Jump to content
Dogomania

Mysia_

Members
  • Posts

    40782
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Mysia_

  1. [quote name='bozenna']Pewnie właściciele się znajdą bo jest przepiękny <3 A jakie są koszty adopcji w psitulu? ;)[/QUOTE] właściwie jest to wolny datek, ale przyjęte jest, że jest to zwrot szczepień i czipowania czyli w zależności od tego co przy danym zwierzaczku było robione jakieś 50-100 zł :)
  2. [quote name='Mysia_']Zabrze : Gaston poz.8761 to starszy psiak w typie jamnika, którego ktoś pozbył się w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia (26.12.2013 roku), został przywiązany do schroniskowego płotu... Gaston to bardzo miły i energiczny psiak, który z niektórym bez problemu się zgadza, a znowu na inne zazwyczaj duże - warczy, póki co jest u nas krótko, wiec nie wiemy dokładnie jak to z nim jest ;-) Lubi wychodzić na spacery, być blisko ludzi i wylegiwać się w ciepełku :smile:[/QUOTE] Okazało się, że Gaston na czas nieobecności swojej właścicielki w Polsce trafił pod opiekę Pani, która porzuciła go pod schroniskiem ;/ Pani dostała pieniądze, miała się nim zajmować, ale jak widać rozmyśliła się.. Dzisiaj Gaston okazał się Diablo i wrócił do swojej Pani :) Pozdrawiam serdecznie.
  3. [quote name='bozenna']Kurcze taki piękniś z niego :) Pewnie dużo osób się nim interesuje? A ile chłopak ma lat? Jest prześliczny tylko taki smutny :/[/QUOTE] To młodziutki piesek, trafił do nas bardzo zadbany, więc liczyliśmy, że ktoś go będzie szukał - niestety póki co cisza :-( Jeśli nikt go nie odbierze to po kastracji zostanie adoptowany. Na zdjęciach to jego pierwsze dni w schronisku, teraz już się trochę rozkręcił ;)
  4. Szlemik nadal czeka, nie znaleźliśmy niestety żadnej propozycji transportu, więc czeka na pierwszy wolny termin w firmie, która tym się zajmuje... Podobno dopiero koło 6 lutego mógłby pojechać do domku :-( co do prostaty to niestety nie wiem, ale racczej u starszych psiaków zawsze sprawdzają, nikt nas nie informmował, że coś złego się tam działo... Jeśli nie jest to na tyle poważne to może wstrzyamy się i przy okaazji go pokażesz? Ehhh to fakt, Dżizys jest ideałem :loveu:
  5. [quote name='bozenna']Śliczny staruszek z tego shih tzu znalezionego na ogródkach :) Do kiedy jest na kwarantannie?[/QUOTE] Za 2 tygodnie po kastracji będzie do adopcji, ale już go odwiedza zainteresowana osoba :)
  6. [quote name='LILUtosi']Właśnie przesyłam bezpośrednio z telefonu na picasa ale nie chce mi się przepchać, nie wiem czemu. Będę musiała chyba przegrać z kabla na kompa. Państwo dzwonili. Kilerek śpi w łóżku z panem, na sylwestra się nie bał a wszyscy są zadowoleni z niego. A już jak Pani dzwoniła myślałam że chcą zwrócić.[/QUOTE] a z Panią się polubił czy nadal tylko z facetami chce się trzymać? ;)
  7. Sabinko, a to musi być sunia? Bo chyba takiej starszej do 8 kg to nie ma :-( Sarenka jest u Syli no i już raczej do adopcji nie pójdzie, bo jest strasznie problemowa :-( Z tych suń co wstawiła Sara to wszystkie będę już powyżej 8 kg, np. Graszka jest starusią w dużej potrzebie, ale nie jest malutka :-( Jeśli chodzi o chłopców starszych i malutkich to coś by się znalazł na 100% [quote name='jofracy']dobrze zrozumiałam na jamnikowatych, że znalazł się właściciel?[/QUOTE] tak, zauważona na facebooku przez znajomą właściciela :)
  8. [quote name='taks']Ludzia ma jakiś problem z rogówką lewego oczka ( nie bardzo wyglada to "tylko" na zaćmę)ale przede wszystkim niepokoi mnie widoczny na zdjeciach spory guz na przedpiersiu - czy macie mozliwość zwrócic na to uwagę schroniskowego weta?[/QUOTE] ten guz to tłuszczak, wrzuciłam dzisiaj ją na stronkę i na facebooka, ma przyjechać właścicielka :)
  9. i jeszcze jedną jamnikowate stworzonko u nas w Zabrzu: Ludzia poz.8774 to mała, staruszka w typie jamnika, która do naszego schroniska trafiła 30 grudnia 2013 roku z ul. Kowalskiej. Ludzia to bardzo spokojna suczka, trafiła do nas zadbana, ale niestety nikt jej nie szuka :-( Na spacerki chodzi sobie powolutku, od razu załatwia tez swoje potrzeby, bez problemu zgadza się z innymi pieskami. Do adopcji może trafić po zabiegu sterylizacji. [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-LY88kqS3kxo/UsbI-dgnugI/AAAAAAABoXk/jlnbMZX_tyo/s576/8774%3BLudzia.jpg.jpg[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-X0jid-D85z0/UsbI_Lh7_bI/AAAAAAABoXw/ThoXO6yo_9Q/s640/DSC_0042.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-Fb6puMkPgD4/UsbJBdspKmI/AAAAAAABoYE/rXlMHsw6D-g/s640/DSC_0048.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-AVYq2lMz1Oc/UsbJCRvxXCI/AAAAAAABoYQ/1DOCh7UFXwU/s640/DSC_0051.jpg[/IMG]
  10. jamnisia... Ludzia poz.8774 to mała, staruszka w typie jamnika, która do naszego schroniska trafiła 30 grudnia 2013 roku z ul. Kowalskiej. Ludzia to bardzo spokojna suczka, trafiła do nas zadbana, ale niestety nikt jej nie szuka :-( Na spacerki chodzi sobie powolutku, od razu załatwia tez swoje potrzeby, bez problemu zgadza się z innymi pieskami. Do adopcji może trafić po zabiegu sterylizacji. [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-LY88kqS3kxo/UsbI-dgnugI/AAAAAAABoXk/jlnbMZX_tyo/s576/8774%3BLudzia.jpg.jpg[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-X0jid-D85z0/UsbI_Lh7_bI/AAAAAAABoXw/ThoXO6yo_9Q/s640/DSC_0042.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-Fb6puMkPgD4/UsbJBdspKmI/AAAAAAABoYE/rXlMHsw6D-g/s640/DSC_0048.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-AVYq2lMz1Oc/UsbJCRvxXCI/AAAAAAABoYQ/1DOCh7UFXwU/s640/DSC_0051.jpg[/IMG]
  11. [quote name='maniora']Witam. Mógłby ktoś pracujący w schronisku zrobić zdjęcie pieska w typie shih-tsu znalezionego na ogródkach działkowych przy ul. Bytomskiej na granicy Zabrza z Rudą Śląską.?[/QUOTE] psiak ma już zrobione zdjęcia....
  12. AKTUALNOŚCI 27.12.2013-2.01.2014 Do schroniska przyjęliśmy 12 psiaków: 4 z interwencji, 6 przyprowadzonych i 2 zwrócone z adopcji :-( Z interwenci przyjechały do nas: suczka mała ruda szorstkowłosa z Centrum Handlowego M1 przy ul. Plutonowego Szkubacza, suczka mała czarna-podpalana staruszka w typie jamnika z ul. Kowalskiej, suczka mała jasnobrązowa z białymi dodatkami i ciemną kufa z ul. Miki oraz psiak mały brązowy z ciemnym nalotem szorstkowłosy z Alei Korfantego (na wysokości supermarketu Kaufland). Przyprowadzone zostały do nas: suczka mała czarna-podpalana znaleziona w okolicy Multikina przy ul. Gdańskiej, suczka mało-średnia ruda z dłuższym włosem z ul. Poprzecznej, suczka szczenię brązowa znaleziona przez ludzi, suczka szczenie czarna-podpalana znaleziona przez ludzi, suczka mało-średnia staruszka szorstkowłosa popielata znaleziona na ul. Wolności koło Hali Pogoń oraz piesek w typie shih-tsu znaleziony na ogródkach działkowych przy ul. Bytomskiej na granicy Zabrza z Rudą Śląską. Niestety z adopcji po prawie 4 latach wrócił Tamfo (6802), właściwie dlaczego nie wiadomo... Podobno nie nadaje się do mieszkania, ale prawdę mówiąc chyba chodziło tylko o jakakolwiek wymówkę :-( Wrócił też do nas Enerdżi (7766), niestety po raz kolejny źle trafił, biedak ma ogromnego pecha :-( Do swoich właścicieli wróciły cztery psiaki :) Jurek (8768), który trafił do nas z Centrum Handlowego Platan okazał się Kubą; Debra (8771), która trafiła do nas z pod Multikina przy ul. Gdańskiej; Tybuś (8760), który trafił z ul. Tarnopolskiej okazał się Bubusiem oraz Tabassa (8766), która trafiła do nas z ul. Jordana :) Adoptowanych zostało 6 piesków :) W Zabrzu zamieszkał tylko Bran (8763), Jolka (8755) trafiła do mieszkania w Katowicach, Tugar (8497) trafił do mieszkania w Świętochłowicach, Brom (8762) zamieszkał w domku z ogrodem w Orzeszu, Sara (8660) w mieszkaniu w Rudzie Śląskiej, a Oktanek (8751) pojechał do domku z ogrodem w Niemczech :)) Przyjęliśmy dwa nowe kotki: kocurka biało-szaroburego z ul. Kasprowicza oraz kociaka kocurka czarnego z ul. 3-go Maja. Nowe domki znalazło czterech naszych kocich podopiecznych: Lalunia (k-1900) i Fenik (k-2255) zamieszkali w Zabrzu, Lea (k-2179) w Gliwicach, a Tarjisia (k-2290) w Bytomiu. Niestety za Tęczowy Most odeszła Arya (k-2308) :-( Otrzymaliśmy dary od Weroniki z mamą, wirtualnej mamy Dżiliana Xymeny, Lidii, Kingi z Robertem, Moniki z Krzysztofem oraz od osób anonimowych. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc :))) [QUOTE=ania >;21713749]Mysiu sa jakies plany co do wybiegu Oktana? bedzie mial wspoltowarzyszy? i jeszcze okolo ilu lat mozna mu wpisac w ogloszeniach?[/QUOTE] ma 10 lat co najmniej :-( Na pewno ktoś do niego trafi, ale to musimy być odpowiedni kolega :) [quote name='jofracy']Gastonek na stronie FJN [URL]http://www.jamnikiniczyje.pl/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&sobi2Id=990&catid=7&Itemid=0&Itemid=0[/URL] jeśli mam zmienic jakies dane proszę o kontakt.[/QUOTE] najlepiej na: [email][email protected][/email] tel. 692-581-343 [QUOTE=ania >;21718185]nie zglaszal nikt zaginiecia owczarkowatego? pol h temu jechalam DK88 i przebiegl mi przed maska duzy pies w typie owczarka dlugowlosego :/[/QUOTE] raczej nie, ale może dopiero co uciekł...
  13. Zabrze : Gaston poz.8761 to starszy psiak w typie jamnika, którego ktoś pozbył się w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia (26.12.2013 roku), został przywiązany do schroniskowego płotu... Gaston to bardzo miły i energiczny psiak, który z niektórym bez problemu się zgadza, a znowu na inne zazwyczaj duże - warczy, póki co jest u nas krótko, wiec nie wiemy dokładnie jak to z nim jest ;-) Lubi wychodzić na spacery, być blisko ludzi i wylegiwać się w ciepełku :smile: [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-UXm7Xur8HXo/UsK1sPeNj6I/AAAAAAABoJM/gJ4U1Niq9nU/s576/8770%3BGaston.jpg.jpg[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-owLIHRw5SDI/UsK1wgKN15I/AAAAAAABoJw/FT5QHXNsUJQ/s576/DSC_0336.jpg[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-dYalOta7SAg/UsK1ymodfdI/AAAAAAABoJ8/jeLVIEvkfcQ/s640/DSC_0338.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-sHx1K9Ml_74/UsK1zBTi-KI/AAAAAAABoKA/UrdjBi4kqUc/s640/DSC_0339.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/--18S3D59gfM/UsK11FvGUVI/AAAAAAABoKQ/7Qe3ToRR2oI/s640/DSC_0341.jpg[/IMG]
  14. [quote name='Bjuta']Ale to chodzi naprawdę o maratony. 40 km...[/QUOTE] no to całkiem sporo, myślę, że kogoś by sie u nas znazło, ale chyba mało ktory od razu strzeli te 40 km ;) Pamiętam jak nasza malamutka Hossa poszła pierwszy raz biegać ze swoim nowym właścicielem, przez 3 dni miała takie zakwasy, że nie umiała chodzić ;) [quote name='jofracy']Czy można prosić i jakieś zdjęcia tego straszego porzuconego jamnika?[/QUOTE] Proszę: Gaston poz.8761 to starszy psiak w typie jamnika, którego ktoś pozbył się w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia (26.12.2013 roku), został przywiązany do schroniskowego płotu... Gaston to bardzo miły i energiczny psiak, który z niektórym bez problemu się zgadza, a znowu na inne zazwyczaj duże - warczy, póki co jest u nas krótko, wiec nie wiemy dokładnie jak to z nim jest ;) Lubi wychodzić na spacery, być blisko ludzi i wylegiwać się w ciepełku :) [img]https://lh4.googleusercontent.com/-UXm7Xur8HXo/UsK1sPeNj6I/AAAAAAABoJM/gJ4U1Niq9nU/s576/8770%253BGaston.jpg.jpg[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-owLIHRw5SDI/UsK1wgKN15I/AAAAAAABoJw/FT5QHXNsUJQ/s576/DSC_0336.jpg[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-dYalOta7SAg/UsK1ymodfdI/AAAAAAABoJ8/jeLVIEvkfcQ/s640/DSC_0338.jpg[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-sHx1K9Ml_74/UsK1zBTi-KI/AAAAAAABoKA/UrdjBi4kqUc/s640/DSC_0339.jpg[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/--18S3D59gfM/UsK11FvGUVI/AAAAAAABoKQ/7Qe3ToRR2oI/s640/DSC_0341.jpg[/img]
  15. najważniejsze, że liderek już u siebie, a nie w lecznicy... Pewnie borok się stresował tam potwornie.
  16. [quote name='LILUtosi']KIlerek dziś jedzie w podróż po nowe życie......[/QUOTE] Trzymam bardzo mocno kciuki!!! ;) Lilu, musimy w razie co umówić się jakoś z umową adopcyjną ;)
  17. [quote name='ANETTTA'][COLOR=#000000]w rogoźniku [/COLOR] [IMG]https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/1524888_656546894396548_580991557_n.jpg[/IMG] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande]UWAGA! UWAGA! Znaleźliśmy psa w ROGOZNIKU, który od wczoraj szuka właściciela. Widać że psina się zgubiła i nie może odnaleźć drogi do domu. Jest to Golden retriver biały, reaguje na komendy. Bardzo energiczny, całkowicie niegroźny. Niestety nie mamy możliwości przetrzymania go przez swieta i będzie musiał trafić do schroniska, czego bardzo nie chcielibyśmy. Proszę o jak najszybszy kontakt! gdyby scie słyszeli że ktos szuka !!!!! psa [/FONT][/COLOR][/QUOTE] 14 grudnia w Katowicach zaginął Golden... Nie wiem czy ten, ale można zadzwonić... 509577131
  18. [quote name='bozenna']Cześć kobietki :) Przeglądałam wczoraj Waszego facebooka i znalazłam psiaka na kwarantannie (pozycja 8760-Tybuś) w typie Shih tzu. Jeżeli nie zgłosi się po niego właściciel to z chęcią powiększe swoją rodzinę o psiaka :) Mam trochę pytań. W jakim wieku jest Tybuś? Czy na coś choruje? Czy jest wykastrowany? Czy zachowuje czystość? :)[/QUOTE] Tybuś jest u nas zaledwie kilka dni, wiec póki co informacji mamy o nim malutko :-( Myślę, że nie powinno byc problemu z zachowywaniem czystości, ponieważ kiedy wychodzi na spacerek to od razu załatwia to co trzeba ;) Jest nim spore zainteresowanie, ale do adopcji trafi dopiero po kastracji, czyli za jakieś 2 tygodnie... [quote name='Bjuta']Fatik i Krako!!!! Hurrrra!!!! A jak byłam w schronie to na oszukany spacerek wzięłam Torfo i Atisa, tylko na pętelkę po lesie. I Atis się 4 zapierał, żeby nie wrócić na wybieg... :( Mysiu, Ci moi przyjaciele, których namawiałam na Roksy zaczynają pękać. Czy mamy sunię, która byłaby przyjacielska do kotów i ludzi i kochała biegać maratony?[/QUOTE] a to miałaby być raczej większa sunia?
  19. [quote name='LILUtosi']Straszna pustka u Kilerka. Dziś Kiler miał odwiedziny państwa chcących go adoptować. Chcieli go od razu zabrać ale chyba trzeba zrobić wizytę przedadopcyjną? Także Kiler na walizkach![/QUOTE] Ojejku, rozmawiałam z tą Panią, wydawało się obiecująco :) ale ja już trochę boję się cieszyć za wczasy :oops:
  20. AKTUALNOŚCI 20-26.12.2013 Do schroniska przyjęliśmy 13 psiaków: 7 z interwencji, 5 przyprowadzonych i jeden porzucony :-( Z interwencji przyjechały do nas: pies labrador biszkoptowy z ul. Dworskiej, piesek w typie shih tzu biało-kremowy z ul. Tarnopolskiej, suczka w typie długowłosego owczarka niemieckiego z ul. Jordana, psiak duży czarny z ul. Kopalnianej, piesek szczenię czarny z pod Centrum Handlowego Platan przy Placu Teatralnym, piesek mały czarny-podpalany z białymi dodatkami i psiak mały biało-kremowy kudłaty również z pod Platana. Osoby prywatne przyprowadziły 5 psiaków: pieska szczeniaka brązowego z ciemnym nalotem z ul. Jagiełły, suczkę małą staruszkę brązową z dłuższym włosem znaleziono na DK88, suczkę szczeniaka beagle z ul. Gagarina, psiak mały czarny z białym krawacikiem z ul. Wallek Walewskiego i suczkę małą czarną szorstkowłosą znaleziona w parku przy Alejach Monte Casino. Niestety w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia ktoś przywiązał do schroniskowego płotu czarnego starszego psiaka w typie jamnika :-((( Do właścicieli wróciły trzy pieski: Kamfo (8749), który trafił do nas z Kauflandu przy Alejach Korfanego okazał się Finiszem; suczka beagle, która trafiła z ul. Gagarina i labrador Hasz(8759), który trafił z ul. Dworskiej. Do adopcji trafiło 7 piesków :) Dudziek (8732) i piesek szczenię (8758 ) zamieszkali w Zabrzu, Czamgo (8274) zamieszkał w domku z ogrodem w Nowej Wsi Tworoskiej, Fatik (7415) w mieszkaniu w Chorzowie, Krako (7680) w domku z ogrodem w Mikołowie, Drap (8742) do domku z ogrodem w Bytomiu oraz Bambiś (8686) w mieszkaniu w Rudzie Śląskiej. Do schroniska trafił czarny kocur z ul. Tatarkiewicza gdzie wszedł do sklepu Lux i siedział pod regałem. Nowe domki znalazło 5 kotków :) Whiskas (k-2306) i Apacz (k-2076) zamieszkali w Zabrzu, Tania (k-2239) i Visa (k-2302) w mieszkaniach w Bytomiu, a Lilly 9k-2250) w domku z ogrodem w Świętoszowicach :) Odwiedziły nas dzieci z klasy IV B w Katolickiej Szkoły Podstawowej w Zabrzu, oprócz tego otrzymaliśmy dary od: Społecznej Szkoły Zabrzańskiego Towarzystwa Szkolnego "Nasza Szkoła", Szkoły Podstawowej nr 34 w Zabrzu, Grzegorza, Andrzeja, Eweliny, Anny, Janiny, Jacka, Kamili, Marii, Stanisławy, Dagmary, Natalii, Patrycji, Kasi, Lidii, Kariny z Kasią, Doroty z Jakubem, Seungri z Elkwe, KS GARWA Gierałtowice, akcji Psiąteczka Paczka, Zuzanny z Marciem, Weroniki z Przyjaciółmi, Magdy, Alicji, Ewy, Macieja, rodziny Nowakowskich, Młodej Pary Marty i Michała oraz osób anonimowych :) Wszystkim serdecznie dziękujemy! :))
  21. Co tam uu Kubusia? :) Czy ktoś pisał do moda o zmianę tytułu?
  22. [quote name='joaaa']Niby wszystko jest w porządku, Bartus ładnie je, w zasadzie już nie załatwia się w domu, koopę ma ładną, wychodzi na dwór i sam wraca bez kłopotów. Ale zapadły mu się tak skronie, wiecie jak u staruszków, takich stareńkich. Nie widzę, żeby schudł, tylko tak na skroniach się zrobiło. Mam wrażenie, że tak jest od kilku dni. Rozmawiałam też z Gosią, ona mówi, że nie zauważyła. Trochę się denerwuję, czy coś się nie dzieje, więc ustaliłam z Gosią, że zrobię mu takie podstawowe badania krwi. Fur zasponsoruje mu badania i drogę. Mam nadzieję, że nic nie wyjdzie, ale lepiej sprawdzić.[/QUOTE] w końcu ten nasz Bartuś to już taki starusio :-( Oby wszystko było dobrze...
×
×
  • Create New...