Jump to content
Dogomania

halbina

Members
  • Posts

    19838
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by halbina

  1. Dobrze, maluszka sie rozwija, ma apetyt i zaczyna brykac, powarkuje, poszczekuje, domaga się pieszczot... Niestety nie wyrabiam czasowo... Praca, stadko, wizyty u weta, dziś Zula byla u Formicy, została zbadana, dostała osłonowo jeszcze antybiotyk i przeciwzapalny lek... Waży prawie 1,5 kg! Wygląda teraz tak:
  2. Zdrówka, Mysiu! Tobie i podopiecznym PSItula!
  3. Formica po sekcji napisała na gg: "[FONT=MS Shell Dlg 2]Szczeniak miał stłuszczenie wątroby, ostatecznie doszło do pęknięcia i się skrwawił, [/FONT][FONT=MS Shell Dlg 2]nie mamy bladego pojęcia na jakim tle doszło do tego, [/FONT][FONT=MS Shell Dlg 2]nic nie wskazuje na żadną chorobę zakaźną, być może jakiś wrodzony defekt metabolizmu." [/FONT] [FONT=MS Shell Dlg 2]Mała Zula wygląda dobrze, ale na trzymajcie kciuki!!! Ja się już boję nawet pisać, bo jakby co... ech... A na nią czeka już domek u mojej koleżanki z pracy! Jak potem mówić ludziom, że szczeniaka nie ma... [/FONT]
  4. Ja ciągle myślę, że gdybym coś wcześniej zauważyła... inaczej zrobiła... itp. Ale tak naprawdę to loteria z Losem. W końcu mAlutkę wyciągałam z parwowirozy kilka tygodni, raz było gorzej, raz lepiej, ale ona była starsza i ciut silniejsza, walczyła razem ze mną. A takie maleństwa są bardzo nieprzewidywalne i niestabilne... U chłopczyka objawy były jednak trochę inne, więc nawet nie mogłam podejrzewać, że jego spanie jest niepokojące. W końcu te maleństwa głównie jedzą i śpią. Zula noc przeszła dobrze, budziła się tylko na siu i jedzonko, rano znów głodna, teraz śpi. Za chwilę idę do pracy i będę cały czas myśleć, co z nią. Ale bardziej boję się późnego wieczora i nocy... Zaciskajcie, proszę kciuki! Zula je już samodzielnie z miseczki, pije mleczko bardzo ładnie.
  5. Nie mam dobrych wieści. Chłopczyk, o którym pisałam, że jest ospały, w nocy bardzo dostał podobnego ataku, co jego siostra, napuchnięty brzuszek, objawy neurologiczne: wykręcanie główki, zaburzenia równowagi, w końcu zaburzenia oddechowe. Dogrzewałam maluszka i przytulony do mnie zasnął. Zasnął na zawsze. Wczoraj w zasadzie nie było żadnych podstaw, aby podejmować jakieś działania, tylko w porównaniu z siostrą był mniej aktywny, spokojniejszy... Bardzo mi źle z tym. Maluszki u mnie już od kilku dni, zależne ode mnie calkiem, ale przecież miały apetyty, ładnie jadły, rosly, rozwijały się i nagle heden, potem jeszcze szybciej drugi. Niestety to jakaś wirusówka musi być. Zula czuje się (odpukac!!!) dobrze, byłam z nią u Formicy, została osluchana dokładnie, obmacana, temperatura w normie, wygląda dobrze i jest aktywna, ciekawska, kontaktowa. Dostała jednak antybiotyk i lek przeciwzapalny - na wszelki wypadek. Delikatnie została odrobaczona też. Ma już malusieńkie ząbki i zaczyna ich używać, chwytać nimi, podgryzać. Ma apetyt, płacze za człowiekiem, uspakaja się, czując mój zapach i dotyk. Boję się nocy... Nie śpię kolejną noc, czuwam... Mam nadzieję, że to moje czuwanie na daremno...
  6. No widzisz! I tak trzymać! Nadal wspieram Was mentalnie :-)
  7. Maluszki jutro zabiaram do weta, chyba pora na bardzo delikatne odrobaczenie i ogólny przegląd. Jedno z nich jakby trochę ospałe... drugie zaczyna rozrabiać i wędrować... Dostałam dziś puszkę mleczka - dziękuję ofiarodawcy! i dwie duże paczki podkładów - to na pewno od Emilii - również serdeczne podziekowania, na konto fundacji wpłynęło też 250 zł. na ich potrzeby.
  8. nie dawałam, ale trzeba faktycznie... pozostałe dwa wyglądają dobrze, uczą się właśnie używać miseczki... nie bardzo im na razie wychodzi, ale nie poddajemy się... wygladają dobrze, przybierają na wadze...
  9. Bjuta niezastąpiona!
  10. Wspieramy staruszka i Was mentalnie!
  11. że trzy szczeniaczki wykarmiam... niestety jeden umarł z soboty na niedzielę... [URL]http://www.dogomania.pl/threads/192860-Wakacje-się-skończyły-dzieci-do-szkoły-szczeniaki-do-śmietnika...-(dziesięciodniowe[/URL] zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia... to podstawa wątku i ogłoszeń... czekamy na Twoje!
  12. [IMG]http://lh5.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZspTSpTiI/AAAAAAAAEcA/NHkIkiTz140/s640/P9190003.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZsqxGYRxI/AAAAAAAAEcE/kpBIoppRJI4/s640/P9190004.JPG[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZsspuruRI/AAAAAAAAEcU/UnYHdzuU9gE/s640/P9190005.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZsuGTw00I/AAAAAAAAEcY/Q6GLJf5lJ6g/s640/P9190006.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZswGEcejI/AAAAAAAAEcc/0_BPhDG04c8/s640/P9190007.JPG[/IMG]
  13. [IMG]http://lh3.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZs-DSsE-I/AAAAAAAAEc4/pYqQsj8sOwQ/s640/P9190014.JPG[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZtAwfWcpI/AAAAAAAAEc8/G50S6tUCJZg/s640/P9190015.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZtEJV_ZJI/AAAAAAAAEdA/jm5HX9nnl0k/s640/P9190016.JPG[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZtHL8C7vI/AAAAAAAAEdE/7Anzvz9Lwe4/s576/P9190017.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZskPQno-I/AAAAAAAAEb4/DmsHS5se5_o/s640/P9190001.JPG[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZsmstY9mI/AAAAAAAAEb8/Isi5i6y7SHU/s640/P9190002.JPG[/IMG]
  14. [INDENT][IMG]http://lh4.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZtWdCMZ8I/AAAAAAAAEdo/NisKfI4xFYQ/s640/P9190025.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZs3Ov3vVI/AAAAAAAAEco/4nwuEkRzHc0/s640/P9190010.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZs5YsrIRI/AAAAAAAAEcs/jvexmQ4eFfM/s640/P9190011.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZs7NUXMgI/AAAAAAAAEcw/CdPuoJ1l0Bc/s640/P9190012.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZs8qI6u6I/AAAAAAAAEc0/s0gkwDhfUlE/s640/P9190013.JPG[/IMG][/INDENT]
  15. maluszki przytulają się do Inki, już pachną naszym stadem, więc Inka je toleruje, a nawet przytula: [IMG]http://lh5.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZtM4gzY0I/AAAAAAAAEdM/n7rSf43h2oU/s640/P9190019.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZtORlrKyI/AAAAAAAAEdQ/pmPzr1XpkwY/s640/P9190020.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZtP96kulI/AAAAAAAAEdU/VOFNDcQfYqo/s640/P9190021.JPG[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZtSU7xVWI/AAAAAAAAEdg/JOnh48w3c5c/s640/P9190023.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_5h0kLg0CDdg/TJZtUe5S04I/AAAAAAAAEdk/JnCA1nAGULI/s640/P9190024.JPG[/IMG]
  16. Nie ma... nie wiem, ile leżały w tym pudełku na śmietniku, było zimno - może sie podziębiły, może zapalenie płuc... może od zachłyśnięcia zapalenie płuc... ale apetyt miała do końca... wzdęcia, potem neurologiczne i problemy z oddychaniem... już nie mogę myśleć... A pozostałe maluszki przytulają się do Inki, już pachną naszym stadem, więc Inka je toleruje, a nawet przytula:
  17. nie, za wcześnie, pod koniec tego tygodnia planowaliśmy...
  18. Pozostała dwójeczka ma się dobrze, a ja ciągle myślę o Nesce...
  19. Zaciskam dalej, żeby wszystko było ok!
×
×
  • Create New...