Jump to content
Dogomania

Chefrenek

Moderators
  • Posts

    6215
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Chefrenek

  1. [quote name='mTa']a ja nie widziałam hodowli rodowodowych z tak niską ceną za psiaka :crazyeye:[/quote] A ja widziałam wystarczy dobrze poszukać. Poza tym yorków jest już przesyt, trudniej je sprzedać więc niektórzy obniżają cenę.:razz:
  2. [quote name='roxi-malina']A co sądzicie ogólnie to produktach firmy Friskies (np. sucha karma)?[/quote] Taki sam badziew jak pedigree i reszta karm dostępnych w supermarketach i sklepach osiedlowych.:cool1:
  3. [quote name='***Paulina***']Chefrenek masz rację... Za tą cenę można kupić yorka z rodowodem tyle że z nieznanej hodowli... Chociaż w sumie ja za Kati też prawie tyle dałam:evil_lol:[/quote] No i co z tego, że nieznana? Czasem te znane mają wiele na sumieniu.:cool3:
  4. [quote name='czlowiek']Za Zuzę dałem 1200 zł.[/quote] Fiu fiu za tą kwotę miałbyś psa z papierami.:crazyeye:
  5. [url=http://www.maxiboo.pl/cat-pol-1204804123-Akcesoria-dla-psow-Obroze-Komplety-smycz-i-obroza.html]Akcesoria dla ps
  6. Problem tkwi w tym, że yorki mają silny fenotyp. Dlatego często po psie innej rasy szczeniaki wyglądają jak yorki. Wtedy łatwo laika zmylić. Niektórzy weci są w zmowie z pseudohodowcami i wpisują co ten sobie zażyczy. Czasem nawet szczepienia są lewe.
  7. [quote name='czlowiek']a po czym wnosisz jeśli można zapytać ?[/quote] Po wyglądzie to raz a po drugie w miocie aż takich rozrzutów w wyglądzie nie ma. Owszem jeden maluch może być bardziej urodziwy a drugi nie. Tylko u mieszańc[I]ów rodzą się różne szczeniaki w miocie. Paulina też myślę, że to bajeczka. Człowieku, kupiłeś tego malca z allegro albo innego portalu? Jeśli tak to podaj linka. [/I]
  8. Na moje oko to nie jest york. :roll:
  9. [quote name='Wind']Dzieki Ci wielkie za pomoc. Mam tylko metryczke, bo po rodowod jeszcze sie nie pokwapilam. Tak, ze dziadkowie Majeczki sa dla mie czarna magia. Metryke bede wysylac w przyszlym miesiacu bo chcialabym na wiosne sprobowac wystawic suczke w klasie szczeniat ... chyba, ze nie bedzie rokowala :( Napisz cos o rodzicach Lady, z jakiej hodowli pochodza. I jeszcze jedno - kupujac Maje bylam zupelnym laikiem, jesli chodzi o prawidlowy wyglad szczeniaka yorka. Kupowalam wiec bardziej na wyczucie i kierujac sie warunkami jakie panuja w hodowli. A jak to z Toba bylo??? Pozdrawiam[/quote] Tu jest odpowiedź.;)
  10. Człowiek ma pewnie wątpliwości czy jego pies to prawdziwy york. Z tego co pamiętam york Wind ma rodowód więc jest rasowym yorkiem.;)
  11. Ja kiedyś dawałam PP i nic takiego nie zauważyłam. Na oficjalnej też brak info na ten temat.:razz:
  12. [quote name='czlowiek']A ja mam jeszcze takie pytanko, czy Waszym zdaniem ta psinka [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f67/waga-wzrost-yorka-29117/index5.html#post34222[/URL] to prawdziwy yoreczek ??[/quote] Jeśli to jest york-Wind to tak.;)
  13. [quote name='roxi-malina']No niestety:( A słyszeliscie coś może o Pedigree Denta Stix kiedyś czytałam gdzieś że to jest dobre na zemby i że yorki też to mogą jeść to prawda?[/quote] Pedigree to syf.:no-no-no:
  14. [quote name='g@l@xy']polecanie to jedno, to co psu zasmakuje to inna sprawa. W kazdym sklepie zoologicznym napewno znajdziesz wiele smakołyków dla pieska i z czasem sama będziesz wiedziała co Twój pies lubi. My preferujemy m.in. gryzaki naturalne: uszy , żwacze....[/quote] Z tymi naturalnymi to trzeba uważać, na wecie ktoś pisał, że york mu zmarł bo kawałek ucha utknął mu w przełyku.
  15. Hexator poczytaj [url=http://www.stoppseudohodowcom.org/]STOP pseudohodowcom! | STOP pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.[/url] [url=http://rodowod.republika.pl/]Rasowy=rodowodowy[/url]
  16. [quote name='niufek']Nie wiem po co te liste wstawilas . Jak to sie ma do psa pochodzacego z jednej z najlepszych hodowli ,hodowczyni jest sedzina na wystawach ,pisze ksiazki o rasie i nie wie ze u takich psow problemy z kolanami to dziedziczne i wyjatkowa malo spotykane -czyli jak juz to dziedziczne .[/quote] Bo pisałaś, że każdy wet może dać wpis o hd czy jakoś tak.:razz:
  17. [quote name='MarcinB']Szczenięta z mojej hodowli mają rodowody ZKWP, nawet eksportowe. Mogą być wystawiane w kilkunastu krajach członkowskich FCI. [/quote] Ahh to przepraszam...moja niewiedza. :modla:
  18. Joanika, z tego co mi wiadomo to tajgany nie są uznane przez FCI, a tym samym nie mają metryk ZK więc to już indywidualna sprawa hodowcy kiedy odda malucha. A na marginesie. Nie wiem czy zauważyłyście ale prezentowane zdjęcia należą do hodowli kirgiskiej. Tam się inaczej podchodzi do hodowli psów niż na Zachodzie (o czym pisano tutaj wielokrotnie). Nie widzę więc sensu ciągnięcia tej "dyskusji".
  19. Jacku hodowczyni zasługuje na potępienie. Najważniejszy okres socjalizacji ten pies ma za sobą. Niestety nie brał w nim udziału. :mad: Shih uwielbiają spacery. Włoski wystarczy odpowiednio zabezpieczyć i pies może śmigać. Zobacz jak pies [B]renia13[/B] śmiga w papilotach i kubraczku.:multi: Może warto tez pomyśleć o jakiejś szkółce dla psów.;)
  20. Niech maluszek zdrowieje.:multi:
  21. [quote name='roxi-malina']Czyli olejem ( 1 łyżeczka raz dziennie) mozna polać jedzonko tak?[/quote] Dla yorka to nawet pół łyżeczki od herbaty co by bieguny nie dostał.:razz:
  22. Dober, nie chcesz psa z papierami a myślisz o imporcie:cool3::cool3::cool3:. 2000$ + drugie tyle za przelot to minimum. To tak na marginesie. [COLOR=Olive][B]I proszę nie obrażaj mniejszości seksualnych oraz zawodu weterynarza.[/B][/COLOR]:mad::mad::mad::mad:
  23. [quote name='aniao']tak, z Pamtone :) [/quote] Ma się to oko. On jest po Remusie? Słodki jest:loveu:. Cykajcie fotki bo szybko urośnie.;););)
  24. [quote name='aniao']Szukałam wątku dla "nowozabuldożonych" na tym forum ale nic takiego nie znalazłam, więc może napisze tutaj. Chciałam się przywitać ze wszystkimi miłośnikami tej rasy i przedstawić siebie i mojego kochanego Vito (na razie to jego imię jest dla niego zbyt poważne - dla mnie jest Vitusiem lub Vitulkiem:)) Na razie dużo nie napiszę, cały czas poświęcam na przewertowanie tego forum, bo dużo jeszcze muszę się dowiedzieć. ale przyznaję, że te kilka dni, kiedy mam Vitusia wystarczyło, żebym wpadła po uszy, jest najkochańszy na świecie :)))[/quote] Witaj :multi::multi::multi: i pochwal się swoim malcem tj. wstaw jakieś fotki. ;) Czy Twój malec jest może z hodowli Pamtone? :hmmmm:
  25. [quote name='niufek']Ten jeden co mial chore kolana ,pochodzil z najlepszej hodowli .W rodowodzie mial psy z hodowli ,ktora prowadzi pani ,co jest sedzina na wystawach :evil_lol:, nawet ksiazki o rasie pisala .Jego rodowod nie byl podrobka ,ale i tak temu psu to zycia nie ulatwilo i nie pomoglo .Taka wada kolan moze byc przekazywana co drugie lub co trzecie pokolenie . Wiecie co jest teraz w modzie?? Zapladnianie na odleglosc :diabloti:.Pobiera sie nasienie psa ,wysyla kurierem i zapladnia suke u weta .Co sie z tym wiaze?? Pies z chorymi tylnymi lapami nie da rady suki zaplodnic naturalnie lub bedzie mial z tym problemy ,ale teraz z ta mozliwoscia juz nie .Pies ze skrzywiona psychika tez bedzie mial potomstwo nawet jesli by sie z sukami nie zgadzal .Psom robi sie badania na dysplazje raz ,a potem juz nie .Dsplazja moze wyjsc tez pozniej ,a jak masz dobrego weta ,to ci tak psa ustawi ,ze dysplazji mial nie bedzie .Powiem jedno :Brawo !! Ot bajka o milosci do rasy i pracy nad jej utrzymaniem .ZK nie interesuja takie rzeczy .Im wiecej czlonkow ,tym wiecej skladek , im wiecej skladek tym lepiej .Reszta to pryszcz dla nich :diabloti:. Moj ma tylko alergie i ma problem z tylna lapa .Z tym sobie jeszcze jakos poradzimy ,ale rodowod ma "zwykly " ,nie za wiele mistrzow itp.;)[/quote] Nikt się nie będzie bawił w sztuczną inseminację nasieniem psa z Pipidówka. Takie rzeczy stosuje się najczęściej przy repie z zagranicy. Odczyt zdjęcia rtg dysplazji (po którym można dostać wpis do rodka) mogą wykonywać tylko weci wyznaczeni przez ZK. Jest ich niewielu. [B][SIZE=2][COLOR=#666666]Wykaz lekarzy weterynarii[/COLOR][/SIZE][/B] [B] [SIZE=2][COLOR=#666666]uprawnionych do odczytywania zdjęć rentgenowskich u psów podejrzanych o dysplazję biodrową:[/COLOR][/SIZE][/B] [COLOR=#666666] [/COLOR] [COLOR=#666666][B][SIZE=2]dr Barbara Blenau[/SIZE][/B][SIZE=2] Centrum Zdrowia MULTI-WET, ul. Gagarina 5, 00-753 Warszawa [B]dr Waldemar Golec[/B] Klinika Weterynaryjna, ul. Bnińska 40, 61-023 Poznań, tel. (0-61) 877-54-75 [B]prof. dr hab. Antoni Kopczewski[/B] Zakład Higieny Weterynaryjnej, ul. Kaprów 10, 80-316 Gdańsk, tel. (0-58) 552-12-68 [B]dr Renata Komsta[/B] Akademia Rolnicza, Zakład Radiologii i Ultrasonografii, ul. Głęboka 30, 20-612 Lublin, tel. (0-81) 445-61-54 [B]prof. dr hab. Stanisław Koper[/B] Akademia Rolnicza, Zakład Radiologii i Ultrasonografii, ul. Głęboka 30, 20-612 Lublin, tel. (0-81) 445-61-54 [B]dr Tadeusz Narojek[/B] SGGW, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Katedra Nauk Klinicznych, Oddział Diagnostyki Obrazkowej, ul. Nowoursynowska 159c, 02-787 Warszawa [B] dr hab. Marek Nowicki[/B] Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Katedra i Klinika Chirurgii i Rentgenologii, ul. Oczapowskiego 14, 10-957 Olsztyn, tel. (0-89) 523-37-30 [B] dr Jan Siembieda[/B] Akademia Rolnicza, Klinika Chirurgii Zwierząt, Pl. Grunwaldzki 51, 50-366 Wrocław, tel. (0-71) 320-54-90 [/SIZE][/COLOR]
×
×
  • Create New...