Jump to content
Dogomania

ewelinka_m

Members
  • Posts

    11773
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ewelinka_m

  1. Zamówiłyśmy Rambolcowi Misiolcowi Troveta z króliczka [url]http://www.krakvet.pl/trovet-rabbit-rice-diet-psow-125kg-p-2343.html[/url] smacznego ;)
  2. [quote name='egradska']kilka znanych mi psich alergikow z powodzeniem zareagowalo na karme taste of the wild... Mozna by dopytac weta, co on na to w przypadku Misiowego[/QUOTE] Tak...mamy kilka propozycji karmy właśnie Taste of the wild z rybą /jest też wersja z dziczyzną lecz niestety ma w składzie drób/ [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/taste_of_the_wild/taste_of_wild/177983[/URL] Eukanuba Dermatosis [URL]http://www.krakvet.pl/eukanuba-dermatosis-response-formula-12kg-p-612.html[/URL] i Trovet- przy trovecie jest o tyle dobrze,że ta karma ma tylko jedno źródło białka i jedno węglowodanów przy sprawach uczuleniowo,skórnych lepiej ograniczyć składniki bo nie wiemy co może być alergenem [URL]http://www.pupilandia.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=1810[/URL] [URL]http://www.pupilandia.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=1812[/URL] Spójrzcie na skład i może razem coś dobierzemy :)
  3. Bardzo proszę o wstawienie rozliczenia na pierwszą stronę [B][FONT=verdana]Podsumowanie finansowe: Wpływy: [/FONT][/B][FONT=verdana]100zł – Dorota D.-S. 10zł - Daria Z. 10 zł – Ewelina S. 30 zł - Krzysztof U. 35 zł – Natalia B. 50 zł – Łukasz Ż. 30 zł – Małgorzata P. 20 zł - Agnieszka C. 255zł - od pieska Polarka, który odszedł za TM 100 zł - Krystyna Zofia G. 20 zł – Justyna Maria L. 100zł - Dorota K. 50zł -Aurelia K. 500zł - Anna M. 35zł – Monika B. 25zł – Iwona W. 180zł – Barbara N. 70 zł – Natalia K. 150zł – Jolanta R. 70 zł - Agata Ż. 220 zł- Agnieszka R. Suma :2060 zł Wydatki: 185 zł rtg +konsultacja ortopedyczna 963 zł- zabieg amputacji głowy kości udowej 14 zł- leki przeciwbólowe 880zl - 880zł - pobyt w klinice od dnia 04.09. do dnia 14.09. + rehabilitacja ( 10 dób szpitalnych ( 10 x 25 zł =250zł od 4.09 do 14.09 ) + 14 zabiegów x 45 zł (630 zł).[/FONT][B][FONT=verdana] Suma: 2042 zł Reasumując: 2060-2042= 18 zł - taka kwota jest obecnie na koncie suni [/FONT] [URL]https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AnrpwAHmqWjKdC1JanJ3YnBtSzlDbWc2NVZqM0RjdkE#gid=1[/URL][/B] skan 1 faktury: [img]http://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/q71/s720x720/1235279_10200877149788131_1771451301_n.jpg[/img] skan faktury nr 2: [IMG]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/q71/s720x720/1209106_10200895354723243_1672759547_n.jpg[/IMG]
  4. [quote name='Panczenka']Hmmm. Mamy sunię przez 2 lata i wiemy co to jest cieczka... A tak na marginesie to po pierwsze chyba macie za dużo pieniędzy, że chcecie tak długo płacić za jej leczenie i sterylizację, które to koszty chętnie pokryjemy. Jesteśmy chętni zawrzeć taką kaluzulę w umowie adopcyjnej. Po drugie robicie krzywdę naszej Lunce, która straciła niedawno braciszka i im dłużej będzie sama tym trudniej będzie wprowadzić do domu drugiego psa. Również Jovanie, która bardzo chętnie się zajmuje Mimi, ale ma już 3 swoje psy i pewnie nie spodziewała się, że tak długo będzie to trwało. A największą krzywdę robicie MIMI, im dłużej będzie w DT tym trudniej będzie się adoptować się w nowym miejscu. Na pewno nie wpłynie to pozytywnie na jej psychikę, tym bardziej, że tyle w życiu przeszła. Dziwi nas takie postępowanie w kontekście treści zamieszczonych na stronie fundacji o pomocy zwierzętom.[/QUOTE] Cieszę się,że masz tak dużą wiedzę na temat cieczki- to akurat nie jest problemem. Chodzi o fakt, że przez to zabieg sterylizacji musi być odłożony w czasie. Panczenka rozumiem, że się niecierpliwisz bo chciałabyś żeby Mimi była już z Tobą. My również się denerwujemy, bo sunia niespodziewanie dostała cieczki - na co wpływu nikt nie miał, cały czas jest też leczona w wyniku zapalenia skóry.. Dużo większą krzywdą dla suni byłoby gdyby np wróciła z adopcji prawda? Nie znamy Cię, każda osoba, która zgłasza się po psa jest dla nas obca tak jak my dla Ciebie. W pomocy potrzebującym zwierzętom w pierwszej kolejności chodzi o ich dobro,poniesione koszta nie są najważniejsze... a jeśli chcecie pokryć leczenie, nie widzę problemu, każdy może wpłacić choć kilka zł. Pisałaś,że Twoja sunia miała cieczkę. Czy jest już wysterylizowana? Czy psy, które miałaś wcześniej były po zabiegach? To nie jest pierwsza adopcja jaka będzie przeprowadzana,dziewczyny mają kilkuletnie doświadczenie. Niestety ale z perspektywy lat i wszystkich zdarzeń jakie miały miejsce każdy woli być ostrożny. Bardzo często zdarzało się, że domki były sprawdzane z każdej strony, ludzie obiecywali wszystko co najlepsze..i co? po jakimś czasie los pisał inny scenariusz a pies wracał do nas. Musisz zrozumieć, że nie chodzi o jak najszybsze pozbycie się "problemu" ale o jak najbardziej korzystne dopasowanie psa i człowieka. Bo w razie gdyby coś tfu tfu wyszło nie tak, to do dziewczyn pies wróci znowu... dla wszystkich jest to ogromnie ciężka sytuacja..już nie wspomnę o psychice psa. W takich sytuacjach nasze potrzeby i pragnienia niestety, ale musimy schować do kieszeni. Nigdy nie mamy 100 % pewności jak pies zachowa się w nowym miejscu, nawet jeśli na neutralnym gruncie jest ok to już na zamkniętej przestrzeni może być różnie..co też przerabiałyśmy. Czy w razie czego masz możliwość rozdzielenia 2 suń? Czy masz doświadczenie w pracy z psami po przejściach?
  5. [quote name='mariusz pp']jaanka musisz zacząć chodzić boso:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: Tenisówki teraz są w cenie:diabloti::diabloti::diabloti: Wiem ,że potrafią kosztować i ponad 200zł:roll:[/QUOTE] jesooo kto to takie buty kupuje :diabloti: albo i droższe..:stupid::stupid: [quote name='savahna']Fakt, obłęd jakiś. Jaanka a nie dałoby rady,żebyś mi mmsem zdjęcia wsyłała Fryty i reszty a ja bym wstawiła?[/QUOTE] Prosimy bardzo...chcemy kartofle kieleckie na zdjęciach widzieć!
  6. [quote name='Panczenka']Hej Evelynkaa. Miło cię widzieć. Mój Frodo nie żyje. Na wakacjach rozchorował się i w cztery dni nie miałam psa. Było to miesiąc temu. No i znowu szukam jakiejś sieroty do adopcji. Na Mini jestem już zdecydowana. Byłam u niej w Krakowie. Fajna sunia. Tylko nie wiem, czy mi ją dadzą. Czekam na decyzję i na jej sterylizację. W sprawie spaceru to bardzo chętnie. Jeśli niedługo to tylko z Luną, jeśli trochę później, to mam nadzieję że z Luną i Mimi. Nie masz chodów w Fundacji żeby mnie polecić ;)[/QUOTE] aa to Wy byliście na spacerze z Mimką :)
  7. Melduje, że jajka Fordka już zostały opłacone ... jutro wspaniały dzień czeka tego szczęściarza :)
  8. [quote name='jovana']No to Ci przecież proponowałam "parkę", na co Ci ta wredotka, co wszystko chce zeżreć? Nawet amanta by zjadła. Pikusia chciała, jak tylko się próbował do niej zbliżyć, za to "zakochała" się w Misi ;-)[/QUOTE] ze szczeniakami to kłopot...weź czekaj aż to to zacznie cieczkować.. ile to będzie musiało jeść do tego czasu :crazyeye: A tak poważniej, to proszę coś więcej o domku napisać...ciekawa jestem bardzo :) sierść i skóra już chyba w dużo lepszym stanie? Jovanko golicie Mimkę? u niektórych westów też świąd może być spowodowany obumarłymi włosami..one siedzą wbitę w skórę, nowy włos nie ma jak rosnąć noooo i właśnie mogą dawać taki swędzący efekt +zapalenie skóry
  9. [quote name='jovana']Ok. Zapisuję sobie: ewelinka_m - jeden (jeden czy więcej - może weżmiesz parkę?) szczeniaczek. Komu jeszcze?:diabloti: [/QUOTE] ee po co mi 1 szczenioczek.. chcę sukę, zrobię własną produkcję :evil_lol: trzymiem kciuki :)
  10. :mdleje: no to cudownie!! zaciskam dalej kciuki, niech wszystko idzie zgodnie z planem :multi: witamy nowy domeczek Frodkowy :loveu:
  11. [quote name='ewu']Jutro jadę do Kędzierzyna na wizytę pa.... Kciuki konieczne!!!!![/QUOTE] ledwo zdążyłam wleźć ...a chłop już do chałupy się będzie pakować? :crazyeye: ściskam mocno!
  12. [quote name='eliza_sk']Taaa ... drgnęła jej macica i się koleżance cieczki zachciało. Szukamy kawalera z dobrego domu - Spajkiiiiii where are you :diabloti:[/QUOTE] biereee :multi: chce sceniacki :diabloti: jednego oddałam i mi smutno ...to se dorobie :p uważajcie na winogrona mogą byc cholernie niebezpieczne-zawierają substancję toksyczną,która może nawet uszkodzić nerki
  13. [quote name='faith35']Ja już pisałam wczoraj do muufinka na PW i podsunęłam jej pomysł hoteliku... Jedno jest pewne: sunię trzeba ratować. Napisanie do fundacji Kastor to nie jest zły pomysł. Mam Emilię w znajomych na fb to podpytam, czy mogłaby wziąć sunię pod swoje skrzydła... edit: Napisałam ;)[/QUOTE] Kastor niestety ma również ograniczone możliwości ... mamy spore długi, a mimo to nie odmawiamy żadnej sterylizacji. Pod opieką mamy kilka nieadopcyjnych psiaków więc w obecnej sytuacji mamy związane ręce. [quote name='muufinka']Juz do nich pisałam. Pani Emilia udostępniła póki co sunie u nich na stronie...dziś znów sie przypomnę. Sporo osób stamtąd udostepniło dalej ogłoszenie...niestety na razie cisza:-( [/QUOTE] Muufinko to jest w Twojej miejscowości 11.08 wrzuciłaś na naszą Kastorową stronę info.. minęły 2 tygodnie, dlaczego przez te 2 tygodnie nikt nie zrobił suni choć nowych zdjęć? Przecież to jest podstawa w ogłoszeniach.. przez te 2 tygodnie można było również choć wysterylizować sunię.. teraz zostało 6 dni.. jest nóż na gardle. Czy pojawią się nowe zdjęcia? Ludzie przebierają w psiakach jak mogą, są wzrokowcami więc jedyną szansą na skuteczność ogłoszeń są dobre zdjęcia... szkoda, że przez te 2 tygodnie zadziało się tak niewiele..
  14. Nie widzę na zdjęciach,ale czy sierść na łapkach między palcami jest też przebarwiona? Skóra jest już zaczerwieniona? Przydałoby się pobrać zeskrobinę z łapki,bo często u westków w tych okolicach można wyhodować grzybka czy drożdżaka :p Jeśli byłoby to na tle alergicznym to z reguły towarzyszy temu także świąd w okolicach brzydkiej białej mordki .. Jak nadal będzie wylizywać warto pobrać próbkę do badań bakteriologicznych, mykologicznych w kierunku Pityrosporum (warto podkreślić jak idzie do laboratorium bo nie każdy wykonuje takie badanie...)
  15. Szlachetna paczka ;) [quote name='DORA1020']Ja juz wczesniej myslalam o tym,bo problem jest od kilku lat. A teraz ten piec to juz napewno do niczego. A moze dac ogloszenie do Kronki Tygodnia,ze przyjme piec? Albo do Tygodnika Zamojskiego? Nie wiem czasami ludzie wymieniaja,ale czy te piece jeszcze moga funkcjonowac? nie wiem...... A moze zglosic krystyne do do...Paczki na Mikolajki...czy cos takiego wiem,ze jest taka akcja i mozna zglaszac,tylko zapomnialam jaki tytul tej akcji, w tytule napewno jest paczka jesli sie zakwalifikuje to jest nadzieja,ze ten piec jej kupia kupuja pralki,meble,.......................................... juz wczesniej myslam,zeby ja zglosic[/QUOTE]
  16. W dniu dzisiejszym otrzymałam fakturę za leczenie Suni Soni i kota Frugusia na łączną kwotę 337 zł. Faktura została opłacona i tym samym ze zbiórki na koncie kastorowym zostało 0 zł. [url]https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AnrpwAHmqWjKdGplUEJNTTVKTWtwVkdOUFhwWG1SbHc[/url]
  17. Dzwoniła margo001. Niestety jej koleżanka dziś nie zastała właścicieli okazało się, że wyjechali..wracają dziś późno w nocy. Jutro w południe odbierają suńkę, prosimy o kciuki!
  18. [quote name='andzia69']wzbogaciliśmy się o 6 szczyli :( 4 z Pińczowa i 2 ze wsi spod Łagowa mamusia szczyli też szuka domu...na razie została na wsi, na której pani będzie ją dokarmiać do końca sierpnia...a co dalej? :( maluszki mają ok. 8 tygodni[/QUOTE] Andzia a czy szczeniaki są u Was? bo mi dziewczyny pisały, że są nadal na tej działce..:roll:
  19. Włosy wyglądają na zadbane tylko na zdjęciach, w rzeczywistości jest gorzej. Sunia nie ma czipa, u wetów ani w internecie nie ma ogłoszeń. W schronisku także nie mieli zgłoszenia o zaginięciu takiej suni. Cały dzień latała przerażona między samochodami na stacji benzynowej przy wylotówce..niestety ale u nas psy, które zaginęły właścicielom to jakieś odosobnione przypadki..szukamy właściciela, ale wątpie że się odnajdzie.
  20. Wczoraj zgarnięte w kielcach. Zaniedbana, głodna i przerażona sunieczka, młoda.. [IMG]http://imageshack.us/a/img707/501/82lk.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img838/3218/z2d8.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img11/1515/9wgl.jpg[/IMG] Szukamy domu pilnie :)
  21. [quote name='ewelinka_m']tak jest na dt w krakowie [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/245506-2-suki-z-INTERWENCJI-WYŻEŁ-NIEMIECKI-i-ściuchrany-WEST-HIGHLAND-WHITE-TERRIER-pomocy[/URL]![/QUOTE] Sunia jest teraz zupełnie innym psiakiem. Czeka na domek :) [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/3blApBjxRsMs56O8cP5JwQTuy6aJu5WixDcc3oZb2Qg=w640-h543-no[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-Kghrg28Dipw/UfL6z4C2PNI/AAAAAAAAGmk/DJ0KP611x0Q/w640-h539-no/DSC_0028.jpg[/IMG]
  22. Mambusia: [IMG]http://imageshack.us/a/img29/5158/8j5q.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img35/1981/86cq.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img545/4636/j3fu.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img547/6475/7bw9.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img836/552/2fow.jpg[/IMG]
  23. Jeśli ktoś nadal poszukuje pojemników z royala u nas na bazarku sa dostępne: Zapraszamy na super bazarek, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na działalność fundacji Kastor : są nowiutkie kolczyki, bambusowe majtki, torebki i...wiele,wiele innych!![URL="http://www.facebook.com/events/373108002818920/"] http://www.facebook.com/events/373108002818920/[/URL] [IMG]http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/s403x403/644191_10200614928032751_578398256_n.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img841/7633/i3f8.jpg[/IMG] [img]http://img708.imageshack.us/img708/567/ara8.jpg[/img] [img]http://img10.imageshack.us/img10/6619/2v5r.jpg[/img]
  24. [quote name='gosiaczek1984']A wiadomo co z tamtymi czilalkami?[/QUOTE] Wszystkie pozostałe cziłki pojechały do równie dobrych ds-ów :)
×
×
  • Create New...