Jump to content
Dogomania

Eggsy

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Eggsy

 1. Eggsy

  Jaką decyzję podjąć

  To co było napisane we wpisie nie jest trolem od małego chodził do szkułki a trenera mamy nadal, ale co innego jest zapłacić za lekcje, które przecież nie odbywają się codziennie, a co innego jest płacić za jakieś tabletki 9 zł dziennie do końca życia i jak to wet powiedział może pomogą a może nie. Polubiłam tego psiaka, ale nie powinno być tak że mam go niby przeceniać ponad własne zdrowie i narażać wszystkich członków rodziny na ciągły stres. Chciałam wziąść mniejszego psiaka bo po prostu z nim nie daje sobie rady. A jeżeli znajomi znajomych by go chcieli wiedząc o jego problemach to znaczy, że wiedzą na co się piszą. Danych trenera nie zamierzam ujawniać. Zamiast pomuc to ciśniecie, że to kłamstwo a tamto kłamstwo, skoro chcę uzystać pomoc w w konkretnej sytuacji to przedstawiam problem jasno. Najpierw liczy się dla mnie rodzina i jej dobro a później pies. Nie mam tyle pieniędzy by wydawać wszystko tylko na psa, i tak już mu dużo dajemy, a tresury w takiej sytuacji były po prostu niezbędne, ale długi też trzeba spłacać a nie mnożyć więc staramy się kupować mu rzeczy niezbędne a nie to co może mu pomorze a może nie. A jeśli chodzi o jego drapanie to byliśmy u innego veta i też po zbadaniu go stwierdził, że to siedzi mu w psychice i tyle, i drogie tabletki nie pomogą.
 2. Witam, mam rocznego owczarka, cały czas się drapie ( nie w jednym miejscu, po całym ciele), trwa to już dość długo, nie ma żadnych robaków, jest regularnie odrobaczany, sierść ma czystą, wyczesywaną i zadbaną, jest myty co 2-3 miesiące szamponem dla szczeniaków, gdy poszłam z tym do weterynarza, podali mu leki przeciwuczuleniowe(był wtedy okres pylenia i myśleliśmy że to może być przez to, jakaś alergia) jednak leki nie pomogły mu drapanie zmniejszyło się o jakieś 5%, na okres tygodnia a potem znów było to samo, na własną rękę dawaliśmy mu potem wapno przeciwalergiczne, jednak to też nie pomogło, teraz jest już jesień, okres pylenia się skończył a pies dalej się drapie, nie sądzę żeby było to przez karmę bo miał uczulenie na kurczaka w karmie i dlatego ją zmieniliśmy na taką dla psów alergików z dobrym składem( wybieraliśmy przy pomocy psiego trenera). Pies cały czas się drapie czasem na łapkach ma lekko wygryzione miejsca( z tym też byliśmy u weta, ale wizyta nie poskutkowała). Czy wasze psy miały coś podobnego, albo wiecie co to może być i jak to leczyć?
 3. Eggsy

  Ciągle się drapie, co zrobić?

  Wioletka155 dziękuję bardzo za odpowieć, poszłam z pieskiem jeszcze raz do weterynarza zaproponował testy alergiczne i powiedział, że zrobienie ich wiązałoby się oczywiście z odczulaniem jednak niezdecydowaliśmy się na nie ponieważ wykonanie samego testu to duży koszt (400 zł) i jeszcze później odczulanie przy czym wet poinformował nas, że bardzo prawdopodobne, że nic mu to nie da ponieważ wyleczalność stanowi 20-30% ( nasz psiak jest specyficzny, nie wiem dlaczego tak jest ale jak na coś zachoruje to nie da się u niego tego wyleczyć żadnymi lekami np. zapalenie spojówek miał odkąd go wzięliśmy próbowaliśmy leczyć różnymi lekami nawet bardzo silnymi ale żadne nic nie dały w grę wchodzi tylko operacyjne wyleczenie, a to nie jedyna rzecz na którą "choruje"), była mowa też o tabletkach przeciwświądowych, musiałby brać jedną tabletkę dziennie do końca życia, jednak nie stać mnie na to ponieważ byłby to koszt 9 zł dziennie, a jest to bardzo prawdopodobne, że drapanie nie jest spowodowane alergią( chociaż ta na roztocza ze wszystkich byłaby najbardziej prawdopodobna, jednak szczeże w to wątpię, ponieważ ja mam bardzo silną alergię na oba rodzaje roztoczy jednak w domu nic mi się nie dzieje od nich, a leków nie biorę) jak się dowiedzieliśmy najbardziej prawdopodobne jest to, że drapanie jest chorobą psychiczną( winikającą z tego, że psiak jest emocjonalny i nerwowy) dajemy mu teraz melatoninę na uspokojenie i zobaczymy czy będzie poprawa
×