-
Posts
11174 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Martens
-
Podnoszę..
-
Ja miałam oprócz Baryłki jeszcze psiaka jamnikowatej wielkości i zwsze używałam 2 skórzanych smyczy. Baryłka w miarę chodziła przy nodze, więc szła od zewnątrz, a psiurek pomiędzy nami - zeby trochę go opanować, bo często się kręcił na wszystkie strony. Ale i tak najczęściej wyprowadzałam je osobno, chyba że na dłuższy spacer - wtedy zwykle razem.
-
śmieszne lub straszne sytuacje z czworonogami
Martens replied to Paulina14's topic in Wszystko o psach
A fakt, kaganiec niesiony w ręce budzi respekt :p -
A ja nie paliłam 9 dni, i od 3 dni znowu (odkąd moja kumpela przyjechala ze studiów.. ale ona rzucała od miesiąca i też na mój widok pękła:diabloti: ) :placz: :placz: :placz: O ludziki dajcie mi moc przestać znowu :modla: :modla: :modla: :wallbash:
-
Mój wychodzi 3 razy dziennie - nie ma jakichs ustalonych godzin, ale zazwyczaj jest to coś koło 8.00-10.00, 15.00-17.00 i 21.00-23.00, czasem później. (Nie łażę całe 2 godziny - to taka granica w godzinie wyjścia). Na ogół dłuższy spacer ma miejsce rano i/albo wieczorem - jakoś nie lubię łazić w dzień, zwłaszcza latem, co zresztą jest z korzyścią dla psa w czasie upału :)
-
Podnoszę.. Tak bym chciała ją wziąć ale naprawdę nie mogę :-( :-( :-( I też się dziwię że nie ma kolejki chętnych.
-
[quote name='_ChiQuiTa_']Przedstawiam mojego olbrzyma :) [IMG]http://i49.photobucket.com/albums/f298/migotkatbg/Kotki/a4.jpg[/IMG][/QUOTE] Jaki słodki okrągły brzuszek :loveu:
-
Nie wiem, czy jestem w stanie poradzić coś nadto, co Golden Dreams, jesli chodzi o taki problem. Sama mam podobny z moją suką i naprawdę nie wiem jak reagować, gdy po kilku sekundach obwąchania (na smyczy) doskakuje do obcego psa z zębami. Z tym, że moja nie ma upodobania do jakiejś wielkości psów - raczej spotyka to psy które zachowują się ulegle, niepewnie. Staram się przy takich psich spotkaniach być spokojna, nie napinać smyczy, chwalić sukę, zanim dojdzie do spięcia, wprowadzać miłą atmosferę, ale efekt jest marny :cool1: Jeśli pies zachowuje się tak tylko na smyczy to jeszcze pół biedy. Zawsze można uniknąć kontaktu, choć wiadomo że to nie o to chodzi. Bo o ile można nauczyć psa mijania innych i niereagowania (odwracanie uwagi itp.), to co zrobić, jak wpłynąć na zachowanie psa, kiedy ten już się z innym obwą****e, to sama nie mam pojecia. Kto pomoże? Jak myślisz, czy psiak może próbować bronić Ciebie? To możliwe, skoro nie zachowuje się tak puszczony luzem. Czy próbuje wtedy ze wszystkich sił znaleźć się między tamtym psem a Tobą? Jeśli nie, to skutkiem jest raczej uraz (kojarzy że w czasie tamtego pogryzienia był na smyczy) i jakieś ogólne zwiększenie dyscypliny niewiele tu da.
-
[quote name='Agnisia =)']Wszystko dobrze, tylko ta osoba powinna zrobić to szystko zanim pies zacznei ją obszeczekiwać, żeby nie nagradzać za szczekanie tylko za spokój.[/QUOTE] Zgadzam się, my fault :oops:
-
No sunia, do góry :multi:
-
Mi szkoda jeszcze bardziej :placz: :placz: :placz: Tyle przeszedł ten łagodny pysio..
-
Ja marzę o maliniaku, ale mam w tej chwili 1 dużego psiura i brak kasy na drugiego :-( W dodatku drugi koniec Polski :-( Ale w suni się zakochałam z miejsca, na razie pomogę chociaż bannerkiem.
-
[quote name='bellatriks']Gratuluję, tak trzymaj;) Życzę powodzenia w walce z nałogiem :klacz:[/QUOTE] Nie dziękuję ;) Tylko mam nadzieję, że nie wejdę kiedyś na Dogo i nie zobaczę wątku o testowaniu piwa na zwierzętach :cool1:
-
Tydzień bez papierosa.. :cool1: Ostatnio kumpel, który też rzuca, miał kryzys wiary w zwycięstwo z nałogiem i uraczyłam go opowieścią o tym, czego dowiedziałam się w tym wątku. I pomogło, nie zapalił. Z tym, że on palił prawie 10 lat, więc nie wyobrażam sobie jak mu ciężko :shake: Ale jeśli chodzi o mnie, to stwierdziłam, że o wiele gorsze od rzucania fajek jest odchudzanie :lol: Albo 100%-owa abstynencja :evil_lol:
-
Na razie nie zagłosowałam, bo dopiero zaczynam testować Eukanubę. [quote name='Asti']Ja się tak zastanawiam, co kupić. Kulka przez poprzednią karmę (hipermarketówkę :/ ) dostała tak silnego uczulenia, że dostaje teraz antybiotyk, miała dwa zastrzyki - więc to ostrzeżenie dla Was wszystkich, żeby nie kupować psom żadnych świństw (ja dawałam Friskies). I zastanawiam się, co kupić mojej psinie. Royal czy Eukanubę? Kulka ma 7 lat, jest małym kundelkiem (30 cm), dość aktywnym, ale z lekką nadwagą. Co polecacie (chodzi mi o konkretny rodzaj karmy)?[/QUOTE] Ja mam 8-letnią suczkę średniej wielkości. Ja tez wcześniej kupowałam tańszą karmę (głównie Pedigree) i mimo że jakichś szczególnych kłopotów nie było, postanowiłam przejść na coś lepszego. Poza tym po marketówce pies robił kupę nawet 3 razy dziennie i chwilami zastanawiałam się czy on czasem nie wydala wiecej niż zjada :p Zdecydowałam sie na razie na Eukanubę Mature Small & Medium Breeds. Po paru dniach jestem o tyle zadowolona, że pies robi kupę raz na dzień i to o wiele mniejszą niż wcześniej, więc chociaż coś z tej karmy w nim zostaje :lol: Je ją chętniej niż Pedigree. Natomiast kiedyś gdy miałam próbkę Royala Medium Adult, to w ogóle jej zjeść nie chciał :roll: Wahałam się między tą karmą a Royalem Medium Mature, ale w końcu przekonało mnie to, że Eukanuba w przeciwieństwie do Royala nie ma barwników i konserwantów. No i cena podobna, ale Eukanuba ma mniejsze dawkowanie, co przy finansowym przeskoku na 2 razy droższą karmę nie było dla mnie bez znaczenia.
-
A czy realne jest, żeby taka osoba do obszczekania była "podstawiona", i gdy pies ja obszczeka, np. ukucnęła, zaproponowała patyk do zabawy, czy właśnie kamyczek, pochwaliła, dała smaka (choć skoro pies smaków nie lubi to pewnie odpadaja)? Może coś takiego by psu pomogło?
-
Ponadzmysłowe postrzeganie u psów - czyli historie o duchach...
Martens replied to Behemot's topic in Wszystko o psach
W sumie to kiedy podążam gdzieś z mojego pokoju, zwłaszcza w stronę kuchni (drzwi do łazienki są obok), pies i tak wstaje w nadziei na spotkanie przy lodówce. :eviltong: -
Ma słodki pysio w kropeczki :)
-
Ponadzmysłowe postrzeganie u psów - czyli historie o duchach...
Martens replied to Behemot's topic in Wszystko o psach
Ja szłam do kibelka a pies siedział ze mna w lazience :oops: -
W sumie to dopiero od września paliłam ale nie jest lekko. Dziś mi sie fajki śniły :diabloti: Ale nawet na imprezie w niedziele nie zapaliłam :cool3: Serdeczne podziękowania dla założyciela wątku :multi:
-
Chyba po prostu trzeba wziąć 2. osobę do pomocy, i załóżmy ty trzymasz przód, za obrożę, a pomocnik tylną połowę, np pod brzuchem, i tak trzeba isc gdzie pies nie ma gruntu i próbować.. Ja tak uczyłam moją sunię, i teraz świetna z niej pływaczka. Ostrzegam, że pies przy takiej nauce potrafi nieźle podrapać, kiedy majta łapami w wodzi i trafi na twoją nogę :evil_lol: Najważniejsze to żeby pies nie wyciagał przednich łap nad wodę, tylko żeby położył pysk mniej więcej na powierzchni. Najczęściej psy które nie umieją pływać, próbują stawać na tylnych nogach i z tym właśnie trzeba psa oswoić, żeby tak nie robił.
-
Po tym jak przeczytałam ten wątek, przetrawiałam go kilka dni. Efekt jest taki, że od 5 dni nie pale :sweetCyb: :sweetCyb: :sweetCyb:
-
Ponadzmysłowe postrzeganie u psów - czyli historie o duchach...
Martens replied to Behemot's topic in Wszystko o psach
Na to wygląda. Chyba nie da się tego racjonalnie wytłumaczyć. Ja kiedyś po co straszniejszym czytanym horrorze zabierałam psa ze sobą, kiedy szłam w nocy siku :cool1: -
Ja do nauki prawie w ogóle nie używam smaków, a jeśli już to takich średnio smacznych. Psica uwielbia żółty serek (no ale tłusty, słony i niezdrowy więc dostaje ilości śladowe) i kawałeczki wędliny, ale to już dla niej smaki 'za smaczne' - wtedy blokuje się jej jakaś klapka w głowie. Mogę gadać, pokazywać, itp. a ona nie obdarzy mnie nawet śladową uwagą, tylko gapi się na smaka i za nim idzie - potyka się o własne nogi :cool1: Więc jako smaka używam kawałeczka chleba, bo wtedy mam większe szanse w konkurencji o psią uwagę. Ale jako nagroda i tak najlepiej działa piłeczka albo pochwała słowno-ręczna - im bardziej zrobię z siebie debila, tym bardziej pies uradowany :loveu:
-
Śliczniutka :loveu: