Jump to content
Dogomania

taks

Members
  • Posts

    5279
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by taks

  1. Ja bym powiedziała inaczej - pomogło wiele osób Z tych nam znanych Foksia i Dżekuś, Pani red. Heida włączyły się dzielnie i z tego co wiem owocnie do "akcji" Byli też zupełnie nieznani na dogo a życzliwi Harbutowicom ludzie, którzy nie odmówili pomocy Amicus chce rozliczenia faktur dopiero od lipca a przecież braki są większe bo z całego roku... Był poważny problem ale na szczęście wygląda na to że dzięki trosce o harbutowickie zwierzaki wyzwoliło się masę dobrych fluidów w ludziach i jest szansa, że ten rok skończymy w zgodzie i spokoju:lol:
  2. [quote name='Mraulina']Jest taka sugestia jak wyżej: [/quote] Na szczęście trochę ludzi się mocno postarało i faktury będą. Bardzo serdecznie w każdym razie dziękuję i za rady:lol: i za zainteresowanie:loveu:
  3. [quote name='anndzia'] Czy osoby niepełnoletnie mogą chodzić z psem same do weta?[/quote] no jasne, że mogą zwłaszcza jak nie chodzi o jakiś zabieg tylko konsultacje ( może nawet taniej wyjdzie;)) PS to na zdjęciu nie wygląda na czerniaka ( za bardzo uszypulony :roll:)raczej na jakiegoś brodawczaka ale i tak może warto usunąć skoro tak szybciutko urósł. I byc może to się da zrobic w miejscowym znieczuleniu.
  4. niewinny "pieprzyk" to plamka pigmentowa w skórze - jest zupełnie płaski i poza ciemniejszą barwą niczym się od otaczającej skóry nie różni.Jeśli wystaje jako narośl to już pieprzykiem nie jest i powinno jednak budzić podejrzenia - najlepiej pokazać wetowi. Szczególnie jeśli coś szybko rośnie albo zmienia wygląd. Jest sporo odmian nowotworów wychodzących ze skóry z czerniakiem na czele które są bardzo groźne i szybkie usunięcie może psu nawet uratować zycie. Uważam że lepiej przesadzić z ostrożnością niż zaniedbać. Moja suka żyje tylko dzięki szybkiej operacji usunięcia czerniaka - a wierzcie mi , wyglądał bardzo niewinnie i aż mi było głupio jak toto pokazywałam pierwszy raz wetowi -ot mała czarna lekko wypukła plamka na łapce , jakby się maluteńka pesteczka z arbuza przykleiła i ani nie bolało ani nie swędziało...a histopatologia pokazała juz IV, najwyższy stopień zaawansowania
  5. No tośmy się dowiedzieli jak się "naturalnie" hoduje i rozmnaża a i jeszcze że nadprodukcja psów w Polsce to [B]błahy[/B] problem ( tak tak BŁAHY a nie błachy jak biegły w ortografii Hextor napisał)
  6. danka1234 - paczuszka z fantami dziś ruszyła:lol:
  7. [quote name='Martens']Pognębcie jeszcze trochę dziewczynę, na pewno to zostanie i będzie chciała pytać jeszcze o cokolwiek :shake:[/quote] Nie wydaje mi się aby się tu komuś krzywda działa:roll: chyba przesadzasz;) A pytanie było co najmniej niepokojące - na prawdę nie zastanowiło Cię to zawężenie zainteresowania do krycia i to wczesnego?:cool3:
  8. [quote name='dominika.95']Mam pytanko bo jeszcze takiego na forum nie wiedziałam ;) : Jaki minimalny wiek powinien mieć pies aby móc nim pokryc sukę ? Jak możecie to podajcie jaki dla małych psów, jaki dla dużych psów ? Pozdrawiam.[/quote] A co małe rozmnażanko planujemy?:mad::angryy: Minimalny wiek reproduktora dla danej rasy jak i prawo krycia w hodowli określa ZK ( m.in. kwestia uzyskania uprawnień hodowlanych ) więc radzę się tam zwrócić z pytaniem . A pseudohodowlę i krycie kundli kundlami to można sobie zafundować jak tylko pieski "wolę bożą" poczują -nawet przed ukończeniem 1 roku psy są w stanie się rozmnożyć:shake:
  9. Polecam w takiej sytuacji karmy o niskiej zawartości węglowodanów. Taka jest np. Acana a jeszcze lepsza Orijen - sporo białka, warzyw i ziółek a zero zbóż. U takich podrostków ładnie buduje masę mięśniową a likwiduje zbędny tłuszczyk i dodatkowo jest bez sztucznych konserwantów.
  10. Nie wykluczone że pies się przeziębił ( kąpiel podwórzowego, starego i chorego psa w środku zimy to nie najlepszy pomysł niestety) Zabierz go do domu w jakieś ciepłe i spokojne miejsce i daj blisko miskę z wodą ale nie karm na siłę. Czy umiesz zmierzyć psu temperaturę?
  11. [quote name='MyszkaMiki']Wet nadal nie chce nic zmieniać. Ale skoro Wy mówicie...[/quote] Słuchaj jednak weta bo to on leczy psa a nie forumowicze:shake:. Wstrzymanie się ze zmianą karmy w początkowym okresie wprowadzonego leczenia może mieć sens. Jeśli pies zareaguje np. dyspepsją to skąd będzie wiadomo czy to reakcja na leki( = konieczność ich modyfikacji) czy na zmienioną karmę. A karmy tu wymieniane to nie szczyt szczęścia dla psa seniora i z chorymi stawami - sądzę że wet doradzi coś specjalistycznego lub właściwąsuplementację. Wyczytałam, że dajesz psu jedzenie na szczycie schodów - to nie jest dobry pomysł - w tym stanie (chore stawy a ból zablokowany lekami) pies nie powinien chodzić po schodach bo może sobie zrobic krzywdę.
  12. A może warto napisać do Pani Redaktor [U]grzeczny[/U] list z wyjaśnieniem jak się sprawy mają. Nie każdy się rodzi mądry a taki ew. sojusznik w lokalnej gazecie to wielka pomoc. Na prawdę nie wszyscy są źli - czasem to tylko nieświadomość problemu.
  13. [quote name='Dark Lord'] śmierć jest naturalną koleją rzeczy, świat istniał jak mnie na nim nie było i będzie istniał jak mnie nie będzie[/quote] tak to prawda ale kto był przy umierających ( a ja z racji zawodu niejedno odchodzenie widziałam z bardzo bliska) ten wie, że wola życia, lęk przed nieznanym, bunt i przerażenie to coś co najczęściej towarzyszy śmierci. Można "teoretycznie" być pogodzonym z prawami natury ale gdy przyjdzie TA godzina bywa różnie i niejeden "twardziel" rozpaczliwie szukał choćby nitki nadziei .której mógłby się uchwycić w tej najtrudniejszej chwili. Ja bym była bardzo ostrożna w ocenach i cudzej i swojej odwagi i "samowystarczalności"
  14. [quote name='WŁADCZYNI'] Widziałaś kiedyś zwierze, które hoduje inne zwierze w urągających godności warunkach, by potem poderżnąć gardło, powiesić i poczekać aż się wykrwawi? Albo zwierze które wypala skórę/oczy chemikaliami innym zwierzętom? Ewentualnie zwierze które obdziera inne ze skóry aby się tym okryć, a wcześniej trzyma te zwierzęta w mikroklatkach? [/quote] Oj masz trochę idylliczny obraz przyrody;) drapieżniki zabijają bardzo okrutnie i boleśnie niektóre węże plują jadem oślepiając potencjalną ofiarę owady robią sobie "zapasy" z żyjących ofiar paraliżując je albo krępując siecią śmierc w przyrodzie bywa najczęsciej długa i bolesna tyle że ( i tu się z Tobąa zgodzę) żadne zwierze nie zadaje bólu celowo, czerpiąc z tego chorą satysfakcję, żadne poza człowiekiem:shake:
  15. Na razie zebrałam trochę faktur ale w pojedynkę nie podołam całości nawet zaciągając pożyczki na zakupy. Czyżbym została sama? Po prostu nie wierzę:shake:
  16. no to nie rób jej okładu z przesikanego kubraka :roll:tylko nożyczki w dłoń i podetnij ile trzeba w kubraczku żeby sikała poza;)
  17. 1/ krew mozna pobrać w nowym dla psa, a mającym doświadczonego w tym zakresie pracownika, miejscu. A że ćwiczenie czyni mistrza;) idealnie na ogół pobierają w "psich" laboratoriach zwykli laboranci...szybko , sprawnie i po krzyku i pies nie będzie miał złych skojarzeń/wspomnień z gabinetu wet. gdzie wszyscy się boją więc nie zareaguje stresem ( jak sadzę, juz w tym miejscu wyuczonym :shake:) 2/jeśli to konieczne to można w miarę bezpiecznie "przymulić" na sam moment badania narkozą wziewną. Ona ma te zaletę, że można zminimalizować w czasie działanie leku, co tu jest bardzo istotne.
  18. niestety na zdjeciu nie widzę szczegółów ale niewątpliwie jest ona podrażniona (czerwone plamy) a to brązowe to może być brud ale i zmieniony naskórek (grzybica ?)
  19. [quote name='olekg89']..... [/quote] do kompletu jeszcze dokładna instrukcja/nakaz jak myśleć a później już króciutka droga do określenia komu wolno żyć a kto na to nie zasługuje. Już byli tacy , którym się to marzyło a nawet próbowali te upiorne pomysły wprowadzić w życie. Tyle, że cywilizowany świat nazwał ich zbrodniarzami a ustrój, który próbowali wprowadzić totalitarnym i nieludzkim. Na litość - takie teksty to juz nie niewinny żart czy "przenośnia literacka" - TAK PISAĆ NIE WOLNO. Wolność słowa, możliwość swobodnej publicznej wypowiedzi to nie prawo do wygłaszania faszystowskich, nienawistnych i obraźliwych tekstów forum jest [U]publiczne [/U]więc wypraszam sobie
  20. Idz z pieskiem do weta - ten stan skóry wymaga przynajmniej porządnej suplementacji
  21. [quote name='xxxx52']Zapytalam sie teologa ,dostalam nastepujaca odpowiedz cyt"10 przykazan dotyczy tylko czlowieka ,a nie zwerzat"[/quote] teolog chyba nie zrozumiał sensu pytania:shake: oczywiscie że "obowiązek" przestrzegania 10 przykazan dotyczy tylko ludzi ( zwierzę nie zna pojęcia kradzieży czy cudzołóstwa...) ale nie dotyczy tylko relacji międzyludzkich ( w takim ujęciu tylko kradzież człowieka/niewolnika byłaby naganna:evil_lol:) 10 przykazań dotyczy relacji człowieka i z Bogiem i z innymi ludźmi i ze zwierzętami i nawet stosunku do przyrody nieożywionej
  22. kubraczek poszedł InPostem o godz 9 numer przesyłki 900000158800000903991024 ( można ją śledzić wchodząc na stronę www InPostu) Miziaczki dla ślicznego golaska Frania:loveu:
  23. [quote name='Mraulina']Wypowiedź informacyjna nie ukazała się.[/quote] przeczytaj proszę uważnie mój ostatni post - ja tam wyjasniam dlaczego nie wklejam całości wyjaśnienia i polemiki Harbutowic. Nie będziemy chyba na wątku roztrząsać szczegółów księgowych :roll:. Jesli ktos z jakiś przyczyn chce sie z nimi zapoznac i potrafi te tabele odczytać to służę ale na maila bo nawet nie umiałabym tego tu wkleić ( trzeba by przekonwertować na inny program:shake:) I proszę nie róbmy "dymu" bo tu nie ma żadnych tajemnych machinacji, które są do ukrycia tylko zwykłe ksiegowe wyliczanki zupełnie tu na forum niepotrzebne:shake:
  24. a dlaczego akurat morfologia i mocz z posiewem? a może mocznik i kreatynina a może ALAT i ASPAT a może krzywa cukrowa a może biopsja węzłów a może............. tysiące pytań u weta to bardzo fajna sprawa i masę wiedzy, która się może ogromnie przydać ale to jeszcze jednak trochę mało do kompletu :roll:;)
  25. ale to to był żart z tą kliszą tylko pewno w nerwach nie zrozumiałaś;) a z tą szybką diagnostyką= szybkim leczeniem to nie zawsze tak się da:shake:. Wiele chorób i to bardzo różnych na początku daje bardzo podobne objawy i dopiero czas i obserwacja pozwala dokładniej róznicować. Nie wszystkie choroby uwidaczniają się od razu w badaniach. Twoje zniecierpliwienie jest zrozumiałe bo chciałabys szybko pomóc Suni ale wetka zna stan kliniczny psa, może spokojnie ocenić co i kiedy. Nie zawsze szybki lekarz to ten dobry a "zwlekający" to ten zły. Łatwo da się zlecić furę kosztownych badań , władować leki, które szybko dadzą spektakularną poprawę (czyli zatarcie widocznych objawów choroby a nie wyleczenie)ale to nie zawsze jest per saldo dobre dla zwierzaka. Myślę, że jednak nawet nie mając pojęcia o weterynarii jakoś da się wyczuć czy wet lekceważy stan naszego zwierzaka i ma "spokojny" stosunek do pracy czy po prostu jest OK tylko nie ulega naszej presji na pospiech;)
×
×
  • Create New...