-
Posts
3015 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Franca81
-
Mr. Rocky & Mrs. Leokadia oraz czarna bestyjka i reszta stada xD
Franca81 replied to Buńka's topic in Foto Blogi
Jej wszedzie urodzinki! Sto lat w zdrowku! -
Diabel, pies demolka,niszczyciel. Ratujcie!!!
Franca81 replied to kalczan's topic in Lęk seperacyjny
To ze pies nie niszczy nie musi oznaczac ze nie ma leku separacyjnego czy ze sie nie stresuje.. Gryzienie to jedna z psich metod rozladowania stresu. Sa psy, ktore nie niszcza ale np zamiast spokojnie spac to biegaja caly czas nasluchujac czy wlasciciel nie wraca, wyja, skomla, siedza w oknach lub leza pod drzwiami co chwila podnoszac glowe i nasluchujac. Inne wyciagaja rzeczy wlasciciela i na nich sie klada. Pelococta Moim zdaniem nie powinno sie zostawiac psa "nabuzowanego" nawet jak od razu daje mu sie zajecie.Tym bardziej ze piszesz ze za Twoja zacheta. Jak wyjdziesz to zacheta moze zmalec. A gryzienie i "znecanie" sie nad zabawka moze byc typowym pozbywaniem sie stresow. Stresow, ktorych my nie zauwazamy. Kazdy pies inaczej reaguje. Twoj moze zajac sie zabawka i poprzez gryzienie wyciszyc. Moj natomiast wywalilby zabawke z pyska i pelen energi zaczalby okazywac na rozne sposoby stres. Fajna zabawa by wyciszyc psa jest zabawa wechowa. Wspominalam juz o niej. Mozna ja zastosowac rowniez jak wychodzimy. Rzucic na podloge jakies stare szmaty czy przescieradla i powrzucac w zaglebienia smaczki. Najlepiej by kolor szmat byl koloru smaczkow (ja daje gotowanego kurczaka i mam w identycznym kolorze stare przescieradlo). Psu trudniej dojrzec smaczka bo sie tak nie wyroznia wiec nie pozostaje mu nic innego jak uzyc nosa. Ale psa mozna zostawic bez nadzoru jak ma sie pewnosc, ze pies nie zacznie szarpac materialu i ze nie polknie jego kawalka. Po drugie nalezy psu pokazac co powinien robic - czyli zaczac sie bawic w szukanie. Po calym mieszkaniu mozna porozrzucac smaczki. By byc pewnym czy pies sie stresuje najlepiej go nagrac na kamere. Wtedy widac czy pies ma stres, jak sobie z nim radzi i ile potrzebuje czasu by sie wyciszyc. I dobrac dla psa odpowiednia metode, ktora go znacznie wczesniej wyciszy. I kazde kolejne wyjscie bedzie coraz mniej stresujace az w koncu bedzie bezstresowa codziennoscia.Bo samotnosc dla psa wymeczonego psychicznie i fizycznie, najedzonego i wyproznionego powinna byc chwila totalnego wyciszenia i relaksu. Czytalam i takie stwierdzenia, ze pierwsze 30 min po wyjsciu sa dla psa najgorsze. W naszym przypadku to sie nie sprawdzalo. Ale u nas sa inne problemy, ktore maja najwiekszy wplyw na stres u psa zostawionego samego. -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
Franca81 replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
[quote name='magdabroy']Na aparacie :???::diabloti:[/QUOTE] I co? Uwazasz, ze nie jestes zlosliwa?:shake: A Swiety Mikoaj obserwuje i Cie rozliczy z postepowania.... :diabloti: -
Gratki dla Miluchnego!!!:loveu: Ja powiem wam prawde. Milo to mix! [SIZE=1]najlepszych genow. :diabloti::loveu:[/SIZE]
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
Franca81 replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
A gdzie fota slizgawki i Theosia? -
Sto lat Oli! I tone kosteczek i ciasteczek! :tort:
-
Dlatego pytam bo fotki to jednak fotki. A na zywo inaczej. ;)
-
No ale lepiej ze to bylo w Opolu a nie na swiatowce. :cool3:
-
[quote name='leónowa']Ja wam poleję dopiero jak zdam mature, a że dupnie mi poszło, więc możecie sobie trochę poczeać:shake: A fotki mam, ale nie dam:diabloti:[/QUOTE] Ale ze jak? Wyżywasz sie na nas ze dupnie poszlo? Dlatego tak karzesz nam ciepiec nie pokazujac Lelonka kermitka? Ja juz znam takich co gadaja jak to zle poszlo a pozniej same 5 na przedzie.... :evil_lol:
-
Zafaflona Sintra i jej futrzaki czyli moje małe zoo
Franca81 replied to Franca81's topic in Foto Blogi
Diekujemy. Juz jest lepiej. Wymioty ustaly, apetyt wzrosl. Nawet humorek wraca. Dostala lek przeciwbolowy i poszla spac. Musimy uwazac na rane bo juz wtykala nos i jezor pod lape. -
Wilczur Borys PROSI O WSZELKĄ POMOC W SZUKANIU DOMU
Franca81 replied to wanda szostek's topic in Już w nowym domu
Biedna Pusia. :-( Wandziu a moze poprosic o pomoc jakas fundacje? Dzis juz nie ale na dniach postaram sie zadzwonic. Nie obiecuje bo mi ostatnio wszystko wychodzi na opak. Ale sie postaram ogarnac chwilke. -
A to juz wiem gdzie. :) Czyli to nie wina Miluchnego! Po prostu Pani handlerka nie przypadla mu do gustu. No cos musialo byc nie tak skoro tak zareagowal. A mial juz do czynienia z obcymi handlerami? Moze wystarczy go na jakiejs wystawie na boku przekonac proszac kogos by pomogl przez 5 min. Tak pytam bo sie nie znam totalnie w tym temacie. Ja mam jedynie kanapke (tzn pies kanapowy). ;) Ale wezmiecie chociaz udzial na swiatowce? Tyle km gnac to warto wystapic i poczuc ten ogolnoswiatowy stresik. :diabloti: a noz widelec jakis medalik czy pucharek wpadnie. Milo jest slicznusi wiec nie znasz dnia ani godziny kiedy zawojuje i stanie na swiatowym pudle (pudlo jako podium nie jako pudlica). :eviltong: Cos mam dzis dziwne skojarzenia. :roll:
-
A to nie wszystkie. :diabloti: No dobra juz zartuje. :cool3: Vit6s jest sliczny. A ten jego wyraz pysia :loveu: Sorki ze tak pytam. Ale on nie powinien troche cialka sie pozbyc?
-
[quote name='Ty$ka']Dobrze gada, polać jej :loveu:[/QUOTE] No popatrz jakie to towarzystwo cnotliwe... Nikt nie polal.... :shake: Susza totalna....
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
Franca81 replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
[quote name='magdabroy']Właśnie szukam dla młodego kasku na rower :cool3:[/QUOTE] A co rowerek to sie kupilo a na pedaly zabraklo? :diabloti: Na pedaly najpierw odkladaj pieniadze (te plastikowe oczywiscie a nie zywe). :evil_lol: Tora pewnie sie nie lubi bawic z psami co maja jedna lape w innym kolorze. :eviltong: -
Doberek. Ja z rewizyta ale juz mi sie spodobalo i se tu zostane. :evil_lol: Nie no ten fizjolog Tofiego jest genialny.:diabloti:
-
Wilczur Borys PROSI O WSZELKĄ POMOC W SZUKANIU DOMU
Franca81 replied to wanda szostek's topic in Już w nowym domu
Wandziu co u was slychac? Martwie sie :shake: -
Wow jaki fajny kuc! Jego historii nie skomentuje. Dobrze ze dostal szanse i trafil w bezpieczne miejsce!
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
Franca81 replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
[quote name='magdabroy']Fotki z niedzieli :eviltong: Teraz jest tak paskudnie za oknem, że szkoda aparatu :roll:[/QUOTE] To trza pomyslec o wodoodpornym hehe :eviltong: -
Nie w okraglaku? Wow. Gdzie byla wystawa? Az tak Miluchny dal popalic? Bede trzymac za was kciuki za swiatowke. A nie myslalas nad jakims sprawdzonym petsitterem lub hotelem dla Oliego? Gdyby moja byla normalnym psem to bym pomogla w opiece (o ile by mi kotow nie zjadl). ;)
-
Doberek. Ja z zazaleniem przyszlam. Fotkow jakos malo. :shake: Ciezkie sa adopcje "szczekosciskowcow". Jak oglaszalam i ludzie dzwonili to mi rece opadaly do kostek. Pomine juz dzieci co chcialby psiaka dla szpanu a rodzice nawet nie maja zielonego pojecia co ich pociechy robia i ze psa sobie szukaja. Pomine smsy typu "oddzwon bo nie mam kasy na tel a pieska biore juz dzis". Spotkalam sie nawet z doroslymi facetami co chcieli pitbulla na lancuch do budy... Nasluchalam sie obelg pod moim adresem ze psiaka schronisko wykastrowalo. Czyli uslyszalam wszystko to, co kazdy oglaszajacy bezdomniaczki zapewne uslyszal....
- 1417 replies
-
Mr. Rocky & Mrs. Leokadia oraz czarna bestyjka i reszta stada xD
Franca81 replied to Buńka's topic in Foto Blogi
Buniaaaaaaa !!! Watek Ci spamuja. :diabloti: -
Jaki nick taki uzytkownik. :diabloti: Ja przynajmniej najpierw wrzucam na dogo a pozniej na fb. :eviltong:
-
[quote name='maryg22']ups. Ej no, mówiłaś że chcesz galerię usunąć bo umiera i nikt nie przychodzi, a teraz to co? Ludzie się zlecieli, rozmowy piękne są, a Ty dalej chcesz usuwać :mad: Bo Ci jeszcze nie wyślę jak dalej takie głupoty będzie prezesowa gadać :diabloti:[/QUOTE] Bo babie nigdy sie nie dogodzi. Tak zle i tak nie dobrze.... :roll: Jak nie chcesz spamu to dawaj czesciej fotki Leonka, Riki i reszty spoleczenstwa zwierzecego. :evil_lol:
-
Diabel, pies demolka,niszczyciel. Ratujcie!!!
Franca81 replied to kalczan's topic in Lęk seperacyjny
Wazna sprawa. Pies przed zostawieniem musi byc wymeczony. Nie tylko fizycznie! Wazne jest bardzo zmeczenie psychiczne! Pies zmeczony fizycznie moze nadal niszczyc a po zmeczeniu psychicznym szanse na demolke maleja. Bo problem pozostawania psa w domu zwykle nie wynika z energii (czyli stan fizyczny) a ze stresu (stan psychiczny). Najlatwiej wymeczyc psa psychicznie poprzez zabawy wechowe. Ukrywac smaczki w domu i na dworze. Te zabawy powinien kazdy wlasciciel psa stosowac. Po pierwsze pies poprzez szukanie uczy sie skupienia i sie wycisza. Po drugie taka zabawa zaciesnia wiez pomiedzy wlascicielem a psem. Jedyne na co nalezy zwrocic uwage to komende "szukaj" dac raz a nie co chwila biadolic szukaj, szukaj, szukaj. Bo to nakreca psa i przeszkadza mu w skupieniu. Mam psa z bardzo duzymi problemami z osychika. Odrzucilysmy wszelkie zabawy z wiazane z pilkami, bieganiem, szarpaniem a stosujemy jedynie zabawy wechowe. I pies jest o eiele spokojniejszy. Nawet jak zostaje sam. Kolejna sprawa. Pies ktory sie stresuje i zostaje sam musi miec cos do gryzienia i zucia! Bo pies nie demoluje bo tak mu sie podoba. Pies poprzez gryzienie czy zucie stara sie pozbyc stesu. Stad demolki. Dlatego nie wolno psa karcic za to ze staral sie odstresowac. To my musimy psa nauczyc jak walczyc ze stresem. Jeszcze powroce do sprawy wybiegania przed zostawieniem psa. Najgorsze co mozna psu "zrobic" to wybawic go na dworze, wrocic do domu i zostawic. Dlaczego? Bo pies wraca do domu podekscytowany zabawa, pelen energii psychicznej, pobudzony. W takim stanie pies znacznie szybciej zacznie sie stresowac i szukac mozliwosci wyladowania stresu (zwykle na tym na czym nie powinien). Po kazdym spacerze przed zostawieniem psa samego nalezy odczekac az pies sie odpowiednio wyciszy. Az mu spadna emocje podniecenia, biegania i ekscytacji po zabawie. To troche tak jak z dziecmi malymi. Nie da sie wymagac od 4latka by po szalonej zabawie grzecznie od razu polozyl sie do lozka. Nie da sie bo energia dzieciaka rozpiera, jest pobudzony i podekscytowany szalona zabawa. Stad widac ze dzieci zmeczone fizycznie ale nie psychicznie wieczorem maja napady glupawki, staja sie marudne itd. Ale da sie grzecznie polozyc 4latka jak zamiast szalonej zabawy czyta mu sie bajke. Bajka dziala troche jak zabawa psychiczna. Dziecko sie wycisza, skupia na sluchaniu (pies skupia sie na szukaniu smaczka), analizuje to co uslyszy i wyobraza sobie ta opowiesc w glowie (pies analizuje skad dociera ten pyszny zapach i idzie w jego kierunku). Dziecko zasypia (pies sie wycisza). U psow ktore maja problemy lekowe moga pomoc specjalne naturalne psie feromony. Dostepne w atomizerze do psikania, w obrozy i takie do kontaktu.