-
Posts
6215 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Chefrenek
-
A to Pompka ma psy z papierami? Ciekawe jakim sposobem? Chyba faktycznie zarejestrowała się po raz drugi?
-
[quote name='NaamahsChild']Teraz wg nowych ustaleń rodowód dostają od weterynarza wszystkie szczenięta z miotu, nie licząc oczywiście tych z defektami. [/quote] Weci rodowód nie rozdają tylko ZK po uprzednim złożeniu metryki urodzenia (też wydanej przez ZK, po przeglądzie hodowlanym). ps. myślałam, że studenci wety są zorientowani w tych sprawach.;)
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='shin']jest to o tyle ciekawe, ze od poczatku sie zastanawiam nad kastracja, bo mlody repem nie bedzie, co najwyzej kilka wystaw zaliczy dla rozrywki. [/quote] To po wystawach...bez jajek nie wpuszczają. :biggrin:
-
[quote name='roxi-malina']Wielkie dzięki a co z tym olejem? Ale chyba raz na jakis czas (np. raz w tygodniu) może jeśc gotowane co?[/quote] Olej..lepiej oliwa z pestek winogron, pięknie wpływa na włos. Moim zdaniem nie należy mieszać gotowanego z suchym bo może to doprowadzić do rozstroju żołądka...albo rybki albo akwarium...Oczywiście możesz dać oliwę do suchej karmy.
-
[COLOR=SeaGreen][B]Jeśli macie do siebie jakieś "ale" to wyjaśnijcie je sobie na pw. Nikt tu nie będzie przedzierał się przez setki postów typu "ty kłamczucho".[/B][/COLOR]
-
[quote name='roxi-malina']A i mam jeszcze jedno pytanko bo dużo czytałam i sporo osób twierdzi że yorka karmią tylko suchą karmą a jak ja to mojej mamie powiedziałam to ona na to że to jest niezdrowe i że wtedy będzie miał brzydki włos (ja mam labradora i ona je od zawsze gotowane jedzonko czasami troche karmy ale tak to codziennie gotowane i na to mama leje 1 łyżke oleju i sierść ma przepiękną i lśniącom) czy tak też można robić yorkom?[/quote] Każdemu służy coś innego. Jednemu suche innemu gotowane. Jeśli nie chcesz mieć kupy wiszącej na włosach to radzę dawać suche.
-
Roxi malina, jeśli chcesz yorka z Wawy to zadzwoń do warszawskiego oddziału ZK. Pani poda Ci namiary na hodowle gdzie aktualnie mają mioty. [url=http://www.warszawa.zkwp.pl/oddzialy.php?oddzial=warszawa]ZK[/url]
-
[quote name='DG32']Maksymalny obwód w klatce to 52cm, a w szyi 45cm.[/quote] Dzięki za informacje. Niestety na buldoga będą za małe.:-(
-
[COLOR=SeaGreen][B]Evl, wątek o którym mówisz dotyczy pseudohodowli, ten - wszystkiego co psie więc spokojnie może zostać. [/B][COLOR=Black]Jeśli chodzi o dietę wege dla psów to uważam to za głupotę i igranie z naturą. :cool1:[/COLOR][/COLOR]
-
Gloryfikując ZK trzeba też tłumaczyć jak znaleźć właściwego hodowcę. Moja rasa (czyt. buldożki franc.) jest bardzo popularna. Miotów z papierami jest od cholery a jednak dobre hodowle (tj. takie, które nie mają nic na sumieniu) mogę wymienić na palcach jednej ręki.:cool1:
-
[quote name='kiniusia111']Chciałabym również odnieść się do Twojej wypowiedzi. Mój sznaucer kosztował 400 zł więc zdecydowanie mniej niż sznaucer z rodowodem. Gdyby to była różnica 100-200 zł to napewno byśmy takiego kupili.[/quote] Kiniusiu nikt Cię nie skreśla za to, że masz psa bez papierów. Ludzie nie popierają tylko myślenia w stylu" "po co mi rodowód, przecież na wystawy jeździć nie będę" no i to, że niestety 99% ludzi nie widzi problemu w rozmnażaniu psów bez papierów twierdząc, że suka musi się spełnić jako matka i takie tam dyrdymały. Sznaucerka z papierami można już kupić za 700 zł. Nie sądzę, że jest to aż tak duża suma, zwłaszcza, że pies to nie tylko pies ale też cała otoczka, która też nie mało kosztuje. Nie jesteś też dzieckiem by mieć psa za tupnięciem nóżki. Można poczekać i uzbierać.
-
[quote name='DG32']To my też wkleimy zdjęcia naszych nowych nabytków: komplet rogz - krowy i trixie - kości. [url]http://images47.fotosik.pl/43/5ab942e5ca198081med.jpg[/url] [/quote] Jaki jest max obwód klatki i szyi, tych krów?
-
[quote name='Sara32']Czy ktos z was podaje jeszcze swojemu psu karme Orijen??? Prosze o opinie na temat tej karmy i tego jak psy sie po niej mialy. Pozdrawiam wszystkich i zycze WESOLYCH SWIAT ;))))[/quote] wyszukiwarka nie gryzie:razz:
-
Dajcie człowiekowi spokój. Przecież psa nie wywali na bruk. Fakt, faktem dla mnie ktoś kto wypuszcza lewe mioty jest skreślony jako hodowca.:mad: edit: a skoro od dawna wiecie, że ten "hodowca" kryje na lewo to czemu do tej pory nie zgłosiłyście tego w ZK.:roll:
-
Buldożki i Buldogi do Adopcji - wątek zbiorczy !!!!
Chefrenek replied to lavinia's topic in Już w nowym domu
[quote name='Benia-b']Jakby wątek był o ddb-napisałabym-że ustrzeliłaś szóstkę w totka:evil_lol:[/quote] Ja akurat nie jestem tą szczęściarą. U weta jestem częściej niż często.:diabloti::razz::-( -
Buldożki i Buldogi do Adopcji - wątek zbiorczy !!!!
Chefrenek replied to lavinia's topic in Już w nowym domu
[quote name='Benia-b']Naprawdę???:crazyeye: Co by była jasnośc-nie chodzi mi o dopieszczone, wychuchane, wydmuchane z domowej hodowli :evil_lol:-tylko z/do adopcji:cool3:[/quote] Aaaaa to w takim razie się nie liczy...ma papiery. -
Buldożki i Buldogi do Adopcji - wątek zbiorczy !!!!
Chefrenek replied to lavinia's topic in Już w nowym domu
[quote name='Benia-b']To mój nastepny post;) [B]Agawa9[/B]-w przypadku buldożków chyba nie ma się co oszukiwac-nie ma czasu, nie ma pieniędzy na leczenie-odpuszczamy sobie adopcje....[/quote] Racja [quote]To nie snobistyczne podejście-to raczej prawda-chyba, ze jest tu na Dogo KTOŚ , kto ma buldozka, który nigdy nie chorował, albo nie przeremontował domu?:cool3:[/quote] Jest jedna taka na dogo.;) -
[quote name='Lotty']Gunia, skąd wiesz, że oni rzeczywiście zmienili poglądy. Może mówią tak dla świętego spokoju. Niech się snobki odczepią. Dla wielu ludzi ci, którzy kupują rodowodowe szczenię są bandą snobów, która nie ma na co wydawać pieniędzy, albo chce "zaszpanować głupim papierem" jak się wyraził mój sąsiad.[/quote] Dokładnie o tym samym pomyślałam.:roll:
-
Ja bym jednak nie podawała niczego bez konsultacji z weterynarzem. Pierwszy post w tym wątku ...rewelacja.:p Agnes, Brit Care jest na prawdę dobry. ;)
-
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
Chefrenek replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
[quote name='DuzyTomek2007']Doberman ostro się postawił, wilczur uciekł a właściciel dobka wyjął gościa zza drzewa i skatował go porządnie- facet długi czas był w szpitalu. Wyprowadził się błyskawicznie. [/quote] To mi się podoba.:oops::oops::oops::oops::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti: -
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
Chefrenek replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
[quote name='Martens']I wszystko ok dopóki socjalizacja nie odbywa się wbrew woli któregoś z właścicieli :razz:[/quote] Dokładnie ja mam ciągle jakieś akcje ale się nie patyczkuję tym bardziej, że mam chorego psa i nie życzę sobie "cyrków" w postaci napaści świrniętego burka.:mad::mad::mad: -
Do westa jest podobny.;)
-
Moje mopsy miały, na pysku a z tego wyrastał włos. Nie wiem czy to pieprzyk ale coś w tym stylu. Coś takiego widać u tego po lewej. [url]http://jerryreynolds.com/wp-content/uploads/2007/09/pug_shot.jpg[/url]
-
Tomku z tego co widzę na pieska możesz przeznaczyć 1500 zł. Rodowodowe miniaturki kosztują już 1000 zł (a na pewno są też tańsze lub hodowca zgodzi się sprzedać ciut taniej :)). To niewiele jak na psa o wiadomym pochodzeniu, o wyglądzie sznaucerka i przede wszystkim o charakterze sznaucera :). Trzeba dodać, że taki pies jest zaszczepiony, odrobaczony i żywiony odpowiednio a co za tym idzie nie ma ryzyka że kupisz psa chorego i wyłożysz kupę kasy na leczenie. :)
-
Ja mam shiha i buldoga i obaj czasem tak robią. To zapowietrzanie albo jak przedmówca napisał kichanie wsteczne. Przyczyna ponoć jest nieznana ale u buldoga zaobserwowałam wzmożoną częstotliwość przy obrzęku gardła. Zwężenie i zapaść tchawicy to dwie różne sprawy. Obie to wady genetyczne. Trzeba zrobić rtg by to wykluczyć/potwierdzić. ;) ps. możesz zamienić obrożę na szelki i obserwować.;)