Jump to content
Dogomania

Agata Hanel

Members
  • Posts

    428
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Agata Hanel

  1. [quote name='PARSONRK']Jacków było aż 4 :cool3: , parsonów 22 :-o [/quote] Po prostu w Czechach jest moda na długie nogi:eviltong: Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zwyciezcom! A Poznania to oczywiście ja też się nie mogę doczekać. Wreszcie będzie można obiektywniej porównac psiaki, jeśli jest ich więcej. Wygrana w konkurencji 1/2 lub 1/1 cieszy ale satysfakcja mniejsza.
  2. [quote name='niedzwiedzica']swipa-no,sama nie wiem, co powiedzieć..żadna z moich suk nie rzuca się na psy,ani na duże ani na małe. Spokojnie mogą spotykac się z wszystkimi psami, bez sladu agresji. Ale sa sytuacje,gdy potrafia dośc ostro zareagowac na agresje, i wtedy w ułamek sekundy napastnik lezy na łopatkach,przytrzymany na ziemi-ale bez prób zagryzania,szarpania-po prostu tzrymaja i czekają, co bedzie dalej. Natomiast szczeniaki sa traktowane tak, jak powinny-tzn , na dzień dobry ustawiane i to dośc ostro. Dotyczy to zwłaszcza ich własnych dzieci, gdy przychodza do domu w odwiedziny-wtedy wizyta zaczyna sie od ustalania hierarchii stada, co dla postronnego obserwatora może sprawiać wrazenie ataku. Jest i bulgot i przytrzymanie na ziemi-jesli szczenię nie poporządkuje sie od razu. Nazywamy to w domu " łomotem "i zyczliwie uprzedzamy włascicieli "naszych" szczeniat, co może je spotkac podczas wizyty u nas :diabloti: tyle,że nigdy nie ma w tym ustawianiu prawdziwej złości i agresji-to reakcja suk na młode psy, które wpadaja do nich do domu, pamiętając zapachy dzieciństwa i zaczynają zbyt rozrabiać :evil_lol: Nie widziałam sytuacji, która opisujesz, więc nie będę się wypowiadać odnośnie tamtej suki. Ale znam sporo airedali i jest wśród nich tylko jedna suka, którą można nazwac psem agresywnym w stosunku do innych psów-nawet przyprowadzona do strzyżenia, na obcym gruncie, dośc ostro rzuca sie na moje suki i usiłuje gryżć. Ale to jedna, jedyna airedalka o takim podejściu do innych psów, jaka znam. Pozostałe są nastawione dośc życzliwie do świata i potrafia pieknie bawić sie z moimi sukami pzred lub po strzyżeniu..a trzeba pamiętać,że to w końcu dorosłe , obce psy.[/quote] Potwierdzam powyższe. Przyszłam z moją Rejką - Parson Russell Terierką na naukę strzyżenia i żadnej agresji ze strony dwóch suk aireidalek nie było. A trzeba dodać że młodsza miała szczeniaki. Później nawet Rejka chodziła w kojcu z maluchami a jej mama tylko sprawowała nadzór. Odnosze się do tych konkretnych dwóch aireidalek z Equitany bo te okazję miałam spotkać I potwierdzam że zdrowy psychicznie pies nie rzuca się bezpodstawnie z kłami.
  3. Gratulacje dla Ziomalki- pnie się chłopak w górę, nie ma co! I podwójne dla Parsonrk- za sukcesy wystawowe i sportowe! A widzę że w Chorzowie parsonów od zatrzęsienia:cool3:
  4. Oooo! Ile pięknych zdjęć sie pojawiło! Wszystkie mordki całuśne. A Rejka za dobre 2 tygodnie wybiera się do Zielonej Góry na krajówkę powalczyć w szczeniaczkach. Po nieudanym Sopocie :mad: Zielona musi wypalić;) .
  5. W górę merle w górę!!! A plakat super a'la Stephen King.:evil_lol:
  6. [quote name='Tinuś'][FONT=Comic Sans MS]Dziekuje za mile powitanie. Jestesmy z Trojmiasta. Moja sunia to Leda.[/FONT][/quote] Witaj Tinuś!:multi: Masz śliczne psiaki, które się pięknie uśmiechają. A co się tyczy szczekania to Rejka szczeka wyjatkowo mało. Znacznie częściej odzywa się w sposób który ja nazywam "pyskowaniem" coś w stylu: "łołołooł". A pyskuje się na przykład gdy Czibo ma cokolwiek co ona chce natychmiast mieć, albo jak piłka wpadnie tam gdzie ją trudno wyciągnąć. Ogólnie nie narzekam na jej szczekanie.
  7. W górę merlaczki, w górę!!!
  8. [Ps. Beatko, ta białaska jest bardziej biała niż mniej... Dziś dostałam pytanko czy ona na 100% nie ma żadnych problemów ze wzrokiem i ze słuchem?[/quote] Białaska nie jest albinosem tylko merlaczkiem, więc raczej ze słuchem wszystko OK. Poza tym sądzę że taką przypadłość Karina już dawno by zauważyła. Chyba że mowa jest o głuchości na wołanie właściciela, ale to już inna historia...:cool3: A że póki co właściciela brak więc jej słuch jest w jak najlepszym porządku.
  9. Gratulacje dla wszystkich russelków!! :multi: :multi: Ja żałuję że nie mogłam być z Rejką ale siła wyższa:placz: No, ale dzisiaj zgłaszamy się na światówkę do Poznania. Tego to już na pewno nie przegapimy!!:cool3:
  10. Psia kość!!! Mam od jakiegoś czasu ograniczony dostęp do sieci. Dziś zagladam i tu nie tylko zastój ale i jeszcze gorzej:shake: . Ręce sie załamują!!! Psiaki, szybko do domków!
  11. Chwyt reklamowy działa, chęci ogromne, ale realnych możliwości nie ma:placz: . W górę piękności!!!
  12. Potrójne gratulacje!:klacz: :klacz: :klacz: Śliczne i tłuściutkie kluseczki. Szorstek moze być dumny!
  13. [quote name='LUBA'][COLOR=darkred][U]Sopot stawki:[/U][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=black]Parsony[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial]suki[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial]szczeniąt[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial]REA z Psiego Chaosu[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial]młodzież[/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Arial]AVANTI Perfekcyjna Niedoskonałość[/FONT][/COLOR] [/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial]otwarta [/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial]GRACJA Obornicki Nornik[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/quote] Niestety pokrzyżowały mi się diametralnie plany i Sopot muszę odpuścić:bigcry:łącznie z moim krótkim urlopem. Z racji powyższego nie wiem jaki będę mieć dostęp do sieci i będę Was musiała na bliżej nieokreślony czas opuścić:stormy-sad: Ale Poznań na pewno obstawimy i to już w młodzieży:evil_lol:
  14. [quote name='Gajax']Tak sobie myślę... gdyby Państwo od zasadkas wzięli malucha+mamę, a Agata Hanel kolejnego malucha to cała rodzinka miałaby domki :evil_lol: :cool3: Ale ja sobie tylko gdybam... :siara::lol:[/quote] Gdybaj... U mnie zmienia się trochę sytuacja życiowa, ale obiecałam że jak kupię w końcu ten dom to wezmę merlaczka. Nie wiem jak długo mi to zejdzie, ale może do tego czasu sunie znajdą już swoich nowych właścicieli. Im wcześniej tym lepiej:loveu:
  15. Śliczności! A może na allegro założyć oddzielne aukcje dla każdej suni? Są teraz foty wszystkich merlaczków i wydaje mi się że łatwiej jest zauważyć pojedynczego psiaka.
  16. Teraz muszą pójsć jak ciepłe bułeczki:lol: Jeśli ludzie takich psiaków nie chcą to ja już nie wiem:mad: Czekamy jeszcze na córeczki.
  17. [quote name='Ziomalka'] Muszę się wszystkim pochwalić bo duma mnie rozpiera: mój syn Krzysztof dostał się na Uniwersytet Jagieloński na Biotechnologię - 380 pkt.:multi: :multi: :multi: ( na AR też, ale wiadomo co wybierze). Mam teraz dwóch studentów w Krakowie - córa będzie już na trzecim roku technologii żywności na AR. Zdolne mam dzieci, no nie! :lilangel: :cool2:[/quote] Niedaleko pada jabłko od jabłoni:cool3:
  18. [quote name='T:evil_lol: herion']Mam nadzieje ,ze dzisiejsze zdjecia uda sie zrobić.[/quote] Trzymamy :kciuki: !
  19. Gratulujemy wszystkim psiakom i ich właścicielom :multi: :multi: :multi: !!
  20. [quote name='PARSONRK']:cool3: Jutro Koszalin - krajowa terrierów - trzymajcie kciuki [/quote] Trzymamy mocno! :multi: :multi: :multi: I czekamy na fotki.;)
  21. [quote name='miumiu']umilając sobie czas bezpsowy urodziło mi się kilka pytań: 1.Widzę na fotkch z wystaw towarzycho w szelkach. Czy normalnie też chodzą w szelkach? Moja chodzi w obroży. W szelkach psy moga bardziej ciągnąć bo siła ucisku jest rozmieszczona inaczej (wiem bo mój samojed lepiej chodzi w obroży niż w szelkach). 2.Zalżnie od pogody - wiosną wyjeżdżam dziecmi do "letniej rezydencji" hehehe i siedzę tam (teraz np.) często do września. No i powiedzmy biorę psa z hodowli X gdzie pola, lasy, wieś i stajnie. Potem kwarantanna w mieszkaniu - potem moze kilkatyg w wawie i sru na wiochę. Czy mi pies nie zdziczeje w kwestii samchodów, dużej ilości ludzi, blokowych hałsów itd? Wrócę na jesieni z odchowanym egzemplarzem a on mi świra dostanie jak zobaczy auto...wieś na której mieszkam jest badzoi wsiowa. mam go codziennie wozić do miasteczka na zakupy ;)? tu też powstaje kwestia "kiedy" psa kupić zakłdajac że najpóźniej w II poł. czerwca - na wieś. Ja mieszkam na wsi a często zajeżdżam do miasta. Jak psa wychowasz tak masz. U moich psów spotkałam się na początku z czymś w rodzaju (jak ja to nazywam) "kompleks psa ze wsi". To znaczy: w mieście nie może się skupić na załatwianiu bo tu jest tyle nowych zapachów, dużo ludzi, dużo psów, dużo innych stworów, pojazdów itp. i pies jest cały czas podniecony i nie może się skupić. Ale jest to kwestia przyzwyczajenia. 3. Wg związku chyba 7 tyg szczon już może zostać sprzedany. a jaka jest praktyka hodowców? Kiedy dajecie swoje szczonki? Co poradzilibyście w sytuacji możliwościwyboru? Nie mam hodowli, ale z tego co wiem to wiek 8 tygodni jest najlepszym momentem do opuszczenia domu. Niech się wypowiedzą hodowcy:lol: . 4. wystawy (a hahah ale się rozmykałam, nawet hodowli nie wybrałam a juz po wystawach mi sie zachciewa) - wszyscy korzystacie zusług handlerów? Są jakieś przepisy czy jak komu wygodniej. Jaki jest koszt wynajęcia takiej osoby, czy tojewst jakoś regulowane czy indywidualne umowy zawieracie (typu premia za ocenę czy certyfikat). Sorki jeśli to głupie pytanie. le próbuję w przybliżeniu ogarnąć koszt wystawienia psa tak pi razy oko. [/quote] Ja nigdy nie korzystałam z handlera. Sama wystawiam moje psy, podpatruje jak się to robi, ćwiczę z psem długo przed wystawą i do roboty.
  22. [quote name='miumiu'] Niemniej: Nasze stado przypomnę: koty, dwoje "małoletnich". Ale ja się tam nie boję. Mam farta i wszystko mam zawsze the best. Koty the best, dziecki the best - pies nie może byc inny ( a nawet jak będzie to jakoś to sobie zracjonalizuję, żeby było "na moje" heheh)[/quote] Miumiu! Zobacz do czego moja Reja używa kota: [IMG]http://img87.imageshack.us/img87/9496/dsc0069foruu6.jpg[/IMG] KOT TO NAJLEPSZA PODUSZKA! Reja weszła do mojego domu przy dorosłym psie i dorosłym kocie. Praktycznie żadnych problemów, tylko potrzebowały czasu na wzajemne oswojenie. Kota jak chce to pogoni, ale jak kot nie chce to nici z zabawy. Reja ma kontakt z moim 1,5 rocznym bratankiem. Jest łagodna, trochę się kręci, ale świetnie się juz razem bawią. Tylko trzeba wszystko na początku przypilnować: żeby kot łapą nie dawał za częstego "poprawnego", żeby dziecko było delikatne, itd. Wszystko w Twoich rękach.
×
×
  • Create New...