Jump to content
Dogomania

Rybc!a

Members
  • Posts

    11041
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Rybc!a

  1. [quote name='malawaszka']:placz: no ignorujecie mnie :mad: wiadomo coś o sznaucerce? chcę jej ogłoszenia porobić ale co mam napisać? jaki wiek? udało się zajrzeć w zęby? bo ludzie zawsze o to pytają :shake: ma jakieś imię?[/QUOTE] Nie, w schronisku "nic o niej nie wiedzą". A w zęby nie dało rady zobaczyć. :shake:
  2. Rybc!a

    Metamorfozy

    [quote name='anula1959']A mnie się wszystkie wyświetlają ;)i są to cudne przemiany Aneczko:loveu:[/quote] [quote name='halbina']u mnie już też! :multi:[/quote] Dziękuję Wam cioteczki! :loveu:
  3. Niestety Sati nie wystąpi w Moim Psie. Było miejsca na dwa psy i poszła Liszka oraz Dabi. Cóż, może następnym razem..
  4. [quote name='Isadora7']Niekoniecznie, bywa że czekają do ostatnich godzin aukcji. Choć ja to i tak z przymrużeniem oka patrzę na obserwatorów[/QUOTE] Niepotrzebnie wzbudzają nadzieję..
  5. Czy ktoś skleił tekst do ogłoszeń?
  6. [quote name='Sabina02']Rybc!a, masz wiecej fotek?[/QUOTE] Tak, ale wszystkie są w sumie takie same.. Obolała, smutna Benia po sterylizacji..
  7. Niufa, wydawało mi się, że domu szukamy razem: i ja, i inne elbląskie ciotki, i stowarzyszenie. A to, że nie zajmuję się grafiką, nie oznacza, że nie mam czasu dla osobiście odbieranych psów.:roll:
  8. [quote name='Valeur248']To świetnie!! Jestem pewna, że to pomoże. Dużej ilości psom pomagało.;):loveu:[/QUOTE] Też jestem takiej myśli :)
  9. [quote name='Isadora7']Ale ruch się zaczął u niej robić na allegro. Ciekawa jestem czy 2 obserwatorów których ma myśli poważnie[/QUOTE] Gdyby tak, to chyba by napisali.. ?
  10. U mnie było zupełnie inaczej. Mika non stop chodziła za nami, przytulała się, miziała, leżała do góry brzuszkiem, zaczepiała. Nie spuszczałam jej, bo była u mnie zaledwie noc+dzień+noc, a to zbyt wcześnie, by sobie na to pozwolić.
  11. Myślę, że koszt takiego małego boksu nie byłby sporym wydatkiem. [B]Gryzienie z nudów[/B] Może pojawić się niezależnie od wieku. Pies nie mający możliwości zużycia nadmiaru energii, np. będąc zamknięty sam w domu może z nudów zacząć szczekać lub wyć a może też zacząć gryźć czy żuć różne przedmioty. Gryzienie dla psa kojarzy się z przyjemnością, ulgą, ponieważ w czasie gryzienia wydzielają się w ciele psa endorfiny powodujące poleprzenie humoru. Co robić? Po pierwsze, powinniśmy zapewnić psu więcej ruchu, dzięki któremu zużyje nadmiar energii. Spędzajmy z psem więcej czasu i przed zostawieniem go samego w domu, wyjdźmy z nim na dłuższy spacer i porządnie go zmęczmy a po przyjściu do domu, dajmy mu posiłek. Zostawiając go w domu, zostawmy psy do syspozycji tylko jeden pokój lub przedpokój. Podczas naszej nieobecności pies i tak większość czasu przesypia, wiec nie bedzie miało dla niego znaczenia ilość wolnej przestrzeni, jaką mu zostawimy. Bardzo istotne jest aby nie karcić psa za coś co zrobił wcześniej, gdy tego nie widzieliśmy. Taka kara nie będzie przez psa właściwie zrozumiana, ponieważ nie skojarzy jej z tą czynnością o która nam chodzi ale z tą przy której został przez nas skarcony. [B]Gryzienie i niszczenie ze stresu[/B] Pojawia się niezależnie od wieku, przeważnie na skutek nagłych zmian lub wydarzeń w życiu psa. Podatność do takich zachowań zależy od charakteru psa. Najbardziej narażone, są psy wrażliwe, delikatne oraz zamknięte w sobie. Takie psy nie będą szczekać ale za to zaczną się wylizywać, wygryzać sierść na ogonie, łapach lub między opuszkami lub obgryzać meble, ściany czy przedmioty w jego zasięgu. Psy lubią także obgryzać ubrania właściciela, które mają miły dla psa zapach i pod nieobecność człowieka, są dla psa niejako jego zastępstwem. Niszczenie w domu występuje przeważnie pod nieobecność cżłowieka, gdy pies czuje sie zagubiony i niepewny siebie lub w czasie gdy właściciel jest zajęty swoimi sprawami a pies czuje się przez niego zaniedbywany. Przyczyną może być także stres wywołany zbyt dużą odpowiedzialnością jaką pies czuje, gdy np. właściciele każą mu pilnować mieszkania pod swoją nieobecność. Co robić? Nigdy nie mówcie psu aby pilnował mieszkania czy domu pod waszą nieobecność. Jest to zbyt duże obciążenie dla większości psów, szczególnie jeśli mają delikatną i wrażliwą psychikę. Psy mogą nie rozumieć dokładnego znaczenia naszych słów ale rozumieją obraz jaki za nimi idzie. Wyczuwają nasze myśli i nastroje. Zamiast kazać im pilnować mieszkania, powiedzcie im aby położyły się wygodnie, odpoczęły i zaczekały aż wrócicie do domu. Dobrze jest też powiedzieć psu kiedy się do niego wróci aby nie denerwował się i nie wyczekiwał nas przez cały czas rozłąki. Szczególnie ważne jest wytłumaczenie psu, co będzie się z nim działo kiedy zostawiamy go u znajomych lub w nowym, nieznanym miejscu, jak np. hotel dla zwierząt. Przed zostawieniem psa samego, dobrze jest iść z nim na dłuższy spacer, potem dać jeść i zostawić w ograniczonej przestrzeni (w przedpokoju, jednym pokoju lub w klatce), aby nie mógł niczego zniszczyć. Można także zostawić psu zabawki do gryzienia ale niezbyt wiele, tak aby można je było wymieniać co pewien czas. Psom zostawionym w nieznanym dla nich miejcu, dobrze jest położyć do spania ich kocyk lub posłanie, mające znajomy zapach. Niektórym psom może pomóc obecność innego, spokojnego psa, który da im poczucie bezpieczeństwa i pokaże im dobry przykład właściwego zachowania.
  12. A żebyś ty ją widziała w schronie.. mała, niekochana, sponiewierana.. A teraz? Wulkan energii... !
  13. [quote name='Martens']Nareszcie szczęsliwa mordka :) Oby i innym biedom tak się fartnęło jak jej...[/QUOTE] To naprawdę wspaniała rodzina! Jestem przeszczęśliwa.
  14. [quote name='chester07']aha...............[/QUOTE] Szczera prawda. MAM WSPANIAŁĄ WIADOMOŚĆ !! Liszka będzie w gazecie MÓJ PIES !!
  15. [quote name='Valeur248']To może to pomoże Baffi? [URL="http://www.mojpupil.pl"]www.mojpupil.pl[/URL] [URL="http://www.petword.pl"]www.petword.pl[/URL] [URL="http://www.pajeczyna.pl"]www.pajeczyna.pl[/URL] [URL="http://www.etablica.com"]www.etablica.com[/URL][/QUOTE] Dzięki, Karolina. Jesteś niezastąpiona!
  16. Tak sobie myślę, że Dośka bez naszej pomocy domu nie znajdzie :(
  17. [quote name='KWL']Rybcia, skąd ty bierzesz takie śliczności ? Znowu będziemy musieli kombinować żeby w łapki jakiegoś rozmnażacza nie trafiła :-([/QUOTE] Racja, to "ładniutki towarek".. :(
×
×
  • Create New...