Jump to content
Dogomania

taks

Members
  • Posts

    5279
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by taks

  1. I jeszcze jeden mit,że sterylizacja suki jest wprowadzaniem jej w jakiś nowy nieznany naturze stan. Otóż cykl hormonalny u suczek różni się od kobiecego tym właśnie, że u suk naturalnie występuje faza jakby spoczynku (nieaktywności) hormonalnego jajników, która właśnie odpowiada takiemu stanowi jak po sterylce.A więc ta ingerencja w naturę nie jest taka straszna, bo natura zna ten stan.Obrazowo można powiedzieć że sterylka nie czyni z suki istoty bezpłciowej a jedynie modyfikuje długość okresów cyklu. Niestety z pieskami sprawa wygląda zupełnie inaczej- jądra są aktywne "na okrągło":evil_lol:
  2. Dodam tylko dla porządku,że po szczepieniu ( każdym i na wściekliznę też) piesek może być przez 2-3 dni w trochę gorszej formie i trzeba to mieć na uwadze. No i odporność na wściekliznę nie przychodzi w chwili wbicia igły więc trzeba uważać na ew. spotkanie z "dziczyzną" (lasy, łąki)
  3. taks

    Kłopoty z sunią

    A to już jasne....Obawiam się, że to z nudów - są do kupienia w sklepach zoo gryzaki ze skóry właśnie (preferuję takie ok. 30 cm. pałki z samej skóry bez wapna i odbieram gdy zostaje "ogarek" grożący połknięciem w całości). Czemu niektórzy namiętnie żują gumę? - bo lubią:razz: jak ta suka....
  4. taks

    jaka kupa taki pan

    No własnie te "sypiące się" kupki po kościach i gryzakach. Jak sobie pomyślę że ten żwirek przeorał jelita to:-( papier ścierny przy tym to pieszczota
  5. taks

    Kłopoty z sunią

    Ja też nie rozumiem w czym problem:oops:
  6. :crazyeye::crazyeye::crazyeye:"Sikał na swoje posłanie...to normalne...":shake:
  7. I co z małą?
  8. A ktoś się spodziewał ,że podstawą karmy jest polędwica i kotlety jagnięce? Jeśli w ludzkim jedzeniu przemyca się świństwa to cóż się spodziewać po psim. Pocieszające jest tylko to że nie wszystko jest trujące ( choć obrzydliwe tak)
  9. Po drożdzach może zdarzyć się biegunka.Sporo piesków nie najlepiej je toleruje - trzeba ostrożnie sprawdzić. A te "ranki" - no nie wiem czy sam kerabol wystarczy....
  10. Kerabol to biotyna i cynk. Laveta - nie znalazłam składu poza informacją ,że to "preparat witaminowy" (bardzo nie lubię gdy nie podają dokładnie składu:angryy:)Na Twoim miejscu nie łączyłabym tego. Raczej jak już to coś z NNKW
  11. No dokładnie też tak uważam. "Książkowo" powinno się usuwać całą listwę to daje znacznie większą pewność ale...Cięcie duże , rekonwalescencja długa. U starszej suczki chyba lepiej myśleć o jej dobrobycie teraz niż wybiegać daleko w przód.
  12. Po usunięciu czeka Cię już do końca psiego życia codzienna pielęgnacja oczka. A i to nie gwarantuje ,że z oczkiem będzie wszystko OK. Więc popieram jak wyżej.
  13. "wczoraj bardzo dużo wymiotowała" oj to nie jest dobrze. Może przedzwoń do weta, który ją operował. I nie dawaj jej jedzenia jeśli zwraca wodę.
  14. A w jakiej kategorii Saba startuje - junior czy senior? Zrobiłabym też ( najpierw) badania krwi ( leukocyty, chemia)
  15. Oj tak - gnaj do weta. I koniecznie poproś o kroplówkę bo się psina odwodni na amen.
  16. "Drgawki" podczas snu , powarkiwania, poszczekiwania to ZUPEŁNIE NORMALNE. To jest [U]taka faza snu[/U] , w której występują właśnie takie reakcje i [U]to nie ma nic wspólnego z agresją . [/U]Natomiast to co opisujesz też nie wydaje mi się być zapowiedzią agresji. Raczej jest to chyba niepokój psiaka ,który jest senny a nie czuje się całkiem bezpiecznie w nowym miejscu. Takie powarkiwanie na wszelki wypadek. ( "chce mi się spać więc zapamiętajcie, że jestem groźny i nie róbcie mi nic złego jak całkiem zasnę") Myślę ,że możesz być całkiem spokojny o siostrę.
  17. No i olej lniany- też dodawany do jedzenia
  18. A byłaś z tym u weta? Chyba trzeba....
  19. Wycierać chyba nie powinny.Raczej loki mogą się załamać. U "ciałciałków" np stosuje się szelki ze skóry szytej w rulony (a nie paski )właśnie dla ochrony wspaniałej grzywy.
  20. No i fajnie bo przecie kuń też krótkowłosy jest:diabloti:
  21. Hakunia serca nie masz- taki trudny poród i teraz dziecko na poniewierkę chcesz oddać?:evil_lol: Kropeczka już Ci zaufała i pokochała a Ty twarda jak głaz?:eviltong::eviltong::eviltong:
  22. Tak dla pewności przypominam co znaczy "niejadek" To piesek , u którego z CAŁA PEWNOSCIĄ brak apetytu nie wynika z choroby i ma na to "papiery od weta". Marnie jedzą pieski chore, rozpuszczone ( próba wymuszenia lepszych kąsków wzmacniana sukcesami) i karmione złym jedzeniem - a prawdziwe "niejadki" to zaledwie ta marna resztka pozostała po wyeliminowaniu w/w przyczyn.:eviltong:
  23. Na psach w potrzebie -inne ktoś oferował klosz pooperacyjny ale w Poznaniu chyba
  24. Jeśli tak wyraźnie cierpi to pogadaj z wetem o środkach przeciwbólowych.Być może słabo na nie reaguje i trzeba zmodyfikować dawkę. Przy okazji powiesz o tym sączeniu bo to tak do końca normalne nie jest (wszystko zależy ile wycieku i jak długo) bIEDNA MALUTKA
  25. No nie [B]tylko nie to[/B]:-(:-(:-( Wbrew wszystkiemu myślę, że bark wiadomości to dobre wiadomości
×
×
  • Create New...