xxxx52
Members-
Posts
11985 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by xxxx52
-
Moze ma brak witamin lub mineralnych skladnikow(co dostaje do jedzenia)? Albo ma chorobe skory np.swierzbowiec (nalezy zrobic zeskrobine )
-
Po wielu perypetiach... udało się! DROPS MA SWÓJ DOM!!! :-)
xxxx52 replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
warto poprosic o porady dobrego psiego psychologa i moze udzial w psiej szkole. Jezeli pies nie zna klatek metalowych najlepiej go nie wsadzac do tych drucianych klatek, nie stresowac,to musialo byc dla niego tortura.On ma ewidentny lek separacyjny.Znam to (zgryzione framugi drzwi ,zniszczone zaluzje) -
[quote name='Maciek777']Ale pomyśl jak to wygląda z drugiej strony z PDT. Lepiej zajmować sie kilkoma psami co najmniej przez 8 h na dobe i z tego żyć niż przyjmować psy i zostawić je samym sobie bo trzeba cały dzień w pracy siedzieć. Skoro przykładowo przez kilka dni właściwie nic się u Samiego nie zmienia to co mam pisać? Wymyślać historyjki jak nam wchodzi na kolana, łasi się itd? Jak tylko coś się dzieje to zaraz piszę. Nawet jak sie nie dzieje to odwiedzam wątek. Z wydarzeń ostatnich dni jest fakt, że Sami z powodu wyższych temperatur ma mniejszy apetyt, ale to chyba żadne odkrycie;)[/QUOTE] A jak ludzie robia w kraju ? Pracuja i zostawiaja psy same po 10 godzin ,i jeszcze dogomanianki same do takich domow oddaja swoje pupile. przeciez co zlego jak sie psa zostawia na 8 godzin samego jak sie ma kogos co wyjdzie z psem na spacer po 4 godzinach,jak sie zawiezie psa na 8 godzin do pensjonatu czy da rodzinie seniorow na okreslony czas,senior jest happy ,pies i opiekun jest spokojny ,ze te 8 godzin pies ma dobrze.Dzikich ,lekliwych psow dajemy tylko do DT gdzie moga byc nie wiecej jak 4 socjalne psy i osba ktora sie zajmuje musi miec wiedze o psach i duzo ,duzo duzo czasu i cierliwosci.Latajace dzieci po mieszkaniu ,czy mieszkanie w duzym miescie jest nie wskazane. Jezeli sie ma PDT to musi byc oficjalnie zarejestrowany i musi byc opadatkowany.Poza tym dobrze by bylo zeby wet WP zrobil wizytacje ,ze PDT moze przetrzymywac psy i na ile psow ma miejsca i mozliwosc.A nie jak obserwujemy psy byly czy sa trzymane w stodolach garazach ,chlewach,budach skleconych z starych szafek itd.Do tego PDT MUSI miec wiadomosci o psach i ich leczeniu i potrzebach np.jak sie socjalizuje psy. W innym przypadku to zapomnijmy o takich placowkach ,bo ja bym nie umescila swojego psa byle komo i jeszcze pieniadze dawac? psom bym, dala ,ale nie ludziom ,bo nie mam zaufania prawie do nikogo.Uwazam ze pieniadze dawane przez osoby prywatne powinny byc tylko przeznaczone na psy a nie stanowic zrodla utrzymania.Bo tam gdzie sa psy zrodlem utrzymania ,wchodzi w nalog , w zbieractwo i branie dla zarobku duzej ilosci psow.Bo juz zapomina sie o jakosci tych placowek ,a mysli o ilosci i zysku.zachlannosc ludzka nie zna granic i powiedzenia slowa -koniec! To tak na koniec mojego zdania o PDT Wazny jest jednak powrot do socjalizacji samsunga i jego postepow
-
mam nadzieje ,ze jak bedzie sobie biegal jak dotychczas,to nie bedzie zapaldnial wszystkich suczek w okolicy
- 8 replies
-
- dojrzewanie
- kopulacja
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Maciek to nie pisz ze na watku sa pustki ,bo pustkami to sa Twoje malo opisujace psa posty.Oczywiscie ,ze na pisannie codziennie informacji o psie to sa bzdury ,ale pisanie chociazby czesciej ,ale rzeczowo to juz cos.Nie podbijanie watku mnie chodzi. Co do org.jest oddalona ode mnie 1000km,ty mialbys do niej blizej.Ta co pisze jest w Polsce. Ps Berlina nie znam ,mieszkam na wsi co do dawania pieniedzy ,chyba sie pomliles ,bo juz nie daje ,dawalam,dawalismy i to duzo ,niestety po 20 latach dawania tak nas oszukano ,ze nie ma komu zaufac!(moze by sie jedna znalazla) Poza tym nigdy bym nie dawala pieniadze na DT bo Dt powinien dzialac bezplatnie tak jak ja,posiadam psa z org.to nie otrzymuje ani grosza za nic ,ani za karme ,tylko za lekarza,za bendzyne tez nie a musze czesto i setki km jechac.Uwazam ,ze jedynie powinno sie zasilac w karme,czy pokrywac koszty leczenia.PDT powinny byc zgloaszane do Urzedow Finansowych i byc uznane jao dzialanosc gpspodarcza to wtedy moze ,ale kazdy wydatek zwiazany z pokryciem na psa powinno byc udokumentowane rachunkami.Za same przetrzymywanie psow to tylko moga zabierac pieniadze zarejestrowane i opadkowane psie hotele i pensjonaty ,a nie DT.To dla mnie PDT jest nie do zaakceptowania. Co do rad,uwazam ,ze nie musze Tobie radzic ,gdyz mysle ,ze masz wszystkie widomosci o postepowaniu z psami lekliwymi w jednym palcu.Pisalam tylko o ramach. To co oczekiwalam od Ciebie to odpowiedzi na moje pytania ,ktore sa pytaniami ,a nie radami.Dalej podtrzymuje moje pytania dotyczace socjalizacji Samiego i jego postepow .
-
Maciek777-cyt "Ale pustki na tym watku" Maciek kto ma tego psa pod skrzydlami? ten co zajmuje sie psem ,zabiera za psa pieniadze jest zobowiazany zdawac relacje co robi codziennie z psem ,jakie cwiczenia sa stosowane,jakie sa postepy socjalizacyjne ,jaki dopisuje psu zdrowie. To twoim zadaniem jest pilnowac zeby byly relacje i zeby na watku nie panowaly pustki! Bo dogomanianki co daly Samsunga pod Twoja opieka ,czekaja na sprawozdania ,efekty socjalizacji ,a nawet drobne efekty moga cieszyc i na zdjecia (edakucyjne ,a nie do "paszportu"czy na reklame" psiego jedzenia". A tak watek zamiera bo nic nie wychodzi od ciebie.To co czytam odczasu do czasu to sa stare informacje ,ciagle to samo jak melodie ze "starej katarynki" Informuj to co sie wczesniej pytalam ,bo kazda odpowiedz ulatwi stworzyc odpowiedni tekst opisujacy stan psychiczny i fizyczny psa.Niestety samo nic nie przyjdzie nalezy sie wysilic i psem sie codziennie zajmowac,bo kojec i karma to za malo zeby psa zsocjalizowac. ps znam org.prozwierzeca co ma 20 psow w tym 4 dzikawe.siedza juz w kojcu duzym i budach oklo 6 lat ,sa dzikie ,bo z nimi sie naprawde nie ma kto zajac.W tym domu jest 16 psow i 3 osoby.Te psy juz nigdy nie opuszcza tego przekletego kojca i bud.
-
zastanawiam sie dlaczego nie moga sie na dworze zalatwiac?
-
moze nalezy zrobic RTG ukladu pokarmowego?
-
[quote name='lilk_a']a ja odniosę się teraz , choć też nie mam humoru , niezmiennie irytują mnie posty xxxx52 ;) xxxx52 nie ma co przykładać jednej miarki do każdego lękliwego psa "twój" lękliwy pies może być zupełnie innym psem jak Sami nie każdy pies obawia się tego samego nie każdy pies ma taki sam charakter nie każdy pies reaguje pozytywnie na to samo nie każdy pies.... można by wymieniać długo długo podobne porównania a nie o to tu chodzi eh ...[/QUOTE] to dlaczego nie zajmiesz sie socjalizacja tego psa i nie poradzisz innym co nalezy uczynic zeby psa adoptowac? ech ach Boje sie ze takim tempem socjalizacyjnym zsiwieja psu wlosy w hotelu.Nie moj problem. Juz nic wiecej nie mam w tym temacie do powiedzenia ,bo maslenie i podbijanie postow nie leza w mojej naturze wole zajac sie psami Pozdrawiam Ps na uszko ci zdradze ,ze sa ramy jak nalezy postepowac z dzikimi psami nic wiecej,dotyczy malych duzych ,grubych,chudych zdolnych i mniej uzdolnionych ,tak wlasnie socjalizuja od 20 lat
-
ja do malej miesciny z mojej wsi mam 6 km,i nie widze problemow ,zeby z psem sie wybrac jakie cwiczenia wykonujesz na wybiegu?
-
ile lat ma pies? czy watrobe ma zdrowa? co pies dostaje do jedzenia?jak czesto ja karmisz ? czy z narzadami rozrodczymi jest okey?
-
[quote name='magdyska25']skąd przypuszczenie, że nie ma ćwiczeń? może to akurat były zdjęcia po ćwiczeniach? i co do zasad-regulaminu forum. Jeśli kopiujesz post to zmienia się zdjęcia na linki.[/QUOTE] no wlasnie jakie sa to cwiczenia,na czym polegaja? ja moge codziennie napisac co ja robie z lekliwym pol dzikim psem ,mysle ze po takim dlugim czasie pobytu w tym hotelu mozna oczekiwac dokladnych opisow co sie robi ,jak sie cwiczy z pse. Bo bieganie to po cwiczeniach dla odprezenia ,a tak co jest caly dzien?siedzenie w kojcu i czekanie na co????????????? Te slicze zdjecia psa begajacego z linka i proba glaskania to po tak dlugim czasie stanowczo za malo.To tylko jest dokumentem ,ze pies zyje ,zeberek nie widac ,a socjalizacja? Co robicie zeby pies do was podchodzil ,czy idzie miedzy ludzi na spacer,czy lubi autem jezdzic,czy zna dzieci ,koty ,listonosza ,ludzi w okularach itd,czy w domu utrzyma czystosc,czy oznacza teren w domu ,czy na dworze,czy podejdzie do reki w pozycji kiedy sie stoi czy siedzi,czy podejdzie do reki z innymi psami,jak to wyglada na dworze ,czy podchodzac do psa ,pies pozostnie na miejscu czy ucieknie,jak to jest jak linke sie przytrzyma,czy polozy sie na grzbiet ,pokaze zeby ,ukocnie.Jest wiele pytan Stad uwazam ,ze nie uzyskamy pytan ,kiedy pies bedzie jak noie w kojcu ,to na wybiegu bez cwiczen!
-
[quote name='Maciek777']Nie na 15 metrowej. Ma spacery jak i "wolność" na wybiegu. Ale tu pustki. Aż nie ten wątek:roll: [IMG][IMG]http://imageshack.us/a/img824/7792/dsc0526qu.jpg[/IMG][/IMG] [IMG][IMG]http://imageshack.us/a/img819/9694/dsc0494u.jpg[/IMG][/IMG][/QUOTE] On nie potrzebuje wolnosci,on potrzebuje socjalizacji ,a wyboieganie mu nic nie da.My sie nie rozumiemy za grosz w temacie socjalizacja. Przeciez taka linka nie sluzy tylko do wybiegania ,ale do cwiczen i nauki polecen,po drugie pobiegac moze sobie moga sobie zawsze ,po cwiczeniach i chociaz jeden raz dziennie powinien ktos z nim pojechac autem do miasteczka ,isc pomiedzy ludzi,poznac maly ruch uliczny .No nie wiem ,ale przy takiej duzej ilosci psow u was czy jest wogole miejsce dla psow nie socjalnych, lekliwych?Takim sposobem pies nie wyjdzie od was do konca swego psiego zycia .Moze gdyby byl za darmo w hotelu to sytuacja bylaby odmienna? Moja suczke juz puszczam wolno z linka 15 metrowa,ide ciagle z jeszcze jednym starszym psem.Na zawolanie przychodza razem i zjadaja z reki smakolyki.Problemy sa kiedy ludzie przechodza i jedzie nie auto tylko traktor.Chce sie wyrwac ze szelek ,przydtrzymuje obroze i nie pozwalam sie jej oddalic.Juz malymi kroczkami wie piesek ,ze nic sie nie stanie jej zlego.Linke ciagnaca po ziemi nadeptuje noga ,uczyc polecenie ,nie wolno,zostan.W domu jeszcze nie podchodzi sama do mnie do poglaskania tylko po smakolyk (wezmie i ucieka)na dworze osmiela sie wiecej niz w domu.Na kazdy obcy dzwiek ,obcy gest reaguje ucieczka.
-
ADOPTOWANY :) - Łagodny i posłuszny Janosik w typie amstaffa
xxxx52 replied to wollygator's topic in Już w nowym domu
ale biedaczek ,taki smutek ma w oczkach -
Po wielu perypetiach... udało się! DROPS MA SWÓJ DOM!!! :-)
xxxx52 replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
[quote name='Lili8522']Drops ma problemy ze wstawaniem, z chodzeniem po schodach, nie może się spokojnie położyć bo coś go boli i nie wiem czy to tylne łapy czy coś innego, piszczy jak się obraca na drugi bok czy wstaje... :-( Jutro jedziemy do weta... prosimy o pomoc finansową bo nie będziemy mieli z czego zapłacić a widać że nie czuje się dobrze :-([/QUOTE] Ojej ,musi go bardzo bolec.Moze byl pobity,potracony przez auto .Oby nie bylo jakis zmian w kosciach czy stawach -
[quote name='Wiktor z Warszawy']To Zarząd Główny TOZ odwołał Zarząd Okregu Poznań. Za co????? A za co się odwołuje???? Przecież nie za dobrą pracę!!!!![/QUOTE] A ci na gorze to sami "swieci",maja czyste lapki?
-
Po wielu perypetiach... udało się! DROPS MA SWÓJ DOM!!! :-)
xxxx52 replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
Wspaniali ludzie co zadbali o dokarmianie Dropsika i zaiteresowali sie identyfikatorem.Naleza sie im duze brava i kwiatki. Dropsika -Romea-Szczesciarza -Wloczykija -Tulacza ,uratowala adresowka i dobrzy ludzi ktorzy sie w odpowiednim miejscu ,czasie znalezli pomiedzy masa zlych. Co do typu takich psiakow to nalezal oby kupic linke parciana 15 metrowa na ktorej moglby chodzic na spacery po ujarzmieniu lekow i piesek powinien oprocz szelek nosic obrozke i linka 2,5 metrowa powinna byc z tymi szelkami o obrozka polaczona. Nie powinien tj.ktos na watku napisal trafic do zadnego hotelu ,ktory ma budy i kojce gdyz takie psy nie maja co szukac w t<ych miejscach.Piesek musi odzyskach spokoj wew.,powinien odzyskac zaufanie do ludzie bedac tylko przy jego boku . -
co ci "homo sapiens" jeszcze wymysla?
-
Po wielu perypetiach... udało się! DROPS MA SWÓJ DOM!!! :-)
xxxx52 replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
Kamien z serca spadl. Dropsik wyglada na wybiedzonego tulacza ,ale najwazniejsze ze jest uratowany i bedzie teraz dobrze szczezony Czekamy na sprawozdanie co i jak! -
podczas szczyzenia psa NIGDY nie zostawia sie psa samego ,gdyz mogla ta baba psa podduszac czy bic ,czy dawac KO krople itd.Nigdy bym nie poszla do takiej fryzjerki. Ja zawsze bylam z psem podczas obcinania wlosow ,pilam kawke i sie przygladalam pracy psiego fryzjera.idz do weterynarza niech ja zbada ,a temu babsku bym do sluchu powiedzaial co mysle.Biedny pies nie moze powiedziec ile wycierpial
-
Po wielu perypetiach... udało się! DROPS MA SWÓJ DOM!!! :-)
xxxx52 replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
Czy nie nalezy jeszcze raz zajrzec do schronisk ,przytulisk,gdyz ostatnio czytajac posty o schroniskach wszystko u nas w kraju jest mozliwe. Ludzie szukaja psow np.boksera ,ktory byl zaczipowany a ,pracownicy schroniska mowia szukajacym ,ze takiego w schronisku nie ma. Moze nalezy sie nie pytac tylko dokladnie przyjzec sie psom schroniskowym. Poza tym mysliwi maja tez duzo na sumieniu. Moze jeszcze raz popytac sie odzialom komunalnym czy nie trafily miedzy przejechanymi zwierzetami ,na ulicach ,pies podobny do Dropsa? -
A Zarzad Glowny, to co z nimi?
-
czy chodzicie na 15metrowej lince z psem na spacery? czy tylko biega on po wybiegu? Moge sie podzielic moimi efektami socjalizacji dzikego psa typ retriva-mix.Pies od szczeniaka nie mial kontaktu z ludzmi ,na dzialkach zdziczal.Byl dokarmiany na pustej dzialce.Nie zna niczego .mam go od swiat wielkanocnych i moge powiedziec ,ze robi malymi kroczkami duze postepy.Juz wchodzi sama do auta,podchodzi na lince 15m do reki po smakolyk,podchodzi gdy inne podchodza :Niestety nie wejdzie do domu z ogrodu jak stoje w drzwiach .Musze isc do ogrodu wtedy wsakuje szabko do ogrodu zimowego.Spi chetnie we fotelu.Juz zaczela sie bawic sama podczas pobytu na spacerach.Juz poznala auto,koty,konie,ale na widok osob obcych na spacerzr pragnie zapasc sie w ziemie.Nosi obroze i szelki.
-
Pomóż zwalczyć pseudoschroniska. Zaczynamy od Chrcynna.
xxxx52 replied to emilia2280's topic in Schroniska
[quote name='mimiś'][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]"18.03.2013 godz. 9:30 w Sądzie w Pułtusku odbędzie się wreszcie 1 rozprawa w sprawie obrony tych biednych istot. Apelujemy gorąco o Waszą obecność w sądzie. Musimy wyrazić naszą opinię w tej sprawie, nasz społeczny sprzeciw. [/FONT][/COLOR][COLOR=#808080][FONT=lucida grande]Pomóż zwalczyć pseudoschroniska. Zaczynamy od Chrcynna [/FONT][/COLOR] [COLOR=#808080][FONT=lucida grande]Jest szansa aby głos tych, co same nie wyrażą swego bólu był słyszalny.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#808080][FONT=lucida grande]Wszystko zależy od NAS![/FONT][/COLOR] [COLOR=#808080][FONT=lucida grande]18 marca[/FONT][/COLOR][COLOR=#808080][FONT=lucida grande] 2013 - wychodzimy zza monitorów i walczymy "na prawdę" - nie na słowo wirtualne. POTRZEBNE WSPARCIE w Pułtusku, w Sądzie aby zawalczyć o prawa zwierząt osadzonych w pseidoschroniskach, to pierwszy KROK ku lepszemu światu dla tych, które są dla tych pseudoschronisk tylko łatwym pieniądzem. Do APELU - MOBILIZACJA w Pułtusku. Budynek Sądu 18 marca 2013, godzina 9.30."[/FONT][/COLOR][/QUOTE] jaki byl rezultat?