-
Posts
15154 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ala123
-
[quote name='mari23']nie ma sprawy! tylko fakturka mi potrzebna będzie...[/QUOTE] Dziękujemy:lol::lol: Dzisiaj wysłałam fakturę listem,ale mam zeskanowaną i zamierzam wysłać Ci też skan,będzie szybciej. [QUOTE]Liluk Właśnie KAsia pisała mi, że paczka doszła. Chciałabym jeszcze zapytać jaka jest kwota, któej obecnie brakuje na zapłącenie długu. Było chyba 500 zł, a ile się nazbierało? Dobrze byłoby,abyśmy na bieżąco znali te potrzeby. Dziękuję [/QUOTE] Z moich wyliczeń wynika,że do spłacenia pozostaje jeszcze 110zł (już tylko w jednej lecznicy);wspólnymi siłami udaje nam się jakoś to ogarnąć:lol:.
-
Pucek - przyjazny kundelek za TM... :(
ala123 replied to ala123's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='Murka']Z Puckiem trzeba ostrożnie zapoznawać psiaki. Nie można pod żadnym pozorem wprowadzać obcego psa na jego teren, bo startuje od razu nie patrząc czy to pies czy sunia. Z psimi chłopakami raczej nie eksperymentujemy, ale kiedyś przeszedł do jego boksu duży pies, z którym się nie znoszą (nie wiedzieliśmy jeszcze, co potrafi) i nic się nie stało, Pucek siedział jak trusia w budce, także podporządkować się potrafi (zwłaszcza wobec charakternych suniek), ale ogólnie awanturnik jest :)[/QUOTE] Czyli czai bazę:lol:,z silniejszymi lepiej nie zaczynać:evil_lol:. Ogólnie jednak, jeżeli dom,to bez innych psiaków,bo Pucek najważniejszy jest. -
Pucek - przyjazny kundelek za TM... :(
ala123 replied to ala123's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Czy Pucek tylko z koleżankami dokazuje,czy również z kolegami utrzymuje poprawne relacje? -
Ich życie to strach ,głod i ciagłe rozmnażanie .
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
Sunia Merla właśnie jest w drodze z Lublina do Łodzi. Ok. 5 wyjechała od Niny25, potem przesiadka w Lublinie i dalej po lepsze życie. Trzymamy kciuki za szczęśliwe zakończenie i dojazd. Czyli teraz zostały u faceta 3 psy;o ile te dwa małe biegające luzem wyglądają nieźle, to duży na łańcuchu niekoniecznie;kości miednicy wystające,krótki łańcuch i na dodatek obroża zaciśnięta tak,że palec nie wchodził. Jak zwróciłam na to uwagę,to gościo zaczął być nieprzyjemny,bo jak twierdził,do tej pory nic się psu nie stało to i teraz nic mu nie będzie. Na szczęście funia jakoś go przekonała,aby chociaż o centymetr poluzował i niby zrobił to,nie wiadomo zresztą na jak długo. -
Pucek - przyjazny kundelek za TM... :(
ala123 replied to ala123's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='danusiadanusia']przeczytałam cały watek chłopaka):) jak dobrze, że trafił na anioła:):) Dziękuję za wsparcie cioteczko:loveu: już oczyściłam:lol: -
Pucek - przyjazny kundelek za TM... :(
ala123 replied to ala123's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Dziękuję danusiadanusia za wpłatę 100zł dla Pucka:loveu:;zapisuję w rozliczeniu na pierwszej stronie. -
Ich życie to strach ,głod i ciagłe rozmnażanie .
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
[quote name='Nina25']Doladowany, ustale tylko czy sunia bedzie zlapana? W sumie ala123 masz racje, po co Ja tak panikuje skoro to wy znalazlyscie dt i to wy szukalyscie transportu i zbieralyscie na niego pieniazki. Chcialam dobrze ale widze, ze nie potrzebnie wtracilam sie w pomoc.[/QUOTE] Tu nie ma się co obrażać,jesteśmy Ci wdzięczne za to co zrobiłaś dla tych psów i co nadal robisz,bo to właściwie dzięki Tobie to wszystko zostało zrobione,tylko spróbuj zrozumieć,że nie wszystko da się zrobić od razu,na zawołanie. Tak jak rozmawiałyśmy przez tel.,umawiaj się wstępnie z facetem na odbiór suczki jutro po południu,chciałybyśmy dotrzeć ok.15 do Ciebie. -
Wysłałam 160zł,ale nadal nie wiem,jak wyglądają finanse Megi.Kasa idzie na czyjeś konto,czy Tobie (Astaroth) ktoś przelewa coś ; a jeżeli tak to jakie kwoty? Zupełny brak informacji i przejrzystości. Chciałabym to wiedzieć,bo nie rozumiem dlaczego nie pisze się nic na ten temat. Zdaję sobie sprawę,że wszyscy jesteśmy bardzo zajęci,ale dla mnie rozliczenie to podstawa.
-
Ich życie to strach ,głod i ciagłe rozmnażanie .
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
[quote name='Nina25']Dziewczyny, nie mamy czasu. Zostaly tylko dwa dni. Trzeba wczesniej zadzwonic i potwierdzic transport, facet musi dzien wczesniej zlapac sunie. Trzeba zorganizowac transport do Lublina, ustalic godzine. Poszukajcie znajomych tej dziewczyny na dogomanii, moze maja kontakt z nia. To pilna sprawa, czas sie konczy.[/QUOTE] [QUOTE]Nina25 Macia- wyslij mi swoj numer telefonu na pw lub napisz mi sms. Dziewczyny, wyjazd z Lublina jest o osmej rano, koszt dowiezienia do Łodzi to tez 30zl wiec razem za transport z Lublina do Poznania to 60zl, trzeba zalatwiac reszte, jechac po sunie i ogarnac wyjazd do Lublina. Nie mozemy odkladac lapania dzikiej suni na ostatni dzien bo moze sie nie udac. [/QUOTE] [QUOTE]Nina25 Ludzie! Co dalej??? Sunia juz powinna byc lapana zeby bylo pewne bo jak on pojdzie pic to co my zrobimy? Trzeba szybko dzialac bo inaczej z transportu nici! [/QUOTE] Magda zlituj się,nikt nie siedzi z założonymi rękami,wiemy,że to trzeba załatwić,nikt nie chce stracić takiej okazji. To,że nie często jestem na wątku oznacza tylko,że nie mam czasu pisać,ale wiem o sprawie. Aby załatwić transport nawet na tak krótkim stosunkowo odcinku Zamość-Kalinówka-Żułów-Lublin (ok.110km w jedną stronę) nie wystarczy pstryknąć palcem. Trzeba znaleźć kogoś,kto będzie mógł pozwolić sobie na wyjazd o godz.5 rano i na powrót ok. 10, a jest to normalny dzień pracy (każda z nas pracuje, ma rodziny,dzieci oraz inne obowiązki itp.). Nie piszę już o samochodzie i paliwie. POza tym każda z nas oprócz tych psów tutaj, ma jeszcze inne zwiarzęta,które potrzebują pomocy i to o wiele pilniejszej (np. dzika suczka w innej gminie,która lada dzień się oszczeni i zapewniam,że nie siedzę i nie czekam na ten moment,tylko działam). Wszystko to, co piszesz rozumiem,tylko pozostaje jeszcze ogarnąć to jakoś logistycznie.Taki choćby dojazd do Ciebie,potem do faceta,i z powrotem do Ciebie z suczką, powrót do Zamościa - to ok.70km i wymaga to poświęcenia kilku godzin jak wiemy. Póki co wysłałam funi 20zł na doładowanie Twojego telefonu,ustal gdzie w Lublinie sunia miałaby być przekazana i czy na pewno. -
Ich życie to strach ,głod i ciagłe rozmnażanie .
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
[quote name='Nina25']A co z tym transportem co podeslala mi pewna dziewczyna na facebooku? Dzwonila tam Alina? Jak wszystko dobrze pojdzie to jade dzis do psiakow.[/QUOTE] Alina dzwoniła,chłopak odwołał wyjazd -
Tego wszystkiego nie mogłam wiedzieć,dlatego też byłam pełna podejrzeń. Prosiłabym o częstsze wpisy,bez wywoływania do tablicy kogokolwiek. Wątek praktycznie nie istnieje,a uważam,że dopóki Megi żyje (przepraszam,że tak piszę,ale taka jest rzeczywistość),to należą się wszystkim informacje. Kto pilnuje rozliczeń? Bardzo proszę o podsumowanie moich zaległości.
-
Wczoraj wysłałam do Astaroth sms z pytaniem o Megi,wcześniej pytałam na pw; i nic,nie otrzymałam żadnej odpowiedzi,chociaż widzę,że Astaroth była w tym czasie kilkakrotnie na dogomanii. Jestem zaniepokojona i pełna podejrzeń. Czy ktoś wreszcie napisze,co się dzieje? O co tutaj chodzi? Chyba mam prawo wiedzieć,zresztą wyjaśnienia należą się nie tylko mnie,tak jest przyjęte na dogomanii. Z doświadczenia wiemy,że milczenie i unikanie odpowiedzi zwykle nie oznacza niczego dobrego. Żądam wyjaśnień. Biedna Megi nie miała od początku szczęścia,w poprzednim dt również wiele było niedomówień i bardzo prawdopodobne,że była źle traktowana,teraz znowu coś jest ukrywane,bo nie wiem czym innym wytłumaczyć brak odpowiedzi i uporczywe milczenie na wątku.
-
Ich życie to strach ,głod i ciagłe rozmnażanie .
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
[quote name='funia']Jedziemy tam jutro koło 13 ,zawieżc karmę .Pojedziemy po NInę ,aby mogła zabrać szczceniaka . Mam nadzieje,ze to się uda bo ja już na samą myśl ze odstawi ten swój teatr dostaję nerwicy .[/QUOTE] A pewnie odstawi,bo to już taki rytuał przy okazji każdego pobytu. Zresztą,co będę Ci mówić,sama masz niezłe doświadczenia z podobnymi typami:angryy: -
Ich życie to strach ,głod i ciagłe rozmnażanie .
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
Ja martwię się,że facet nie zechce wpuścić tam już nikogo,i nie zechce oddać żadnego psa,tak jak ostatnio zapowiedział. Ktoś napisał,że policję trzeba poinformować o całej tej sprawie,ale kudlataja,która była tam ostatnio z Ninią25 mówi,że szkoda czasu i nerwów,bo nic nam ani psom to nie da. Ona od kilku lat brała udział w różnych interwencjach,niejednokrotnie zwierzęta bywały w o wiele gorszym stanie i żyły w gorszych warunkach,a policjanci i urzędnicy gminni nie widzieli nigdy niczego złego,stwierdzali po prostu,że polska wieś i już. Dlatego tak się dzieje u nas,bo jest przyzwolenie na takie traktowanie zwierząt. Tamta gmina zresztą sama wyczyniała różne rzeczy z psami,m.in. suczkę i psa wywieźli strażackim samochodem na teren innej gminy i porzucili je tam. Zdjęcia i inne dowody dostarczyłyśmy,złożone zostały zawiadomienia do policji i prokuratury, no i oczywiście wszystko na nic. W tym przypadku też nie ma co liczyć na urzędników i policję. -
Ich życie to strach ,głod i ciagłe rozmnażanie .
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
[quote name='Kryzia']Dziewczyny - teraz trafiłam na wątek. Nie jestem facebook'owa, ale znalazłam info o stronie SOS Borderom - bo ta dropiata sunia to chyba mix, ta czarna z budy chyba też, właściwie chyba cała trójka dropiata, bo jeszcze piesek, no i ta ruda też chyba. Spróbujcie tam zamieścić info, może akurat [URL]https://www.facebook.com/groups/306037499433452/[/URL] edit: teraz zauważyłam, że już tam zamieściłyście info napisałam jeszcze do jednej osoby od borderów, może tu zajrzy pobrałam sygnaturę, na razie nic więcej nie mogę[/QUOTE] Dziękujemy:lol::lol: A ja zapraszam na bazarek z kartkami świątecznymi podarowanymi przez cioteczkę laraine: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248540-Kartki-%C5%9Bwi%C4%85teczne-do-dnia-15-11-2013r-na-potrzeby-ps%C3%B3w-ze-Skierbieszowa[/url] -
Ich życie to strach ,głod i ciagłe rozmnażanie .
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
Zdjęcia wstawiłam,bo zwykle na wątkach się to robi,aby była jasność, ile tych psów jest. Nie siedzimy z założonymi rękami, tylko robimy co możemy; funia znalazła wczoraj tymczas na czas rekonwalescencji po zabiegu dla czarnej suczki,niestety na krótko,ale dobre i to; dziewczyny tj.kudlataja i Nina25 dzisiaj pół dnia spędziły na użeraniu się z facetem i łapaniu szczeniaka,którego nie udało się ostatecznie złapać, ale za to sunia jest już po sterylce ,na jajnikach miała jakieś torbiele,ale wszystko na razie jest OK. Jest mi strasznie przykro,kiedy czytam ,że nic nie robimy. -
Ich życie to strach ,głod i ciagłe rozmnażanie .
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
Mała,czarna sunia : [IMG]http://img20.imageshack.us/img20/473/qaph.jpg[/IMG] Te psy też chce zostawić gościo: ok.półroczny szczeniak i czarny dorosły pies: [IMG]http://img268.imageshack.us/img268/1795/1rzn.JPG[/IMG] W głębi suczka ,bliżej piesek - obydwoje do oddania [IMG]http://img826.imageshack.us/img826/1627/h7bp.jpg[/IMG] [IMG]http://img826.imageshack.us/img826/4308/m0vw.jpg[/IMG] -
Ich życie to strach ,głod i ciagłe rozmnażanie .
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
Zapadnięta w ziemię buda małej, czarnej suni w ciąży oraz jej łańcuch i miska: [IMG]http://img19.imageshack.us/img19/6283/mrcr.jpg[/IMG] [IMG]http://img268.imageshack.us/img268/4331/n1an.JPG[/IMG] [IMG]http://img837.imageshack.us/img837/5780/f1ht.jpg[/IMG] [IMG]http://img46.imageshack.us/img46/1724/5ua6.jpg[/IMG] W tej budzie chyba mieszkała mała ruda sunieczka,która jest już wysterylizowana [IMG]http://img809.imageshack.us/img809/6706/u72e.jpg[/IMG] -
Ich życie to strach ,głod i ciagłe rozmnażanie .
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
Mam zdjęcia psów od Ani z Warszawy,której bardzo za ich zrobienie w poniedziałek dziękuję :lol:. Tutaj jest duży pies,którego facet chce zostawić; dziewczyny mówią,że na zdjęciach wygląda o wiele lepiej,w rzeczywistości sterczą mu kości miednicy... [IMG]http://img833.imageshack.us/img833/7404/7v92.jpg[/IMG] [IMG]http://img59.imageshack.us/img59/7416/q53q.jpg[/IMG] [IMG]http://img443.imageshack.us/img443/1715/pyik.jpg[/IMG] [IMG]http://img41.imageshack.us/img41/5782/2cm4.jpg[/IMG] Tutaj widać długość łańcucha... [IMG]http://img194.imageshack.us/img194/1496/n8px.jpg[/IMG] -
Ich życie to strach ,głod i ciagłe rozmnażanie .
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
[quote name='Laraine']Dokładnie tak, Alu.[/QUOTE] To w takim razie przyślij mi zdjęcia kartek,które zostały,wyceń je,a ja postaram się zrobić ten bazarek; podaję ci na pw adres mailowy