-
Posts
4914 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by egradska
-
[quote name='Alicja']to do jasnej anieli , [B]skoro[/B] sobie rady nie daje i [B]kocha te psy[/B] , to niech JE ODDA ... to będzie wtedy pomoc a nie wyręczanie zbieraczki yumanji z tego czego się podjęła czyli opieki ... Jeśli odda wtedy to będzie największe dobro dane tym psom[/QUOTE] raczej nie kocha, to uczucie wyzsze a priori wykluczajace zgode na cierpienie istoty kochanej, a coz dopiero przyczynianie sie do tego cierpienia. Nie kocha. :shake:Pytanie, po co jej te psy.:shake: I nikt nie ma watpliwosci, ze byloby im lepiej w innym, bardziej optymistycznym miejscu. Tyle tylko, ze nie widzialam zadnej propozycji, jak te psy mialyby trafic do tego miejsca. DObrowolnie nie odda, bo... (ja nie rozumiem czemu, nie rozumiem, po co jej te niekochane psy). Instytucje umyly rece, fundacja jest bezradna, media nie pomogly. Pytam wiec, kto i jak zabierze te psy? Nawet nie wiemy, gdzie one sa i czy w ogole zyja. To tym kontekscie pojawia sie propozycja mediacji, zeby przekonac te kobiete, skoro alternatywnego rozwiazania nie widac. Choc znajac jej zacietrzewienie z innych watkow, gdzie pienila sie w sytuacjach, ktore jej nie dotyczyly, to specjalnie w sukces takiej misji nie wierze. Jestesmy w martwym punkcie. Chyba, ze ktos z interweniujacych posiada wiedze, o ktorej nie wiemy, a ktora moze wplynac na radykalna zmiane losu tych nieszczesnych czworonogow.
-
Skinni powrót z adopcji !!!!Komplentny brak kasy !!
egradska replied to AGA35's topic in Już w nowym domu
[quote name='Kinia1984']Royal Canine High Energy[/QUOTE] Poprosze na skarpetowym o zakup takiej karmy dla niego, bidus jest straszny -
Skinni powrót z adopcji !!!!Komplentny brak kasy !!
egradska replied to AGA35's topic in Już w nowym domu
a jaka karme teraz je? edit: przegladalam dzis watki naszych skarpetowych beneficjentow i wsrod nich byl jeszcze jeden owczarek u yumy, Vader. Nie jest dokladnie napisane, co sie z nim stalo. Niby pojechal do domu, ale zadnych info z tego domu, i tytul watku niezmieniony. -
Skinni powrót z adopcji !!!!Komplentny brak kasy !!
egradska replied to AGA35's topic in Już w nowym domu
Kinia, ja nie widze fotek, jakis ZAKAZ LINKOWANIA mi sie pojawia (cokolwiek to znaczy). Domyslam sie, ze jest troszke lepiej, tak? Czy Skini je te kupska ze stresu, z wieczego glodu, czy juz tak mial wczesniej? I jeszcze jedno, napisz prosze, czy procz Skiniego i SZamana byly tam jeszcze jakies owczarki? -
Mysle, ze jednak FIGa i Moli chodzi o cos innego, a nie o bronienie yumy. CHodzi o napelnienie psich brzuchow, niezaleznie od tego, do kogo naleza. U nas jest psiolubna pani, ktora regularnie karmi psa sasiadow, bo prawowity wlasciciel "zapomina". Rozmowy z nim nic nie daja. Podstaw do interwencji ( a w konsekwencji - odwiezienia psa do schroniska, na szczescie u nas przyzwoitego) nie ma, bo pies nie wyglada zle. Nie wyglada zle, bo karmi go sasiadka. Jesli przestanie karmic, za jakis czas beda podstawy do odebrania. Ale to oznacza "jakis czas" morzenia psa glodem, a tego sasiadka nie chce, nie bylaby w stanie zniesc cierpienia tego niewinnego zwierzecia. Kwadratura kola, niestety. Do osob, ktore tam byly,mam pytanie, czy procz Szamana i Skinniego w tym przybytku " gdzie dostaja milosc" widzialy inne owczarki?
-
Zagłodzona Onka w Olku...Potrzebne deklaracje na karmę i weta...
egradska replied to madziakato's topic in Już w nowym domu
Madziu, o ktorej jutro ewentualnie planujesz jechac? -
Zagłodzona Onka w Olku...Potrzebne deklaracje na karmę i weta...
egradska replied to madziakato's topic in Już w nowym domu
Dziekuję, wolf, za relację:) Dobrze, że Kapri sie wyluzowala troszkę i poczuła bezpieczna. Oby tak dalej. Nie wiem, czy te laboratoria, do których jest wysyłana krew do badań, bedą działać pełną parą do poniedziałku... -
Vader młody ONek w BDT u yumanji szuka domu!!!
egradska replied to anett's topic in Już w nowym domu
czy ten piesek sie wyadoptowal? -
Oluś vel Onek, a właściwie Owen ;) zamieszkał w Kłodzku! :)
egradska replied to Zosia123's topic in Już w nowym domu
[quote name='Zosia123']Rozmawiałam z Państwem. Onek był dzisiaj bardzo grzeczny i spokojny. Tylko nie chciał jeść, tzn. nie chciał karmy, ale kurze łapki łaskawie przyjął ;) Został już wykąpany i wyczesany :) W piątek Państwo wybierają się do weterynarza.[/QUOTE] czyli jakos specjalnie glodny nie byl;) Dobrze, ze grzeczny chlopak, zbiera punkty na bezpieczna przyszlosc w przyjaznym miejscu. Jest szansa, ze domek sie tu do nas zglosi? -
Zagłodzona Onka w Olku...Potrzebne deklaracje na karmę i weta...
egradska replied to madziakato's topic in Już w nowym domu
bidusia, tak sie rozlozyla na tej trawce, kto wie, kiedy ostatnio widziala i czula cos innego, niz beton:shake: Oby sie okazalo, ze to "tylko" wyglodzenie, a nie chorobsko jakies... Odkarmimy, wzmocni sie i bedzie dobrze. Oby:thumbs: Dziekuje Wam, ze ja zabraliscie i zaopiekowaliscie:loveu: -
Zagłodzona Onka w Olku...Potrzebne deklaracje na karmę i weta...
egradska replied to madziakato's topic in Już w nowym domu
[quote name='ewa gonzales']sciskam kciuki i zapraszam na maly bazarus dla onusi [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/252737-Ratunkowy!-dla-oneczki-wyrwanej-z-koszmaru-zapraszam-sloniu-i-cegielki-do-10-05g22?p=22100746#post22100746[/URL] :bye: :bye:[/QUOTE] Dziekujemy ślicznie:loveu: Madziu, dostalam dla suni jeszcze 50 zl i już poleciało do CIebie. Spożytkuj na pierwsze potrzeby:multi: -
Moj dranioł też nie umiał się bawić, do tej pory nie umie się bawić z innymi pieskami, a trener stwierdził, że niektóre psy tak mają, zwłaszcza jeśli wcześniej były karcone/karane za beztroskie brykanie. Podobnie jak betka zastosowałam zabawki piszczące, a wielki entuzjazm wzbudził kong, faszerowany jakimi mniammniammami:multi:
-
Zagłodzona Onka w Olku...Potrzebne deklaracje na karmę i weta...
egradska replied to madziakato's topic in Już w nowym domu
[quote name='madziakato']Na moim koncie(nie SMON) jest wpłata od egradska - kwota 50,00 zł Egradska, jeśli się zgadzasz, by te pieniążki poszły na puszki to daj mi znać(mam rachunek na kwotę 47,40 -6szt. za Dolinę Noteci) Moja wpłata to na razie 10,00 deklaracji stałej- rachunek za puszki Bozita- 13, 80. Jutro zrobię oczywiście skan rachunków i poproszę Wolfa o potwierdzenie, że puszki dotarły(jutro) Czekam na info:-)[/QUOTE] Madziu, zrob, jak uwazasz. Na pewno nie zostawimy Cie samej z tym wszystkim. Trzymam kciuki za sprawny przebieg akcji;) edit: moze bazar imionkowy na poczatek:) Moim skromnym zdaniem sunia powinna miec imie zaczynajace sie od KA.... A to dlatego, ze dwa poprzednie wolfowe tymczasiki tak mialy i w super domkach wyladowaly:) -
Oluś vel Onek, a właściwie Owen ;) zamieszkał w Kłodzku! :)
egradska replied to Zosia123's topic in Już w nowym domu
Zosiu kochana, oczywiscie trzymam kciuki za Olusia:loveu: A tak poza tym,mam wielka prosbe. Jestes dla mnie wzorem wiarygodnosci, jesli chodzi o sprawdzanie miejsc, do ktorych oddajesz pieski na przechowanie. Pamietam, ze bylo ich sporo ( i pieskow, i hotelikow). Chcialam Cie prosic o napisanie na skarpetowym, ktore z nich polecasz. Po kolejnej aferze z pseudohotelikiem u yumanji chcialabym stworzyc baze miejsc, gdzie z czystym sumieniem mozna zostawic duzego psa na dt. -
Duzo sie dzieje w owczarkowym swiecie, dobrego i zlego:) Zaczne od tego dobrego: Mamy trzy nowe czlonkinie Rady, becie166 :multi:, Gonie:multi: (to nowa Pani naszego skarpetowego podopiecznego Cywila, ktory kwitnie jako Cyryl i cieszy sie zyciem na calego:loveu:)i Julie2011/Niunie123, ktora wrocila do nas:multi: [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Dobra wiadomosc jest taka, ze pechowy Olus/Onek ma szanse na obiecujacy dom i jutro do niego pojedzie. Potrzebne kciuki, zeby wszystko sie udalo i tym razem pech juz nie mial szans [/FONT][/COLOR][IMG]http://www.owczarek.pl/forum/Smileys/custom/smiley20.gif[/IMG] [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/234041-Oluś-vel-Onek-stracił-dom-od-16-02-2014-mieszka-w-hoteliku-bardzo-proszę-o-pomoc!!![/URL] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Zosia123, ktora umiescila go w hoteliku Tymczasik, juz niesmialo planuje, ze jesli Panstwo i Onek sie dogadaja, to na jego miejsce wyciagnie starutkiego owczarka Sylwestra, ktory nie radzi sobie w schronisku.[/FONT][/COLOR] [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249690-Sylwester-12-letni-ONek-w-schronie-Marnieje-chudnie-gaśnie-([/URL] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Dobre wiadomosci dotycza tez trzech owczarek z przekletego OLkusza (miejsce, ktore formalnie nie jest nawet schroniskiem, w ktorym dzieja sie rzeczy wolajace o pomste do nieba [/FONT][/COLOR][IMG]http://www.owczarek.pl/forum/Smileys/custom/n_baseball.gif[/IMG][IMG]http://www.owczarek.pl/forum/Smileys/custom/n_baseball.gif[/IMG][IMG]http://www.owczarek.pl/forum/Smileys/custom/n_baseball.gif[/IMG][COLOR=#000000][FONT=Verdana], o ktorych wiem od naocznych swiadkow tego horroru). Dwie z nich juz wyciagniete: jedna z potezna narosla na mordce (juz po zabiegu)- przebywa w tym samym hoteliku, co Olus [/FONT][/COLOR][IMG]http://www.owczarek.pl/forum/Smileys/custom/smiley20.gif[/IMG] [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/252059[/URL] [COLOR=#000000][FONT=Verdana] druga b. wycofana, w domu tymczasowym u madzikato z dogomanii, powoli sie otwiera i staje na lapy, jesli wyniki badan beda dobre, trzeba bedzie pomyslec o sterylizacji i znalezc najlepszy dom na swiecie. [/FONT][/COLOR]http://www.dogomania.pl/forum/threads/252478-Wycofana-DONka-z-Olkusza Trzecia, chudzinka, dla ktorej przeglosowalismy pomoc, moze sie powoli pakowac po nowe zycie. W zwiazku z awantura po kontroli u yumanji i odbieraniu psow w skandaliczno-masakrycznym stanie (yumanji, wstyd, hanba i obrzydliwosc:angryy:) rozgorzala dyskusja na temat warunkow w roznych tego typu przybytkach. Nasze Skarpetowe pieski przebywaja w roznych miejsach, w calej Polsce i dobrze byloby miec taka baze danych na temat tych dobrych i tych polecanych. Wspominana juz tutaj Zosia123 zna kilka z nich,bo zawsze osobiscie odwozi pieski i sprawdza warunki, poprosze ja, zeby zechciala rekomendacji udzielic i przestrog tez. Jesli ktos obecny na watku ma jakies wiarygodne informacje o roznych miejscach, przechowujacych bezdomniaki, to poprosimy o podzielenie sie ta wiedza. To bardzo wazne, moze dzieki temu unikniemy w przyszlosci takiego horroru, jaki zafundowala psom yumanji. Poki co w kilku miejcach dopatrzylam sie ostrzezen przed hotelikiem Psia Przystan w Kazimierzy WIelkiej, wiec zalecam daleko posunieta ostroznosc, jesli ktos mialby ochote tam zawiezc pieska. Pozwole sobie tutaj podzielic watpliwosciami uzytkowniczki meps: [COLOR=#000000]Znalazłam czas na poczytanie i pooglądanie wątków w których występuje „Hotelik Psia Przystań”.[/COLOR] [COLOR=#000000]Ponieważ w jakiś sposób poparłam go wysyłając pieniądze na Lobo, chciałabym mieć możliwość napisania na ten temat.[/COLOR] [COLOR=#000000]Obejrzałam zdjęcia nie tylko tu na forum ale również na FB zgodnie z sugestią właścicielki.[/COLOR] [COLOR=#000000]Swoją drogą na FB hotelik występuje pod 3 różnymi adresami.[/COLOR] [URL]https://www.facebook.com/hotelik.psiaprzystan[/URL] [URL="https://www.facebook.com/pages/Hotelik-dla-psów-Psia-Przystań/370653509740671"]https://www.facebook.com/pages/Hotel...70653509740671[/URL] [URL]https://www.facebook.com/psiaprzystan[/URL] [COLOR=#000000]Obejrzałam wszystkie. Z mojego punktu widzenia to czy ściany są białe czy żółte psom nie robi różnicy. Również kwiatki na ścianach obawiam się, że nie są dla nich najważniejsze. Przeraziła mnie jednak podłoga. Nie wyobrażam sobie trzymania zwierzaka w takich warunkach. Czy właścicielka chciałaby by jej dzieci biegały po betonowej podłodze cały czas na bosaka? ( uprzedzając niedomówienia sama mam dziecko i to porównanie nie wydaje mi się za daleko posunięte).[/COLOR] [COLOR=#000000]Podobno w hoteliku był remont. Jeśli remont dotyczył pomalowania ścian w boksach dla trzody chlewnej to gratuluję pomysłu. Jeśli natomiast remont do tej pory nie został zrobiony to jak można przyjmować psy reklamując hotel. Czy właścicielka była by zachwycona jeśli w reklamowanym hotelu zamiast pokoju dostała by miejsce w piwnicy? [/COLOR] [COLOR=#000000]Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie psy w hotelu mogą mieszkać w domu. Rozumiem, że niektóre mieszkają w boksach na zewnątrz. Ale takie boksy muszą spełniać warunki do trzymania psów. Pies to nie trzoda chlewna i nie posiada racic, co za tym idzie podłoga na której będzie stał przez długi okres nie może być betonowa.[/COLOR] [COLOR=#000000]Jeśli chodzi o spełnienie warunków zgodnie ze standardem Unii Europejskiej to niestety odkąd Unia prostowała banany i ślimaka zrobiła rybą przestała być dla mnie wykładnikiem normalności. Póki co mam jeszcze możliwość posiadania własnego poglądu na większość spraw, jak większość wolnych ludzi w Unii Europejskiej.[/COLOR] [COLOR=#000000]Poczytałam wątek Bena i mimo najszczerszych chęci nie przyjmuje do wiadomości, że pies na zdjęciach, który wygląda jakby zobaczył UFO reaguje tak na widok aparatu. Są poprzednie zdjęcia i jakoś wygląda na nich inaczej. Nie jest moja intencją dociekać co się stało, jednak wyjaśnienia mnie nie przekonują. Rozumiem, że to pies z problemami tym bardziej wymaga fachowej opieki. Uprzedzając domysły -tak miałam możliwość obserwowania psa ze schroniska z lękiem, który doprowadzał go do nienormalnych zachowań agresywnych. Pies ma w tej chwili 8 lat i miewa się dobrze.[/COLOR] [COLOR=#000000]Nie chciałabym wchodzić w prywatne życie właścicielki ale również nie wyobrażam sobie prawidłowego zajęcia się hipotetyczną ilością 30 psów w dwie osoby jednocześnie mając dwoje małych dzieci, których wychowanie zajmuje wystarczająco dużo czasu. Żeby była jasność piszę to z perspektywy matki.[/COLOR] [COLOR=#000000]Reasumując[/COLOR] [COLOR=#000000]Mam własnego psa, którego nigdy nie wysłałabym do takiego hotelu. [/COLOR] [COLOR=#000000]Mój pies jest specyficzną rasą i zanim pojęłam decyzję o jego pojawieniu się u nas w domu, przemyślałam i przeanalizowałam swoje i swojej rodziny możliwości. [/COLOR] [COLOR=#000000]Oczywiście jako właściciel jednego psa mam zapewne spaczony pogląd na warunki w jakich powinno przebywać zwierzę. Jest to pogląd oczywiście subiektywny ale mam do niego prawo.[/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana] Konkluzje znalazlam na watku Lobo: [/FONT][/COLOR]http://www.dogomania.pl/forum/threads/251929-Lobo-wyrwany-z-Olkusza?p=22097592#post22097592 [COLOR=#000000][FONT=Verdana] A hotelik w Kazimierzy interesuje nas o tyle, ze na Owczarku pojawial sie na wszystkich watkach, gdzie byly psy do przechowania, i wlasciwie, tylko tam. O ile wiem, zaden z nich tam nie trafil [/FONT][/COLOR]
-
[quote name='Mazowszanka2']A można wiedzieć który ? Na PW oczywiście. Płacę parę deklaracji stałych, chciałabym wiedzieć czy słusznie. Jak widać zdjęcia psów na tle trawy nie zawsze odzwierciedlają stan faktyczny.[/QUOTE] Ja tez poprosze o taka informacje. Skarpeta wspiera owczarki w roznych hotelikach.
-
KANIS w nowym domu! trzymajcie kciuki, żeby tym razem się udało...
egradska replied to kakadu's topic in Już w nowym domu
W maju minie rok, odkad Kanisek stracil dom w Rudzie. Zabierajac go wtedy, nie osmielalam sie marzyc, ze musi tylko poczekac 5 miesiecy i bedzie mu juz dobrze i bezpiecznie:multi: Pozdrawiamy domek i sciskamy pieska:loveu: -
Sylwester: 12-letni ONek za TM. Dziękuję wszystkim za pomoc!
egradska replied to Zosia123's topic in Już w nowym domu
[quote name='Zosia123']Niewykluczone, że Onek zwolni miejsce w hoteliku :) Tak więc zapala się światełko dla Sylwestra :)[/QUOTE] Podziwiam CIe, Zosiu:loveu: I trzymam kciuki za pozytywny rozwoj sytuacji:) -
Zagłodzona Onka w Olku...Potrzebne deklaracje na karmę i weta...
egradska replied to madziakato's topic in Już w nowym domu
Madziu, ja deklarowane wsparcie przeleje na Twoje konto, zeby na pierwsze potrzeby juz bylo. Bo z konta skarpetowego kazdy wydatek musi byc poparty faktura. Skarpetowa Przyjaciolka z Chorwacji, ktora swego czasu pomagala w utrzymywaniu Kanisia, obiecala wsparcie i w tym roku. edit: a jak Maxio ma brzuszkowe sensacje, o doskonale go stabilizuje takie cos: [url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/naturediet_karma/naturediet_karma/62211[/url] Moje psisko najbardziej lubi jagniecine albo krolika:p -
Tylko ze w takiej sytuacji trzeba by zgadywac, co konkretnie potrzebne:shake:
-
Kto moze napisac, co sie teraz dzieje z Szamanem? Mial jakies badania? Kto jest osoba decyzyjna w jego sprawie? Czego potrzebuje (jakies leki? karma weterynaryjna?)
-
[quote name='Nutusia']Szerloku - nawet nie masz najbledszego pojęcia jak dobrze wyszedłeś na tej przesiadce z auta do auta ;) Ogon jak pawie pióro, no, no... czekam na foty z patelni! :)[/QUOTE] ja tez czekam:) Irenasowa, pozdrawiam serdecznie:)
-
Zagłodzona Onka w Olku...Potrzebne deklaracje na karmę i weta...
egradska replied to madziakato's topic in Już w nowym domu
Na dobry poczatek moge przelac 50 zl dla suni. No i burza mozgow potrzebna, zeby strategie logiczna ustalic. Ona moze byc nie tylko wyglodzona, moze tez byc chora:shake: -
Zagłodzona Onka w Olku...Potrzebne deklaracje na karmę i weta...
egradska replied to madziakato's topic in Już w nowym domu
Jestem, Madziu. Czy te fotki, ktore mam na mailu, mozna tutaj wstawic?