-
Posts
428 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Agata Hanel
-
Witajcie! Widze że na forum właścicieli leonbergerów jak na lekarstwo. Może jednak uda się zrobić wątek dla tej rasy? Ja od prawie 2 tygodni posiadam małą leonkę Birmę z hodowli Ragazze Diavolesse. Leonkomaniacy odezwijcie się!!
-
[quote name='majafaja']co racja to racja:) czyli wzielabys ja po sterycle? bo sterylka to zaden problem!! prosze, skontaktuj sie z julia.zuzanna on jest co dzien w schronie i moze zalatwic ciecie :)[/quote] Wzięłabym ją na tymczas. Będę próbować ją na tyle ucywilizować żeby ze spokojnym sumieniem oddać ją do adopcji. Bo na dzień dzisiejszy sami wiecie jak sprawa z nią wygląda.
-
3 suki BLUE MERLE czekają na dom zdjęcia str. 1 + 11 + 33
Agata Hanel replied to Frotka's topic in Już w nowym domu
Musi się udać. Zajechały tak daleko, trzeba tylko cierpliwości i mocnego trzymania kciuków. Czeka jeszcze Sonia, ale ona chyba jest bezproblemowa bo wie że człowiekowi moze zaufać. -
[quote name='julia.zuzanna']nie jest, ale czeka już w kolejce [IMG]http://schronisko.doskomp.lodz.pl/tmpimg/30573926.jpg[/IMG][/quote] Czeka w kolejce, czyli orientacyjnie kiedy? Istnieje możliwość że wzięłabym ją na tymczas do siebie, ale wolałabym żeby była już wycięta. Ładna morda to nie wszystko, bo charakterek to ona ma. Jeśli dogomaniacy zauważyli ją i poświecili swój czas to szkoda żeby suczka odeszła w zapomnienie. Samo "podnoszę" nie wystarczy bo to nie jest suka to normalnej adopcji. Ma problemy z psychiką i trzeba jej pomóc bo inaczej będzie wracała do schroniska od kolejnych opiekunów których zauroczyła śliczna mordka.
-
3 suki BLUE MERLE czekają na dom zdjęcia str. 1 + 11 + 33
Agata Hanel replied to Frotka's topic in Już w nowym domu
[quote name='pajunia']Niestety nie, w otwartym terenie, ale miske z jedzeniem wstawiaja jej do ogrodu i ona tam przychodzi zjesc. Ale z chwila, gdy tylko ktos wyjdzie, ucieka poza ogrod. Miska jest stawiana coraz blizej domu, nie wiem, jak dlugo Kira bedzie potrzebowala, aby sie do ludzi przekonac. Ta rodzina stara sie jak moze, sa bardzo fajnie. Musimy odczekac. Wyglada na to, ze ona chce byc w poblizu ludzi, ale nie ma zaufania. Ta pani Kire wciaz widzi, ona sie caly czas w poblizu trzyma, ale nie chce podejsc i ucieka na widok czlowieka.[/quote] Dobrze że się trzyma blisko, tylko żeby nie dostała cieczki. Może jak się zrobi zimniej to będzie bliżej podchodzić. Radziłabym dawać jej takie porcje które zje na raz do syta, zeby chodziła lekko głodna. Wówczas bedzie bardziej niecierpliwie czekać na jedzenie. Ja sama doswajam nieufne koty schroniskowe i oswajanie idzie baaaardzo powoli. Dołożyłam teraz kotom trzeciego oswojonego i moze zobaczą że nie każdy człowiek krzywdzi. szkoda że nie ma tam innego psa to by ciągnęła chociaz do niego. -
3 suki BLUE MERLE czekają na dom zdjęcia str. 1 + 11 + 33
Agata Hanel replied to Frotka's topic in Już w nowym domu
Oj niedobrze! Czy sunie są same czy z innymi psami? Może przy drugim psie by nie bały się tak panicznie? Jeśli zajdzie taka potrzeba to mogę wziąć na tymczas i doswojenie. Nie ma rzeczy niemozliwych ale cuda nie zdarzają sie ot tak. U Kariny, domyślam się, że miały "swobodną łapę" i nikt nad nimi nie pracował (rozumiem że człowiek się nie rozdwoi, brak czasu, praca, itd). Wszystko trzeba powoli. Te suki w ogóle nie znały domu to trudno im się dziwić. Dom po prostu traktują jak następny kojec z którego się ucieka. Nie ma u nich zawiązanego porozumienia między psem a człowiekiem. -
3 suki BLUE MERLE czekają na dom zdjęcia str. 1 + 11 + 33
Agata Hanel replied to Frotka's topic in Już w nowym domu
[quote name='pajunia']Kira wlasnie zostala odebrana przez swoja nowa pancie i jedzie do domku.[/quote] Nareszcie suniom się poszczęściło! Należą się Wam wszystkim wielkie GRATULACJE za tak dobrą robotę! :klacz: :klacz: :klacz: Jeszcze tylko mama Sonia do domku! -
[quote name='Ziomalka']Jutro wystawa w Zabrzu! :lol: Kto trzyma kciuki?:mad: A zdjątka chcecie? Mamy focić? :evil_lol: Mój pies ma dość zabiegów upiększających:roll: na widok narzędzi zbrodni ucieka do budy (transporter= azyl) :cool3: , czyli jutro wystąpi zarośnięty, proszę się nie dziwić.:cool1:[/quote] Też pytanie?!:mad: Oczywiście że focić, pstrykać, itd. Czekamy na fotorelację. A Ziomal i tak będzie przystojny chociaż wystąpi jako brutal z zarostem:evil_lol:
-
Parson terier 6 m-cy , slodki maluch MA WSPANIAŁY DOMEK!!!
Agata Hanel replied to Dorothy's topic in Już w nowym domu
Można zrobić próbę z gwizdkiem ultradźwiękowym? -
WSZYSTKO O NOWOFUNDLANDACH (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Agata Hanel replied to lidiya's topic in Nowofundland
Witajcie wielbiciele niufów! Ja tak gościnnie i po kądzieli chciałam się spytać czy jest wątek dla leonbergerów? -
Przeczytałam prawie cały wątek. Dużo problemów ale i dużo krzyku. Uważam że albo sunia trafi do domu ludzi bardzo doświadczonych z psami których nie zrazi nadpobudliwość suki razem z jej problemami albo musi trafić do takiego tymczasu który ją trochę "udomowi". Myślę że nie ma sensu zgłaszać ją na allegro lub innych aukcjach bo tam zagląda dużo ludzi zielonych. Przy takich problemach jakie miała julia.zuzanna nowi właściciele nie wytrzymaliby nawet tych 3 dni z nią w domu. Przypuszczam że suczka ze strachu, niepewności jest taka "dzika" i prawdopodobnie nie znajduje czasu żeby odetchnąć i odpocząć. Mam jeszcze jedno pytanie, czy sunia jest wysterylizowana?
-
Ostatnio musiałam wyjechac za granicę i Rejka została na wakacjach w domu mojej mamy razem z rodziną brata. Brat ma synka 2-letniego Jasia który bardzo lubi moje "żywe zabawki". Na początku wolał Czibo-samojeda, bo się nie ruszał i ze względu na futro. Teraz woli Rejkę bo może się z nią pobawić piłką. Dotychczas słownictwo Jasia było wyjątkowo skąpe, mówił swoją chińszczyzną, mamował i tatował ale bez określonego celu. Słów w ogóle nie chciał powtarzać. I właśnie jak byłam na wyjeździe, pierwsze normale słowo wypowiedziane przez Jasia to było "Reja"!:loveu: Oczywiście w jego wydaniu wyszło" Jeja" ale to i tak jest niesamowite. Tym bardziej że Jasiu widzi mnie ze stworami 2-3 razy w miesiącu. Niesamowite, prawda?:multi: Rejka ma teraz ogromnego plusa u bratowej:cool3: .
-
3 suki BLUE MERLE czekają na dom zdjęcia str. 1 + 11 + 33
Agata Hanel replied to Frotka's topic in Już w nowym domu
Dzisiaj znalazłam w gazecie "Mój pies" ogłoszenie o merlakach w dziale psy do adopcji. Wystawione są wszystkie trzy suczki, ale chyba została się tylko mama dziewczynek, prawda? -
Piękne fotorelacje z Wrocka! Chyba nieźle musiało wiać skoro plansza "ożywała" i spadała na głowę niewinnej osoby. Życzymy powrotu do zdrowia! A co się tyczy lokat to na dwoje babka wrózyła. Jest ustalony wzorzec ale jego interpretacja przez sędziów może być różna. Inaczej też się ocenia poszczególne sztuki, a inaczej gdzy psy stoją koło siebie; wówczas wyraźniej widać różnice. U parsonów sędziowie na przykład różnie oceniają ogonki. Jeden nie zwraca uwagi na zakręcony ogonek a drugi za to obniży lokatę. Nie należy brać na super poważnie wystaw i tyle. Uśmiechnąć, podziękowac zwyciezcy i szykować na następną wystawę!:multi:
-
3 suki BLUE MERLE czekają na dom zdjęcia str. 1 + 11 + 33
Agata Hanel replied to Frotka's topic in Już w nowym domu
Nareszcię się coś ruszyło:multi: z merlakami. -
3 suki BLUE MERLE czekają na dom zdjęcia str. 1 + 11 + 33
Agata Hanel replied to Frotka's topic in Już w nowym domu
[quote name='pajunia']Nie, juz jestem zalamana. To czwarty domek, ktory sie rozplywa przez brak mozliwosci kontaktu z Karina. Te psy nigdy chyba nie znajda domku. A domek taki, ze lepszego znalezc nie mozna. Duzy dom, ogrod i stadnina koni. Chcieli ta biala, a ta brazowa tez by miala domek. Co mam robic?:placz: :placz:[/quote] Co się dzieje??? Jeśli pieski mają mieć dom to MUSI KTOŚ BYĆ OSIĄGALNY bo inaczej to w ogóle nie ma sensu. Może lepiej by było przenieść psiaki na inny tymczas gdzie kogoś będzie zawsze można złapac pod telefonem? Nie o to chodzi żeby robić wyrzuty Karinie bo należy jej się uznanie za swoją pracę, rozumiem że jest zajęta, chora, zapracowana itd. Ale ja gdybym chciała zaadoptować psa a nie moge się dodzwonić raz, drugi, trzeci to po prostu szukam innego, taka jest prawda... -
[Za bardzo ostatnio pochwaliłam Edka. Kolega został wczoraj w domu i :mad: wyżarł dziurę w kanapie, żeby było ciekawiej to dziura jest w kanapie naszych gospodarzy:p a więc czeka mnie cerowanie w najbliższych dniach, więc już go więcej nie będe tu chwalić :cool3:] Tylko dziura w kanapie? Mój Czibo spalił mi sofę jak był podrostkiem, więc się ciesz! A sofa również nie moja- musiałam dorobić nową gąbkę i tapicerkę:angryy:
-
3 suki BLUE MERLE czekają na dom zdjęcia str. 1 + 11 + 33
Agata Hanel replied to Frotka's topic in Już w nowym domu
Merlaki więcej szczęścia! -
Edy jest rozkoszny!! Czekamy na dalsze relacje z postepów malucha. Ja ostatnio to mam pecha. Miałam jechać na wystawę do Sopotu- wypadła praca, teraz było seminarium z agility w Bydgoszczy- znowu praca, w tą niedzielę wreszcie z Rejką mielismy zaliczyć wystawę w Zielonej- a tu pierwsza cieczka.:-( Ostatnio nic mi nie wychodzi. Przynajmniej wiem że na światówkę z rują mi nie wyskoczy. Ot, uroki wystawiania suczek.
-
[COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=3]Stawka na Zieloną Górę- 17 września[/SIZE][/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=3][/SIZE][/FONT][/COLOR] [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial]Parson Russell Terrier[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/SIZE] [FONT='MS Sans Serif'][/FONT][SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial]DON CORLEONE Dwie Twarze,[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Pies,klasa[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]młodzieży[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'][/FONT][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial]REA z Psiego Chaosu,[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Suka, klasa[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]szczeniąt[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'][/FONT][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial]AXA Urwisy z Kluczwody,[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Suka,[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'] klasa [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]młodzieży[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'][/FONT][/SIZE] [SIZE=3][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial]Jack Russell Terrier[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/SIZE] [FONT='MS Sans Serif'][/FONT][SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial]FRODO Fioletowa Magia,[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Pies,[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'] klasa [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]otwarta[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'][/FONT][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial]IMPULS Półdiable,[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Pies,[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'] klasa [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]otwarta[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'][/FONT][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial]FAWORYTKA-FULDA Thidalium FCI,[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Suka,[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'] klasa [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]młodzieży[/FONT][/COLOR][/SIZE] [COLOR=black][FONT=Arial][/FONT][/COLOR][SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial]GENTLE GABI of Jack's Paradise,[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Suka,[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'] klasa [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]pośrednia[/FONT][/COLOR][FONT='MS Sans Serif'][/FONT][/SIZE]
-
3 suki BLUE MERLE czekają na dom zdjęcia str. 1 + 11 + 33
Agata Hanel replied to Frotka's topic in Już w nowym domu
W górę merlaki:multi: -
[quote name='Ziomalka']Chcielibyśmy ogłosić światu, że mamy pozwolenie na bzykanko :evil_lol: . Dziś ZIOMAL- pies rasy Jack Russell Terrier został uznany [SIZE=4][COLOR=red]REPRODUKTOREM :multi: :multi: :multi: [/COLOR][/SIZE][/quote] No to teraz Ziomala nic nie powstrzyma:evil_lol: . A i może jakaś charcica spojrzy na niego łaskawie:loveu:
-
3 suki BLUE MERLE czekają na dom zdjęcia str. 1 + 11 + 33
Agata Hanel replied to Frotka's topic in Już w nowym domu
O adopcji można śnić. Czekamy na JAWĘ!!