-
Posts
3169 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by emdziolek
-
SUWAŁKI - Czarna sunia Lady WE WSPANIAŁYM NOWYM DOMKU!!
emdziolek replied to emdziolek's topic in Już w nowym domu
Paulina co Ty gadasz głupoty ze ja juz postanowiłam?? Nie po to robiłam watek zeby poprostu stwierdzić ze znalazłam suke w ciazy i nie poddam jej sterylce aborcyjnej tylko po to zeby cos wspólnymi siłami wymyslec. W chwili obecnej to ja nie wiem. [B]jaanna019[/B] - daj mi na pw do siebie nr gg albo tel, moze ewentualnie masz skypa to bysmy obgadały to i owo.. -
SUWAŁKI - Czarna sunia Lady WE WSPANIAŁYM NOWYM DOMKU!!
emdziolek replied to emdziolek's topic in Już w nowym domu
[quote name='blanka xd']A mnie ciekawi dlaczego może zostać tylko do porodu? Dlaczego nie możesz zaoferować jej opieki po porodzie kiedy będzie najbardziej tego potrzebowała? Pytam co ciekawi mnie ta granica: do porodu.[/QUOTE] Bo pocztakowo właścicielka mieszkania zgodziła sie tylko na tyle, czy to tak ciezko zrozumiec, ze jestesmy zależni od decyzji włascicieli mieszkania? [quote name='suślik']Bedzie problem ze znalezieniem domu dla suni i dla szczeniaka. O ile szczenie ktos moze ( zaznaczam [B]moze[/B] ) wezmie to co z sunia? To szukanie 2 domow. Po co zostawiac suni jednego szczeniaka? Jak wybierzecie tego do zostawienia a te do uspienia? I dlaczego sterylka aborcyjna nie wchodzi w gre? Jakos nie lapie tego tematu. Jaki jest stan suni, ze sterylka aborcyjna nie wchodzi w gre? Dzwonilas do innych wetow? Rozmawialas z innymi? W necie znalazlam 8 klinik weterynaryjnych. Rozmawialas tylko z dwoma. Moze warto skonsultowac sie z innymi weterynarzami w miescie? zadzwon do kliniki w Bialymstoku Wesoła 18, 85 742 38 00 Transport zawsze mozna jakos wykombinowac. Z Suwalk do Bialegostoku masz 123 km. To nie jest jakos strasznie daleko. Ja bym szukala innego wyjscia. Zostawienie dla suni jednego szczeniaka nie jest najlepszym ( wg. mnie ) wyjsciem.[/QUOTE] Sterylka aborcyjna nie wchodzi w grę ponieważ suka jest w zbyt zaawansowanej ciąży i jest to zbyt nie bezpieczne. Tak mi mówiło 3 wetów [B]KTÓRZY WIDZIELI SUKĘ NA ŻYWO [/B]i mieli możliwość zbadania jej! , taki mówili hodowcy, wiec sterylka aborcyjna odpada i koniec. Posłucham sie rady weterynarzy i doswiadoczonych hodowców. Co do zostawienia jednego szczeniaka - Mi sie ten pomysł też nie bardzo podoba bo nie bede potrafiła wybrac jednego a reszty uspic, moim zdaniem wszystkie powinny pójść do uśpienia. Ale wet prowadzący sunie powiedział że wg niego tak bedzie najlepiej dla zdrowia (bynajmniej psychicznego) suni ponieważ suka juz teraz mojego psa traktuje jak szczeniaka, kazdą zabawkę, widac u niej silne instynkty macierzyńskie. Ja tylko pisze to co mi doradził wet i hodowcy. [quote name='dreag']A co z suczką po porodzie, skoro może zostać u Ciebie tylko do tego czasu?? Pójdzie do schroniska ze szczeniakiem? Nie ma komu zająć się nią samą, a kto weźmie dwa??[/QUOTE] Wczoraj rozmawialiśmy z właścicielką i jej matką, oni wogóle nie chcą zeby ta suka tu była ze względu na to ze jest nienauczona czystości a gdy wychodzimy drapie w ściany. mieszkanie nie jest nasze wiec nie mozemy sobie na takie rzeczy pozwolic. Ja sama nie wiem co mam zrobic a wy wszyscy jeszcze na mnie najeżdżacie. Ja tu przyszłam szukac pomocy a dostaje z kazdej strony baty. łatwiej by było suke zostawic tam wtedy pod szkołą ale na szczescie i nieszczescie tego nie zrobiłam. Była inna opcja- oddania suki odrazu do schroniska. Ze względu na to ze suka jest za słaba na sterylke aborcyjną i wogóle jest za slaba na wszystko - zostałaby uspiona bo nie opłacałoby im sie jej leczyc itd. Kiedys zadzwoniłam do schronu jak po osiedlu biegała ciezarna suka , koło 55 dnia jak wtedy stwierdził wet w schronisku ale była tak chuda i tak słaba ze ani by nie odchowała szczeniat ani nie przeżyła by sterylki aborcyjnej wiec ja uspili - powiedzial mi to sam wlasciciel schroniska. Ze wzgledu na to ze sytuacja jest podobna postanowiłam zabrac ja do siebie i zastanowic sie co dalej. [quote name='Divi']Uważam, sukę trzeba wysterylizować jak naszycie i szukać jej domu, a nie doprowadzić do rozmnożenia, a ile będzie kosztować uśpienie szczeniaków i pomoc przy porodzie ? na to będziesz miał pieniądze.[/QUOTE] Nie wiem ile bedzie kosztowalo uspienie szczeniakow - zalezy ile ich bedzie. Pomoc przy porodzie - nie wiem, grosze bo to dobry wet, on wszystkie moje bezdomniaki leczył po kosztach leków, nigdy nie wział za to ani grosza dla siebie. [quote name='suślik']Na sterylke za slaba ale ma wystarczajaco sil na porod? Po co zostawiac jednego szczeniaka? Po co wydawac kase ( z ktora i tak jest krucho jak zaznacza autorka watku ) na oplacenie weta przy porodzie ( za darmo pewnie tego nie zrobi ) za uspienie szczeniakow, za sterylke pozniej dla suni i za ewentualne leczenie, ktore moze byc potrzebne po wyczerpujacym i tak juz nadszarpniete zdrowie suni? A co jesli wystapia problemy z listwa mleczna? A co jesli sunia po porodzie bedzie potrzebowala naprawde dobrej opieki weterynaryjnej a z tym sie wiaza dodatkowe koszty.[/QUOTE] Sterylke aborcyjna było by trzeba robic jej już teraz a urodzi prawdopodobnie za dwa tygodnie. PRzez dwa tygodnie ona zdąży dojsc do siebie na tyle zeby móc urodzic, taka jest opinia wetów i hodowców. Ja tez najchetniej zrobiłabym jej sterylke aborcyjne bo nie mam ani czasu ani kasy teraz zeby sie zajac szczeniakami i suką po porodzie. Nie wiem co robic. -
SUWAŁKI - Czarna sunia Lady WE WSPANIAŁYM NOWYM DOMKU!!
emdziolek replied to emdziolek's topic in Już w nowym domu
Bylismy u dwóch wetów. U jednek wetki która jest hodowcą beńków i Jacków i u tego co sie zajmuje sterylkami aborcyjnymi i ani jeden ani drugi nie zgodził sie na sterylke aborcyjna ze względu na stan suki. Dlatego decyzja jest taka że suka urodzi szczeniaki. Jak zacznie sie poród wet odrazu przyjedzie. Szczeniaki po narodzeniu zostaną uśpione. Jednego szczeniaka zostawimy suce do wychowania aby nie wystapiły komplikacje z listwą mleczną i psychiką suczki. Tylko co dalej? co z suka? Sunia może u nas zostac do porodu... co dalej?? -
to na pewno jest mix bulgotka francuskiego :) Piękna sunia, naprawde unikatowa.
-
SUWAŁKI - Czarna sunia Lady WE WSPANIAŁYM NOWYM DOMKU!!
emdziolek replied to emdziolek's topic in Już w nowym domu
dzieki za podpowiedź już do nich napisałam -
SUWAŁKI - Czarna sunia Lady WE WSPANIAŁYM NOWYM DOMKU!!
emdziolek replied to emdziolek's topic in Już w nowym domu
i co później z suka? Bede wiozła pociągiem suke po sterylce?:roll: -
SUWAŁKI - Czarna sunia Lady WE WSPANIAŁYM NOWYM DOMKU!!
emdziolek replied to emdziolek's topic in Już w nowym domu
Dzisiaj pojade dowiedziec sie dokładniej "ile weźmie"... U nich to zalezy od wielkości suki, od stanu zdrowia, od wszystkiego... Koło 17 pojedziemy i bedziemy gadac.. zobaczymy... -
SUWAŁKI - Czarna sunia Lady WE WSPANIAŁYM NOWYM DOMKU!!
emdziolek replied to emdziolek's topic in Już w nowym domu
Gadałam już z tym wetem co robi sterylki aborcyjne - nie poczeka z kasą, jak chcemy zrobić jej sterylke aborcyjną to trzeba mu kilka dni wcześniej dać znać i zebrać kase. A watpie zebysmy mieli kase na np wtorek. Także.... sami widzicie -
SUWAŁKI - Czarna sunia Lady WE WSPANIAŁYM NOWYM DOMKU!!
emdziolek replied to emdziolek's topic in Już w nowym domu
Wet powiedział mi to samo, że jest zbyt nie bezpieczne, że suka może sie wykrwawić, bądź nie wybudzić ponieważ jej organizm jest za słaby. Do porodu jeszcze jakieś dwa tygodnie. Przy dobrej opiece naszej i weta, sunia powinna dość na tyle do siebie że poradzi sobie z porodem. -
SUWAŁKI - Czarna sunia Lady WE WSPANIAŁYM NOWYM DOMKU!!
emdziolek replied to emdziolek's topic in Już w nowym domu
Tak jak pisałam ja mogę ją dać do drugiego weta co jej zrobi sterylke aborcyjną ale na to trzeba miec kase, ja moge ze 30 zł dac, a reszta? -
SUWAŁKI - Czarna sunia Lady WE WSPANIAŁYM NOWYM DOMKU!!
emdziolek replied to emdziolek's topic in Już w nowym domu
Nie napisałam ze nie zamierzam ich uśpic tylko ze ciezko mi bedzie. Bylismy u weta, jak zacznie sie poród mamy zadzwonic, przyjedzie, pomoze odebrac porod i odrazu szczenieta uspi. Mozna ją też zabrac do weta innego na sterylke aborcyjną ale na to trzeba mieć kase. Z Tozu Suwalkiego udało mi sie narazie tyle uzyskac ze zapłacą za te uzg, odrobaczenie i prowadzenie suki u weta, oni sami prawie wogóle kasy nie maja. A niestety u nas jest tylko jeden wet który zajmuje sie sterylkami aborcyjnymi i u nich trzeba płacic od reki, nie poczekaja. Mój wet sie tego nie podejmie. On sterylizuje ogólnie suczki, jest świetnym weterynarzem z powołania ale powiedział ze nie chce podejmowac takiego ryzyka. Przez dwa tygodnie sunia jeszcze moze dojsc do siebie na tyle zeby te szczenieta urodzic. Jezeli chcemy zrobic ta sterylke aboorcyjna to mysle ze najpóźniej w przyszły poniedziałek. I do tego czasu trzeba miec kase. a ja tej kasy nie mam. -
SUWAŁKI - Czarna sunia Lady WE WSPANIAŁYM NOWYM DOMKU!!
emdziolek replied to emdziolek's topic in Już w nowym domu
Ok to wieczorem wszystko wrzuce tutaj na watek. Ja nie wiem co mam robic, czy rezykować ta sterylke aborcyjna czy poczekac do porodu. Ale jak sunia urodzi szczeniaki to nie bede miała sumienia ich uśpic. Po za tym nigdy nei przyjmowałam psiego porodu. Po za tym potrzebuje rad jak opiekować sie suką w ciązy która jest w tak nieciekawym stanie psycho-fizycznym. Co jej podać żeby jak najszybciej poprawiło jej sie zdrowie, żeby jak najszybciej przybrała na wadze. Żeby nie ten duży brzuch i bujne futerko to wyglądała by jak wiekszosc psów z ligoty. -
SUWAŁKI - Czarna sunia Lady WE WSPANIAŁYM NOWYM DOMKU!!
emdziolek posted a topic in Już w nowym domu
Gdzie nie wyjde zawsze musi sie do mnie cos przyczłapać. I tak oto jest sunia, mały czarny kundelek, szkieletor totalny. Wychodziłam ze szkoły, widziałam ze dziewczyny wołąją jakiegos pieska, nie chciał podejsc. Kucnełam, zawołałam - przybiegła, wgramoliła sie na kolanka i nie zamierzała zejść. Ot ci los.. No to wziełam małą na ręce i odrazu kierunek wet. U weta USG- stwierdzenie- zaawansowana ciąża, ok 40-45 dzień. Za jakieś dwa tygodnie powinna rodzić. Suka jest zbyt słaba, za bardzo wychudzona i odwodniona aby podejmować sie sterylki aborcyjnej, istnieje za duże ryzyko że tego poprostu nie przeżyje. Sunia jest młoda - ma ok 1 roku, może półtorej. Jest malutka - do połowy łydki. Jest bardzo potulna, w relacjach z psami nie ma problemów. ale jest jeden duzy problem otóż, aktualnie wynajmuje z narzeczonym małe mieszkanko, niestety właścicielka mieszkania definitywnie mówi nie na dwa psy. NIe wiem co z tym fantem robic. Proszę, pomóżcie mi... nie wyrzuce jej przecież na ulicę, tym bardziej nie oddam do schronu suki w takim stanie bo uśpią i ją i szczeniaczki które ma w brzuchu. Pogadam dzisiaj z narzeczonym, może do czasu porodu uda mi się ją przetrzymać. Ale co dalej?? Prosze o pomoc.... Wieczorem wstawie jej zdjęcia. edit: dodaje kilka zdjęć suczki które udało mi sie zrobić zanim padł mi aparat: [URL="http://img850.imageshack.us/i/clipboard01dw.jpg/"][IMG]http://img850.imageshack.us/img850/6039/clipboard01dw.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img857.imageshack.us/i/dsc05474.jpg/"][IMG]http://img857.imageshack.us/img857/6339/dsc05474.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img24.imageshack.us/i/dsc05476fj.jpg/"][IMG]http://img24.imageshack.us/img24/132/dsc05476fj.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img69.imageshack.us/i/dsc05485j.jpg/"][IMG]http://img69.imageshack.us/img69/8018/dsc05485j.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img405.imageshack.us/i/dsc05486n.jpg/"][IMG]http://img405.imageshack.us/img405/2222/dsc05486n.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img189.imageshack.us/i/sukag.jpg/"][IMG]http://img189.imageshack.us/img189/9470/sukag.jpg[/IMG][/URL] Edit: Zbieramy na sterylkę aborcyjna. Lista deklaracji pienieżnych : dread - 20zł emdziolek - 50zł anna&137 -20zł -
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
emdziolek replied to dog_master's topic in Off Topic
Polecałabym Ci tego przedostatniego ;) Kolezanka go ma juz trzeci rok i śmiga dalej elegancko ;) -
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
emdziolek replied to dog_master's topic in Off Topic
[quote name='Malwa774']a wiesz moze jaką powierzchnie ma WACOM?? (ten co podałam link do zdjęcia) bo nie moge nigdzie o tym info znaleźć. I czy on ma takie ''funkcje'' wklej, wytnij, cofnij itd. itp.?? I w jakiej wersji językowej jest??[/QUOTE] Powierzchnia? mniejsza od pudełka na płyte CD.... funkcni takowych on nie ma, a produkowane są w róznych wersjach jezykowych, na płycie instalacyjnej zazwyczaj jest jezyk Polski ale jezeli chodzi o ten model to nie dam sobie za to reki uciac ze i tam bedzie Polski..... ma w miare dobrą czułosc no.. ale jest duże ALE... zeby móc na tym stworzyc cos ciekawszego potrzebna jest duza wprawa w obsłudze tabletu...no niestety powierzchnia jest mała zeby móc na tym swobodnie tworzyc -
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
emdziolek replied to dog_master's topic in Off Topic
jezeli chciałabys kupic którys z powyzszych polecam WACOM, to ten pierwszy, ma bardzo dobra czujnosc, pomimo małej powierzchni, da sie na nim całkiem sporo wykreowac ;) -
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
emdziolek replied to dog_master's topic in Off Topic
ja mam bardzo podobny z Apitek'a :) Naprawde swietny, ma bardzo dużą czułosc, nie trzeba nawet przykłądac rysika do powierzchni, tablet wykrywa ruch mniej-wiecej na centymetr od powierzchni ;-) Rysik bardzo wygodny, mozna sobie w tych wkwadracikach do okoła poustawiac skróty do programów lub opcji w programach np wytnij, wklej, cofnij itd. Polecam ;-) -
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
emdziolek replied to dog_master's topic in Off Topic
betty jak klikniesz to sie powiekszy :) to nie ctr tylko puli :P -
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
emdziolek replied to dog_master's topic in Off Topic
to ja wstawie kilka swoich komputerowych prac..: tablet: CSIKASZ FIRMA [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images39.fotosik.pl/500/c885f8215d56526fmed.png[/IMG][/URL] Teściowie :D [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images39.fotosik.pl/500/22db82780b118cc8med.jpg[/IMG][/URL] Malutka Sophie [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images47.fotosik.pl/505/4e4d6259ce77e205.jpg[/IMG][/URL] CSIKASZ FIRMA [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b10456c6200f7d8c][IMG]http://images45.fotosik.pl/506/b10456c6200f7d8cm.png[/IMG][/URL] touch pad :P Billy: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/505/5685a720863fc23dmed.jpg[/IMG][/URL] ołówkiem dawno sie juz nie bawiłąm ale gdzie mam Szczerbatka z tej bajki Jak Wytresowac Smoka, jak znajde to cykne foto i wstawie ;-) -
Czy ten psiak z watku zamojskiego to nie bedzie ten piesek który jest poszukiwany? [quote name='MyrkurDagur']Poszukiwany jest także chiński grzywacz owłosiony. Ma nieogolony pyszczek, w związku z czym czasami jest mylony z maltańczykiem, pudlem, itp. Nazywa się Lolo. Zaginął 25 listopada w pobliżu centrum Oławy. Ma 7 lat, ok 30 cm wysokości, waży 3-4 kg. W uchu ma zielony tatuaż z numerem 024G. Kontakt z właścicielami: 509 967 991 Kontakt ze mną: 888 845 133 jak dla mnie do złudzenia sa do siebie podobni...
-
Sochaczew - SZCZENIAKI - ktoś wyrzucił ze śmieciami W DOMU
emdziolek replied to luka1's topic in Już w nowym domu
a co u tego marlaczka z niebieskimi oczkami ? :) -
Jej , sliczna sunieczka.. mi sie wydaje ze ktos kupił sunie bo miała byc yorczkiem ale wyszedł taki cudny kundelek ... to wyrzucili..... Ja jestem z Suwałk, jak bedzie potrzeba to postaram sie pomóc..
-
Szczeniaczki z pod chmurki JUZ W SWOICH DOMKACH!
emdziolek replied to emdziolek's topic in Już w nowym domu
no i mamy happyend :) Wszystkie szczeniaczki w swoich nowych domkach, z 4 mamy stały kontakt poniewaz mieszkaja w okolicy, dwa mieszkaja pod miastem wiec nie widujemy ale mamy co jakis czas sprawozdanie :) Mamusia po zastrzyku. Proszę wiec o przeniesienie watku do szczesliwych zakonczen ! :) -
Szczeniaczki z pod chmurki JUZ W SWOICH DOMKACH!
emdziolek replied to emdziolek's topic in Już w nowym domu
Co nowego u psiaków... Cały czas szukamy domków dla 4 szczylków. Psiaki które sa u mojej kolezanki chyba za bardzo im rozrabiaja bo powoli sie poddaja wiec lepiej im poszukac domków. Ja dzisiaj rozwiesiłam kilka ogłoszen na osiedlu, odnowiłam ogłoszenia na dwóch suwalskich stronach. Domki pilnie poszukiwane. u mamusi nikt nie był, nie moge sie złapac z kolezanka która tam mieszka w przerosli zeby poszła zrobiła dla małej zdjecia. Mysle ze sunia wazy z jakies 13-15 kg. Ale po sterylce musiałaby miec DT chociaz na dwa tygodnie az sie wszystko ładnie pogoi a u nas jest ciezko nawet z tymczasem dla szczeniaków... -
Szczeniaczki z pod chmurki JUZ W SWOICH DOMKACH!
emdziolek replied to emdziolek's topic in Już w nowym domu
Sunia ktora poszła do kolegi zostaje u niego na stałe, jego mama zakochała sie w tym słodkim pysiu :) Mała nazywa sie Rasta. Psiaki od mojej kolezanki i jej chłopaka noszą imiona Skun i Ganja :P Psiaki u Olgi to Tede i Rysiu. Mały w domku stałym dostał imie Dree. Domku szukamy dla Tede i Rysia, oraz DT dla mamusi pieskow.