-
Posts
804 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by żabusia
-
szczeniaki na budowie- cała rodzina w nowych domach
żabusia replied to czia's topic in Już w nowym domu
I co z tą rodziną? Można prosić o aktualne wieści? -
[quote name='Wet-siostra']Może rzeczywiście ktoś ją przygarnął??? KTO WIE,CO OZNACZA: THERE IS NO CURRENT SIGNATURE PICTURE TO USE???????????? Chcę usunąć stare banerki i za każdym razem pojawia się ten napis...Tak samo,jak gdy chcę wkleić nowy...:oops:[/quote] W dosłownym tłumaczeniu: nie ma aktualnego zdjęcia w podpisie (banerku?) do użycia.
-
Obejrzałam po raz kolejny filmik... Śliczna sunia (piesio obok też milutki oczywiście). Gdyby nie mój aktualny tymczas (lub może stałas?) to już by była u mnie. Uratowałam Papmusię przed schronem: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/kolejna-porzucona-126585/[/url] stąd nie ma u mnie Dajtusi. To znaczy dałoby się i ją, czyli ósmą psinę jakoś jeszcze wcisnąć ale mój partner... Wiecie, rozumiecie
-
Widzę, że nie ma dla niej ratunku. Trafi do schronu. Z Allegro i Wyborczej nie było nawet jednego telefonu.
-
A w ogródku jeszcze Jacuś...
-
[URL="http://img339.imageshack.us/img339/5586/tmp2521fw7.jpg"][IMG]http://img339.imageshack.us/img339/5586/tmp2521fw7.jpg[/IMG][/URL] Suńcia Fela a poniżej jej słodki synek. [URL="http://img444.imageshack.us/img444/6048/tmp5524gk5.jpg"][IMG]http://img444.imageshack.us/img444/6048/tmp5524gk5.jpg[/IMG][/URL]
-
Niewątpliwie sunia się zadomawia. Sporo szczeka, co oznacza, że broni terenu, czyli się z tym miejscem identyfikuje. Nie chce już spać na górze w sypialni na swoim kocyku (spała na nim u Pani Grażynki) - z nami wszystkimi (my i dwie sunie), woli spać w salonie na kanapie na dole. W sumie szybko się zorientowała jak wygląda rytm dnia codziennego, co, gdzie i o jakiej porze. Niestety wciąż lamentuje wypuszczona na dwór, wciąż stara się mocno ciągnąć na smyczy, chociaż praca nad tym przynosi pewne rezultaty, no i wciąż chciałaby uciec, pewnie aby poszukać swoich Państwa. Byli u nas w wizytą znajomi z dziećmi (ok 10 lat) . Pięknie się z nimi bawiła i strasznie chciała z nimi odjechać. Wręcz dostała histerii, że jej nie puszczam. Poza tym bardzo ładnie aportuje i oddaje po słowie "puść", lubi zabawki piszczące i pluszowe a także zabawy w przeciąganie.
-
Puchaty piesek Norek szuka domku stałego.W-wa
żabusia replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
Tylko, że to jest piesek domowy a nie podwórkowy czy tym bardziej łańcuchowy. A warunki ma wciąż złe bo ta buda nie jest ocieplona. -
[quote name=' Mój TZ-et zna inną wersją....przyznam się ,że skłamałam-niby ją znalazłam :oops:...mam nadzieję ,że się nie wyda.Stwierdził jedynie ,że ja już chyba każdy narząd wewnętrzny mam w kształcie-JAMNIKA :diabloti: [/quote'] Uśmiałam się, skąd ja to znam. Ja z kolei w poprzednich wcieleniach musiałam być suńkami bo kocham te pyszczusie, łapeczki, ogonki i brzusie. W domu mam ich 7 :multi:.
-
Puchaty piesek Norek szuka domku stałego.W-wa
żabusia replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
Gdyby był dla niego DT, to można by go stamtąd zabrać przy pomocy jakiejś organizacji lub może policji czy straży miejskiej z powodu złej opieki nad psem (mrozy a on praktycznie bez budy). -
Wyjaśnijcie proszę termin: R=R.
-
Szukać? Gdzie? Sama mam już 7 psiaków? Tragedia!!!
-
Co robić? Nikt tu nie zagląda!
-
Nie chcę nikogo dołować ale czytałam artykuł w "Polityce" na temat książki byłego, nawróconego myśliwego: "Farba znaczy krew", która ujawnia prawdę o polowaniach w Polsce. Jeżeli dobrze pamiętam ok 0,5 mln zwierząt zostaje co roku mordowanych w polskich lasach. Polowania odbywają się najczęściej po pijaku a zwierzęta bardzo cierpią bo często nie są zabijane od razu. Myśliwi dokarmiają je aby jak najwięcej przeżywało zimę aby potem było do "czego" strzelać.
-
Wysłałam. Dzięki.
-
Dostałyśmy taki e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] napisał(a):[INDENT] "Dzień dobry, Sunia nazwalem ja Elza, ma okolo 7 lat, jest niewielka. Jest bardzo spokojna, wiekszosc czasu spedza na swoim poslaniu. Jest grzeczna i mila, lubi glaskanie i spanie na nogach. Na koty nie reaguje, lubi sie bawic z innymi psami. Na spacerach mozna ja puscic luzem, pilnuje sie, lubi pobiegac, ale jak zalatwi swoja potrzebe to szybko wraca do domu. bardzo prosze o pomoc, [U][B]do 31 stycznia musze znalezc jej dom, inaczej trafi do schroniska[/B][/U] moj numer 600027410 serdecznie pozdrawiam, Adam" [/INDENT]Została znaleziona przywiązana do drzewa. Pan ma już psa i dwa koty i właściciel mieszkania w którym mieszka nie zgadza się na kolejnego psa. Znów nie mogę wkleić zdjęcia.
-
Wiecie co, jak tak dalej pójdzie (w czasach kryzysu jeszcze więcej zwierząt traci domy), to część z bezdomnych zwierząt u nas będzie usypiana (jak podobno dzieje się na Zachodzie na co dzień z niechcianymi zwierzusiami). Byłam zbulwersowana, gdy się o tym jakiś czas temu dowiedziałam ale teraz to już sama nie wiem, czy tak dla tych, które cierpią głód, zimno i ciężkie choroby nie byłoby lepiej. Zasnąć i się więcej nie obudzić, więcej nie cierpieć. Mogę znieść wszystko ale nie mogę znieść cierpienia zwierzęcia...
-
Mimisiu, oto link gdzie są zdjęcia już z mojego domu: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/warszawa-bielany-znaleziona-sunia-w-typie-foksteriera-128115/[/url] Jak dokładnie przeczytałeś ten wątek to wiesz, że musiałam założyć jej oddzielny.
-
Sprawiedliwość jest dość ograniczona a większość spraw to dzieło przypadku niestety. Moja wiara w Boga, w jakąś mądrość i sprawiedliwość sterowaną odgórnie praktycznie zanikła. OK, poczekajmy do końca stycznia. Jak nic się nie zmieni to będziemy myśleć o pomocy psiego behawiorysty. Sunię dziś rano znalazłam na kanapie (do tej pory nie wskakiwała na kanapy), szybko nauczyła się od moich diabełków.
-
Przypominam dla zainteresowanych, że cytaty z Biblii (innej niż Tysiąclecia ale sens ten sam) na temat zwierząt podałam na str 24 wątku.
-
Niestety nie mogę zmienić tytułu wątku, gdyż to nie mój wątek. Bubu możesz zmienić tytuł wg sugestii Rity? Sunia wczorajszy dzień przesiedziała z innymi dwiema suniami cały dzień bez najmniejszych problemów. To bardzo dobrze.
-
[quote name='Saint']żabusia - a czy zwierzęta mają duszę?[/quote] Droga Saint, naprawdę nie zastanawiam się nad tym bo dla mnie jest to sprawa drugorzędna. Zwierzę żyje, czuje i cierpi i z samego tego faktu należy mu się szacunek i godne traktowanie. A stosunek KK do innych zwierząt niż ludzie jest dla mnie karygodny i ich w moich oczach dyskwalifikuje.
-
Sunia ma zero szans na adopcjie w schronie . ma dom
żabusia replied to alvaro's topic in Już w nowym domu
Zmieńcie może tytuł bo jest mylący, bardzo:multi: -
Czy w tym temacie chodzi o rozstrzygnięcie czy zwierzęta mają duszę? Bo ja tak tego nie odebrałam. Bo co to za różnica? To tak jak dla jednych zarodek to już człowiek a dla innych jeszcze nie. Zwierzętom należy się szacunek, godne traktowanie i tyle. A KK zwierzęta traktuje jak przedmioty i jedynie na tym polega problem. Co by im szkodziło głosić, że zwierzęta należy traktować z szacunkiem? Owszem, niektóre z nich służą ludziom za pokarm ale nie wolno ich dręczyć i krzywdzić. No co by im przez to ubyło? Nic, zupełnie nic. To po co im szkodzą? Bo niewątpliwie im szkodzą. I jak dla mnie jest to kropla, która zadecydowała o wystąpieniu z tej niehumanitarnej, archaicznej organizacji bo nie chcę mieć nic wspólnego z ludźmi myślącymi takimi kategoriami.