)
  13. Ja mam wrażenie, że taka pogoda bardziej służy Szafrankowi niż taka siąpiąca deszczem.
  14. Arthroflex najtaniej można kupić na allegro, najlepiej 500ml ten wychodzi najtaniej.
  15. Dziewczyny, tak jak mówiłam Margaret, nie ma co za długo przeciągać. Bo ja się boję, że to się źle skończy.
  16. [quote name='Dzika_Figa']\ Spróbuj postraszyć, że go odwieziesz do Ulki albo przywiążesz przy drodze - może podziała :diabloti:[/QUOTE] No nie!!!! Ja nie pozwolę, żeby moją osobą straszono jakiegoś rannego, biednego psa. Wypraszam sobie stanowczo:angryy::mad::mad::mad::diabloti:
  17. Witajcie, ja niestety nie mogę przyjąć suczynki ponieważ jestem zapsiona na maksa a do tego prawdopodobnie wróci do mnie jednaz moich byłych tymczasowiczek z nieudanej adopcji. Nie skreślajcie jej, to, że ma guzy listwy mlecznej to nie wyrok. Kiedys zabierałam moją ukochaną sunię Borę ze schronu miała otwarty guz, wszystko sie sączyło, weci a byłam u 2 dawali jej 2 tygodnie życia, też zalecali środki przeciwbólowe i czekanie na śmierc. Ale trzeci weterynarz powiedział, że co ma być to będzie, trzeba dac jej szansę i przeżyła, potem żyła jeszcze przez rok . Ktoś powie, że rok to mało ale dla mnie i pewnie dla niej był to najszczęśliwszy rok i zawsze powiem, że było warto. a sunia była starsza miała 10 lat a to jak na ON dużo. Wierzę, że jak trafi do ciepłego domku, zostanie zoperowana to wszystko wróci do normy. Jednak w czasie operacji usunięcia listwy mlecznej niech wet ją wysterylizuje wtedy zminimalizuje sie ryzyko nawrotu choroby.
  18. Idż jutro z nim do weta, tam mogą być przecięte ścięgna, albo coś w ranie zostało. Duża ta ranka czy tylko powierzchowna?
  19. Z nieba?? :-) Szafrankowi pewnie nie jest zimno ale teraz jak te mrozy idą to ja mam swoje schizy i kiedyś o 3 rano pobiegłam do niego bo mi się wydawało, że Szafranek przymarzł bo na pewno wylał swoją miskę z wodą. Zastałam go śpiącego w budzie :-) Budę i kojec ma wyłożony słomą, do tego wieczorem dostaje ciepłe jedzenie więc myślę, że będzie dobrze. w razie czego zawsze mogę go zabrać do domu ale on tam nie lubi być zamykany, zresztą z doświadczenia wiem, że nie jest dobrze gdy psa się przenosi z kojca do ciepłego pomieszczenia a potem znowu do kojca.
  20. Szafranek również dziękuje prawie osobiście :-) [URL="[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/690/bfcd4705652785c5.jpg[/IMG][/URL]"][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/690/bfcd4705652785c5.jpg[/IMG][/URL][/URL] [URL="[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/690/5525fa4365c6c21b.jpg[/IMG][/URL]"][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/690/5525fa4365c6c21b.jpg[/IMG][/URL][/URL] [URL="[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/690/8a16b15380cabf52.jpg[/IMG][/URL]"][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/690/8a16b15380cabf52.jpg[/IMG][/URL][/URL]
  21. [quote name='Mysza2']piękny z niego psiak. Ula z tym dorodnym futrem to ma co robić, ale utrzymuje do pięknie.[/QUOTE] A tutaj się zdziwisz bo to futro utrzymuje się samo, ja tylko czasami lekko wyczesuje, nic poza tym :-)
  22. Oni ja spuszczaj bo "tylko wtedy jest szczęśliwa" , mam nadzieję , że dotrzymają słowa. Jeśli o mnie chodzi to tak jak mówiłam, do mnie Megan może wrócić w każdej chwili ale to chyba niezbyt dobra opcja. Ale jeśli adopcja do Katowic będzie sie przedłużać to nie ma sensu czekać, bezpieczeństwo psa jest najważniejsze.
  23. Jeśli ktoś oczekuje otwartego radosnego psiaka, który cieszy się na widok człowieka to zdecydowanie nie jest dom dla Peegy. Ale jeśli ktoś szuka towarzysza do długich spokojnych spacerów, psa lubiącego przebywać w domu i spać, lub po prostu najwierniejszego i najbardziej kochającego przyjaciela to to będzie dom dla Peegy.
×
×
  • Create New...