Jump to content
Dogomania

togaa

Members
  • Posts

    17025
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by togaa

  1. [B]Beluniu[/B], to wszystko się zadziało dzięki Tobie !!! Gdyby nie Ty, nie było by watku i nie trafiła by tu J[B]ustyna ![/B]!! W dzisiejszych czasach bezpłatny tymczas to cud !!!! CUD !!!
  2. Dzięki za wieści [B]Justynko[/B] ! Ależ Ona piękna i szczęśliwa.. Ludzie odebrali jej wolność, nic dziwnego że szaleje...Ma co nadrobić. [IMG]http://images61.fotosik.pl/829/6ee75d9f5c6a2943med.jpg[/IMG]
  3. [QUOTE]szkoda, że Irys nadal na działkach... [/QUOTE] [B]Irysa [/B]nie odpuścimy. A [B]Oneczkę[/B], tak jak to było umówione, zabrała póznym wieczorem tymczasowa Pańcia. Mam nadzieję że dojechały szczęśliwie. [B]Justynko[/B] ! czekamy z niecierpliwością na wieści .
  4. [quote name='bela51']Oferta bardzo zachęcająca:lol: Tylko co z sunią ? Czy jest w schronie? Nie wydali jej komus przypadkiem?[/QUOTE] Sunia nasza !!!:multi::multi::multi: Rano [B]Kasia[/B] mimo zagrypienia , szybciutko wyciągnęła małą ze schronu. Ależ to miły psiak! Radosny,wesoły, pysio uśmiechnięte, wciąż klei się do człowieka. Najważniejsze , że czeka już na Oneczkę[B] DT[/B] u [B]Justyny na Śląsku.:loveu::multi:[/B] Kochana [B]tamb[/B] przygarnęła małą do wieczora, , aż tymczasowa [B]Pańcia [/B]przyjedzie i zabierze...!!! [IMG]http://images64.fotosik.pl/826/e99b8a1cfb1731d0med.jpg[/IMG] [IMG]http://images62.fotosik.pl/825/cbcf4b82c63beab8med.jpg[/IMG] [IMG]http://images65.fotosik.pl/825/026e151eb8034141med.jpg[/IMG] [IMG]http://images64.fotosik.pl/826/c35348d4aa33fb19med.jpg[/IMG]
  5. [quote name='toyota']U nas w schronisku dokładnie tak samo ! Ludzie adoptują psy na łańcuch, w ogóle tego nie ukrywając. Na ścianie schroniska co prawda wisi napis "nie wydajemy psów na łańcuch", ale nikt tego nie respektuje. Również takie wymiany są na porządku dziennym. Debil zwraca psa z idiotycznego powodu i wychodzi z następnym ! Suki nie sterylizowane, psy czasem też nie kastrowane, bo nie przywiązują do tego wagi. Jak pies dłużej siedzi to zdążą wykastrować, a jak krócej, bo jest atrakcyjny (młody, ładny czy w typie rasy), to wydają bez kastracji. Adoptujący musi posiadać co prawda dowód osobisty i pies zostaje na niego zaczipowany, ale nie podpisuje się żadnej umowy adopcyjnej gwarantującej cokolwiek. Była nawet sytuacja, że sąsiedzi zgłosili fakt trzymania suki adoptowanej ze schroniska alaskan malamute w niewłaściwych warunkach- pozostawionej samopas w stajni w boksie końskim bez jedzenia i wody na kilka dni. Pojechałam na miejsce, porobiłam zdjęcia i reakcja schroniska była żadna, bo pies jeszcze nie był zagłodzony (przez 4 dni bez jedzenia wyglądał jeszcze normalnie). Powiedzieli, że nic nie mogą zrobić, co wcale mnie nie dziwi, skoro nie dają żadnej umowy do podpisania. Sąsiedzi powiadomili schron, bo babsko, które adoptowało malamutkę, ma jeszcze 2 psy na łańcuchu pod gołym niebem i oni je żywią, więc się załamali kolejnym psem. Babon tam w dodatku nie mieszka, tylko przyjeżdża raz na kilka dni. Załamujące jest to wszystko. Sorry, nie będę już zaśmiecać wątku.[/QUOTE] Przerażające że takie sytuacje w wielu schronach to norma. Podjechałam tam dzisiaj. Nie chciałam zbyt blisko podchodzić, bo dziadek się kręcił 'po obejściu" . Pies chodził w kojcu luzem . Wysprzątane. Gnojownik zasypany. Pilnuje się. Ciekawe, czy na noc go wiąże na łańcuch?
  6. [QUOTE][B]Togaa[/B], prosiłabym o kontakt na PW. [/QUOTE] Zrobione ;) Oby tylko sunia była nadal w schronie, to jest światełko w tunelu. Trzeba niestety poczekać do pn.
  7. [quote name='Nikaragua'][COLOR=#000000]Wyciągnęłam męża na spacer z psem [/COLOR]:smile:[COLOR=#000000] Pól godziny w jedną stronę samochodem. (do Kotowic) Ale pola cudne, słoneczko grzało, ptaszki śpiewały.... [/COLOR]:Dog_run:[COLOR=#000000]tylko na koniec Nika się wytarzała w g. Teraz mimo protestów [/COLOR]:motz:[COLOR=#000000]jest już czysta i pachnąca ;)[/COLOR][/QUOTE] Stare numery Twojej[B] Nikus[/B]i.:evil_lol:
  8. W sumie to dobrze świadczy o Pani.
  9. Czyli nie wiadomo co z przeprowadzką ?
  10. [quote name='wiewoira']To piszę już teraz żeby uniemożliwić tą "adopcję" W środę będąc na szkoleniu osobiście słyszałam że sunia jest rezerwowana na ogród ale... ludzie może krzywdy nie robią ale nie mają zamiaru zawracać sobie głowy psem i zgłębiać jej potrzeby,ma wyglądać na psa stróżującego ale nie przeszkadzać i nie być uciążliwa ... Ta sunia w żadnym razie nie może trafić do takiego "domu" !!!!![/QUOTE] "Na ogród" czyli znowu buda ?
  11. [quote name='Marycha35']Faktycznie, debilizm jakowyś!!! Malamut na łańcuchu, taaaa, jak motyl w butach betonowych, bez sensu! Eidt: jest szansa, żeby dowiedzieć się, co to za domek ewentualnie ONeczkę zabierze???? W jakie ręce ją los pacnie tym razem???[/QUOTE] Dziewczyny ze schronu tu zagladają ,to może coś się wywiedzą, o ile inf. o adopcji jest prawdziwa. Z własnego doświadczenia wiem, że schron nie udziela takich informacji.(ochrona danych osobowych)
  12. [quote name='bela51']Zaglądam, ale zadnych dobrych wiesci nie widac...[/QUOTE] I nie zanosi się, [B]beluniu.[/B] W Statucie schronu znalazłam zapis [I]o sterylizacji i kastracji w celu ograniczenia populacji bezdomnych zwierząt.[/I] Tylko jak widać, nijak to się ma do schroniskowych praktyk. Wydać na łańcuch młodziutką, niesterylizowaną sunię !!!! Brak słów !
  13. [quote name='Poker']Ale bieluśki :crazyeye: W perhydrolu go moczyłaś czy co ? Śliczny taki zarośnięty ,ale pewnie niedługo wpadnie pod sekator u oneczki03. Jak zgodnie żyją z Ingusią :loveu:[/QUOTE] Z[B] Igusią [/B]jako tako, ale z [B]Pepelem [/B]różnie bywa.;) Od 5 dni mam ramię w kolorach fioletowo-zielonych. [B]Pepi[/B] zagnieżdził mi się na kolanach, czego [B]Lol[/B] nie mógł ścierpieć i przypuścił desant z powietrza. Z kanapy skok na fotel, kolejny fotel i wylądował na [B]Pepesiu.[/B] No i się podziało !:cool3: Dobrze że aloes [B]Oneczki03[/B] był pod ręką.
  14. [quote name='Malgoska']a ten schron to ktoś kontroluje?[/QUOTE] Dobre pytanie. Dzisiaj dziewczyny kilka razy podjeżdżały pod to miejsce, sprawdzając co się dzieje ? Dziadyga w kojcu sprzątał gnojowisko. [IMG]http://images61.fotosik.pl/806/57752b8512621294med.jpg[/IMG]
  15. [quote name='bela51']Zagladam w nadziei na jakies wiesci...[/QUOTE] Oneczkę dziewczyny widziały dzisiaj w schronie, w kołnierzu. :crazyeye: Przed chwilą dowiedziałam się że została wysterylizowana Podobno w sobotę mają Ją ogladać jacyś ludzie???
  16. [quote name='Malgoska']skandaliczne warunki, i co niby ten pies ma mu tych kur pilnować?[/QUOTE] Poza tym ręce opadają nad schroniskową głupotą. Facet zwraca Oneczkę bo zagryzła kury, a wychodzi z malamutem. To schron nie wie, że to psy z ogromną pasją łowiecką, że żadne z nich stróże, że do życia potrzebują człowieka i pracy? Ten biedny pies kompletnie zdziczeje na tym odludziu, pozostawiony na całe dnie sam sobie. I z góry wiadomo jak to się skończy dla kur.
  17. [quote name='Malgoska']on tam mieszka ten stary dziad? czy ma tylko działke?[/QUOTE] Tam jest pusto, żywej duszy. Szopy, jakieś grządki. Coś w rodzaju ogródków działkowych. Dziad trzyma tam kury, które mają lepsze warunki niż ten pies . Dojeżdża jakimś gratem , ale chyba nie codziennie co było widac przez weekend. Rano wysłałam wiadomośc do Mamamutów. Podałam link do tego wątku. Zobaczymy? Tak tam mniej więcej wygląda; [IMG]http://images64.fotosik.pl/806/564f8dc8fec85894med.jpg[/IMG]
  18. [quote name='Nikaragua']Obiecany bazar [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/251893[/URL][/QUOTE] [B]Poker;[/B] [QUOTE]Bazar [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/251900-Wszelakie-ciuszki-i-dodatki-dla-SBM-Do-28-03-g-22?p=21991353#post21991353"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...3#post21991353[/URL][/QUOTE] [B]Pamela555[/B] [QUOTE]I kolejny: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/251935[/URL] ;-)[/QUOTE] Dziewczyny kochane, brak słów.! Dzięki, dzięki, dzięki ... [B]MikAga[/B] Słoneczko !!!! nie wiem jak Ci dziękować ? Kolejny raz pamiętasz o naszych psiurach! Buziaki wielgachne za bazarki [B] rozi[/B] i wczorajszą wpłatę na stowarzyszeniowe konto! [B]200,00[/B] zł to ogromna pomoc !!!! Dziękujemy,kochana!
  19. Wczorajsze foty; [IMG]http://images64.fotosik.pl/805/0a0c7d9997122144med.jpg[/IMG] [IMG]http://images62.fotosik.pl/805/e2bfd3375b0df028med.jpg[/IMG]
  20. Facet byłby skłonny Malamuta oddać. Ma ktoś jakiś pomysł? Dzisiaj miał nalot policji i inspekcji weterynaryjnej. Musiał dostał cynk ze schronu , bo gdy dziewczyny przyjechały z policją, pies był spuszczony z łańcucha, w garach była karma i woda, teren ogarnięty. Oczywiście zaprzeczał wszystkim zarzutom . Dostał tygodniowy termin na zlikwidowanie gnojowiska , poprawienie warunków itp...
  21. [B]Nasze interwencje. [/B] Jest ich dużo, brakuje czasu by wszystkie nagłośnić. Tu zrobię wyjątek. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/251973-ONECZKA-MALAMUT-to-miał-być-ich-dom-na-długie-lata-Koszmar-schroniskowych-psów?p=22002555#post22002555[/URL] [IMG]http://images63.fotosik.pl/800/83e7213b88b767edmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images61.fotosik.pl/800/c2272c4626bcab78med.jpg[/IMG] [IMG]http://images65.fotosik.pl/802/c06673bfcd74f794med.jpg[/IMG]
  22. [B]ONECZKA, MALAMUT to miał być ich dom na długie lata. Spójrz gdzie trafiają schroniskowe psy.?[/B] Trzęsę się ze złości … Dostaliśmy zgłoszenie, że na dzikich działkach, (opustoszałych o tej porze roku,) od 2 tyg. w koszmarnych warunkach trzymana jest młoda ONKA. Pojechaliśmy tam. Sunia młoda, zadbana, na oko w dobrej kondycji. Ewidentnie nie pasowała do tego miejsca. Na szyi łańcuch tak krótki , że nie miałaby szans wejść do zbyt ciasnej, zresztą rozwalającej się budy. Obok budy gnojowisko zajmujące 1/3 ‘kojca”. Jego ogrodzenie miejscami oplecione od wewnątrz kolczastym drutem. Kilka brudnych , pustych naczyń. Sunia w kompletnym otępieniu, dygocąca, przerażona, ogon podkulony. Postanowiliśmy poobserwować to miejsce, „zapolować” na właściciela. (Pomogły nam w tym osoby, które z okna miały wgląd na działki.) W piątek na działkach pusto, tak samo w sobotę i w niedzielę . W poniedziałek do południa dostajemy cynk że pojawił się właściciel. Nim dotarłyśmy na miejsce, facet zniknął ale zniknęła też i sunia. Smycz z kolczatką wisiała dalej na szopie, czyli nie poszli na spacerek… Odczekaliśmy kilka godzin, ONKI dalej nie było. Zadzwoniłam do schronu, opisałam psa i zapytałam czy taki dzisiaj do nich trafił ? Kobieta gdzieś tam kogoś pytała , w końcu zaprzeczyła . Tymczasem dostajemy cynk, że wrócił właściciel a w kojcu pojawił się …malamut.!!!! Kolejny telefon do schronu i znowu zaprzeczenie . Żadnej Onkowatej suczki nie przyjmowali. W końcu zadzwoniła nasza Szefowa, przedstawiła się z imienia , nazwiska, opisała sytuację i wtedy dopiero usłyszała, że miły, starszy Pan [B]zwrócił [/B] niewdzięczną Onkę , bo zagryzła kurę . Na pociechę dostał MALAMUTA. Wracamy na działki. Faceta już nie ma, ale jest pies. Trudno dociec czy młody czy stary? W brudnym garnku pojawiła się woda, na kamieniach żółte biegunkowe placki . Pies ma poraniony nos, jest ewidentnie chory. Sprawę wieczorem zgłosiliśmy na Policję . Pozostaje pytanie jak długo jeszcze schroniska będą wydawać psy, koty byle gdzie, byle komu, aby tylko zbyć i mieć zwierzę z głowy? Gdzie wizyty po adopcyjne? Przecież mogą je robić pro zwierzęce fundacje, stowarzyszenia, wolontariusze.? Wystarczy stosowny zapis w umowie adopcyjnej. Jak długo wolontariat będzie traktowany jak zaraza? Los tych biednych psów leży nam na serce. Zwłaszcza Oneczka potrzebuje pilnej pomocy, potrzebuje człowieka. [FONT=&amp] Mam nadzieję że nasza interwencja nie zablokuje Jej w schronie, jako ‘dowodu w sprawie’? Jesli ktoś ma pomysł jak pomóc , prosimy o kontakt. [/FONT][FONT=&amp]Sami tego finansowo , czasowo, organizacyjnie nie uciągniemy. Mamy psów , kotów ponad miarę i możliwości. [B]Wydatki:[/B] karma marzec 2014r.....105,00 zł [U]karma czerwiec 2014.....115,00 zł[/U] razem; [B] - 220,00 zł [/B][/FONT] [FONT=&amp][SIZE=2][B][B][I][COLOR=darkred]Nr konta dla osób , które chciałyby wesprzeć Lolusia:[/COLOR][/I][/B][/B][/SIZE] [B][I][B][SIZE=2][COLOR=darkred]Stowarzyszenie humanitarno-ekologiczne Dla Braci Mniejszych[/COLOR][/SIZE][/B][/I][/B] [B][I][COLOR=#8b0000][SIZE=2]43-300 Bielsko-Biała[/SIZE][/COLOR][/I][/B] [COLOR=darkred][FONT=Times New Roman][SIZE=3][I][B]46 1140 2017 0000 4202 1012 0220[/B][/I][/SIZE][/FONT][/COLOR] [COLOR=darkred][B][FONT=Times New Roman][I]tytułem : Darowizna na cele statutowe; Pomoc dla Lary [/I][/FONT][/B][/COLOR] [B]Kontakt w sprawie suni;[/B] tel;Bielsko-Biała; 502329612, e-mail; [EMAIL="[email protected]"][email protected] [/EMAIL] [IMG]http://images64.fotosik.pl/802/53c1a5573b47ed7bmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images61.fotosik.pl/799/7991a072fe91e71fmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images64.fotosik.pl/802/44722b0fb9952422med.jpg[/IMG] [IMG]http://images63.fotosik.pl/800/3194c046464392aamed.jpg[/IMG] [IMG]http://images61.fotosik.pl/799/1d45f8e8374f63b4med.jpg[/IMG] [/FONT]
  23. [quote name='bela51']Jaka biedna, przestraszona i sliczna. Togaa, ona chyba nie ma wątku ?[/QUOTE] Nie ma, ale jeśli nikt nie zadeklaruje chęci pomocy wyciagnięcia jej ze schronu,to watek nie ma sensu. Sunia przebywała na dzikich działkach.Wczoraj zniknęła, a na jej miejsce pojawił sie nowy pies,malamut. Zgłosiliśmy sprawę na policję.Mam nadzieję że przez to nie zablokujemy suni w schronie? . Nie chcę już zaśmiecac tego wątku.Zobaczymy co przyniesie dzisiejszy dzień? [B]Bela51,[/B] edytuję ; wątek m.inn. suni [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/251973-ONECZKA-MALAMUT-to-miał-być-ich-dom-na-długie-lata-Koszmar-schroniskowych-psów?p=22002555#post22002555[/url]
  24. Ta śliczna, młoda ONECZKA na gwałt potrzebuje pomocy. Fizycznie ‘ na oko’ jest ok., ale psychicznie to wrak psa. Przerażona, dygocząca na widok człowieka, ogon wciśnięty pod siebie. Tak spędziła ostatnie dwa tygodnie. Wczoraj ‘właściciel’ zwrócił psa do schronu, ma więc dużą szansę że trafi do podobnych warunków. Na gwałt trzeba ją stamtąd wyciągnąć. Sama tego finansowo , czasowo, organizacyjnie nie uciągnę. Mamy psów , kotów ponad miarę i możliwości. Sunia przebywa w schronisku w Bielsku-Białej. Mój tel; 502329612 [IMG]http://images62.fotosik.pl/801/16ef3817aa357106med.jpg[/IMG] [IMG]http://images64.fotosik.pl/801/06f242666e505505med.jpg[/IMG] [IMG]http://images63.fotosik.pl/799/08d27b2fc2a4a7b1med.jpg[/IMG] [IMG]http://images62.fotosik.pl/801/33418a2c91d6b829med.jpg[/IMG] [IMG]http://images65.fotosik.pl/801/97a2153b6e920bfcmed.jpg[/IMG]
  25. [B]ewatar[/B] ostatnio wchodziała na dogo końcem stycznia br. Może znowu zajrzy ?
×
×
  • Create New...