REVOLUTION
Members-
Posts
833 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by REVOLUTION
-
Klaki91, masz rację na razie jestem na etapie pochłaniania wiedzy i ciągłych wątpliwości, staram się powoli wyluzować. Spike1975 dzięki za wyczerpującą odpowiedź:)
-
A czy Wy zabieracie psiaki na noc do domu? Moja psinka ma w nocy szczególne tendencje do chodzenia bez celu i żaden spacer nie pomaga - próbowałam wybiegać, ćwiczyć, jeszcze na podwórku ćwiczyłam, nic. Czy to przyzwyczajenie można jakoś zmienić?
-
Wiem, Berek:) Jednak chcę spróbować jak najwięcej nauczyć psiaka sama, tym bardziej że nie mamy jakiś poważnych problemów, z wieloma się już uporałyśmy. Tylko ja lubię sobie wymyślać różne kwestie do obgadania, lubię dyskutować z innymi pasjonatami psiaków:) Na pewno znajdę szkoleniowca dla siebie, z jednym już się spotkałam kilka razy, a planuje też semi:)
-
Rozumiem, dziękuje za udział, zauważyłam że wśród szkoleniowców jest to chyba dosyć drażliwy temat i opinie są podzielone. Macie racje że dużo zależy od charakteru psa.
-
Witajcie, ciekawa jestem jaki jest wśród Was, doświadczonych psiarzy stosunek do korekt w szkoleniu. Czy je stosujecie i w jakich sytuacjach? Rzeczywiście potrzeba dużego doświadczenia by korekta była krótka, natychmiastowa i w odpowiednim momencie nagrodzone właściwe zachowanie? Jakiego rodzaju korekty stosujecie - głosowe, kolczatka, OE, smycz? Dziękuje.
-
Beliis_perennis, masz rację, więcej luzu i radości mi potrzeba a mniej ciągłego wypatrywania wyników i zastanawiania się co jest nie tak, dzięki za trafne podsumowanie;)
-
Jeśli psiak nie zareaguje na fe i weźmie znalezisko to mówię źle i wyciągam z pyszczka, nie muszę wprowadzać dodatkowej komendy typu wypluj?
-
Dzięki, jak dobrze że jest to forum:)
-
Racja, dzięki. Czyli praca nad odległością ale początkowo może być więcej zabawy? Dzisiaj psinka pierwszy raz ćwiczyła w grupie psów i poszło jej dobrze:)
-
Dzięki, psina wykonuje komendy bez smaków, na to bardzo uważam, mamy hasła oznaczające przedłużanie komendy i koniec pracy, gorzej jak pojawia się inny pies, na smyczy to jeszcze, ale luzem - gorzej, wtedy tylko zachęcenie do zabawy odwraca uwagę - czy to źle? Po przywitaniu z psem i chwili zabawy, psina jest mniej zainteresowana psiakiem i bardziej chętna do pracy, dopóki się nie przywita, jest ciężko, czy jest w tym błąd?
-
Beatrx, tak właśnie robię, tylko zastanawiam się jak odwracać uwagę psa w trudnych warunkach. http://zofia-mrzewinska.blog.onet.pl/2011/04/12/nic-za-darmo/ Przeczytanie tego artykułu skłoniło mnie do przemyśleń, czy nie za często przekupuje psa. Ale jak inaczej zmotywować psa do pracy, szczególnie przy innym psie? Jak zacząć pracę z własnym psem przy obcym psie? Macie doświadczenie, pracujecie w grupach psów, może podpowiecie jak zacząć. Na razie na spotkaniach z psami pozwalam na przywitanie i chwilę zabawy, następnie głównie nagradzam spontaniczne powroty i przywołuje. Czy robię jakieś błędy i jak przejść do ćwiczeń?
-
Dopytam się, czy ćwiczenia typu, rozkładam jedzenie na trawie i pies obojętnie przechodzi obok niego z kontaktem wzrokowym w celu nauki niepodejmowania jedzenia z ziemi nie ma sensu? Jest to związane z tym, że psu nie można obrzydzać niczego co pachnie właścicielem? Więc jedzenie powinien rozkładać ktoś nieznajomy?
-
Halucynowaa, zapytaj.pl to nie jest dobre źródło informacji, dobrze że trafiłaś tutaj, jest tu wielu specjalistów, którzy bezinteresowanie pomagają i mają ogromną wiedzę, ich porady są bezcenne.
-
Brezyl, dzięki za zrozumienie i poradę. Tak wiem, zadaje dużo pytań, mam mnóstwo wątpliwości - na forum już chyba jestem z tego znana:P, ale zaczynam, stąd to się bierze. Myślę, że seminaria, spotkania ze szkoleniowcami też bardziej mi rozjaśnią sytuację. Z tą zabawą, pytanie wzięło się stąd, że z jednej strony zasada: nic za darmo, z drugiej: zmotywowanie psa. Ja lubię nagradzać psa za to, że po prostu wybiera mnie, w rozpraszających warunkach, gdzie dużo zapachów, ruch itp. Chodziło mi o to czy zawsze przed zabawą muszę wymagać wykonania jakieś komendy? Czekunia, ze schematami masz rację, ale czego najbardziej się boje to notoryczne błędy, choć człowiek się na nich uczy:)
-
Witajcie, jak przeprowadzacie sesję treningową na spacerze? Najpierw zabawa w celu zwiększenia pobudzenia, czy zabawa zawsze dopiero po ćwiczeniu jako nagroda?
-
Berek, właśnie moja babcia ostatnio bardzo się dziwła, gdy wychodziłam uciszyć szczekającego psa - pies musi szczekać, za to dostaje jedzenie. Wytłumaczyłam babci, że tak nie jest:) Czy właśnie takie zachowanie na podwórku/w domu, nie jest po czasie przenoszone na zewnątrz? Zresztą moim zdaniem takie zachowanie się nasila, jeśli właściciel nie ingeruje. Najgorzej jeśli jest to jedyne zajęcie psa. Nie powinno być tak: pies daje znać, że ktoś stoi, ale jak pojawia się właściciel, pies przestaje szczekać.
-
Witajcie, jako specjalistów chciałabym Was zapytać, jak to jest z tym stróżowaniem/pilnowaniem przez psa domu/podwórka? Wiele osób z tą myślą kupuje psy, czy takie bieganie przy płocie, szczekania, odstraszanie ludzi/innych psów itd. nie jest dla psa negatywne? Zapraszam do dyskusji:)
-
Berek, dokładnie, tym bardziej że są to często osy, a robi to też jak zostaje sama. Od kilku dni uczę, że nie wolno tego robić i jest lepiej:)
-
Lubi bieg przy rowerze, właśnie zaczynamy, wtedy ignoruje ludzi. Jednak to też ja muszę bardziej zaufać psiakowi. Problem jest takowy, że psinka jesczze wielu rzeczy się boi, czasem potrafi się nagle czegoś wystraszyć a z drugiej strony nagle do czegoś pociągnąć bo ją zainteresuje. Psiak nie lub, gdy ktoś idzie za nami, ujadających za płotami psów itd. wtedy jak jest bez smyczy, ratuje się ucieczką, z tego powodu w bardziej ruchliwych miejscach muszę mieć asekurację.
-
Dzięki Wam, pies ogólnie na spacerach nie oddala się zbyt nawet bez smyczy, ale jak widzę rower, ludzi, jeszcze mam opory i muszę zapiąć na smycz, czuć że mam kontrolę. Z jedzeniem są postępy, dzisiaj wypluła kreta, wczoraj coś dziwnego, wolę nie wiedzieć co:P
-
Nowy właściciel - jak to zrobić, aby pies zaufał
REVOLUTION replied to ManciaZ's topic in Wychowanie
Potrzeba czasu, nie ma na to recepty. Spędzajcie z psem jak najwięcej czasu, bawcie się, chodźcie na spacery, uczcie komend, nagradzajcie za pożądane zachowania, powstrzymujcie się od zbędnych kar. Wyznaczcie zasady, wprowadźcie do wspólnego życia rutynę - daje psu poczucie bezpieczeństwa. Nie denerwujcie się bez powodu, bądźcie cierpliwi i konsekwentni, jasno pokazujcie psu czego wymagacie, ale nie wymagajcie za dużo. Moim zdaniem to takie złote zasady, choć bardzo ogólne.- 11 replies
-
- nowy właściciel
- owczarek podhalański
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
http://ciekawe.onet.pl/zwierzeta/artykuly/a-pies-ciagnie,1,4952309,artykul.html
-
Witajcie, jak oduczyć psa nocnego polowania na owady? Jak się robi chłodniej i ciemno, psinka potrafi kręcić się długo po podwórku w poszukiwaniu owadów, które łapie i nosi na posłanie.Czy można jakoś obrzydzić psu tę czynność?
-
Polecam kanał: https://www.youtube.com/user/PuppyProdigies/videos
-
Jeszcze dopytam, gdzieś przeczytałam, że za zbyt późną reakcję na przywołanie, psa zapinać na smycz, mi się to nie wydaję dobrym sposobem, czy się mylę?