Jump to content
Dogomania

Chefrenek

Moderators
  • Posts

    6215
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Chefrenek

  1. A co by było gdyby wizyta pa nie wypadła korzystnie? Pies zostałby na lodzie. Bo nie byłoby nikogo, kto mógłby go wziąć.:razz::razz::razz: Wydaje mi się, że osoby, które nie dostaną psa (a takie będą bo inaczej się nie da - nikt nie jest czarodziejem i nie wyczaruje kolejnego) powinny podejść do tego mniej emocjonalnie. Porównanie do miliona mało trafione.:shake:
  2. Chefrenek

    biegunki

    [quote name='scarlet']:loveu: pozdrowienia odwzajemniamy gdzie mogę kupić takie tabletki?[/quote] w sklepie zoologicznym ;)
  3. Chefrenek

    biegunki

    [quote name='scarlet']więc wstrzymać suche i dawać gotowane - 2 razy dziennie wystarczy? a czy potem znów będę mogła dawać jej suche czy już nie? - nigdy nie miałam takich roblemów z psem :-([/quote] Szczeniak powinien jeść częściej a mniej. 2 razy to za mało.
  4. Chefrenek

    ratunek

    [quote name='karjo2']Chefrenek, psiak moze byc z dobrej hodowli, moze po prostu nieszczesliwy zbieg okolicznosci, cos polknal ostrego, za duzo, by gdybac. Herman, jasne, ze w necie rozne "madrosci" mozna pisac, oby tylko czytajacy mial rozsadek je zweryfikowac :roll:.[/quote] bardzo przepraszam, już doczytałam skąd jest psiak, znam tą hodowle i nie słyszałam o niej niczego złego
  5. Chefrenek

    ratunek

    Aaa teraz doczytałam że pies jest z hodowli Collin. Wyrebek zapraszam na [URL="http://forum.100pociech.com/"]Forum 100-Pociech[/URL] lub mój podpis ;)
  6. [COLOR=Green][B]Proszę zapoznać się z regulaminem: [/B][B]6. ZDJĘCIA - Maksymalny rozmiar zdjęcia,to 640x640 pikseli. Większe wstawiamy w formie linka. Mimo zainstalowanego skryptu zmniejszającego zdjęcia moderatorzy będą zamieniać na linki te, które przekraczają regulaminowy rozmiar. Jest to spowodowane tym, że foty w większym rozmiarze są za ciężkie i bardzo długo się otwierają. - Nie cytuj już zamieszczonej fotki. Jeśli jednak jest to niezbędne, to cytowane zdjęcie zamieniamy na link. - W jednym poście może znajdować się maksymalnie 5 zdjęć. - Pomiędzy zdjęciami zrób odstęp, aby fotografie nie zlewały się ze sobą. Fotki, które łamią regulamin będą usuwane lub zamieniane na linki. Jeśli masz problem z określeniem wielkości obrazka – mod pomoże.[/B][/COLOR]
  7. Biedaczysko ale najgorzej nie wygląda. Bardziej niepokoi mnie jej brzuch. Co to będzie jak się okaże, że maluchy w drodze.:shake::shake::shake:
  8. ____________________________________
  9. Dzidce nie chciało się ruszyć 4 literek i przeczytać wątku, który podałam. A tam [B]hodowcy[/B] tłumaczyli dlaczego nie robi się zdjęć z lampą.:razz:
  10. [quote name='Dzidtka_Gl']nikt ? :) zresztą sama insynuacja, że mogłabym męczyć swoje szczeniaki czy robić im krzywde obraża mnie[/quote] Nie, to jest uwaga osób które mają doświadczenie w fotografowaniu. :cool3::cool3::cool3:
  11. [quote name='Dzidtka_Gl']jak wspomniałam, fakt nie którym rodzice za dużo zrobili[/quote] [COLOR=SeaGreen][B]Dzidtka, Ciebie nikt nie obraża więc i Ty postaraj się nie obrażać innych. [/B][/COLOR]
  12. [quote name='xxxx52']Chefrenek-ojej:oops: Ps czy hormonalne wspomaganie zaplodnienia prowadzi czy nie,do powiekszania gatunku? Dobrze ,dobrze ustepuje miejsca hodowcom:diabloti:[/quote] A czy ty myślisz, że wszyscy to stosują?:razz::razz::razz:
  13. xxxx a kto tu mówi o rozmnażaniu 2 razy do roku. To nie wątek o pseudohodowlach. Plisss
  14. [quote name='MikeGorzów']Wpisu "niehodowlana" w metryce nie będzie,z tego co wiem psy nie są pod tym kątem badane,jeśli chodzi o rodowód w Naszej sytuacji-Ja oraz Kelly jak wspomnieli przedmówcy nie ma sensu wyrabianie rodowodu oraz opłacanie corocznych składek.[/quote] No ale jakby hodowca wspomniał o tym przy okazji przeglądu to chyba by był?
  15. Dzidtka, nie robi się takim maluchom zdjeć z lampą bo to może uszkodzić wzrok. Wejdź na hodowlęi przejrzyj ten wątek, ktoś tam o tym wspominał. Możesz też zapytać czemu się tego nie robi.:razz: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f972/termin-porodu-19690/index239.html#post11135441"]http://www.dogomania.pl/forum/f972/termin-porodu-19690/index70.html#post5524061 [/URL]
  16. [quote name='sodalis'] Labki z dysplazją eliminuje się z hodowli[/quote] Ale przecież przekręty się zdarzają.:diabloti:
  17. [quote name='kelly1978']Jana wychodzi w ciągu tygodnia 4 razy dziennie , niestety praca za to w weekendy jest wymęczona na spacerach :) Co do rodowodu absolutnie sie nie znam zazwyczaj miałam kundelki przybłędy :) albo nierodowodowe teraz też dostałam metrykę i absolutnie nie wiem co dalej :( nawet nie wiem czy z racji swojej głuchoty malutka dostanie rodowód proszę o radę jak ktoś się orientuje :)[/quote] Wydaje mi się że powinna mieć wpis niehodowlana, jak nie to możesz wyrobić rodowód tylko nie wiem czy to ma sens.
  18. [quote name='lavinia']niczyjego, Pati dokarmiała takiego ptaszka...a Gizmo go zjadł...... [/quote] upolował i zjadł? skąd w nim tyle nienawiści?:crazyeye:
  19. [quote name='Velpsterex']bo to tylko ma sens jak się zmienia karmę. [/quote] Nie miesza się karm, bo każda jedna ma ustalony bilans składników, minerałów i witamin. Mieszając zaburzasz ten bilans i nie wiesz ile tego pies dostaje. ps. czy przeczytałeś artykuł, który Ci pokazałam? ps2. idą twoim tokiem myślenia to nie powinno się psa szczepić, leczyć itd bo w przyszłości nie będzie na to kasy.
  20. [quote name='Velpsterex']Co do fotek, niestety obecnie nie mam aparatu, ale spróbuje zrobic jakies zdjęcie kamerka internetową :) Do Pumilo 2: Różne sytuacje bywają, i chcę by mój pies był przyzwyczajony do i taniego i droższego jedzenia. Ni nie zmienisz. Ostatni raz zakończmy ten temat, i tak nic nie zmienisz. A wymieszanie dwóch karm jest dobrym sposobem.[/quote] Karmy miesza się tylko przy przechodzeniu z jednej na drugą w innym wypadku nie ma to sensu.:eviltong:
  21. [quote name='lavinia']dzięki Chefrenku a Ty tę panią znasz?? czy tylko napisała do Ciebie ?[/quote] Napisała na innym forum;). Dam jej linka z zaproszeniem do tego wątku.
  22. [quote name='MickeyM']Mój pies ma w zwyczaju, że np. idzie 2 metry przede mną a za chwilę jest za mną, bo coś zobaczył, czy też często zdarza się, że biegnie a za chwilę się wraca i ciągnie zębami za smycz (odbieram to jako "pospiesz się"). Chodzi o to, że mam smycz 5metrową. Dajmy na to pies idzie akurat na 3 metrach i zaraz wraca się i już jest przy mnie, smycz plącze mu się pod nogami. Przy tak małym psie, który jest zresztą jeszcze w wieku szczenięcym ciężko mi kontrolować długość smyczy tak, aby ta nie walała się po ziemi tym bardziej, że mój pies jest bardzo żywy. Nie wiem, czy napisałam dokładnie to co chciałam powiedzieć, ale mam nadzieję, że chociaż w pewnej części tak. :roll:[/quote] eeee to po co ją blokujesz jak jest rozciągnięta. Po to jest ta rolka żeby smycz się chowała i wysuwała.;)
  23. Pani z Kalisza byłaby chętna na buldożka: Witam i na wstępie serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów, przygarnę lub zaadoptuję zdrowego buldoga francuskiego w wieku góra 4-5 lat najlepiej suczka, chociaz jeśli samczyk będzie wysterylizowany to też go przyjmę, odbiorę go osobiście,gwarantuję bardzo dobrą opiekę w domu, spacerki po wielkim podwórku, chodzenie do psiego fryzjera na czyszczenie uszu, obcinanie pazurków, oraz całe pokłady miłości:) Nie zaglądam często w internet więc proszę o smsy, telefony itd podaję 2 nr tel 0504067097/ 062 7611667
  24. [quote name='xxxx52'] podawanie hormonu,eksperymenowania celem tylko uzyskania duzej ilosci szczeniat, i monstrualnych chorych zwierzat (duze czaszki ,wypukle oczy ,nadmiar skory,zmina w koscu,nadpobudliwosc) to .....mozna sie tylko zadumac!:-( punkt 2 Twojej wypowiedzi to prawda ,tylko prawda:angryy: ,a etyka pozostaje na marginesie 3 pisze o suczce w poscie 86[/quote] Ale kto napisał że od hormonów rośnie głowa. Na litość boską. Duże głowy u ras takich jak buldog ang i franc. to efekt doboru osobników a nie tego czy suka dostała kiedyś tam hormon. Ja nie jestem zwolennikiem takich praktyk ale nie wiem co bym zrobiła gdybym miała jechać powiedzmy do Zw.Św na krycie a byłoby to powiedzmy jedno z ostatnich jego kryć i więcej taka okazja by się nie nadarzyła. I jakby nie patrzeć to nie powinno się rozmnażać żadnego psa bo przecież na każdą rasę się coś znajdzie. Labek może zachorować na dysplazję albo nowotwór i co?
  25. [quote name='betka-sp']co sie dzieje...że nagle jest taki wysyp buldozich piękności???? :-o:-o:-o:-o[/quote] To się dzieje, że ludzie biorą bulwy nie mając o nich zielonego pojęcia. Poźniej pies zachoruje i... bum:cool3:
×
×
  • Create New...