-
Posts
11041 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Rybc!a
-
Szorstkowłosa,terrierkowata MERCI- ZOSTAŁA ZAADOPTOWANA!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
W górę szorściaczku! -
3 LETNIA IGA wciąż szuka SWOJEGO CZŁOWIEKA- została zaadoptowana.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
W górę Iga..! -
Gala- miałam kiedyś SWOJEGO PANA i kochałam go nad ŻYCIE! [Elbląg]
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
W górę czarnulko! :) -
Młody samiec HUSKY w totalnej depresji.. ZAADOPTOWANY!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Dzięki Selenne! -
Liszka- DŁUGOWŁOSA, PIĘKNA - w DEPRESJI! -JUŻ szczęśliwa w NOWYM DOMU!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Tylko 3 dni..! -
Cudowna Kelly- tak długo szuka domu ! POMÓŻMY JEJ ! Ogłoszenia !
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='mysza 1'][URL="http://www.4lapy.pl/ogloszenia"]www.4lapy.pl/ogloszenia[/URL][/QUOTE] Mysza, jeśli możesz, to usuń bannerek Afry i wstaw Kelly.. :) -
Chester- prześliczny OWCZAREK NIEMIECKI- został zaadoptowany .
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Tak, umowę musi podpisać siostra. -
Około 8 miesięczny, szorstkowłosy ŻUCZEK - ZOSTAŁ ZAADOPTOWANY!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Nikt nawet nie dzwoni.. :( -
Młodziutka, owczarkowata AFRA- JUŻ W NOWYM DOMU, W WARSZAWIE!!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Trzymajcie kciuki, powinno się wszystko udać..! [QUOTE]Jeśli chodzi o legowisko dla Afry, może być zarówno w domu jak i w budzie przy domu. Nasz pierwszy pies adoptowany w wieku 8 lat, owczarek szkocki, nigdy nie chciał wejść do domu, mimo naszych podstępów. Jedynie w czasie upałów za usilną zachętą wchodziła do garażu, gdzie było chłodno, ale na krótko. Bingo również była adoptowana jako dorosła (ok. 2 lat) i bardzo długo nie chciała wchodzić do domu, miała ocieplaną budę naprzeciwko wejścia do domu, ale po raz pierwszy weszła do środka niemal rok po adopcji, mimo zachęt z naszej strony. Ostatnie dwa tygodnie życia spędziła w domu, wychodząc jedynie na spacery. Najlepiej czuła się na dworzu, w domu spędzała zazwyczaj tylko noce i jedynie mroźne lub chłodne i deszczowe. Z drugiej strony, miała sierść dość długą i gęstą i nasz weterynarz nawet nam zalecał niezmuszanie jej (ku żalowi dzieci) do zamieszkania w domu. Na pewno wynikało to z wcześniejszej historii życia tych piesków, której nie znamy. Oba psy były po przejściach, nie ufały ludziom. Nasza mała Tina w tej chwili mieszka na dworzu, gdyż Bingo matkowała jej od początku (Tina była odebrana przez wolontariuszy rodzinie, która nie wysterylizowała suczki ze schroniska i na ich podwórzu dochowali się już drugiego miotu. Od urodzenia mieszkała na dworzu w stadzie psów i jako jedyna z rodzeństwa urodziła się bez ogonka). Psy mają budy ocieplone, w miejscu osłoniętym od słońca i wiatru, stały dostęp do wody, biegają swobodnie po całym terenie działki (1100 m). Wychodzą niemal codziennie na spacery do lasu, są uczone chodzenia przy nodze na smyczy i bez oraz noszenia kagańca. Nigdy nie są wiązane, dla bezpieczeństwa uczone były nie podchodzić do bramy, która otwierana jest pilotem. Jeżeli Afra będzie chciała mieszkać w domu, na pewno szybciej i efektywniej przebiegnie proces adaptacji, mając nas 24 godziny na dobę, łatwiej nabrać zaufania i pokochać. Oczywiście okres adaptacji ma swoje prawa, będziemy respektować zaobserwowane psie preferencje, nie narzucać się zbytnio z czułością, ale trochę rozpieszczać to na bank. Chciałabym jeszcze zapytać, czy Afra była objęta opieką weterynaryjną, czy były już przeprowadzane jakiekolwiek szczepienia (nosówka, inne psie choroby, wścieklizna), aby ich nie dublować i nie narażać jej na dodatkowy stres. [/QUOTE] -
Chester- prześliczny OWCZAREK NIEMIECKI- został zaadoptowany .
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='JAGY']W jego sprawie odezwie sie jutro:) muszę porozmawiać z siostrą bo myśleliśmy raczej o mniejszym psie ale kiedy zobaczy jego mordkę na pewno zmięknie:) Wybiegać sie da radę mogę przeznaczyć prawie 3 godziny dziennie na spacery to chyba wystarczy prawda?:) Tylko jeszcze jedno pytanie czy ON może zostać w domu SAM około 6 godzin? bo uczę się a siostra pracuje więc czy wytrzyma te 6 godzin?.[/quote] [quote name='JAGY']Przed chwilą rozmawiałem z siostrą powiedziała że musi sie zastanowić ale myślę że się zgodzi;) Więc za w czasu zapytam bo piesek jest w Elblągu tak? Jak wyglądają sprawy adopcyjne? Czy po psa trzeba jechać czy jest jakaś możliwość przewiezienia go? bo mieszkam w Kaliszu to jednak kawałek jest a prawka jeszcze nie mam:).[/quote] Tak, Chester jest w Elblągu, ale transport do Kalisza nie będzie dużym problemem. Będziecie musieli podpisać ze mną umowę adopcyjną, którą wyślę Wam do wcześniejszego zapoznania się przed adopcją. JAGY, czy jesteś pełnoletnia? PS Czy zgadzacie się na kontrolę przedadopcyjną? -
I nasza Pyza: Pierwszy dzień u nas ( fotek ze schroniska nie mam ). [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img294.imageshack.us/img294/9096/nakocykuuc6.png[/IMG][/URL] ( sierść w fatalnym stanie- proszę zobaczyć na kołtuny przy tylnich łapach) Później: [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img237.imageshack.us/img237/416/z4lv8.jpg[/IMG][/URL] Niedawno: [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img227.imageshack.us/img227/9848/pyza2nm7.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img239.imageshack.us/img239/3172/pyza1uq9.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/523/pyza6yo8.jpg[/IMG][/URL]
-
Zuza, która jest z nami od prawie 5 lat. [URL="http://img99.imageshack.us/my.php?image=dsc029489vo.jpg"][IMG]http://img99.imageshack.us/img99/9166/dsc029489vo.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img99.imageshack.us/my.php?image=dsc029535br.jpg"][IMG]http://img99.imageshack.us/img99/3656/dsc029535br.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img99.imageshack.us/my.php?image=dsc029575mh.jpg"][IMG]http://img99.imageshack.us/img99/2574/dsc029575mh.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img258.imageshack.us/my.php?image=dsc038400pm.jpg"][IMG]http://img258.imageshack.us/img258/9168/dsc038400pm.th.jpg[/IMG][/URL] ( to jej pierwsze fotki od nas, widać, że stare, nawet mieszkanie przed remontem :)) Zuza ostatnio.. I ten błysk w oczkach.. :) [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images29.fotosik.pl/146/33f2b5bf193fd1a0.jpg[/IMG][/URL] [url]http://images32.fotosik.pl/203/2c53c49800a118f7.jpg[/url] [url]http://images32.fotosik.pl/203/d47f2a3055482af1.jpg[/url] [url]http://images26.fotosik.pl/193/5512e476ae291e75.jpg[/url]
-
Miał być TYMCZAS, ale FIGA zostaje, już nie oddam jej nikomu. W schronisku: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/222/5e9e7686f323de25.jpg[/IMG][/URL] U nas: Od razu po przyjściu ze schroniska- wychudzona (waga 7,3 kg, aktualnie 9,6 kg! ) [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images29.fotosik.pl/146/99698ce2327efd1e.jpg[/IMG][/URL] Później: [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images30.fotosik.pl/165/69ce65d27be99465.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images29.fotosik.pl/181/f5812414f887b5f8.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images33.fotosik.pl/204/1d1d50f3d97089c5.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images32.fotosik.pl/203/c49b432c06ed5650.jpg[/IMG][/URL]
-
Cudowna Kelly- tak długo szuka domu ! POMÓŻMY JEJ ! Ogłoszenia !
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='chester07']zaraz wrzucam na adopcje.org ^^[/QUOTE] Dzięki, Chester ! :) -
Owczarek kaukaski- JUŻ SZCZĘŚLIWY NA DUŻYM RANCHO!! :)
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
A może email podać do KWL? -
Chester- prześliczny OWCZAREK NIEMIECKI- został zaadoptowany .
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='JAGY']Witam wszystkich miłośników psów:) Myślałem nad kupnem psa ale stwierdziłem że w schronisku jest tyle potrzebujących psów że chyba lepiej jakiegoś adoptować:) Ale mam zasadnicze pytanie czy Chester będzie dobrze sie czuł w małym mieszkaniu w bloku jeżeli zapewni mu sie odpowiednią ilość ruchu?[/QUOTE] Witam, JAGY. Myślę, że Chester bez problemu zaklimatyzuje się w twoim mieszkaniu, jeśli będzie miał czas na aktywne wybieganie się. -
Lori-WYRWANA Z PIEKŁA-tymczas- A TERAZ WSPANIAŁY DOM W NIEMCZECH !
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Sunia sięga do kolana.Nie jest jakimś zwyczajnie dużym psem. Pomysł z DT jest dobry, najlepiej byłoby, gdyby był to DT w domu, u osoby prywatnej, nawet płatny. Ja się zgadzam na DT, pod jednym warunkiem- że bd miała z kim podpisać umowę adopcyjną, bo muszę wyrejstrowywać psy spod mojego nazwiska w UM.