-
Posts
2363 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Iwona&Wiki
-
I dalej są:lol: Hi hi, dziś rano mijaliśmy się tylko, więc krótka rozmowa była:) Tyle, żeby pogadać o Brucie (to ich poprzedni ukochany pies), zapoznać się z Hubim:loveu: i poznać jego historię. Hubi zadomowił się na dobre i już bez problemu zostaje sam. Słodki jest, ciekawski i widać, że szczęśliwy. Teraz zatroskani, pracują, by nabrał więcej ciała. Już jest lepiej, ale ciągle to jeszcze nie to:lol: Na pewno będziemy się spotykać. No raczej nie rano, bo oni wychodzą o 5-tej. Choc spróbuje zerwać się któregoś dnia:roll: Jak będzie okazja, na pewno ufocę. I przy najbliższej okazji - oczywiście pozdrowię:)
-
No dobrze Aniu, a czy mogłabyś zapytać tego znajomego, jak bardzo skóra przesiąka tym zapachem czosnku? To znaczy jak bardzo jest wyczuwalny? Czy czuja go kleszcze czy i człowiek też? No i jeśli podawał przypadkiem ten sam granulat, to czy pies chętnie go jadł? Codziennie przeciez trzeba by 2-3 łyżeczki do herbaty:p To sporo. Moja Niunia je chrupki. Jak to podawać?
-
Wpaniały chłopak akity japońskiej ZNALAZŁ WSPANIAŁY DOM! :)
Iwona&Wiki replied to Koperek's topic in Już w nowym domu
Śliiiicznie go uchwyciłaś:loveu: Cudny jest Będę spała spokojniej, gdy już będzie u nas:p -
No tego, to bym raczej nie zaryzykowała:shake: Bo [URL="http://artykuly.animalia.pl/artykuly.php?id=601"]Zatrucie czosnkiem i cebulą u psów i kotów[/URL] <-KLIK Tym bardziej, że granulatów czosnkowych jest pod dostatkiem. Różnych firm, w różnych cenach i w wielu sklepach. Oprócz tego już wczesniej wstawionego np. [URL="http://ekarmy.com.pl/product_info.php?products_id=2042"]MIKITA Canvital[/URL] czy [URL="http://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki_pielegnacja_psa/obroze_preparaty_przeciwpchelne/inne_preparaty/30577#more"]TRIXE[/URL] i pewnie wiele innych.
-
O i tyle:p Poważnie zastanawiam się nad granulatem drożdżowym - tym pod 4. Jakos trudno mi sobie wyobrazić pachnące czosnkiem futerko:roll: Oczywista, żeby którykolwiek z tych preparatów zadziałał musi byc podawany przez dłuższy czas. A potem to już caaały czas. [quote name='Shirai - Koki']Mam takie pytanie jak usuwacie kleszcze, czy sami czy weterynarz usuwa te paskudy, jeszcze nigdy nie usuwalam kleszczy...jak usunac go z glowka ?[/quote] Pamiętam, że z pierwszym wbitym kleszczem, to na sygnale pojechałam do weta:cool3: A teraz radzę sobie sama - naciągam skórę i bardzo delikatnie (by nie ścisnąć bydlaka) zwykłą pęsetą po trochę obracam w prawo jednocześnie ciągnąc do siebie. Po kilku obrotach kleszcz wychodzi. Kleszcza jako ew. dowód w sprawie chowam do słoiczka, a miejsce przemywam wodą utleniona. Na szczęście żaden dowód do tej pory nie był potrzebny. Nawet ten ostatni, wyjęty z kotki Słonika już został upieczony:p To jeszcze porady z netu: 1. " [FONT=Verdana]Kleszczy nie należy wyrywać lub usuwać przy pomocy namaczania w różnych substancjach lub np. poprzez okładanie masłem (pozbawianie dostępu powietrza), gdyż podczas tych zabiegów kleszcz broniąc się wyrzuca z siebie duże ilości śliny zawierającej drobnoustroje mogące wywołać chorobę psa." 2. "Kleszcza należy delikatnie usunąć specjalną (można kupić) lub zwykłą pęsetką. Palcami jednej ręki nieco napinamy skórę psa w okolicy, gdzie znajduje się kleszcz, drugą ręką z pęsetką, delikatnie ujmujemy odwłok kleszcza i obracamy nim powoli (nie pociągając) w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Może to potrwać chwilkę. Gdy kleszcz już odczepi się od skóry nie należy do rozgniatać, gdyż w ten sposób również przyczyniamy się do rozprzestrzeniania się drobnoustrojów. Usuniętego kleszcza należy zawinąć w kawałek papieru i spalić. Skórę w okolicy ukąszenia należy zdezynfekować spirytusem lub jodyną. Można zastosować też jakąś maść o działaniu przeciwzapalnym (Atecortin) lub spryskać antybiotykiem w spray'u. Ja stosuję Neomecyn." Źródła już nie pamiętam:oops: [/FONT]
-
[FONT=Verdana][SIZE=2]:shake: Aniu, w ogóle nic o nim nie słyszałam. A tej firmy, to mam tylko szampon, odżywkę i żele do czyszczenia uszu i oczu. W sobotę, kiedy po dwugodzinnym spacerze w lesie zdjęłam z Niuni ok. 10 kleszczy - wszystkie pospolite - znów zaczęłam poważnie zastanawiać się nad jakimś naturalnym repelentem. I może w sumie nie chodzi, że było ich aż tyle. Ale o to, ze dwa były tak tycimi pajączkami, że dziękowałam opatrzności za ich wypatrzenie. To, że je zobaczyłam było totalnym przypadkiem:p Inna sprawa, że przeglądałam Niunię przez kilka godzin, bo była po czwartkowej kąpieli i przed niedzielnym kropleniem. Ale i tak byłam zdziwiona, że je wypatrzyłam. Szczególnie jeden - po prostu mikroskopijny:p Wczoraj znalazłam: [COLOR=Red][B]1.[/B][/COLOR] [/SIZE][/FONT][B][FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=Blue][B] Dr.Clauders ANTI-ZECK-TABS[/B][/COLOR] – naturalna ochrona przeciwko kleszczom i pchłom (dla psów małych ras) 240 tab.[/FONT][/SIZE][/FONT][/B] [FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana]Czosnkowy preparat ANTI-ZECK-TABS jest ważnym suplementem diety. Wysoka zawartość pochodzących z drożdży witamin z grupy B uodpornia skórę na atak pasożytów. Wchodzące w skład preparatu czosnek i cebula zmieniają środowisko skóry psa na nieprzyjemne szczególnie dla kleszczy. [/FONT][/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana]Dawkowanie: 5 tabl./10 kg wagi/dzień[/FONT][/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana]cena: 20,00 zł w [URL="http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=5763&action=prod"]Karusku <-KLIK[/URL][/FONT][/SIZE][/FONT] [B][FONT=Verdana][COLOR=Red][SIZE=2]2.[/SIZE][/COLOR][/FONT][/B] [B][FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana][B][COLOR=Blue]Dr.Clauders KNOBLAUCH-GRANULAT[/COLOR][/B] – naturalna ochrona przeciwko kleszczom i pchłom (dla średnich i dużych ras)[/FONT][/SIZE][/FONT][/B] [LIST] [*][FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana]Czosnkowy preparat KNOBLAUCH GRANULAT jest wartościowym suplementem diety.[/FONT][/SIZE][/FONT] [*][FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana]Wysoka zawartość pochodzących z drożdży witamin z grupy B uodparnia skórę na atak pasożytów. [/FONT][/SIZE][/FONT] [*][FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana]Zawarte w preparacie czosnek i cebula zmieniają środowisko skóry psa na nieprzyjemne dla pcheł i kleszczy.[/FONT][/SIZE][/FONT] [/LIST] [FONT=Verdana][SIZE=2][B][FONT=Verdana]Dawkowanie[/FONT][/B][FONT=Verdana]: Waga psa - łyżeczek do herbaty/dzień 10 kg 1-1,5 20 kg 2-2,5 35 kg 3-4[/FONT][/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana]Dostępne opakowania:[/FONT][/SIZE][/FONT] [LIST] [*][FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana]400 g[/FONT][FONT=Verdana] - cena ok. 20 PLN[/FONT][/SIZE][/FONT] [*][FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana]3000 g[/FONT][FONT=Verdana] – cena ok.68 PLN w [URL="http://www.bazarek.pl/produkt/0/311737/drclauders-knoblauch-granulat-u-naturalna-ochrona-przeciwko-kleszczom-i-pchlom-dla-srednich-i-duzych-ras.html"]Bazarku[/URL] i [URL="http://www.kuchniapupila.pl/pies/zdrowie1/przeciwpchelne1/dr_clauders_knoblauch_granulat,p1873221891"]Kuchnipupila[/URL] <-KLIK[/FONT][/SIZE][/FONT] [/LIST] [FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=Red][B]3. [/B][/COLOR][B][COLOR=Blue] Knoblauch-Granulat[/COLOR][/B] [/SIZE][/FONT][B][SIZE=2]Czosnek w granulacie (300g, 700g)[/SIZE][/B] [SIZE=2] ODSTRASZACZ KLESZCZY. 30 lat testów i analiz! Dla wszystkich psów, koni i innych zwierząt. Gwarancja jakości! Granulat czosnkowy z naturalną lecytyną zawiera 70% świeżego, ekologicznie uprawianego i jakościowego czosnku, z którego usunięto 30% zapachu. Przy regularnym podawaniu czosnku (mieszaniu z karmą), jego zapach przenika przez skórę, co odstrasza kleszcze, pchły i inne szkodniki. Czosnek chroni przed zwapnieniem i przedwczesnym starzeniem oraz zapobiega zjadaniu kału. Preparat poprawia krążenie krwi. [/SIZE] [SIZE=2][B]Skład:[/B] 17,00% białko; 6,20% tłuszcz; 5,60% popiół; 5,20% włóknina. [/SIZE] [SIZE=2][B]Dodatkowo na kg karmy:[/B] 96,00 mg żelaza, 6,66 mg siarczanu miedzi (II), kwas pantotenowy, 73,32 mg cynku, 40,00 mg manganu, 1,20 mg jodu, 0,20 mg selenu [/SIZE] [SIZE=2][B]Dawkowanie dzienne:[/B] Małe rasy psów: 1 łyżeczka do herbaty, średnie rasy psów: 3 łyżeczki do herbaty, duże rasy psów: 2 łyżeczki do herbaty. [/SIZE] [SIZE=2]Ceny [URL="http://www.koebers.com.pl/suplement-01.html"]na stronie producenta[/URL] <-KLIK [/SIZE] [FONT=Verdana][SIZE=2]Powiem szczerze, mam mieszane odczucia jeśli chodzi o ten czosnek. Choć ten ostatni producent na [URL="http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=16&t=2551"]innym forum na str. 2[/URL] <-KLIK przekonywał, że czosnek przetworzony absolutnie nie jest szkodliwy dla psów.[/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2]Jednak wolałabym jakiś preparat drożdżowy - no ten pierwszy niby ma. [/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2]Z tego, co wyczytałam, kleszcze i w ogóle wszelkie robactwo nie lubi witaminy B (drożdże) i zapachu czosnku (skóra musi nim przesiąknąć). [/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2]Ten wypraktykowany preparat drożdżowy, o którym kiedyś wspominałam to[/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=Blue][B][FONT=Verdana]VITAMIN-HEFE GRANULAT[/FONT][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana].[/FONT][FONT=Verdana] Gdzieś wyczytałam, że nie jest już produkowany. Za to znalazłam coś takiego:[/FONT][/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=Red][B]4. [/B][/COLOR] [/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=Blue]Dr.Clauder's HEFE-BITS – granulat drożdżowy[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2]Granulowane drożdże HEFE-BITS zawierają naturalną, idealną kombinację witamin z grupy B, które mają szczególnie pozytywny wpływ na stopień odżywienia i prawidłową przemianę komórek skóry i okrywy włosowej. Proces ten jest dodatkowo wspomagany przez zawartą w białku drożdży szczególną kombinację aminokwasów. Naturalne dietetyczne działanie drożdży przyspiesza przemianę materii i jednocześnie dostarcza organizmowi psa niezbędne składniki odżywcze. Dawkowanie: Waga psa do 5 kg - ½-1 łyżki stoł./dzień do 10 kg - 1-2 łyżek stoł./dzień do 20 kg - 2-3 łyżek stoł./dzień do 35 kg - 3-4 łyżek stoł./dzień szczenięta i młode psy: 1 łyżeczka do herbaty – 1 łyżka stołowa/dzień dawka dzienna preparatu powinna być dostosowana do apetytu i kondycji psa. (1 łyżeczka do herbaty – ok. 7 g, 1 łyżka stołowa – ok. 15 g)[/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2]Cena 26 PLN w [URL="http://www.animalglob.pl/product_info.php?products_id=3483&manufacturers_id=164"]Animalglob[/URL] <-KLIK [/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2]I wydaje mi się, że być może jest to to samo, co [/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana]VITAMIN-HEFE GRANULAT. Bo był czy jest produkcji niemieckiej firmy IPH GROUP. A to Ci od m.in. Dr.Clauders. Ale nie wiem.[/FONT][/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana] No i [COLOR=Red][B] 5.[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=Blue][B]Strolch®- Zeckenschreck - Knoblauchöl - [COLOR=Black](postrach kleszczy – olej czosnkowy)[/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2]Ten środek pokarmowy dla wszystkich ras psów wytwarza się w procesie tłoczenia. Ø Olej czosnkowy: Ø biologicznie oczyszcza Ø normalizuje florę bakteryjną jelitową Ø zapobiega infekcjom żołądkowo-jelitowym Ø chroni przed zarobaczeniem Ø zapobiega pożeraniu stolca Ø odpiera kleszcze Butelka z zawartością 250 ml[/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana]Chyba zupełnie nie jest dostępny w Polskich sklepach analogowych czy internetowych.[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][FONT=Verdana][SIZE=2] Bo nic nie znalazłam. Jest [URL="http://www.klaus-gritsteinwerk.de/Lang/PL/Produkte/Hundefutter/Hundeintro.html"]TU[/URL] <-KLIK[/SIZE][/FONT] [/FONT]
-
Wpaniały chłopak akity japońskiej ZNALAZŁ WSPANIAŁY DOM! :)
Iwona&Wiki replied to Koperek's topic in Już w nowym domu
Koperek, przyślij mi, proszę telefon do siebie. Już dziękuję. -
Hmmm... lakowy... A może to łąkowy? Tylko bez polskich ogonków:roll: Aniu, nie dziwię się:shake: Ale wiesz, dwa to raczej o jeden za dużo:roll: W sumie to po każdym nie można kąpać czy moczyć chyba przez 48h. No ale skoro tak mówi wet, to pewnie wie, co mówi. Ech, Daria też bym tak chciała. Ale u mnie tak sie nie da sie :p Proszę bardzo piątkowy 20-to minutowy tzw. fizjologiczny. I nie żadne chaszcze, tylko zwykła "psia" łąka. Zdjęty z przedniej łapki Niuni. Sporawy kleszcz, czarny, łatwy do zauważenia. Tylko jaki to?:p I dopiero na fotce wygląda tak: [IMG]http://img300.imageshack.us/img300/5731/kleszcz00.jpg[/IMG] Z linku donyi, po tej tarczce, to chyba łąkowy?:roll: Co myślicie?:roll: Czyli potencjalny nosiciel babeszji:p Ten był duży i sposób go nie zauważyć. Czy mogą być mniejsze?:p Bo większe na pewno tak.
-
Kolejny akita we wrocławskim schronisku. [IMG]http://images46.fotosik.pl/127/479df0c56721a7c2med.jpg[/IMG] Śliczny jest, ale chudzinka z niego [IMG]http://images37.fotosik.pl/122/da965c58251eb050med.jpg[/IMG] Więcej o nim [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/wpanialy-chlopak-akity-japonskiej-poszukuje-milosnikow-rasy-wroclaw-138056/"]TU[/URL] <- klik Póki co, nie ma go gdzie zabrać. Dlatego bardzo proszę o pomoc! O dom tymczasowy w okolicach Wrocławia. Chociaż na tydzień.
-
Chciałam dopisać trochę o Tomi. Bo to dla niej m.in. była ostatnia Gwiazdka. I miło pokazać dziewczynę dziś. Śliczną i szczęśliwą. Ostatecznie wysłałam maila z informacjami. Ale wątki dalej są potrzebne, bo były tam choćby rozliczenia. No i Edyta robi nowa stronę AwP. Nie sposób napisać o historii nie wspominając o Gwiazdkach:p A tam było wszystko. Od opisów po podsumowanie, np. pierwszej - Twojej Gwiazdki. I co teraz? [quote name='revii']Po tym wątku chyba tylko link pozostał... :roll: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f110/gwiazdka-dla-akit-w-potrzebie-101732/[/URL][/quote] No to ładnie :p:p:p Jak już musieli, to tyle przecież starych i totalnie nieaktualnych wątków:p Ciekawe, który to taki nadgorliwy mod?:p
-
HELP! Od pewnego czasu próbuję odnaleźć wątki Gwiazdek dla Akit w Potrzebie. Szukałam już nawet trochę w ogólnoforumowych psach w potrzebie. Gdzie one podziały się? Czy może ktos odtatnio natknął się na nie przypadkiem?
-
To prawda. Ale nie chodziło mi o to, by zohydzać. Otóż z linku, który niedawno wstawiałam (czyli [URL="http://www.laboklin.de/pdf/de/fachbeitraege_online/Traveldiseases_WWP_05_07.pdf"]TEGO[/URL] <-klik) wynika, że [B]babeszjozy nie przenosi kleszcz pospolity[/B]. Ale psi i łąkowy. O [URL="http://www.kleszcze.com.pl/kleszcze/kleszcze-artykul.htm"]TUTAJ[/URL] <-klik też identyczna informacja (druga tabela). Czy tak jest? Dlatego staram się w miarę mozliwości oglądać wszystkie napotkane kleszczydła. Niektóre typowe pospolite rozpoznać można bez trudu. Chyba:p Co wcale nie oznacza, że są bezpieczne, bo pospolity przenosi inne. Natomiast nie jestem pewna, jak w naturze może wyglądać kleszcz łąkowy:p A jak psi? To już w ogóle nie mam pojęcia:p [URL="http://pies.onet.pl/11343,14,19,uwaga__kleszcze,artykul.html?drukuj=1"]TUTAJ [/URL]<-klik bardzo przystępnie opisane są choroby pokleszczowe. A [URL="http://www.zabijkleszcza.pl/kzakazenie2.php"]TU[/URL] <-klik - w skrócie
-
Aniu, czy masz moze jakieś materiały o advantixie? Skąd wiesz o tej tkance tłuszczowej? Bo o tym, że permetryna ma oddziaływanie ogólnoustrojowe to ja wyczytałam na jakimś forum. Co do Prac-tica, to o nim jest [URL="http://www.emea.europa.eu/vetdocs/PDFs/EPAR/practic/V-103-pl1.pdf"]TUTAJ[/URL] a opakowanie wyglada [URL="http://www.eskulap.eu.org/wet/index.php?idstrona=108"]TAK[/URL] (5-ty od końca). Hmmm... czy działa? Na razie tfu-tfu jest oki. Choc to nie oznacza, że kleszczy mój Gucio nie zbiera i nie przynosi. Jak najbardziej i zbiera i przynosi. Trzeba obserwowac i przeszukiwać Ostatnia niedziela. I będzie "poglądowo":p To zaraz po wejściu do lasu. Dopiero w domu zauważyłam, że mi sie ufocił. [IMG]http://img523.imageshack.us/img523/5731/kleszcz00.jpg[/IMG] Zobaczyłam go chyba chwilę póxniej i chciałam zabrać, ale spadł. Przeszukiwanie ziemi i łapki nic nie dało - nie znalazłam juz go. Dopiero po przyjściu do domu zlokalizowałam między paluchami i to chyba ten sam. Jesli to ten sam - to ten większy na dole. To chyba kleszcz pospolity, co? [IMG]http://img523.imageshack.us/img523/8695/kleszcz04.jpg[/IMG] A ten u góry, to wygrzebany z futerka tycich rozmiarów. Dopiero na fotce widać go lepiej. A on to co? Chyba tez pospolity? A tu kolejny jeszcze z lasu - zdjęty z Gucia. [FONT=Times New Roman][SIZE=3][IMG]http://img523.imageshack.us/img523/1816/kleszcz01.jpg[/IMG][/SIZE][/FONT] No tak mojego Gucia nie jedzą. Niestety Słonika nie omięły. To przez to spanie w ogonie czy brzuszku Gucia. Tego wyjęłam w niedzielę. Był wbity pomiędzy tylnymi łapkami Słonika. [FONT=Times New Roman][SIZE=3][IMG]http://img523.imageshack.us/img523/8369/kleszcz02.jpg[/IMG][/SIZE][/FONT] A tu jeszcze jeden znaleziona po spacerze. W słoiczku przyczepił sie do tego wbitego. Nie wiem, jaka to odmiana. [FONT=Times New Roman][SIZE=3][IMG]http://img523.imageshack.us/img523/7627/kleszcz03.jpg[/IMG][/SIZE][/FONT] MargoK, co to znaczy "zaczął sie rozmnażać?"
-
[quote name='Agappe']jestem ciekawa czy to ktoś z dogomaniaków?:roll:[/quote] Kto? Lady Amaltea? Czy krezbig (lub maciussss007)? [SIZE=3]A krezbig to zarejestrowana w [/SIZE][SIZE=3][B]ZK [URL="http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=g2"]hodowla berneńczyków[/URL][/B][URL="http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=g2"]o przydomku [B]Akacjowa Zagroda [/B][/URL][/SIZE][SIZE=2]<-KLIK[/SIZE] [SIZE=3][B]:p[/B][/SIZE] [SIZE=3]a jednocześnie [B]pseudohodowla Akit:p[/B][/SIZE] [SIZE=3]i... [B]rozmnażacz labków [/B]:p[/SIZE] Hmmmm... czy naprawdę poznański oddział ZK o tym nie wie? W ogóle Wielkopolska to przysłowiowe zagłębie akitowych pseudohodowli:p Luboń, Września, Wierzyce, Pepowo, Obrzycko..... oczywiście Poznań i ta słynna Środa Wielkopolska - tam to chyba pseudo przy każdej ulicy:p Oczywiście wszystko po rodowodowych rodzicach:p
-
Aniu, advantix jest też repelentem. I to chyba dobrze:) Z tego co pamiętam (bo czytałam o tym kilka tygodni temu), to w odróżnieniu od frotlinu i fiprexu jest jednoczesnie i odstraszający i bójczy. Bo te dwa są tylko bójcze - działają na kleszcza paralizując jego system nerwowy dopiero wtedy, gdy śmierdziel się wbije. O odszukałam - [URL="http://www.vetcontact.com/pl/art.php?a=88&t="][B]tUTAJ[/B] [/URL]<-KLIK jest o tym. I jeszcze [URL="http://www.bayerpasozytomstop.pl/plugins/p2_news/printarticle.php?p2_articleid=44"][B]TU[/B][/URL] <KLIK I dlatego własnie byłam skłonna przejść na advantix. Dopóki nie doczytałam się o choróbskach, które może powodować stałe podawanie tak permetryny jak i fipronilu. Bo i jedno i drugie jest cały czas w krwioobiegu. Dlatego od dwóch miesiecy testuję prac-tic, który kumuluje sie w sierści psa. No u Gucia to ma sie w czym kumulować. Jest oczywiście obawa. Jeśli kleszcz zbyt szybko wpije się, to preparat nie zadziała. Bo sparaliżuje kleszczydło tylko wtedy gdy ten jest w sierści - uszkadza mu jakiś receptor. No cóż, sama nie wiem - zawsze coś za coś. Jeszcze cały czas zastanawiam się, choć pewnie na razie przy tym pozostanę. Bo wydaje mi się, że raczej należy stosować preparaty z ta samą substanją. Tak jak kiedys pisałaś długotrwałe stosowanie tego samego preparatu zwiększa jego działanie. Nie mogę teraz tak na szybko znaleźć, ale czytałam, że ktoś z ogromnym powodzeniem stosował pewne drożdże jako repelent. Poszukam jeszcze. [URL="http://www.laboklin.de/pdf/de/fachbeitraege_online/Traveldiseases_WWP_05_07.pdf"][B]Polecam uwadze[/B] [/URL]<-KLIK [B]Margok[/B], [U]wszystkie preparaty[/U] [U]bez problemu kupisz w necie[/U]. Ja kupowałam od razu zazwyczaj po 1-2 pudełeczka. Bo idą jak woda:p
-
MargoK, piknie tam macie:loveu: Pokazujswojego ślicznego chłopaka i swoje sliczne góry:multi: Powiedz, jak to jest z psimi spacerami po górach? Gdzie sobie łazicie?
-
I znów pewnie będzie potrzebne porządne odkurzanie:p;):lol: Wstawać śpiochy!:loveu:
-
[B]Aniu[/B], [B]Izis[/B], dziękujeeeemy pięknie za miłe słowa:):eviltong::loveu: Oj tak, Słonik jest słoniowaty:) I to tak po całości:loveu: Ale taaaaaki kochany:loveu: [CENTER][IMG]http://img509.imageshack.us/img509/5969/20090413wiki01.jpg[/IMG][/CENTER] Miłej niedzieli :)
-
Sytauacja wygląda tak: Jest hodowla psów okreslonej rasy zarejestrowana w ZK. A hodowca jednocześnie produkuje i sprzedaje sobie szczeniaki w typie innej rasy (po rodowodowych rodzicach). Poza tym w jeszcze innej rasie proponuje krycie psem z metryką. I pytanie jedno mam - co na to przepisy poslkiego ZK? Czy zarejestrowana hodowla może sobie być jednocześnie pseudohodowlą w innych rasach? Świadoma polskich realiów - nieśmiałe drugie: Da się coś zrobić w takiej sytuacji? Co?
-
[CENTER][SIZE=5][COLOR=seagreen][B]Wesołych Świąt![/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER] [CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3][IMG]http://img232.imageshack.us/img232/5931/wielkanocawpzyczeniami0.png[/IMG][/SIZE][/FONT][/CENTER]