Jump to content
Dogomania

maciaszek

Members
  • Posts

    23614
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by maciaszek

  1. [quote name='majafaja']A Na Moloskach Jest?[/QUOTE] Tak, jest: [url]http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?t=5431[/url] I też bez rezulatu :(
  2. [quote name='joaaa']I jak dzisiaj Dragonik????[/QUOTE] Jak na razie na stronie Emira nie ma nowych wiadomości. Martwię się :( :( :(
  3. Trzymajmy kciuki za Dragona... "[B]3 stycznia 2006, 21.00:[/B] Wynik rtg potwierdza ropne zapalenie płuc; od rana stan bez zmian." :(
  4. ==> [B]Beata R[/B] Sorry za zamieszanie, ale sama się już pogubiłam w tym plątactwie i pyskówkach :( Naprawdę chciałabym, żeby się to już skończyło i żeby ten wątek znow stał się Dragonowy. Tym bardziej, że to Dragon potrzebuje teraz pomocy. ==> [B]czarok[/B] Wiem, że świeże info jest na stronie Emira, ale wtedy, gdy o to pytałam jeszcze ich nie było. A poza tym dobrze by było gdyby i tu te informacje się pojawiały. Kopiuję zatem: "3 stycznia 2006: 3.01. godz. 12.00 - stan Dragona nieco sie poprawił po podanych nowych lekach; ma jednak duszności i ropny, obfity wyciek z nosa nadal sie utrzymuje; odkrztusza wydzielinę z płuc; Stan jego lekarze w dalszym ciągu określaja jako poważny." I przestańcie się kłócić!!!! :mad: :mad: Pies jest najważniejszy....
  5. To proszę powiedzieć gdzie teraz najlepiej wpłacać pieniądze na Dragona (i pod jakim hasłem), aby nie było zamieszania? I czy ktos może donieść jak czuje się pies??????
  6. Drogie Panie, przestańcie się kłócić, bo: - po pierwsze większość z nas nie wie o co chodzi, a taką wymianą zdań wciągacie ludzi w tą sprawę, więc może wyłuszczycie co takiego się stało. A jeśli uważacie, że to sprawa między Wami, to załatwiajcie ją proszę przez priv. - po drugie - tu najważniejszy jest pies i może jednak na nim się skupimy. Powiedz nam Emir jak czuje się Dragon. Albo dodaj coś na stronę fundacji.
  7. [B]Ale o co chodzi??? [/B]W czym jest problem?? I najważniejsze: jak czuje się Dragon??
  8. Na AFN ciągle widnieje pod hasłem Szkielecik.
  9. Dzięki :) No to pozwolę sobie przekopiować: "[B]1 stycznia 2006, 18:00:[/B] Stan zapalny się utrzymuje. Pokazala się silna biegunka; Dragon dostaje kroplówkę, leki przeciwbiegunkowe (enteroferment) i jest żywiony pozajelitowo. Jutro bedzie mial pobraną krew do badania."
  10. Więc (nie zaczyna się zdania od więc.. ;) ) powiem Ci, że weterynarze niekoniecznie mają rację. Mój dogo był kastrowany w wieku 4 lat z powodów zdrowotnych (był nadpobudliwy seksualnie i wet zalecił kastrację właśnie po to, by nie kastrować go w podeszłym wieku, kiedy pojawią się problemy z prostatą) i po kastracji takie zachowania dominacyjne kompletnie zniknęły. Nie miał ich co prawda na taką skalę jak Twój - dominował tylko znane mu osoby (np. przychodzących gości, którzy nagle stawali się ważniejsi od niego :) ), nie skakał w ogóle na obcych. Nie mniej jednak w bardzo krótkim okresie po wykastrowaniu zachowania takie zniknęły kompletnie.
  11. Generalnie pies powinen mieć swoje posłanie i nie spać w łóżku pana, bo (poza aspektem wygody spania) może nastąpić wtedy zaburzenie hierarchii w stadzie. Może, ale nie musi. Wszystko zależy od rasy, charakteru psa i właściciela oraz ogólnego podejścia do psa (traktowania go na codzień w znaczeniu: ustalanie hierarchii w stadzie). Ja mam 5-letniego doga argentyńskiego, który śpi w łóżku, ale jak go wypraszam ;) to schodzi bez szemrania i nigdy nie miałam sytuacji, by pokazał mi zęby, bo chcę wejść do łóżka albo go zrzucam. Ale nie raz słyszałam o sytuacjach, gdy pies (niezależnie od wielkości) potrafił powarkiwać na właściciela albo wręcz nie wpuścić go do łóżka, bo uznawał je za swoje legowisko (a pan/pani powinna pójść spać na ziemię :) ). Nie ma na to reguły (choć "zasady dobrego wychowania" psa mówią o tym, że pies powienien jednak mieć swoje legowisko, na którym my możemy siadać, ale pies nigdy nie powinien wchodzić na "legowisko" nasze) i jak sądzę, większość z nas śpi ze swoimi czworonogami :).
  12. Takie zachowanie bardzo często jest objawem dominacji czy też próby zdominowania człowieka. Zgadzałoby się to tym bardziej, że piszesz, że traktuje w ten sposób nieznane lub nowo poznane osoby - chce im pokazać kto tu rządzi. Jakie są wyjścia? Można psa wykastrować (w taki wypadku jest do tego wskazanie, choćby z tego powodu, że psy nadpobudliwe seksualnie na 99% będą miały na starość problemy z prostatą). Można go też oduczać takiego zachowania konsekwentnym traktowaniem i pokazywaniem gdzie jest jego miejsce, czyli - pies skacze na kogoś, odwołujesz go (jeśli się nie da, ściągasz za obrożę), karcisz słowem (fe, nie wolno), każesz wykonać jakąś komendę (np. siad) i pies musi sobie chwilkę w niej wytrwać. Możesz też w międzyczasie wykonać kilka przyjaznych gestów w stosunku do "napastowanej" osoby (ustalanie hierarchi). I tak do skutku (czasami trzeba to powtarzać po kilkanaście razy...). Jeśli taka sytuacja ma miejsce w domu możesz psa wyrzucić z pokoju, odizolować go na chwilę (psy tego nie lubią, jest to dla nich dość dotkliwa kara).
  13. Kurcze... :shake: Trzymam kciuki za Dragona. Mocno, bardzo mocno. Wszystkim dogomaniakom życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku, a Dragonowi ZDROWIA !!!! Czekamy na wieści (oby dobre).
  14. Jeśli ten ew. wyjazd za granicę jest pewny na 100% (wiadomo, że zawsze może się coś zmienić, ale...), to może wartoby poszukać na tych kilka miesięcy ([B]=> Mafaja[/B] - no właśnie ILE DOKŁADNIE??) Regalowi domu/domów tymczasowych? Wiem, że szukacie takiego cały czas, ale myślę, że potencjalnym chętnym łatwiej będzie podjąć decyzję o wzięciu psa na tymczas, gdy będą wiedzieli kto i kiedy dokładnie go od nich odbierze. Albo ew. opłacić mu na ten czas hotel...
  15. [B]Modliszka84 [/B]- czy Regal miał/ma wystawioną aukcję na Allegro? Może warto by spróbować?
  16. Właśnie o czymś takim myślałam, dzięki za szczegółowy opis :)
  17. Piękne psisko :) Powinien szybko znaleźć domek, bo takiego kochanego potwora ;) nie da się nie chcieć wziąć :)
  18. O matko, co za złośliwiec jeden :lol: Nie może przyjąć do wiadomości, że kobietę głowa boli? ;) Trzymam kciuki za szybki koniec tego "przeciągania liny", bo o ile kłapanie zębami Owcy nie jest bardzo szkodliwe (jak myślę), to sikanie Dragona śmieszne już nie jest... Duży pies - duże siki :(
  19. Głaski i całusy w wielki łeb dla Dragona, a dla Ciebie Marie :oops: Jak masz taką możliwość, to zrób i wrzuć trochę zdjęć wielgasa :) Jeśli czegoś będzie Ci potrzeba mów!!!
  20. Albo tak się w sobie zakochali, że świata poza sobą nie widzą :lol:
  21. Biedny psiak :( Pewnie potencjalnych "biorców" zniechęcają problemy z jego oczkami... Bo nie wierzę, że nikt nie chce takiego ładnego sharpejka :( Ludziska nie bójcie się problemów, bierzcie tego kochanego psiaka, przecież on cierpi :-(, a dzięki komuś z Was może miec super życie... Czy zakładałyście mu aukcję (za 1 zł) na Allegro?? Może warto spróbować?
×
×
  • Create New...