-
Posts
428 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Agata Hanel
-
[quote name='tanina']Wszystko idzie mi pod górkę:roll: Albo hodowle mają za wcześnie szczeniaki albo wręcz dla mnie za późno albo są takie krycia, które mnie nie interesują. No i jeszcze wpadły nam w oko foksy krótkowłose i lakelandy.... Jestem ciekawa jaki pies trafi do naszego domu:lol:[/quote] Wiesz że pośpiech jest złym doradcą:cool3: ! Musisz wiedzieć czego chcesz. Widocznie jeszcze za mało się porozglądałaś po hodowlach że tak się wahasz. Ja jak wybierałam Rejkę to najpierw myślałam o jackach. Ale porozglądałam się trochę, dowiedziałam się że są jeszcze w russelach parsony:oops: i ta rasa wpadła mi w oko. Ja przy wyborze psa w dużej mierze kieruję się instynktem popartym wcześniejszą wiedzą i jak mi coś wpadnie w serce to o to chodzi. I na dzień dzisiejszy mojego wyboru nie żałuję:loveu:
-
[quote name='D0minika']Zajrzę, zajrzę na pewno:) W ogóle psy z Mysiej nam się podobają bardzo, ale to za daleko dla nas :shake: Agata a będziecie w Poznaniu? Bo chcielibyśmy Twoja suczkę obejrzec :)[/quote] Będziemy! Chyba że bogowie się nam sprzeciwią bo z Rejką z różnych powodów przechlapałam dwie wystawy.:angryy:
-
[quote name='D0minika']Agata dziękuję, już piszę maila do Psiego Chaosu żeby sie zorientować we wszystkim:) Jeszcze jakieś hodowle? Może okolice Krakowa, Wrocławia? Słowem - południe Polski...[/quote] Zajrzyj jeszcze na stronę ParsonRK w linkach- ma tam zbiór hodowli parsonów. Można też zadzwonić do Związku Kynologicznego i popytać w oddziałach.
-
[quote name='D0minika']A ja mam nadzieję, ze jak najwięcej parsonków zobaczymy na wystawie w Poznaniu, bo się wybieram z siostrą :) Powoli, coraz wyraźniej nam się krystalizuje, ze chcemy parsona... Nie od razu niestety, to jest kwestia roku, może niecałego... Mieliśmy Lolka wziąść, ale piesek był do oddania już zaraz, a teraz to jest niemożliwe :( I dlatego mam pytanie, bo jesteśmy ze śląska, jakie tu sa najbliższe hodowle? Bo siostra wymyśla jeżdżenie po psa na drugi koniec Polski, ale chyba muszę ją do porządku doprowadzić, bo się do końca życia nie wypłacimy :evil_lol:[/quote] Ja mam Rejkę z hodowli pani Basi Pałki- Psi Chaos w Tarnowskich Górach. Ma dwie sunie parsonki mamę z córką.
-
Zgodnie z obietnicą fotki Birmy: [IMG]http://img138.imageshack.us/img138/9141/img0589popfd1.jpg[/IMG] [IMG]http://img138.imageshack.us/img138/3664/img0603popup8.jpg[/IMG] [IMG]http://img138.imageshack.us/img138/5849/img0595poppq9.jpg[/IMG] [IMG]http://img82.imageshack.us/img82/3405/img0607poptw2.jpg[/IMG]
-
3 suki BLUE MERLE czekają na dom zdjęcia str. 1 + 11 + 33
Agata Hanel replied to Frotka's topic in Już w nowym domu
[CODE][/CODE][quote name='pajunia']Zlituj sie Agatko, nigby bym nie dopuscila, aby do schronu trafily. Nie po to sie je tu przywozilo, bedzie wszystko, co mozliwe, zrobione, aby te dziewczynki dobre domki znalazly. Mila jest juz na najlepszej drodze, dla Kiry szukam odpowiedniej tymczasowki z dobrym behawiorysta. Uda sie, wiem o tym.:lol: l[/quote] Cieszę się, ale sama widzisz że nawet trudno znaleźć dom tymczasowy. Może dlatego wpadłam w taki posępny nastrój.:shake: Trzymam kciuki za ciebie. Oby szczęscie ci sprzyjało w poszukiwaniu domków!!! -
[quote name='PARSONRK'] Mona_27 Wg FCI psy można wystawiać w klasach: [FONT=Arial]-Veteran Class (from 8 and over)[/FONT] [FONT=Arial][FONT=Arial]- Champion Class (15 months and over) [/FONT][/FONT] [FONT=Arial][FONT=Arial]- Working Class (15 months and over) [/FONT][/FONT] [FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial]- Open Class (15 months and over) [/FONT][/FONT][/FONT] [FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial]- Intermediate class (from 15 to 24 months) [/FONT][/FONT][/FONT][/FONT] [FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial]-Junior Class (from 9 to 18 months)[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT] [FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial]-Puppy Class (from 6 to 9 months)[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT] [FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial]-Baby Class (up to 6 months)[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT] [FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial]Ale klasy Baby i Puppy nie są obowiązkowe na wszystkich wystawach (czyli mogłaś akurat na taką trafić :) )[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT] [/quote] Kiedyś chciałam wystawic Rejkę w Baby na wystawie krajowej terierów. I niestety nie mogłam bo wedle organizatorki klasy baby i puppy są dopuszczane na wystawach o randze klubowej lub indywidualnej dla rasy.
-
3 suki BLUE MERLE czekają na dom zdjęcia str. 1 + 11 + 33
Agata Hanel replied to Frotka's topic in Już w nowym domu
[quote name='pajunia']Andziu, oni juz nie chca. :angryy: Za duzo wysilku trzeba wlozyc, a do oswojenia to bardziej by sie nadawal jakich psi psycholog. Ale kombinuje, musi sie udac. One jeszcze wyjda " na ludzi". Zobaczycie.[/quote] Wyjdą na pewno! Na pewno nie mogą trafić do schronu! -
No może leomaniacy się ruszą:multi: bo chyba nie udzielają się na innym forum? Postaram się wrzucić parę fotek Birmy która rośnie w oczach. Pies w schronisku wygląda rzeczywiście jak leonberger. Trzeba by mu było jakoś pomóc!
-
3 suki BLUE MERLE czekają na dom zdjęcia str. 1 + 11 + 33
Agata Hanel replied to Frotka's topic in Już w nowym domu
Co słychać u siostrzyczek? Czy Kira złapana? Mam nadzieję że razem będą spokojniejsze i się przyzwyczają do człowieka. A co z Sonią? Czy jakiś domek się szykuje? -
My mamy numer 9550 - ring 12- klasa młodzieży suczki. Swoją drogą zawiodłam się trochę na organizacji światówki na tym etapie. Myślałam że przy tej rangi wystawie będzie też podana godzina sędziowania, co znacznie ułatwia życie. Wystaw dotychczas parę zaliczyłam z samojedem i tylko na międzynarodowej w Sopocie podali godzinę sędziowania na ringu danej rasy. Ale z powodu mojego wielkiego pecha nie mogłam tam być:angryy: .
-
Zgadza się PARSONRK! Te parsony siegają głową powyżej kolana:crazyeye: . Parson ma być psem którego myśliwy może łatwo wziąć na rękę (jedną:cool3: ) musi wiec być w miarę lekki i nie za duży. Selekcja psów za pomoca objęcia ich dłońmi pod przednimi łapami jest dlatego istotna. Ja Rejkę obejmę ale dłonie to też mam niezłej długości. [SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]
-
[quote name='Ludek'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jak zwykle piękne zdjęcia.[/SIZE][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Ziomal faktycznie wygląda na nich jakby miał wszystkiego dość. Ale serdeczne gratulacje mimo wszystko udanej wystawy. My tez czasami mamy gorsze dni.:)[/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Gizmo zestresowany, za to SMYK Wiarus Myśliwski ma śliczną mordkę, taką uśmiechniętą.:)Mam nadzieję, że to nie jest skandynawski trend z za dużymi psami . Jeśli tak to Milo na światówce nie ma czego szukać. Sędziuje nas też ktoś ze Skandynawii. [/FONT][/SIZE][/quote] To nie może być trend, ponieważ jakby nie było istnieje wzorzec. Co prawda dopuszcza sie psy większe niż we wzorcu ale z zachowanymi proporcjami, ale jakaś granica przekraczania tego limitu chyba jest. Parson nie moze być przecież wielkości na przykład teriera irlandzkiego lub większego. Widać na wystawach jak jeszcze młoda jest rasa i stąd takie niewyrównanie wśród osobników nawet z tego samego miotu. Zobaczymy jak będzie wyglądać stawka na światówce. I jestem ciekawa porównania psów od polskich hodowców z zagranicznymi.
-
[quote name='Ziomalka'][B]Fotorelacja z Raciborza[/B] [B]PARSONY-młodzież[/B] [IMG]http://img305.imageshack.us/img305/4739/pporownaniefs7.jpg[/IMG] GIZMO u Gagi [IMG]http://img77.imageshack.us/img77/1307/pgizmoai1.jpg[/IMG] SMYK Wiarus Myśliwski-1 lokata, bdb, podobno za duży, a wg mnie pięknie chodził i pięknie się prezentował , zwłaszcza w porównaniu z zestresowanym konkurentem :shake: . [IMG]http://img305.imageshack.us/img305/393/psmykukk7.jpg[/IMG] [IMG]http://img77.imageshack.us/img77/8540/psmykoln0.jpg[/IMG] [IMG]http://img305.imageshack.us/img305/4549/psmykhr9.jpg[/IMG] [IMG]http://img305.imageshack.us/img305/7685/psmmykgn2.jpg[/IMG] ;)[/quote] To w parsonach który zgarnął BOBa?
-
[quote name='Ziomalka']Bardzo ciekawe są te konkursy norowania :mdleje::diabloti: , tylko czy my się kiedyś wybierzemy? :niewiem: Ciekawe kto kogo by zjadł? :sabber:[/quote] Ostatnio moje dwa białasy dorwały lisa na półogrodzonym terenie. Na szczeście tylko rudzielca ganiały, bez gryzienia. Tak za nim latały że zapedziły biedaka prawie do domu. Wystopował na klatce schodowej i tam się zadekował. Dopiero wówczas mogłam złapać psy i rudy po chwili się ulotnił. To już drugi lisek w ciągu miesiąca- psy mają ubaw a ja stracha. Rejka chyba by tę norę z lisem zaliczyła. Ostatnio odkryła że myszy się chowają w dziurach w ziemi i jak zacznie kopać to muszę ją stamtąd wynosic na rękach bo za nic nie chce odejść.