Jump to content
Dogomania

marmara_19

Members
  • Posts

    2984
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by marmara_19

  1. marmara_19

    Kleszcze!!!

    Bolfo jest tansza... ale ma krotszy zcas dzialania..
  2. moja mala suczka wieksza od yorka mniejsza od wiekszosci kotow;p biega przy rowerku juz z 7 lat;p ma prawie 8... tak samo moj ONek 13 miesieczny klusuje spokojnie przy rowerku:)))) i nic im nie ejst:))
  3. marmara_19

    Gliwice :)

    jak zwykle bylismy na polach i spotkalismy Milkat:))) pieski sie wyszalaly:)) podam link do zdjec: [URL="http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=6789&PN=1&TPN=26"]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=6789&PN=1&TPN=26[/URL]
  4. [quote name='asher']In_a, czytałam Twój artykuł juz daaawno temu ;) Jedno jest pewne, każda pliszka swój ogon chwali (bez obrazy! ;) ). Ja swojego zdania nie zmieniłam pod czyimś wpływem. Zweryfikowałam je pod wpływem praktyki, Sabina nie jest jedynym donkiem na szkoleniu... ;) A co budowy psa... Porównaj sobie maliniaka z kaukazem na przykład... ;) Niby oba użytkowe, ale jednak jeden ma zawężoną specjalizację... ;) A nawet krótkowłose onki przy maliniaku są duże i ciężkie...[/quote] tak niesmialo sie podlacze do dyskusji.. jesli mozna.. sama mam niby DONka tzn wlansie ma dluzszy wlos.. ale sylwetke ma zwyklego ONka.. szczupla lekka w miare... wazy 31 kg przy gornej granicy wzrostu tj 66 cm w klebie.. ma 13 miesiecy.. i moim skromnym zdaniem i mi w ogole osobiscie podobaja sie wlasnie takie ONki wysportowane.. dobrze zbudowane, zylaste itp.. a nie takie wielkie i ciezkie miski.. jesli kogos urazilam wypowiedzia to przepraszam! DONki sa kochane.. sliczne.. ale ja jednak wole psa bardziej smuklego, malego.. takie ONka ;p
  5. marmara_19

    Kleszcze!!!

    ja dzisiaj wyjelam ONkowi kolejnego kleszcza.. tym razem wbil mu sie w brew...;/ ale fakt.. moje nie maja zabezpieczenia.. dopiero po niedzieli ebde mogla nad tym pomyslec i to czyms tanim... konkretniej to sabunol-oborze mam zamiar im kupic...
  6. marmara_19

    karma Brit

    heh przerzuc.. moj Cekin wyrosl na chappi;/ od ponad meisiaca je brita junior large breed ale teraz zamowilam mu activity wlansie dlatego, ze bardzo od juniora nie rozni sie skladem.. am tylko pare rzeczy wiecej.. a pies to spala.. staram sie zeby cos robil aktywnie;p mala suczka po zimie przytyla.. i ona ma light&senior.. i schudla.. ale to etz napewno tadawka ruchu.. taka sama jaka ma ONek.. z tym, ze ona nie biega za aportem itp.. ale 10 km przy rowerku robi i biegnie doslownie.. bo ma maluskie lapki.. i ma worek 8 kg.. z tego dorzucam cekinowi troche do juniora;p i tak mu mieszam.. tzn juniora dostaje wiecej niz powinien plus troche tego alfy;p siersc tez maja fajne.. kupki ladne... no chyba, ze mlody cos zezre dodatkowo to niezbyt fajne kupki;p ale to normalne..ja za mieisac chyba malej kupie 8 kg adulta dla malych.. i bede jej dawac meiszane.. jesli schudla i biega z 20 razy wiecej niz zima gdzie tylko na siusiu wychodizla bo sniegu nie lubi;p
  7. mlodziencze zapalenie ksoci mzoe byc.. a jesli chodzi o stawy.. ja kiedys gadalam z moim wetem.. w sumie niedawno.. poloz mala na pleckach.. i sprobuj jej lapki rozlozyc tak jakby do szpagatu.. jelsi leciutko spokojnie sie da.. a ona sie nie wyrywa z bolu a tylko hmm ,ze cos jej robisz jest dobrze.., jesli nie ma problemow ze wstawaniem jest ok, jesli nie utyka po dluzszym spacerze jest ok, i sprobuj z mala pobiec na smyczce tak zeby ona klusowala.. jesli klusuje caly czas ladnie ejst dobrze.. a jesli klus sprawia jej bol i woli pedzic czy kicac jak zajaczek jest zle.. w sumie objawy dysplazji sa widoczne ok 6 meiisca zycia psiaka.. lepiej obserwowac.. podawac leki na stawy zapobiegawczo.. a nie ingerowac chirurgicznie.. moj ma 13 meisiecy a zdjecia mu nie robilam.. po rozmowie z wetem... zdjecie jest wiarygodne jak peis ma z 18 meisiecy i wyrazne objawy dysplazji.. w ogole podobno odchodzi sie od zdjec a robi sie takie hmm zaawsze to slwoo mi ucieka;p takie cos jak usg brzucha sie robi.. ja mojego narazie nie bede przeswietlac ani nic.. bo nie ma zadnych objawow dysplazji a 10 km przy rowerku ladnie klusuje leciutko... wiec raczej ma stawy ok.. obserwuj mala, podawaj artroflex czy jak sie to tam pisze;p i moze idz do innego weta sie spytac o to... ale nie pozwalaj na jakas ingerencje chirurgiczna!!!przewaznie weci wola zoperowac za mlodu.. nawet jelsi to nie ejst potrzebne.. nie mam duzej wiedzy ale ufam swojemu a w sumie psow wetowi.. facet szczery i nic co nie ejst potrzebne nie robi.. jesli leczyc to jesli jest konieczna potrzeba.. ale wyszukiwac na sile rozne choroby to bez sensu.. zdjecie wiekszosc wetow chce robic bo chca kase.. wiec naprawde zastanow sie udaj do innego weta... zeby tylko malej nie zaszkodzic.. pozdrawiam
  8. hahaha BU rzadzi;p;p tak jak Alfa wczoraj szybko z warczeniem i z podstepem zabrala Cekinowi a raczej odebrala mu swojego msiia;p
  9. marmara_19

    karma Brit

    na kazdym opakowaniu karmy jets tabelka orientacyjna ile karmy podawac psu... takze na stronie dystrybutora jest tabelka:))ja wczoraj zamowilam wlasnie 15 kg activiti:))) poprzednie 15 kg jeszcze mamy nieskonczone.. a ON je juz 5 tyg.. i daje mu wiecej tej karmy niz powinnam bo on to i tak spala... i ogolnie jestm zadowolona z tego zarelka:)
  10. hehe ja jzu to nie mam co fotek podziwiac bo podziwialam w naturze;p;p
  11. marmara_19

    Gliwice :)

    hehe:))) ale mala naprawde ejst urocza!!:)))
  12. marmara_19

    karma Brit

    no ja wlansie bede zamawiala kolejny worek Brita tym razem activity.. bardzo sie nei rozni skaledm od junior large breed.. wiec kupie ten activity:)) mala sucz ma jeszcze z 6 kg ;p;p po meisiacu karmienia ta karma psow.. jetsem zadowolona... w przeciwienstwie z tym co jadly to jest to super karma:D:D a na taka tylko finansowo moge sobie pozwolic... 15 kg worek mamy juz 5 tydz.. i jeszcze jest.. a daje psu porcje na psa 40 kg:))))
  13. marmara_19

    Gliwice :)

    powklejam linki bo cos zdjecia robilam duzego formatu a nie chce mi sie zmniejszac;p;p komentarzy nie wstawie.. bo co tu duzo pisac.. mala jest urocza:) [URL="http://i1.tinypic.com/x54dn4.jpg"]http://i1.tinypic.com/x54dn4.jpg[/URL] [URL="http://i2.tinypic.com/x54fiw.jpg"]http://i2.tinypic.com/x54fiw.jpg[/URL] [URL="http://i2.tinypic.com/x54g9f.jpg"]http://i2.tinypic.com/x54g9f.jpg[/URL] [URL="http://i2.tinypic.com/x54h0m.jpg"]http://i2.tinypic.com/x54h0m.jpg[/URL] [URL="http://i3.tinypic.com/x54j05.jpg"]http://i3.tinypic.com/x54j05.jpg[/URL]
  14. marmara_19

    Gliwice :)

    naprzeciw bloku za garazami;p;p spacereq byl fajny:))) z alfy Monika osobiscie zdjela kleszcza.. fujjjj ja do reki tego nie wezme;/ zaraz zrobie ogolny przeglad psow.. ;p;p i zdjatka jakies wrzuce;p
  15. marmara_19

    karma Brit

    a mzoe w gliwicach jest jakis tani sklep z ta karma?
  16. roweru nei odpuszczaj;p;p po prostu wychodz z psem na rower wczesnie rano albo wieczorem.. ja z moimi psami bylam wczoraj jak slonko grzalo.. i chetnie biegaly i w sumie zrobilismy ok 12 km... niby malo.. ale jak na moje psy to chyba jdnak dobry dystans;p
  17. marmara_19

    karma Brit

    ale tanio kupujecie tego juniora dla duzych ras... ja placilam 104 zeta za 15 kg worek w krakvecie;/
  18. marmara_19

    Gliwice :)

    ja jade do ma-jiiii o 19 na jej osiedle... na lotnisko ja jzu osobiscie nie chodze bo jakos tam moje najwiecej kelszczy zlapaly.. a po 2 jakeis pszczoly czy osy siedzace w tarwie mi psy pogryzly.. u suki te guzy same sie wchlaniaja ale pies jest uczulony i kazde takie ukaszenie musi sie konczyc wizyta u weta:(((
  19. marmara_19

    Gliwice :)

    hej hej.. ja i moje potwory chetni jestesmy;p;p tylko, ze Cekin boi sie BUbu.... ale tak to chetnie:))) dla cekina tez to bedzie dobra lekcja:D:Dchociaz czasem ma dosc szczeniakow jak 2 dni temu 4 meiiseczna labradorka zaczela go obskakiwac i calowac;p;p
  20. Milkat: Cekin jeszcze nie ma szelek.. wczesniej tutaj gdzies pokazywalam link do fotki.. on biegal w szelkach na lince i hulajnodze nalezacej do znajomego od husky;pa tak to pieski juz zaczynaja biegac z 10 km przy rowerze.. obydwa;pi jets fajnie.. dzisiaj tylko planuje najpierw isc na wilcze i pocwiczyc posluszenstwo.. a rowerek zostawic na popoludnie.. bo za cieplo jest zbey w sloncu biegaly:))) pozdrawiam
  21. ten sklepik jest w gliwicach?? u tej dziewczyny moge miec taniej;p jesli milkat cchesz to sprobuje zalatwic Tobie etz taniej przez Kamila ;p;p znam ta dziewczyne;p;p i cekin wlansie w szelkach przez nia robionych biegal;p;p mysmy wczoraj i dizisaj po 10 km na rowerku zrobili.. i oba moje psiaki ladnie biegaly:)))pozdrawiam
  22. [quote name='Myszu']Super Milkat że fanke siatkówki spotkałam, a jeśli chodzi o specjalizację to do nie dawna grałam na środku obrony, ale odkąd mam haszczaka :evil_lol: i wyskok poprawiłam gram na środku bloku. A w sprawie szelek to szorki(od Polarnych Przyjaciół) są rozmiaru L - 15 zł, guardy ManMat - rozmiar M - 30 zł. Szorki są prawie nie używane bo kupiłam je za małe, guardy są dłużej i częściej używane ale jakości manmatu nie trzeba zachwalać.:lol:[/quote] a czy ONek zmiescilby sie w te szorki?? za przednimi lapkami ma 75 cm obwodu;p;p tzn klate.... i jakies zdjecie mozna tych szelek zobaczyc??
  23. no fajne sa te kagance... jak cekin mial 3 meiisace to juz matce zapowiedzialam, ze taki bede chciala kupic.. jak narazie mial 2 plastikowe... ale juz mam w planach kupic wlasnie ten od maszera.. bo plastiki juz sa male:(( ale qrde jeszcze na kaganiec poczekamy bo kasy brak a wydatki sa inne wazniejsze tez dla psow oczywiscie;/ a fionka jak to fionka.. cudna jak zwykle;p
  24. marmara_19

    karma Brit

    porownujac do biomila czy RC dla ONko to te granulki s atak smao tluste;p
  25. marmara_19

    karma Brit

    ja tez karmie wlansie ta dla duzych ras a granulki a ztak suche nie sa... porownujac z chappi itp karmom to one sa takie tlustawe;p
×
×
  • Create New...