Jump to content
Dogomania

Rybc!a

Members
  • Posts

    11041
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Rybc!a

  1. Tak, jest dalej w schronisku. Zainteresowanie jest nią wielkie, ale jak widać, bezsuteczne. Gaja jest bardzo nerwowa. Robi wszystko, by wydostać się z klatki. Bardzo się trzęsie. Ale to chyba nie z zimna, bo i futro ma i pogoda nienajbrzydsza..
  2. [quote name='chester07']heh dzięki :eviltong: no mam nadzieję że sobie poradzę, ale jakby wcześniej Liszka, albo inna dziewuszka znalazły domek, to dodałoby mi skrzydeł ;) więc starać się dziewuszki ! :lol:[/QUOTE] Dziewuszka, czy chłoptaś- oby coś poszło do nowego domu!
  3. I odezwu też brak.. a tyle już czasu się staramy.. :(
  4. [quote name='krycha']kurde..... nie pomoge, bo mieszkam w drugim koncu Polski. a nie daloby sie jej na chwile wyciagnac?[/quote] Co znaczy, że na chwilę wyciągnąć? A pozatym, dokąd wyciągnąć? I potem oddać ją znowu do schroniska? Taka opcja nie wchodzi w rachubę. [quote name='krycha']nie ma zadnej fundacji w Elblagu?[/quote] Nie, nie ma. [quote name='Pralinka']Jeśli chodzi o wiek Saby, to jest ona starszą, schorowaną suką.[/quote] Co ty mówisz? :crazyeye: To że jest zaniedbana, brudna, skołtuniona i śmierdząca nie oznacza, że jest stara. Jest bardzo młodą suką. Przecie to ja jeszcze pamiętam, jak jej zęby wychodziły.. W 100% jestem pewna, że nie ma powyżej 1,5 roku. A czy schorowana..? Po wypadku, fakt, nieszczepiona, fakt, zaciążona, fakt, nieodrobaczona,fakt.. A pozatym, chyba nic.
  5. [quote name='Gonitwa']Elbląg się pokazuje....[/QUOTE] Oo kogo ja tu widzę?! ;)
  6. Kraj nie stanowi problemu, bo ok. 9 "moich" piesków jest już w Niemczech, 2 w Szwecji, ale największym kłopotem byłby po prostru transport i pieniądze..
  7. Już niedługo, już niedługo.. Może uśmiechnie się do Ciebie szczęście?
  8. [quote name='Valeur248']Śliczne psiaki, ale najładniejsza chyba Zuza:loveu:[/QUOTE] Są gusta i guściki. Jak idę z Zuzą oraz Pyzą i Figą z kokardkami, to jednak kudłaczki wzbudzają większą furrorę.. :) Ale cóż .. Ja kocham każdą tak samo.. Jednak Zuza.. Zuza jest całkiem inna niż Pyza i Figa.. Takiego psa nigdy nie miałam.. Bo to jest po prostu.. ZUZA.. :)
  9. Ja też w to wierzę.. A przynajmniej chce wierzyć! Chester, będziemy trzymać za ciebie kciuki-poradzisz sobie..!
  10. Znowu ją tu dałam, z nowymi zdjęciami: [URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1164116.html[/URL]
  11. Sati, jesteś taka piękna..taka maleńka.. taka kochana.. :( Gdzie twój dom ?
  12. Lepszy byłby domek w Polsce..
  13. [quote name='Olena84']Jakto??? Przez te silniejsze suki?[/quote] No oczywiście, że tak.. :placz: Mam nawet dwa nowe zdjęcia, postaram się je w najbliższym czasie umieścić.. :placz:
  14. [quote name='krycha']a co z sterylka aborcyjna? wiem, ze sie wiele osob oburzy, ale..... wiesz jak jest.[/quote] [quote name='halbina']Rybc!u, a sterylka aborcyjna wchodzi w grę?[/quote] Słuchajcie, ja popieram sterylizację aborcyjną. Ale w schronisku NIE MA NA TO SZANS. To nie "ci" ludzie.. :shake: [quote name='agara'] Może dam to samo na owczarek.pl? Może i nie owczarkowata, ale pomoc chyba pilna..?[/quote] Jeśli możesz, daj.. [quote name='Tosia2']Jeśli jest mozliwosć wysterylizowania jej w schroisku, to jest to zło konieczne... Im szybciej tym lepiej!!! W schronisku szczeniakimają małe szanse, poza tym to kolejne bezdomne zwierzaki, których już i tak jest duuuużo za dużo... Lepiej by nie zaznały już od dnia narodzin podłości tego swiata....a ich mama okrutnego odebrania jej dzieci od piersi przez jakiegoś pracownika schroniska....... Starylka konieczna !!![/quote] Sterylka konieczna, fakt, ale gdzie, u kogo, przy kim? [quote name='Pralinka']Jak już powiedziała bea_m, u nas w schronisku nie ma możliwości sterylizacji suk. Jedynym wyjściem jest wyciągnięcie Saby z tego strasznego miejsca i wykonanie zabiegu. Dodam, ze w Elblągu od 4 kwietnia urząd miasta wykonuje sterylki za darmo dla suk wziętych ze schroniska.[/quote] W Elblągu, jak sama dodałaś- mieszkańcy innych miast nie mogą korzystać z tej darmowej usługi- a mało prawdopodobne jest, że tymczas, lub dom docelowy znajdzie się właśnie tu.. :shake: POMOCY, LUDZIE, POMOCY.. To kolejny dzień cierpienia.. :placz:
  15. Jestem zła, wkurzona, a zarazem cholernie smutna z powodu mojej bezsilności. Saba to około roczna, prześliczna suczka. Na naszym elbląskim bazarze, od wieków swoją działalność poszerza handlarz szczeniętami. Jest to osoba bardzo, bardzo zaniedbana, brudna, na dodatek pijak. Ma mieszkanie, jednak nie chciałabym zobaczyć, w jakim jest aktualnie stanie. On ZAWSZE, co tydzień, ma nowe szczeniaki i sprzedaje je za 10-30zł. Za zarobioną kasę kupuje wino, wódę i piwo, a gdy szczeniaki się nie sprzedadzą- LĄDUJĄ W SCHRONISKU! Saba wychowywała się u boku tego mężczyzny. Była jednym z jego osobistych psów, ponoć nie do kupienia. Za każdym razem gdy jeździłam na rynek, najwięcej czasu spędzałam właśnie z nią.. kochaną, zabawną i niesforną suczką.. Jak wielkie moje było zdziwienie.. rozczarowanie.. gdy zobaczyłam ją, moją ukochaną Sabę w schroniskowym boksie? Wczoraj pojechałam na rynek i porozmawiałam z handlarzem.. Twierdził, że dostał nakaz sądowy na oddanie swoich zwierząt do schroniska, TYLKO DLACZEGO WCIĄŻ ściąga i rozmnaża psy , by mieć SZCZENIAKI które są zarobaczone, brudne i często chore, na których zarabia by chlać? Dlaczego? A no dlatego, że Saba jest w ciąży. TAK! To jest właśnie ODPOWIEDZIALNA OPIEKA, o której ten pan mi dużo, dużo opowiadał. Wg niego, URATOWAŁ 900 ileś psów, całe życie poświęca dla nich. Rzeczywiście, rozmnażanie, handlowanie i oddawanie niechcianego towaru do schroniska jest PRZEŚWIETNĄ POMOCĄ! Byłam taka naiwna i głupia.. Wierzyłam że chce pomóc tym szczeniakom, że zabiera je od ludzi którzy chcą topić, zabijać.. TO WIELKA BZDURA. Wiem jedno. Temu panu trzeba ukrócić działalność. I ja się tym zajmę. Jak mi nikt nie pomoże, to zrobię to sama. A Sabie trzeba znaleźć nowy dom. Jest już gruba, a jej cycki są bardzo pełne. Jest w normalnym, zimnym boksie. Kiedy urodzi? Może dzisiaj, może za tydzień a może za miesiąc? Może urodzi w zwykłym boksie i nikt tego nie zauważy? W schronisku nie wiedzieli nawet, że jest w ciąży.. A co będzie, jeśli szczeniaki zostaną zagryzione przez inne suki..? Jej potrzebna jest pilna pomoc.. I mi również. Bo już nie wytrzymam. Gdyby nie to, że mam 3 suki i mieszkam w bloku, gdyby nie to.. To właśnie JA wzięłabym dużą, zaciążoną sukę do siebie. I ja bym się nią odpowiednio zajęła.. Handlarz stwierdził, że przecież '' W SCHRONISKU SIĘ NIĄ ZAJMĄ ".. Jasne, tylko na jak długo...? Na jak skutecznie.. ? Spójrzcie na nią. Czy nie jest piękna..? To takie duże, psie dziecko. Już zaciąożone.. Dodam jeszcze, że Saba nigdy nie była na smyczy. Handlarz jest człowiekiem tak prymitywnym, że pewno nie wie co to takiego.. Saba przeszła też wypadek samochodowy, bo wybiegła na ulicę i samochód nie zdążył zahamować.. To taka kochana sunia.. Dlaczego została skazana na takie życie? [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images26.fotosik.pl/190/cb298cfa9c25707b.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images33.fotosik.pl/207/de9fa806e76d250a.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images33.fotosik.pl/207/337e0540e341aa97.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images33.fotosik.pl/207/8df443fc0d76e14c.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images31.fotosik.pl/207/568cd13f1f06b2e5.jpg[/IMG][/URL] Kontakt: Rybc!a GG 5722414 email [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] GSM 691364660
  16. Nie, nie da się. A hotel to bardzo duże obciążenie finansowe.
  17. [quote name='madzia828'][url]http://www.allegro.pl/item341485599_bodzioa_la_jamnik_szorstkowlosy_tez_chce_kochac.html[/url][/QUOTE] Dzięki Madziu :)
  18. [quote name='madzia828'][url]http://www.allegro.pl/item341488490_tofi_mix_owczarek_niem_nadal_czeka_na_swoj_domek_.html[/url][/QUOTE] Wielkie dzięki, jesteś niesamowita!
  19. [quote name='madzia828'][url]http://www.allegro.pl/item341483440_gala_czarna_nieduza_sunia_tak_bardzo_chce_domu_.html[/url][/QUOTE] Dzięki Madziulka :)
  20. [quote name='madzia828'][url]http://www.allegro.pl/item341489793_ptys_mini_border_collie_o_kolorowych_oczach_czeka.html[/url][/QUOTE] Dzięki serdeczne.
  21. Napisałam dzisiaj do pani Lidii SMS " I jak niewa się Mucha?" I dostałam odpowiedź : " Fantastycznie. Jest wesoła,ma apetyt, uwodzi kota i obszczekała stolarza. Ja również jestem zadowolona. Pozdrawiam"
×
×
  • Create New...