Jump to content
Dogomania

ronja

Members
  • Posts

    13010
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ronja

  1. poczekam do jutra na wyniki - jeśli to świerzb, to muszę całą 4 leczyć:-( Bartek znowu suę wścieknie, a już jest dobrze
  2. ktoś o niej jeszcze pamięta?
  3. może niepotrzebnie panikuję, ale: Świerzbowiec uszny jest najczęściej spotykana chorobą uszu u kotów, u psów występuje znacznie rzadziej. Przyczyną jest [COLOR=red]świerzbowiec uszny[/COLOR] ([I]Otodectes cynotis[/I]), który[COLOR=red] pasożytuje głównie w zewnętrznym przewodzie słuchowym, ale może też atakować okolice małżowin usznych, szyję i okolicę grzbietu w części lędźwiowej i ogonowej[/COLOR]. Do zarażenia dochodzi przez kontakt bezpośredni. Młode zwierzęta są znacznie wrażliwsze niż starsze, ale świerzb spotyka się u psów i kotów w każdym wieku. [COLOR=red]Możliwe jest przeniesienie świerzba usznego na człowieka[/COLOR]. Zarażeniu towarzyszą objawy silnego swędzenia w okolicach ramion i tułowia. Martwię się o swoje psy:-(
  4. było siku na dworzu:multi:
  5. [IMG]http://img510.imageshack.us/img510/9353/image123jr5.jpg[/IMG] [IMG]http://img513.imageshack.us/img513/8946/image124rq0.jpg[/IMG] [IMG]http://img510.imageshack.us/img510/9561/image125xa6.jpg[/IMG] [IMG]http://img513.imageshack.us/img513/3230/image126tr6.jpg[/IMG]
  6. cd fotek maluszkowych - są do siebie podobne, ale jak już są to wklejam [IMG]http://img513.imageshack.us/img513/4954/image119ic6.jpg[/IMG] [IMG]http://img252.imageshack.us/img252/3365/image120xu3.jpg[/IMG] [IMG]http://img252.imageshack.us/img252/4321/image121jx4.jpg[/IMG] [IMG]http://img252.imageshack.us/img252/3614/image122ft5.jpg[/IMG]
  7. Maszeczka ma się dobrze. Jakiś czas temu chorowała (chyba najadła się spryskanej trawy). Apetytu nie ma, ale w cale chudsza nie jest tu śpi na okienku [IMG]http://img403.imageshack.us/img403/7531/m2kh9.jpg[/IMG] a tu na ulubionym krzesełku [IMG]http://img253.imageshack.us/img253/7059/muszkagf9.jpg[/IMG]
  8. znalazłam dziś w aparacie takie zdjęcie:mad: nawet nie wiedziałam,że rano coś takiego się przytrafiło twarz musiałam wyciąc, bo fatalnie to wygladało, za to moje psiuszki cudne:loveu: [IMG]http://img124.imageshack.us/img124/7513/m1bw9.jpg[/IMG]
  9. [quote name='auraa']mała czuje sie dobrze,bawi sie . Jakie sa objawy ? a co z moimi psami , jakie jest zagrozenie?[/quote] auraa, jesli są szczepione, to nie masz się czym martić, parwo to przede wszystkim choroba szczeniaków
  10. byłam i widziałam śmieszne lejki. one bidulki ssają siebie nawzajem wieczorem wpadła też Owieczka - małe dostały jedzonko i surowicę. aurowa Lenka dostanie jutro
  11. nie znam się nagrzybicy, ale czy on ma szansę zostać wyleczony? mi dziś śniły się martwe psy, a myslałam,ze już się uodporniłam
  12. to wspaniałe wieści!!!!!!! trzymam kciku za pana (skoro kawaler i jeszcze miał sernik, to chyba w porządku gośc musi być;) )
  13. gdgt, bardzo Ci dziękuję dziś w lecznicy wydałam 53 zł Drutka miała czyszczone gruczoły (ma wygryziony ogonek - wetka podejrzewa, że albo gruczoły, albo alergia, albo pchła - pcheł nie znalazłam, kup pchlich też), czyszczone biedne uszyska i pobraną wydzielinę do badania - w poniedziałek będą wyniki
  14. sika już:mad: w domu wetka wymacała jej pecherz, powiedziała,ze nie jest pełen. po powrocie do domu (i po nadprogramowym spacerku) znalazłam olbrzymie siku. a po popołudniowym spacerze siku i kupę:mad: jak taką małą cholerkę oduczyć sikania?ona wie,ze źle robi, bo jak jej mówię, ze nie wolno sikać w domu, tuli uszy i znowu tak na mnie patrzy:loveu:
  15. wątek Drutki - zaglądajcie czasem [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=6434300#post6434300[/URL]
  16. Bródka - Drutka przyjechała ze mną wczoraj ze schronu z Ostrowi Mazowiecekiej. nie mogłam oprzeć się jej smutnym oczom i zabrałam ją do siebie wbrew woli męża. Moje psy malenką przyjęły bardzo dobrze, mój TZ już też łaskawiej patrzy na Drutkę. [IMG]http://img509.imageshack.us/img509/4639/b1gt0.jpg[/IMG] Drutka jest bardzo sragniona kontaktu z człowiekiem. Była w schronie około miesiąc w miejscu dosyć odosobnionym z 2 duzymi szczeniakami. [IMG]http://img509.imageshack.us/img509/8957/b2ew7.jpg[/IMG] Dziś u weta okazało się ,że Drutka ma drożdzaki lub świerzba w uszach. Wyniki będą w poniedziałek. Niewykluczone, ze jest w ciązy:shake: Czeka ją sterylka i to jak najszybciej. [IMG]http://img264.imageshack.us/img264/4183/image038pc3.jpg[/IMG]
  17. rotków nie mam raczej, ale jeszcze przepatrzę wieczorem
  18. pomyliłam - ten rudy siedzi z przodu z 4 kolegami, a ten szaraczek z tyłu w takim podwójnym jakby boksie.
  19. mam tylko tyle - one są na kwarantannie, zdjęcia mogłam robić tylko od zewnątrz, więc nawet do środka nie wchodziłam. robiłam zdjęcia przez kraty i wkleiłam te najwyrażniejsze. w tym boksie siedzą 4 malenstwa - wszystkie śliczne i warte zainteresowania (siedzi też ten mały czarnulek, co tak patrzył na mnie zza krat i strasznie płakał)
  20. to są chłopaki, nie wiem ile mają lat, są około tygodnia w schronie
  21. w zaawansowanej ciązy (ta sunia przyjechała już zaciązona) [IMG]http://img410.imageshack.us/img410/3284/image116cp8.jpg[/IMG] [IMG]http://img410.imageshack.us/img410/3877/image024mq4.jpg[/IMG] [IMG]http://img260.imageshack.us/img260/4690/image095it9.jpg[/IMG] oraz być może malenka Drutka, która jest u mnie na tymczasie...:placz: (albo to ciąża urojona - początki, do tego drożdzaki lub świerzb:placz: ) [IMG]http://img524.imageshack.us/img524/4566/image038cg5.jpg[/IMG]
  22. [IMG]http://img510.imageshack.us/img510/1043/image021rr4.jpg[/IMG] [IMG]http://img527.imageshack.us/img527/7120/image069fm9.jpg[/IMG] (nowy pies, jeszcze na kwarantannie, bardzo ładny, wymaga wycięcia dredów) [IMG]http://img527.imageshack.us/img527/5764/image093rc9.jpg[/IMG] [IMG]http://img410.imageshack.us/img410/9159/image096hj2.jpg[/IMG] [IMG]http://img410.imageshack.us/img410/6073/image111md1.jpg[/IMG]
  23. fajne małe pieski (duzy wybór) [IMG]http://img340.imageshack.us/img340/8767/image013xr4.jpg[/IMG] [IMG]http://img339.imageshack.us/img339/8105/image074ii5.jpg[/IMG] [IMG]http://img339.imageshack.us/img339/4099/image014yn9.jpg[/IMG] [IMG]http://img525.imageshack.us/img525/3462/image017cl8.jpg[/IMG] [IMG]http://img406.imageshack.us/img406/233/image019qp0.jpg[/IMG]
  24. a może jej przejdzie, tzn przyzwyczai się do Feli?pamiętasz Aniu, co robiła p. Beata, jak Munia ganiała koty?może spróbuj tego samego...
×
×
  • Create New...