Jump to content
Dogomania

al-ka

Members
  • Posts

    851
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by al-ka

  1. NaamahsChild- Ty jesteś jego aniołem.Boże!Za serce ściska ten widok...Szkielecik obciągniety skórą,umęczony...Jest taki dokumentalny film z mrocznych czasów drugiej wojny, gdzie spychacz zgarnia ludzkie szkielety więżniów w KL Auschwitz.Podobnie wychudzone i umęczone...Tak samo boli mnie serce... :-(
  2. Jestem zwolenniczką prostych,wypróbowanych metod leczenia.Są one najczęściej dużo tańsze(nieskomplikowane metody technologiczne,niepotrzebne już badania,i najważniejsze-brak reklamy wpływajacej drastycznie na koszt nowoczesnych preparatów) a co najważniejsze mają znaną i sprawdzoną skuteczność.Stosowanie ich jednakże pozostaje w sprzeczności z interesami wielkich koncernów a częstokroć także w sprzeczności z interesami lekarzy wysyłanych przez te koncerny na zamorskie konferencje naukowe,a także w sprzeczności z interesem samych aptekarzy(żyjących przecież z marzy detalicznej).Boraks niegdyś bardzo chętnie i często stosowany w recepturze aptecznej(również ocznej) odszedł juz dziś w zapomnienie.Jak zresztą bardzo wiele innych ,cennych dla lecznictwa substancji.Wchodzą coraz to nowsze generacje leków,coraz droższe,nie zawsze coraz lepsze.To chyba nazywa się postęp?.... Ad rem: Do tego co napisałeś(świetnie nota bene!) zaproponowałabym jeszcze homeopatię-też tanią terapię: Sulfur D6- 1 dawkę(5gran lub 1tabl.) 3xdziennie przez 10dni oraz Echinacea D1-1dawka 3xdziennie przez 4 tyg. /Echinacea D1 moze być u nas trudno osiągalna,ale jest w Niemczech w tabletkach firmy DHU/ Każdy ewentualny nawrót wymaga powtórzenia kuracji.Homeopatia nie koliduje z żadną inną metodą leczenia,a co najważniejsze NIE SZKODZI.
  3. Skorzystałam z okazji,ze Mysia jeszcze nie usunęła postu i przelałam obiecaną stówę na początek. Faktycznie ,swołoczy nie brakuje nawet tutaj i lepiej aby to konto podawać tylko na priv. Całym sercem jestem z Wami dziewczyny:loveu: i będę pomagać.
  4. Babeszjoza jest chorobą śmiertelną. Po babeszjozie warto podać Essentiale forte w celu zregenerowania watroby(w tej chorobie lecą nerki/tu lekarz napewno dał moczopędny furosemid/ i wątroba).Na przyszłość trzeba koniecznie zabezpieczyć psa.Ja swoje zabezpieczam spotem adwantixem i fiprexem naprzemiennie co 4 tygodnie prawie cały rok,a dodatkowo w rozkwicie sezonu dostają obrożę preventic.I codzienne obmacywanie,bo nie ma 100% zabezpieczenia(kiedyś kleszcz siedział pod kiltixem i pił,i babeszję sprzedał!).Codziennie znajduję te cholerne kleszcze-dziś było 7! Zdrowia życzę!
  5. [quote name='al-ka']Bardzo proszę o podanie nru konta-natychmiast wpłacam 100.Gdyby umknęła mi informacja na wątku(nie zawsze jestem w stanie przeczytac wszystko)-bardzo proszę wiadomość na priv.[/quote] Przypominam się i bardzo proszę o wiadomość jeśli będzie już jakieś konto.Wiem,że pieniądze to nie wszystko,ale bez nich nie da się funkcjonować.Psinuś jest marniutki - wymaga leczenia i dobrego karmienia,więc choć w taki sposób troszeczkę pomogę.
  6. Przecudny pies!I jakie ma mądre oczy.
  7. Bardzo proszę o podanie nru konta-natychmiast wpłacam 100.Gdyby umknęła mi informacja na wątku(nie zawsze jestem w stanie przeczytac wszystko)-bardzo proszę wiadomość na priv.
  8. Trzeba zmierzyć temp. i najlepiej nie zwlekać z wizytą u veta.To może być pierwszy objaw babeszjozy,bo jest znów cała masa kleszczy.Każda godzina zwłoki w takim przypadku przybliza psa do TM.
  9. Jeśli kał psa otoczony jest warstwą śluzu jak kiełbasa osłonką- to jest to śluzowate zapalenie okrężnicy(colitis mucosa).
  10. Bardzo prosimy o fotkę,bardzo....
  11. [quote name='czia']Agata, ten lekarz nic nie ma, nie dał zaświadzcenia, pamięta tylko, że ją szczepił, a facet nie zapłacił i to jest dla niego najważniejsze, bez zaświadczenia i tak musisz ją zaszczepić bo zapłacisz mandat w razie kontroli strazy miejskiej. Przykro mi. Zapytaj proszę tylko, czy to małej nie zaszkodzi. Na pewno szczepienie było w sierpniu, koniec, chyba 29. Jak ona się czuje? Wszystko ok? Czekam na foty.[/quote] Z pewnością szczepienie p/wściekliżnie w tak krótkim czasie jest bardzo dużym zagrożeniem dla zdrowia i zycia małej!Są kraje gdzie szczepienia wykonuje sie co 3 lata-a u nas durny,niczym nie uzasadniony przepis mówi o corocznym szczepieniu. Jeśli to kwestia finansów to może zamiast płacić za kolejnne szczepienie wysłać kasę lekarzowi,który szczepił i niech wyda zaświadczenie.Dla dobra i bezpieczeństwa małej lepiej zapłacić kasę za szczepienie ale szczepionki broń Boże nie podawać. Tu o szczepieniach: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f356/szczepienie-p-wscieklizne-31352/[/URL]
  12. To zdjęcie jest tak cudne,że aż mam mokrą klawiaturę....Takie ciepło bije od nich obydwu..Betinko-ogromnie cieszę się i gratuluję.A czarować kochana nie przestawaj,absolutnie!
  13. Numery służbowe "wesołych" policjantów lub/i nazwiska,opis zdarzenia i teksty policjantów,data -wszystko to skierwać pisemnie do komendanta posterunku z powiadomieniem(koniecznie!) jego przełożonego czyli najpewniej kom.powiatowego-wszystkie namiary znajdziesz w necie lub podam Ci. W przypadku jakiegokolwiek zawiadomienia policji o przestępstwie wymagaj koniecznie spisania protokółu,a w razie odmowy powiadamiaj pisemnie przełożonych tak jak podałam to wyżej.
  14. No i czy ja nie mówiłam prawdy?Masz Betinko rękę nie byle jaką!Czaruj te domki kochana,czaruj bo tych potrzebujących bid jest baaardzo dużo.
  15. [quote name='agata:25']Witam dzisiaj saba dotarla do mnie jest naprawde swietna kochana naprawde urocza ujela wszystkich a ja jestem nia zachwycona :loveu: jest zadowolona bawi sie zabawkami jestem szczesliwa ze ja mam poprostu nie wiem jak ktos mogl ja tak traktowac ale teraz ma domek i bedzie szczesliwa bede tu zagladac i pisac co u niej[/quote] Pisz,pisz kochana Agatko!I zdjątka mile widziane.Życzę Wam długich,pięknych,szczęśliwych lat!
  16. O matko kochana!Jak to dobrze! Bardzo jakoś o tę maliznę się bałam..Ufff..wreszcie mi paznokcie odrosną:evil_lol:.
  17. Betinko,cieszę się z "wyleczonego" auteczka i już niech więcej nie "choruje"! Przy najbliższej okazji pozdrów Rodzinkę Zeusa a jego od nas wymiziaj.Może bidusiowi Beżykowi załóż wątek-masz taka dobrą rękę-to i jemu dobry dom wyczarujesz,a i my wszyscy będziemy mu mooocno kibicować.
  18. Można powiedzieć,że suka została ukradziona z posesji i zgłoszona na policji.A ponieważ kradzież dotyczyła nie tylko suki ale takze wartosciowych przedmiotów to policja poszukuje sprawców.Kazdy więc posiadajacy ją nielegalnie moze mieć problemy,bo podejrzany jest w sprawie kradzieży.Może połkną taki bajer?
  19. Oj tam!Jedna z dogomaniaczek (na tym takze wątku) miała w podpisie to kulawe tłumaczenie biblii,wciąż rozpowszechniane przez kk. JoSi dzięki za reakcję,bo ja choć widzę to już mi ręce i majtki opadają na te debilizmy.
  20. Kastruj- niech chłopak nie cierpi.Za resztę może kup smakola?Sama wiesz najlepiej.
  21. Podejmuj decyzję!Niech psiak nie cierpi!W razie jakichkolwiek sprzeciwów ja dopłacę.
  22. Betinko-tak jak już mówiłam-akceptuję każdą Twoją decyzję.
  23. Betinko jeśli jest takie wskazanie to trzeba zabieg przeprowadzić jak najszybciej i spożytkuj na to pieniądze.Preparaty o których mówiłam to raczej informacja i propozycja dla nowego domku.
  24. Cudnie!A jakies bliższe szczegóły? Czy jakieś fotki,opowieści ucieszą nasze oczy i serca?
×
×
  • Create New...